Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν άντεξα και τι έκανα κ εγώ την αναβάθμιση, όλα πήγαν καλώς, μάλλον είμαι από τους τυχερούς...15 λεπτάκια διάρκεια, οι ρυθμίσεις δεν έχουν πειραχτεί καθόλου, η απόκριση στα μενού μου φαίνεται ίδια, προστεθήκε η αναβάθμιση μέσω κινητού τηλεφώνου καθώς και η ένδειξη του wifi που είναι πολύ χρήσιμη. Αυτό με το να σου ζητάει να ενεργοποιήσεις την περιαγωγή δεδομένων αντί το wifi, είναι όντως σπαστικό αλλα θα ζήσουμε και μ αυτό... κατα την διάρκεια της αναβάθμισης είχα κλειστά antivirus και firewall και συνδεδεμένη μόνο την συσκευή στον υπολογιστή με xp sp3. Το μενού του apps έγινε αγγλικό πλέον και δεν μου ζήτησε αναβάθμιση. Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κοιτάξτε όλοι αυτό το link να δείτε τι καλόύδια έχει!!!!!!!!!!!!

 

http://www.4shared.com/dir/5-cvJ-vO/Samsung_Wave.html

Link to comment
Share on other sites

Στα Emails όταν τα παίρνω στο κινητό και τα διαβάζω , στο gmail το κανονικό όταν μπαίνω απο το PC τα emails που διάβασα απο το κινητό , μου τα παρουσιάζει σαν ΜΗ αναγνωσμένα! μπορεί να αλλάξει αυτό;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!Έχω παραγγείλει το εν λόγω κινητό απο το super-shopping http://www.super-shopping.gr/index.php?act=viewProd&productId=2138 .Τους ρώτησα αν είναι σίγουρα ελληνικής αντιπροσωπείας και μου είπανε με σιγουριά πως είναι.Όλες αυτές τις μέρες δεν υπήρχε πουθενά διαθέσιμο, τουλάχιστον στα μαγαζιά που έψαξα στο skroutz μέχρι τα 345 ευρώ περίπου.Περιμένανε όλοι κομμάτια απο τη αντιπροσωπεία να παραλάβουνε στα καταστήματά τους.Το παρήγγειλα σε μαύρο χρώμα!!Διάβασα όλες τις σελίδες μιά μιά μέχρι την 132 και τότε διάβασα πως δύσκολα υπάρχει σε μαύρο χρώμα με ελληνικό firmware.

Ισχύει κάτι τέτοιο?Μήπως έχει κάποια ασφάλεια στο κουτί πριν το ανοίξω που να αποδεικνύει ότι είναι ελληνικό?Παρακαλώ απαντήστε κάποιος που έχει μαύρο wave με Ελληνικό firmware ώστε να το προλάβω να το ακυρώσω αύριο άμα είναι..

 

Καλημέρα.Εχθές είχα θέσει το παραπάνω ερώτημα και δε πήρα κάποια απάντηση.Ετσί σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Samsung και ρώτησα τι γίνεται με τα χρώματα.Μου επιβαβαίωσε η κοπέλα πως εδώ Ελλάδα υπάρχει μόνο γκρί με ελλήνικό firmware.Οπότε μαύρο και ελληνικής αντιπροσωπείας δε νομίζω να υπάρχει.Απλώς το αναφέρω για να μην τη πατήσει κανείς με κάποιο παραεισαγωγής.

Πήρα τηλέφωνο και στο μαγαζί απο όπου το παρήγγειλα και του το επισήμανα γιατί απο ότι κατάλαβα δε το γνώριζε.Για να είμαι σίγουρος ότι και με αυτό που θα μου στείλει είναι Ελληνικό, τι πρέπει προσέξω?Καταρχήν είχε Ελληνικό manual μέσα?Σε βιβλιαράκι η σε cd?Παρακαλώ βοηθήστρε μου όποιος ξέρει για να είμαι σίγουρος και εγώ.Φαντάζομαι κάποιοι που δε μπορούν να κάνουν αναβαθμίσεις ίσως έχουν πάρει κάποιο παραεισαγωγής με περασμένο ελληνικό μενού.Μακάρι να μην υπάρχουν τέτοια κρούσματα αλλά πολύ το φοβάμαι..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε όλοι αυτό το link να δείτε τι καλόύδια έχει!!!!!!!!!!!!

 

http://www.4shared.com/dir/5-cvJ-vO/Samsung_Wave.html

 

Απλά τέλειο!!!!:D:)

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Στα Emails όταν τα παίρνω στο κινητό και τα διαβάζω , στο gmail το κανονικό όταν μπαίνω απο το PC τα emails που διάβασα απο το κινητό , μου τα παρουσιάζει σαν ΜΗ αναγνωσμένα! μπορεί να αλλάξει αυτό;

 

Το ίδιο ακριβώς μου κάνει κι εμένα με το yahoo. Μάλιστα και αυτά που σβύνω μέσω κινητού φαίνονται μετά στο PC ως μη αναγνωσμένα. Δε βρήκα τρόπο να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχθές είχα θέσει το παραπάνω ερώτημα και δε πήρα κάποια απάντηση.Ετσί σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Samsung και ρώτησα τι γίνεται με τα χρώματα.Μου επιβαβαίωσε η κοπέλα πως εδώ Ελλάδα υπάρχει μόνο γκρί με ελλήνικό firmware.Οπότε μαύρο και ελληνικής αντιπροσωπείας δε νομίζω να υπάρχει.Απλώς το αναφέρω για να μην τη πατήσει κανείς με κάποιο παραεισαγωγής.

