Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση.

Απλά θέλω ένα πολύ καλό τηλ με πολυ καλή μπαταρία.

Για να κάνω τα βασικά και δεν θέλω να κολλάει.

Με εφαρμογές κτλ δεν θα ασχοληθώ(το έκανα παλιότερα στα Symbian-ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πήρα στα 279 σήμερα για να προλάβω σε αυτή την τιμή πριν τα πάρουν.

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα διότι με προβληματίζει μήπως το sar είναι πολύ ψηλά και αν είναι να το αλλάξω με το legend.

Ή αν υπάρχει άλλος σοβαρός λόγος που σας κάνει να το έχετε μετανιώσει που το πήρατε.

 

Οι πολλές διαθέσιμες εφαρμογές των άλλων λειτουργικών δεν με ενδιαφέρουν. Σαν τηλέφωνο κυρίως με ενδιαφέρει να είναι καλό!

 

Αν είναι πείτε μου να το αλλάξω αύριο...

 

*παρόμοιες απαιτήσεις με του φίλου billys_541 έχω!

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στα 279 σήμερα για να προλάβω σε αυτή την τιμή πριν τα πάρουν.

Δεν το έχω ανοίξει ακόμα διότι με προβληματίζει μήπως το sar είναι πολύ ψηλά και αν είναι να το αλλάξω με το legend.

Ή αν υπάρχει άλλος σοβαρός λόγος που σας κάνει να το έχετε μετανιώσει που το πήρατε.

 

Οι πολλές διαθέσιμες εφαρμογές των άλλων λειτουργικών δεν με ενδιαφέρουν. Σαν τηλέφωνο κυρίως με ενδιαφέρει να είναι καλό!

 

Αν είναι πείτε μου να το αλλάξω αύριο...

 

*παρόμοιες απαιτήσεις με του φίλου billys_541 έχω!

 

για το σαρ ειναι ειτε 0.99 ειτε 0.49 οι αποψεις της σαμσουνγκ διιστανται. Αυτο εξαρταται απο σενα.Ως προς υπολοιπα γαι τα οποια ενδιαφερεσαι σε υπερκαλυπτει. το μονο παραπονο ειναι που αργησε η αναβαθμιση αργησε 4 μερες για ελλαδα! και καποια θεματα του κιες τα οποια λυνονται και δεν νομιζω να σε απασχολουν. οπως ειπα και παραπανω η αποψη μου ειναι για το κινητο ειναι η καλυτερη...ευχρηστο,λειτουργικο καλη μπαταρια για αυτα που κανει, σπεσιαλ οθονη, και το πιο σημαντικο ειναι ΤΗΛΕΦΩΝΟ. αποτι εχω διαβασει τοσον καιρο και τα υπολοιπα παιδια παρομοια αποψη εχουν αλλα αν θελετε και δευτερη γνωμη ας πουν και οι υπολοιποι!!!

σε σχεση με το legend (πλην του δεικτη σαρ ο οποιος δεν ξερω ποσο ειναι) νομιζω ειναι κλασης ανωτερο....

Edited by mitsosply
ξεχασα να πω για την αποψη μου σε συγκριση με το legend.
Link to comment
Share on other sites

Οι πολλές διαθέσιμες εφαρμογές των άλλων λειτουργικών δεν με ενδιαφέρουν. Σαν τηλέφωνο κυρίως με ενδιαφέρει να είναι καλό!

γενικα το συγκεκριμενο κινητο κατα τη γνωμη μου ειναι εξαιρετικο απο ολες τις αποψεις :)

σαν απλο τηλεφωνο λειτουργει οπως ακριβως πρεπει:

- αριστη ποιοτητα ηχου

- απροβληματιστο σημα

- ολες οι ευκολιες χρησης (ανοιχτη ακροαση, αναμονη κλησης κλπ)

- αριστη μπαταρια (περι τις 3 μερες με νορμαλ χρηση)

- πολυ ευχρηστο στα sms μολις συνηθισεις το εικονικο πληκτρολογιο

 

γενικα εγω ειμαι αρκετα ικονοποιημενος απο το συγκεκριμενο κινητο σε ολους τους τομεις και σιγουρα θα το κρατησω πολυ καιρο :happy:

Link to comment
Share on other sites

οταν το οριο στο SAR ειναι το 2.0 , εισαι μια χαρα με 0.99.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Όλα τα χρόνια είχα Νοκια και τώρα σκέφτομαι να αλλάξω εταιρία.

