Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδες μια βοήθεια.

Προσπαθώ να περάσω το 2 του παραπάνω λινκ.

Ανοίγω σε download mode, το συνδέω, επιλέγω τα πάντα και στο port search δεν βρίσκει τίποτε.

Αν αποσυνδέσω το usb και το συνδέσω ξανά, εμφανίζεται το port αλλά μετά που πατάω download μου βγάζει error...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητο μου κρασαρει απιστευτα. ολο κολλαει. πρεπει να του κανω hard reset για να ξανα ερθει στα φυσιολογικα του?? και αν ναι πως γινεται , και θα μου σβηστουν τα παντα απο μεσα. εψαξα μερικεσ σελιδεσ πιο πριν αλα δε βρηκα καποια απαντηση ωστε να με βοηθειση. οποιοσ γνωριζει help.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια βοήθεια.

Προσπαθώ να περάσω το 2 του παραπάνω λινκ.

Ανοίγω σε download mode, το συνδέω, επιλέγω τα πάντα και στο port search δεν βρίσκει τίποτε.

Αν αποσυνδέσω το usb και το συνδέσω ξανά, εμφανίζεται το port αλλά μετά που πατάω download μου βγάζει error...

 

πρεπει να κλεισεις και να ξανανοιξεις και το multiloader kai να επειλεξεις και full download

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου κρασαρει απιστευτα. ολο κολλαει. πρεπει να του κανω hard reset για να ξανα ερθει στα φυσιολογικα του?? και αν ναι πως γινεται , και θα μου σβηστουν τα παντα απο μεσα. εψαξα μερικεσ σελιδεσ πιο πριν αλα δε βρηκα καποια απαντηση ωστε να με βοηθειση. οποιοσ γνωριζει help.

οποιοσ μπορει ας απαντησει οσο πιο συντομα μπορει γτι δευτερα παω παλι στρατο . να προλαβω να το φτιαξω μεχρι τη δευτερα. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

οποιοσ μπορει ας απαντησει οσο πιο συντομα μπορει γτι δευτερα παω παλι στρατο . να προλαβω να το φτιαξω μεχρι τη δευτερα. ευχαριστω

 

Εδω υπαρχει FAQ για το Bada http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284703

Πηγαινε στο Νο5 και θα βρεις την απαντηση.

 

Εμενα παντως το wave στον στρατο με εσωσε, ταινιες, παιχνιδια, internet...αλλα μην κανεις το λαθος και δειξεις σε αλλους πως φαινονται οι ταινιες στην οθονη του wave, θα σε πρηξουν μετα:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

τελεια περασα και εγω την 2.0 παιδια και θα την περασω και στο δευτερο που εχω
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα οταν πηγαινω εκει που λεει ενημερωση λογισμικου και το παταω κανει επανεκοινιση.το εχει δει κανενασ αλλοσ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

διαπιστωσα οταν πηγαινω εκει που λεει ενημερωση λογισμικου και το παταω κανει επανεκοινιση.το εχει δει κανενασ αλλοσ?

 

Ναι ειναι bug, εξαλλου η εκδοση αυτη ειναι beta. Αλλα η πρωτη beta που υποστηριζει ελληνικα και ειναι γενικα πολυ σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα

σε αυτο το link http://www.badadownload.com/ εχει διαφορα παιχνιδια,εφαρμογες κτλ.

ξερει κανενας τον "οδηγο" για να τα περναμε στο κινητο μας?

http://www.badadownload.com/2011/06/how-to-spoof-easiest-tutorial-by-allanm.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Το ChatON είναι ήδη διαθέσιμο να το κατεβάσουν από το appstore για android συσκευές και εμείς ακόμα περιμένουμε το bada 2.0 :(:(
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε βάλει το bada 2, μπορείτε να δείτε αν στο μενού της βιντεολήψης, αν έχει την επιλογή "Αργή ταχύτητα"?:worry:

 

 

http://img269.imageshack.us/img269/126/20111015190954.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

@siciliano

Έχει όντως και αργή ταχύτητα.