Πήρα τηλέφωνο και στο μαγαζί απο όπου το παρήγγειλα και του το επισήμανα γιατί απο ότι κατάλαβα δε το γνώριζε.Για να είμαι σίγουρος ότι και με αυτό που θα μου στείλει είναι Ελληνικό, τι πρέπει προσέξω?Καταρχήν είχε Ελληνικό manual μέσα?Σε βιβλιαράκι η σε cd?Παρακαλώ βοηθήστρε μου όποιος ξέρει για να είμαι σίγουρος και εγώ.Φαντάζομαι κάποιοι που δε μπορούν να κάνουν αναβαθμίσεις ίσως έχουν πάρει κάποιο παραεισαγωγής με περασμένο ελληνικό μενού.Μακάρι να μην υπάρχουν τέτοια κρούσματα αλλά πολύ το φοβάμαι..

 

Θα πρέπει να έχει ελληνικές οδηγίες χρήσης και όχι σε μορφή φωτοτυπίας. Επίσης όταν το λάβεις, θα μας πεις την έκδοση λογισμικού που φοράει, αν και απ'αυτό δε διαπιστώνεται εύκολα κατά πόσο είναι παραεισαγωγή(το λογισμικό αλλάζει ούτως ή άλλως).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχθές είχα θέσει το παραπάνω ερώτημα και δε πήρα κάποια απάντηση.Ετσί σήμερα πήρα τηλέφωνο στη Samsung και ρώτησα τι γίνεται με τα χρώματα.Μου επιβαβαίωσε η κοπέλα πως εδώ Ελλάδα υπάρχει μόνο γκρί με ελλήνικό firmware.Οπότε μαύρο και ελληνικής αντιπροσωπείας δε νομίζω να υπάρχει.Απλώς το αναφέρω για να μην τη πατήσει κανείς με κάποιο παραεισαγωγής.

Πήρα τηλέφωνο και στο μαγαζί απο όπου το παρήγγειλα και του το επισήμανα γιατί απο ότι κατάλαβα δε το γνώριζε.Για να είμαι σίγουρος ότι και με αυτό που θα μου στείλει είναι Ελληνικό, τι πρέπει προσέξω?Καταρχήν είχε Ελληνικό manual μέσα?Σε βιβλιαράκι η σε cd?Παρακαλώ βοηθήστρε μου όποιος ξέρει για να είμαι σίγουρος και εγώ.Φαντάζομαι κάποιοι που δε μπορούν να κάνουν αναβαθμίσεις ίσως έχουν πάρει κάποιο παραεισαγωγής με περασμένο ελληνικό μενού.Μακάρι να μην υπάρχουν τέτοια κρούσματα αλλά πολύ το φοβάμαι..

 

Εγχειρίδιο στα ελληνικά, σε βιβλιαράκι.

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε όλοι αυτό το link να δείτε τι καλόύδια έχει!!!!!!!!!!!!

 

http://www.4shared.com/dir/5-cvJ-vO/Samsung_Wave.html

 

Βρήκαμε και το Reαl Fοοtbαll... Θα βρούμε και τα υπόλοιπα σιγά σιγά από κει. Θησαυρό ανακάλυψες φίλε :bow: :clap: και πολλά άλλα τέτοια.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τα κανεις εγκατασταση επειδη είναι με πληρωμη και μονο σε μια τηλεφωνικη συσκευη παιζουν
Link to comment
Share on other sites

Βρήκαμε και το Reαl Fοοtbαll... Θα βρούμε και τα υπόλοιπα σιγά σιγά από κει. Θησαυρό ανακάλυψες φίλε :bow: :clap: και πολλά άλλα τέτοια.

για πείτε ρε παιδιά πως το εγκαθιστούμε το Real, το είχα δοκιμάσει με τις οδηγίες που λέγανε στο mysamsungwave forum αλλά δεν τα κατάφερα. Και το Picsel smart office αν πας να το εγκαταστήσεις βλέπει τα αρχεία το κινητό μέσω κιες αλλα δεν μπορει να τα εγκαταστήσει.