Απ'ότι διαβάζω το κινητό είναι πολύ καλό.

Θα δυσκολευτώ να το μάθω?

Φαντάζομαι οτι θα είναι πολύ διαφορετικό απο το Symbian.

 

Υ.Γ.1.Ελληνικό μενού έχει?

2.Δεν έχω σκοπό να βάλω εφαρμογές αλλά θέλω σαν τηλ να είναι σταθερό.

Είναι εξαιρετικό τηλέφωνο σε όλες τις πτυχές του εκτός από τα "SMS". Αν λαμβάνεις/στέλνεις πολλά SMS τότε προσπέρνα αλλιώς θα τραβάς τα μαλλιά σου και θα κλαις τα λεφτά σου.

 

Επίσης έχει κάτι κουλές ελλείψεις (πχ, δεν μπορείς να στείλεις πολλαπλές επαφές μέσω bluetooth αλλά θα πρέπει να τις στέλνεις μία-μία) αλλά κατά τα άλλα έχει εξαιρετικό hardware και σε πολλά πράγματα το BADA είναι πολύ μπροστά.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Να με συγχωρέσετε να κάνω και τις ερωτήσεις που σίγουρα σας εκνευρίζουν διότι όλοι όσοι το πρωτοπάρουν και βαριούνται να τα ψάξουν έτσι ρωτάνε:

 

Επειδή μόλις το πήρα κλπ κλπ κλπ που λένε, υπάρχει κάτι που να πρέπει να προσέξω; πχ να το φορτίσω 10 ώρες ή δεν ξέρω τι άλλο...

Και να του βάλω κατευθείαν μετά τη sim μου ή μπορεί να φάει τις μονάδες με καμιά περίεργη data διακίνηση; Μήπως καλύτερα να περάσω πρώτα κάποιες ρυθμίσεις που να μπλοκάρουν τη μετάδοση-λήψη data και μετά να βάλω τη sim;

 

Ανα βάθμιση δεν κάνω τίποτα για την ώρα και βλέπουμε;

 

Θα τα διαβάσω όλα, αλλά 371 σελίδες είναι κάπως αρκετές. Αν δεν βαριέται πολύ κάποιος ας μου πει αυτά ή τουλάχιστον μήπως είναι σε κάποιο ποστ συγκεντρωμένες κάποιες αξιόπιστες οδηγίες για νεους χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

- πολυ ευχρηστο στα sms μολις συνηθισεις το εικονικο πληκτρολογιο
Όχι, εδώ διαφωνούμε. Από την άποψη των SMS είναι ΣΚΕΤΟ ΔΡΑΜΑ

 

1. Έχει μέγιστο όριο 1300 μηνύματα (δηλαδή για όνομα του Θεού)

2. Έχει μέγιστο όριο 193 μηνύματα στα εξερχόμενα. Μετά διαγράφει σιωπηλά τα παλιότερα.

3. Τα SMS folders είναι για κλωτσιές. Αν μετακινήσεις μαζικά μηνύματα εκεί και θες να τα στείλεις πάλι στο Inbox ή στο Outbox (πχ για να τα πάρεις backup) θα πρέπει να τα κάνεις ένα-ένα.

4. Αν τα SMS είναι σε κάποιο φάκελο τότε για να τα κάνεις export (backup) θα πρέπει να τα κάνεις ένα-ένα.

5. Στη μαζική αποστολή SMS έχει όριο 10 ή 15 (δε θυμάμαι, πάντως είναι γελοιωδώς μικρό το όριο)

6. Στα μεγάλα μηνύματα σε UNICODE έχει την τάση να πνίγεται. Επίσης δεν μπορεί να τα κάνει export σωστά.

