Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Σήμερα διαπίστωσα το εξής:

Έχω το GPS Status εγκατεστημένο, το ανοίγω (εννοείτε πως είμαι σε εξωτερικό χώρο...) πατάω "start gps", περιμένω 5 λεπτά.... και ενώ βρίσκει 7 δορυφόρους, κανένας δεν πρασινίζει και δεν μου εμφανίζει στοιχεία (συντεταγμένες, υψόμετρο κτλ)

 

Λέτε να φταίει τι κινητό;

 

Το έχει παρατηρήσει κ κανείς άλλος αυτό;

 

Έχω την έκδοση 1.02

Huawei P8 Titanium Grey, Android 5.0.1

Samsung Galaxy S4 mini (GT-I9195 Black), Android 4.4.2

Samsung Galaxy S Advance (GT-I9070 Black) Android 4.1.2

Samsung Wave I (GT-S8500) BadaOS 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα ,μολις το πηρα το σεταρα ολα οκ εκτος απο samsumg apps μοθ λεει δυκτιο μη διαθεσιμο ,τι παιζει?

 

ότι δεν βρίσκει διαθέσιμο δίκτυο... στο internet είσαι ενωμένος;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

πάντως, το ξυπνητήρι του τηλεφώνου το έχει το θεματάκι του...Δεν είναι να βασιστείς πάνω του,έχεις χάσει τα μισά ραντεβού.Πότε χτυπάει κ πότε όχι...
Link to comment
Share on other sites

Χμμ. Εγώ πάντως δεν έχω πρόβλημα με τα ξυπνητήρια. Μια χαρά χτυπάνε.

Πάντως είναι εντελώς κουλό αυτό που γίνεται. Με ίδιο firmware άλλοι έχουν προβλήματα και άλλοι όχι και σε διαφορετικά πράγματα μάλιστα. Τι στο καλό, όπως "κάτσει" το update είναι?:blink:

 

 

EDIT: Τελικά τι HSDPA έχει το κινητό? 3.6 ή 7.2? Άλλοι λενε το ένα άλλοι το άλλο. Εμένα πάντως δεν μου έχει συνδεθεί ποτέ πάνω από τα 3.6.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

7.2και είναι σφεράτο. Όμως οι ταχύτητες στην Ελλάδα.... άθλιες

 

σχετικά με το ξυπνητήρι : είναι πάντα πολύ αξιόπιστο

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ναι 7.2 έχει....αλλά στην ελλάδα ούτε το 3.6 δεν μπορείς να εκμεταλευθείς...

 

Σχετικά με το ξυπνητήρι έχω την εντύπωση οτί 2-3 φορές με έχει "κρεμάσει" αλλά δεν είμαι κ 1000% σίγουρος γιατί μπορεί και να το έκλεισα στον ύπνο μου και να μην το κατάλαβα :P

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το ξυπνητήρι είναι (νομίζω) πως άμα δεν το σβήσεις, παίζει 2-3 φορές το snooze και μετά κλείνει μόνο του. Δηλαδή δεν είναι ότι δεν παίζει, απλά δεν είναι επίμονο !
http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάποιες φορές δεν παίζει, έτσι χωρίς λόγο και ακόμα δεν το έχουν λύσει
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρυ αν έχει απαντηθεί πριν, αλλά επειδή μόλις παρήγγειλα το κινητό και έμαθα ότι θα είναι εισαγωγή δλδ χωρίς ελληνικά, θέλω να μάθω αν θα μπορέσω να βάλω τα ελληννικά χωρίς πρόβλημα και να κάνω τα διάφορα upgrades, αλλιώς να ακυρώσω την παραγγελία, thanx!!:)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρυ αν έχει απαντηθεί πριν, αλλά επειδή μόλις παρήγγειλα το κινητό και έμαθα ότι θα είναι εισαγωγή δλδ χωρίς ελληνικά, θέλω να μάθω αν θα μπορέσω να βάλω τα ελληννικά χωρίς πρόβλημα και να κάνω τα διάφορα upgrades, αλλιώς να ακυρώσω την παραγγελία, thanx!!:)

 

Διάβασε στο Bada FAQ αυτό που λέει για το αν έχεις πάρει το κινητό σου από Vodafone Κι έχει λογότυπα κτλ.

 

νομίζω θα δουλέψει και στην δική σου περίπτωση.

 

 

κάποιος που να το έχει κάνει;

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε στο Bada FAQ αυτό που λέει για το αν έχεις πάρει το κινητό σου από Vodafone Κι έχει λογότυπα κτλ.

 

νομίζω θα δουλέψει και στην δική σου περίπτωση.

 

 

κάποιος που να το έχει κάνει;

 

δεν ξέρω..το διάβασα αλλά δε με πείθει και πολύ...η ερώτηση είναι αν αξίζει να δώσω 30 ευρώ παραπάνω για να πάρω το ελληνικό..

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω..το διάβασα αλλά δε με πείθει και πολύ...η ερώτηση είναι αν αξίζει να δώσω 30 ευρώ παραπάνω για να πάρω το ελληνικό..