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι δεν μπορεις να τα κανεις εγκατασταση επειδη είναι με πληρωμη και μονο σε μια τηλεφωνικη συσκευη παιζουν

 

Το δοκίμασες δηλαδή και δε γίνεται;

Διάβασα τις οδηγίες εγκατάστασης που είχε σε 1 txt αρχείο (μετάφρασα τα πορτογαλικά) και μου φάνηκε ότι γίνεται και μάλιστα εύκολα. Βάζεις, λέει, τα αρχεία app και img σε συγκεκριμένο φάκελο στο PC (c: \Documents and Settings\ [user] name\My Documents\ Samsung \ Kies \ Applications Download) και μετά ανοίγεις το KIES, συγχρονίζεις, ανοίγεις το app store, βρίσκεις το αρχείο σου στα downloaded apps και το εγκαθιστάς. Αν κατάλαβα καλά....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες δηλαδή και δε γίνεται;

Διάβασα τις οδηγίες εγκατάστασης που είχε σε 1 txt αρχείο (μετάφρασα τα πορτογαλικά) και μου φάνηκε ότι γίνεται και μάλιστα εύκολα. Βάζεις, λέει, τα αρχεία app και img σε συγκεκριμένο φάκελο στο PC (c: \Documents and Settings\ [user] name\My Documents\ Samsung \ Kies \ Applications Download) και μετά ανοίγεις το KIES, συγχρονίζεις, ανοίγεις το app store, βρίσκεις το αρχείο σου στα downloaded apps και το εγκαθιστάς. Αν κατάλαβα καλά....:confused:

 

το εκανα και βγαινει στο Kies στην καρτελα του απσ στορ ''my downloads'' αλλα το εικονιδιο ινσταλ ειναι σβησμενο, ξεθωριασμενο δηλαδη δε γινεται να το πατησεις...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας.Θα κοιτάξω πρώτα απο όλα να έχει ελληνικές οδηγίες.Μου κάνει εντύπωση όμως που το έχω παραγγείλει απο τη τρίτη και σήμερα που πήρα τηλέφωνο δεν έχουν φέρει κομμάτια ακόμη.Και όχι μόνο το συγκεκριμένο μαγαζί αλλά και μερικά άλλα που πήρα τηλέφωνο.Μου είπανε την επόμενη εβδομάδα θα φέρουνε.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω την αναβαθμιση και μου λεει οτι εχω την εκδοση XXJH3

Ειναι σωστη;

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες δηλαδή και δε γίνεται;

 

Ναι το δοκιμασα και απλα δεν παιζει. Έχει να κανει με το IMEI της συσκευης.

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω την αναβαθμιση και μου λεει οτι εχω την εκδοση XXJH3

Ειναι σωστη;

 

Ναι, αυτή είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκιμασα και απλα δεν παιζει. Έχει να κανει με το IMEI της συσκευης.

 

το δοκίμασα κ εγώ, ακριβώς τα ίδια, δεν σου δίνει Install. Και απο το samsungwave forum λένε οτι δεν γίνεται λόγω ότι είναι επι πληρωμή.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και βγαινει στο Kies στην καρτελα του απσ στορ ''my downloads'' αλλα το εικονιδιο ινσταλ ειναι σβησμενο, ξεθωριασμενο δηλαδη δε γινεται να το πατησεις...

 

Φτούουου, τσάμπα χάρηκα πάλι δηλαδη!! Κι αν κάποιος σβύσει/χάσει κάποιο πληρωμένο app, δεν υπάρχει κάνας τρόπος backup για να το ξαναεγκαταστήσει; Τι ρόλο παίζει τότε και αυτό το site; Έτσι εγκυκλοπαιδικά τα βάζει εκεί όλα για κατέβασμα;

Δεν μπορεί, κάτι θα βρεθεί όπως βρέθηκε και με τα άλλα λειτουργικά. Θέμα χρόνου είναι κι αυτό :D

Link to comment
Share on other sites

Το πληρωμενο app μπορεις να το περασεις στο κινητο σου οσες φορες θελεις.

Αλλά μόνο στο δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα κ εγώ, ακριβώς τα ίδια, δεν σου δίνει Install. Και απο το samsungwave forum λένε οτι δεν γίνεται λόγω ότι είναι επι πληρωμή.

 

άρα οταν βγει η υπηρεσια αυτη για ελλαδα θα βγει εικονιδιο ινσταλ;;;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με το encryption που έχουν τώρα οι εφαρμογές δεν νομίζω να γίνεται να κάνεις εγκατάσταση σε άλλο κινητό. Δεν είναι θέμα region πάντως.
Link to comment
Share on other sites

ολόσωστη, με γειά η νέα έκδοση

 

Ναι, αυτή είναι η τελευταία.

 

Να'στε καλά παιδιά, ευχαριστώ πολυ.

Αν και είχα πολύ άγχος, τελικά όλα πήγαν καλά, αλλά με απενεργοποιημένα το firewall :)

 

Πάντως, ο συγχρονισμός σε εταιρικό email, γίνεται κανονικά. Δηλαδη το Exchange Activesync, λειτουργεί σε μενα μια χαρα. Το αναφερω επειδη διαβασα ενα μηνυμα, κάποιου φίλου που είπε οτι μετά την αναβάθμιση που έκανε, δεν λειτουργεί ο συγχρονισμός του.

 

Αυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...