 

Όσον αφορά το SMS είναι μαύρο χάλι και είναι κρίμα για τέτοιας ποιότητας τηλέφωνο.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά!

Να με συγχωρέσετε να κάνω και τις ερωτήσεις που σίγουρα σας εκνευρίζουν διότι όλοι όσοι το πρωτοπάρουν και βαριούνται να τα ψάξουν έτσι ρωτάνε:

 

Επειδή μόλις το πήρα κλπ κλπ κλπ που λένε, υπάρχει κάτι που να πρέπει να προσέξω; πχ να το φορτίσω 10 ώρες ή δεν ξέρω τι άλλο...

Και να του βάλω κατευθείαν μετά τη sim μου ή μπορεί να φάει τις μονάδες με καμιά περίεργη data διακίνηση; Μήπως καλύτερα να περάσω πρώτα κάποιες ρυθμίσεις που να μπλοκάρουν τη μετάδοση-λήψη data και μετά να βάλω τη sim;

 

Ανα βάθμιση δεν κάνω τίποτα για την ώρα και βλέπουμε;

 

Θα τα διαβάσω όλα, αλλά 371 σελίδες είναι κάπως αρκετές. Αν δεν βαριέται πολύ κάποιος ας μου πει αυτά ή τουλάχιστον μήπως είναι σε κάποιο ποστ συγκεντρωμένες κάποιες αξιόπιστες οδηγίες για νεους χρήστες.

 

απο τη βονταφον που το πηρα μου ειπαν ξεφορτισε το με τη χρηση μεχρι να κλεισει φορτισε το 8ωρες και κανε ακομη μια φορα το ιδιο...

βαλε κανονικα καρτα σιμ δε θα στα φαει. απλως πηγαινε στις ρυθμισεις>συνδεσιμοτητα κατεβα λιγο και δες την επιλογη χρηση δεδομενων πακετου αν ειναι απο-επιλεγμενη για να εισαι 100% σιγουρος. οσον αφορα την αναβαθμιση περιμενε το μπαντα 1.2 κατα τη γνωμη μου εφοσον δεν εχεις τρελα με τις εφαρμογες κλπ..οταν βγει θα το καταλαβεις θα εχουμε βγαλει πανο και θα κανουμε τρικουβερτο γλεντι...τοτε θα σου πουμε πως να την εγκαταστησεις. αυτα!

Link to comment
Share on other sites

Eδω στο γερμανεια , ψηφίστηκε ως το καλύτερο κινητό της χρονιάς. ήτανε τους περισσότερους μήνες πρώτο στης πωλήσεις, αλλά όχι μόνον γεια αφτο , και γεια τα υπόλοιπα που αναφερανε οι προλαλισαντες.

 

Έξοχο design, σκέτο κόσμημα λεπτεπίλεπτο, άριστο σασί , μιλάμε γεια αλουμίνιο, τελεία οθόνη, και 3 πρωτοπορήσεις της samsung, ( Bloutouth 3.0, HI-FI απο τα τελειότερα , και φυσικά η απολυτή απολαύσει της οθόνης, με το Super AMOLED.:)

 

Αφτα

 

από αφτα που διαβάζω , σε ξένα φορουμς ! τελικά το 1.2 πιο πολλά προβλήματα θα μας δημιουργήσει, παρά θα μας φέρει περισσότερα καλουδεα.!!! ίσος να διορθώσουν πολλά , αλλά άλλα τόσα θα εμφανιστούνε.:cool:

 

καινουργειο Samsung Theme Designer v1.0.2 εδω >> http://netload.in/dateiteQTcCSD7D.htm

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι,το εχω ξαναρωτησει,εκανα update και εβαλα την 1.2, και πλεον το kies δεν μου αναγνωριζει το κινητο οταν το συνδεω me usb ενω παλια ηταν οκ,λετε να φταιει η αναβαθμιση;;;;;;

 

Και γω το ιδιο προβλημα εχω φιλε...