 

30 ευρώ; ναι αξίζει (κατ' εμένα)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

...κάποιος που να το έχει κάνει;

Εννοείς κάποιος που το έχει κάνει αυτό για το Vodafone; Αν ναι, το έχω κάνει εγώ και ενώ με τις άλλες αναβαθμίσεις που είχα κάνει παρέμεναν κάποια πράγματα της Vodafone (όπως για παράδειγμα κάποια αγαπημένα της Vodafone στον Dolphin), πλέον δεν έχω κάτι τέτοιο. Άσε που έχω την αίσθηση ότι πλέον χωρίς το παραμικρό της Vodafone οι σελίδες ανοίγουν πιο γρήγορα και σε κάποια sites με φλας που πριν δεν έπαιζαν, πλέον παίζουν.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω..το διάβασα αλλά δε με πείθει και πολύ...η ερώτηση είναι αν αξίζει να δώσω 30 ευρώ παραπάνω για να πάρω το ελληνικό..

 

Εγώ πάντως το πήρα από Digital master και για την συσκευή ελληνικής αντιπροσωπίας με χρέωσαν 12 € επιπλέον. Νομίζω τώρα έχει 310 € (κοίτα στο skroutz) και υπολόγισε +12 για ελληνική και +8 μεταφορικά και αντικαταβολή σύνολο 330 € .

 

 

edit. Και το e-click το έχει 322 € (για μεταφορικά δεν ξέρω) και αφού έχει την ένδειξη GR πιστεύω θα είναι ελληνικό.

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

7.2και είναι σφεράτο. Όμως οι ταχύτητες στην Ελλάδα.... άθλιες

 

σχετικά με το ξυπνητήρι : είναι πάντα πολύ αξιόπιστο

 

Ναι 7.2 έχει....αλλά στην ελλάδα ούτε το 3.6 δεν μπορείς να εκμεταλευθείς...

 

Σχετικά με το ξυπνητήρι έχω την εντύπωση οτί 2-3 φορές με έχει "κρεμάσει" αλλά δεν είμαι κ 1000% σίγουρος γιατί μπορεί και να το έκλεισα στον ύπνο μου και να μην το κατάλαβα :P

 

 

Εγώ πάντως δεν έχω δει πάνω από 3.6. Όποτε έχει συνδεθεί 3.6 μου λέει. Συν και αυτά που βλέπω στα link:

 

http://www.samsung.com/au/smartphone/wave/specifications.html

 

http://www.phonearena.com/phones/Samsung-Wave_id4435

 

Τώρα, τι να πω? :worry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το πήρα από Digital master και για την συσκευή ελληνικής αντιπροσωπίας με χρέωσαν 12 € επιπλέον. Νομίζω τώρα έχει 310 € (κοίτα στο skroutz) και υπολόγισε +12 για ελληνική και +8 μεταφορικά και αντικαταβολή σύνολο 330 € .

 

 

edit. Και το e-click το έχει 322 € (για μεταφορικά δεν ξέρω) και αφού έχει την ένδειξη GR πιστεύω θα είναι ελληνικό.

πλάκα κάνεις..και εγώ από digital master το παρήγγειλα,το αγγλικό το έχει 309,9 και για το ελληνικό που πήρα τελικά μου ζητάνε 339,9..είσαι σίγουρος για τα 12 ευρώ επιπλέον???το ε-κλικ δεν το έχει διαθέσιμο απ' ότι είδα..

Link to comment
Share on other sites

στο τηλεφωνο μας συνεχως ανακαλυπτω νεα πραγματα..στη λιστα με τα μηνυματα μας,

εισερχομενα-εξερχομενα αν συρεις το δαχτυλο σου επανω σε ενα μηνυμα θα

σε παει κατευθειαν να στειλεις ληνυμα

ή να κανεις κληση.καλο..

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος , ή εφαρμογή που να μας δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν και να έχουμε τη δυνατότητα να κλείνουμε αυτές που δεν χρειαζόμαστε;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος , ή εφαρμογή που να μας δίνει τη δυνατότητα να βλέπουμε ποιες εφαρμογές τρέχουν και να έχουμε τη δυνατότητα να κλείνουμε αυτές που δεν χρειαζόμαστε;

Πάτα συνεχόμενα το πλήκτρο του μενού και θα εμφανιστεί ο task manager.

Link to comment
Share on other sites

Πάτα συνεχόμενα το πλήκτρο του μενού και θα εμφανιστεί ο task manager.

 

Ευχαριστώ,αλλά μήπως υπάρχει κάποιος task manager που να μπορούμε επιλεκτικά να κλείσουμε κάποιες εφαρμογές;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,αλλά μήπως υπάρχει κάποιος task manager που να μπορούμε επιλεκτικά να κλείσουμε κάποιες εφαρμογές;

 

Επιλεκτικά τις κλείνεις κι αυτές, πατώντας στο σηματάκι "μονόδρομος" (:p) πάνω δεξιά από το εικονίδιο της κάθε εφαρμογής.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις..και εγώ από digital master το παρήγγειλα,το αγγλικό το έχει 309,9 και για το ελληνικό που πήρα τελικά μου ζητάνε 339,9..είσαι σίγουρος για τα 12 ευρώ επιπλέον???το ε-κλικ δεν το έχει διαθέσιμο απ' ότι είδα..

 

Οταν το πηρα εγω ειχε 329 και για ελληνικο πληρωσα 341

Μαλλον θα εριξαν την τιμη του ξενου και του ελληνικου την κρατησαν στα ιδια... κολπα για να φαινεται στο skroutz φτηνοτερο.

Παντως κατα τα αλλα το μαγαζι ειναι πολυ καλο και εχει καλες τιμες... αν και το e-click εχει καλυτερες εχει μεγαλο προβλημα με την διαχειρηση των προμηθειων και δεν εχει ποτε αποθεμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...