 

Ερώτηση

Όταν πάω να συνδεθώ στο apps μου λέει: Ρύθμιση σύνδεσης για υπηρεσίες δικτύου

Τι εννοεί ο ποιητής; Δεν έχει κάποια επιλογή ή κάτι.

Πάντως αν εννοεί ότι δεν έχω θέσει ρυθμίσεις δικτύου, όντως δεν έκανα τίποτε μετά την αναβάθμιση και ούτε έχω βρει που είναι.

Link to comment
Share on other sites

@siciliano

Έχει όντως και αργή ταχύτητα.

 

Ερώτηση

Όταν πάω να συνδεθώ στο apps μου λέει: Ρύθμιση σύνδεσης για υπηρεσίες δικτύου

Τι εννοεί ο ποιητής; Δεν έχει κάποια επιλογή ή κάτι.

Πάντως αν εννοεί ότι δεν έχω θέσει ρυθμίσεις δικτύου, όντως δεν έκανα τίποτε μετά την αναβάθμιση και ούτε έχω βρει που είναι.

 

ναι, εχει και αργη ταχυτητα, το ελεγξα.

Στο apps ουτε εγω μπορω να μπω, μου εβγαζε αυτο το μηνυμα που λες, εστειλα wap στο 1333 αφου εχω cosmote, αλλα και παλι δεν συνδεεται. Μου ζηταει συνδεση με τον λογαριασμο samsung, και αφου βαλω email και κωδικο μου λεει "αυτος ο λογαριασμός δε μπορει να χρησιμοποιηθει στην χωρα σας¨". δεν αναμενω προκοπη, οταν βγει με το καλο το επισημο λογισμικο μεσω kies πιστευω θα λυθουν τα προβληματα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις internet που είναι;

είδα ότι κάποιοι συνδέθηκαν κανονικά πάντως, γι αυτό ρωτάω

 

Αναλογα με το δικτυο που εχεις ψαχνεις στο site τους και τις βρισκεις, πχ για cosmote στελνεις μηνυμα στο 1333 την λεξη INTERNET και στις στελνει με μηνυμα.

Αφου τις περασεις πας Ρυθμισεις-δικτυο-προφιλ εφαρμογων και βαζεις για το samsung apps το προφιλ cosmote internet. Βεβαια οταν θα εισαι σε WIFI θα μπαινεις κανονικα με wifi.

 

Εμενα δουλευει παιδια το apps, και ειναι μαλιστα πολυ γρηγορο και τα περισσοτερα apps που εχω βαλει δουλευουν. Μονο στα widgets εχω δει πολλα bugs.

Link to comment
Share on other sites

βασικά εννοούσα που περνάς τις ρυθμίσεις στο κινητό - δηλαδή που δημιουργείς το προφιλ πριν το χρησιμοποιήσεις

 

οκ, το βρήκα

Edited by conlab
Link to comment
Share on other sites

ChatON will be available for more platforms(other than Android and bada) gradually by the end of this year.<twitter>

Samsung Apps on fb bada version is on its way, so stay tuned for further updates!

οσο για την αργη κινηση το εχει και στην 1,2!

Edited by masaz
Link to comment
Share on other sites

Το παιδι που ρωτησε για την 'αργη ταχυτητα' πιστευω ξερει οτι το εχει στην 1.2(αυτο δειχνει και η φωτογραφια που εβαλε)!

Απλα εγω καταλαβα οτι ρωταει να του πουνε αυτοι που εβαλαν τη 2 αν το εχει και 'κει!

Link to comment
Share on other sites

 

Μακαρι, πιστευω θα εχει πολλα ακομα η επισημη 2.0 γι αυτο και καθυστερει. Πχ θα εχει τελικα live wallpapers, flash 11 (ανεπισημο ακομα), ενσωματωμενο polaris office (θα ειναι μεγαλη εκπληξη, φοβερο προγραμμα) και αν εχουμε και στο Ελλαδα φωνητικες εντολες τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...