 

Ασε εγω το εχω απο την τεταρτη και αναγκαζομαι να συνδεομαι μεσω bluetooth,το δοκιμασες;;;

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι,το εχω ξαναρωτησει,εκανα update και εβαλα την 1.2, και πλεον το kies δεν μου αναγνωριζει το κινητο οταν το συνδεω me usb ενω παλια ηταν οκ,λετε να φταιει η αναβαθμιση;;;;;;

γεια αφτο είπα , οτι θα έχομεν και πάλι διάφορα προβλήματα, Γνωστό το πρόβλημα σου φίλε , αναφέρετε και σε ξένα φορουμς.!!!! και όχι μόνον αφτο , αλλά και άλλα πολλά .

Link to comment
Share on other sites

Ασε εγω το εχω απο την τεταρτη και αναγκαζομαι να συνδεομαι μεσω bluetooth,το δοκιμασες;;;

 

οχι αλλα τωρα που το λες θα το δοκιμασω..

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα παιδια πιστευω οτι ειναι ντροπη για την Samsung να μας εχει τοσο καιρο στο περιμενε με τις αναβαθμισεις τις,η με οτιδηποτε αλλο και εφοσον τελικα γινει η αναβαθμιση παλι θα υπαρχουν ελλειψεις και προβληματα,κατανταει κουραστικο στο φιναλε.....
Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε σύνδεση μέσο κιες και κινητού ???? έχω ένα blututh stickaki , και όχι ενσωματωμένο στο lap-top, αλλά δεν καταφέρνω τίποτα ! ίσως διοτι είναι στκακι .????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση αν γνωρίζει κάποιος. Έχω κατεβάσει το Palringo 3.12 και έκανα το τρικ που διαγράφεις το settings.bin από το stune ώστε να δουλέυει σε background. Κάτι το οποίο δεν κάνει. Μήπως μπορεί να σκεφτεί κάποιος τί μπορεί να φταίει? Έχω διαβάσει σε ξένα forums ότι το τρίκ δουλεύει κανονικά όπως σε παλαιότερες εκδόσεις.
Link to comment
Share on other sites

πως γίνετε σύνδεση μέσο κιες και κινητού ???? έχω ένα blututh stickaki , και όχι ενσωματωμένο στο lap-top, αλλά δεν καταφέρνω τίποτα ! ίσως διοτι είναι στκακι .????

 

στην εκδοση 1.5.3 πανω δεξια γραφει οδηγος συνδεσης συσκευης.πατα εκει και μετα πατα συνδεση bluetooth ε και τα υπολοιπα ειναι τα γνωστα......

Link to comment
Share on other sites

παίδες με το κιες 1.5.3 , τώρα μόλις δοκίμασα , αλαζοντασ το produkt cote se EUR και μου έβγαλε αναβάθμιση σε 1.2 , περιμένω να φορτώσω την μπαταρία , και είμαι ετειμος . !!!! περισσότερα σε λίγο , δοκμαστε και εσείς , !!!!!

 

δεν έχει ύπνο σήμερα , θα ξημερωθούμε , :lol::D:lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν το γυρίζω σε EUR κτλ S8500XXJEE/S8500OXCJEC στο registry μόλις πατάω για αναβάθμιση γυρίζει τη registry αυτόματα στην έκδοση που έχω και δε κρατάει τις αλλαγές! Τι λάθος κάνω; Χρησιμοποιώ την έκδοση 1.5.3.10103_102
Link to comment
Share on other sites

εγώ όταν το γυρίζω σε EUR κτλ S8500XXJEE/S8500OXCJEC στο registry μόλις πατάω για αναβάθμιση γυρίζει τη registry αυτόματα στην έκδοση που έχω και δε κρατάει τις αλλαγές! Τι λάθος κάνω; Χρησιμοποιώ την έκδοση 1.5.3.10103_102

 

Πρεπει να βαλεις το 1.5.1 και να κανεις την αλλαγη

 

 

 

 

Γ@μωωωω την μπαταρια μου

:p

Πρεπει να περιμενω να φορτησει για να το αναβαθμησω......

εχω και φροντιστηριο σε 1 ωρα:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...