Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από το samsung dive γίνεται να μπλοκάρεις το κινητό (και στην Ελλάδα )

 

πως γίνεται; έχω δοκιμάσει επανειλημμένα και δεν τα κατάφερα!

Link to comment
Share on other sites

πως γίνεται; έχω δοκιμάσει επανειλημμένα και δεν τα κατάφερα!

Συγνώμη λάθος μου. Το είχα κοιτάξει παλιά και θυμόμουνα πως μόνο τον εντοπισμό απαγόρευε, αλλά σήμερα που μπήκα έλεγε οτι δεν υποστηρίζετε για την περιοχή μου το remote lock

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις περασα την S8500XPKG6 bada 2.01 που βγηκε σημερα, εντυπωσεις απο αυριο!

Θα πω μονο κατι, στην καμερα για να ζουμαρεις μπορεις πλεον και με pinch to zoom!!

 

Για πές, έχουμε τίποτα καινούργιο όσο αφορά την address bar στήν πλοήγηση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα μια βοηθεια ειμαι σερβιτορος και καποιοι τουριστες ξεχασαν ένα samsung wave στο μαγαζι πριν 15 μερες.δεν ηρθε κανεις να το ζητησει και τελικα το αφεντικο μου μου το εδωσε.το κινητο εχει κωδικο τηλεφωνου και είναι στα γερμανικα .τι μπορω να κανω ?αν μπορει κανεις να με βοηθησει γιατι ειμαι ασχετος από αυτά.

παιδια μηπως μπορει να μου απαντηση καποιος

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η καλύτερη λύση είναι να πας σε ένα Samsung Service και να δώσεις 40-50 ευρώ να στο ξεκλειδώσουν...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το ειδατε αλλα με καθε νεα εγγραφη στο samsungapps, εχουμε κουπονι 5 ευρω. Εκανα μεχρι τωρα 3 account με τον ιδιο αριθμο πιστωτικης και εκανα δωρεαν αγορες των 15 ευρω!!

 

Settlers, ganstar HD και επεται συνεχεια!

 

Κρατησα το Bada 2.01 μια μερα και αυτο λογω ελλειψης ελληνικων.

Τα 2 στοιχεια που μ'αρεσαν πολυ ειναι το φοβερο multitasking στα παντα και ο νεος απαιχτος browser!

 

Μερικες φωτο :

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το ειδατε αλλα με καθε νεα εγγραφη στο samsungapps, εχουμε κουπονι 5 ευρω. Εκανα μεχρι τωρα 3 account με τον ιδιο αριθμο πιστωτικης και εκανα δωρεαν αγορες των 15 ευρω!!

 

Settlers, ganstar HD και επεται συνεχεια!

 

Κρατησα το Bada 2.01 μια μερα και αυτο λογω ελλειψης ελληνικων.

Τα 2 στοιχεια που μ'αρεσαν πολυ ειναι το φοβερο multitasking στα παντα και ο νεος απαιχτος browser!

 

Μερικες φωτο :

να σε ρωτησω κατι ? πως περασες το bada 2.01 ? με kies h multiloader? εχω το bada 1.2 που περασα με χιλια ζορια μεσω kies πριν μερικους μηνες, λογω του οτι το κινητο μου ειχε προέλευση εκτος Ελλάδας, καπου Ελβετία αν θυμαμαι καλα.Τως θα μπορεσω ευκολα να περασω bada 2.01 όταν ειναι επισημα διαθεσιμο ???

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι ? πως περασες το bada 2.01 ? με kies h multiloader? εχω το bada 1.2 που περασα με χιλια ζορια μεσω kies πριν μερικους μηνες, λογω του οτι το κινητο μου ειχε προέλευση εκτος Ελλάδας, καπου Ελβετία αν θυμαμαι καλα.Τως θα μπορεσω ευκολα να περασω bada 2.01 όταν ειναι επισημα διαθεσιμο ???

ναι χρειαζομαστε ενα οδηγο εγκαταστασης αλλα και επιστροφης σε 1.02

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν το ειδατε αλλα με καθε νεα εγγραφη στο samsungapps, εχουμε κουπονι 5 ευρω. Εκανα μεχρι τωρα 3 account με τον ιδιο αριθμο πιστωτικης και εκανα δωρεαν αγορες των 15 ευρω!!

 

Settlers, ganstar HD και επεται συνεχεια!

 

Κρατησα το Bada 2.01 μια μερα και αυτο λογω ελλειψης ελληνικων.

Τα 2 στοιχεια που μ'αρεσαν πολυ ειναι το φοβερο multitasking στα παντα και ο νεος απαιχτος browser!

 

Μερικες φωτο :

 

 

Το Social Hub τι έλεγε?? Έχει και Premium??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γνωριζει κανενας πως μπορω να κανω backup τα παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει στο κινητο με το kies? Γιατι με δειχνει στο Kies Μονο αυτα που εχω κατεβασει απο αυτο και οχι αυτα που κατεβασα απο το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι ? πως περασες το bada 2.01 ? με kies h multiloader? εχω το bada 1.2 που περασα με χιλια ζορια μεσω kies πριν μερικους μηνες, λογω του οτι το κινητο μου ειχε προέλευση εκτος Ελλάδας, καπου Ελβετία αν θυμαμαι καλα.Τως θα μπορεσω ευκολα να περασω bada 2.01 όταν ειναι επισημα διαθεσιμο ???

 

Με multiloader το περασα, αν και εχω ελληνικο παντα απο ενα σημειο και μετα μεσω multiloader κανω Update. Και εσυ αυτο θα κανεις, οταν βγει με το καλο η επισημη θα φτιαξουμε οδηγο.

 

ναι χρειαζομαστε ενα οδηγο εγκαταστασης αλλα και επιστροφης σε 1.02

 

Ειναι η ιδια διαδικασια, κατεβαζεις το firmware που θες και το περνας μεσω multiloader.

 

Το Social Hub τι έλεγε?? Έχει και Premium??

 

Premium οχι δεν ειχε, αλλα απο οτι ειδα ηδη βγαλαν custom rom για την 2.01 που να εχει premium οποτε και οταν βγει η επισημη κατι θα υπαρξει.

 

Ρε παιδια γνωριζει κανενας πως μπορω να κανω backup τα παιχνιδια και εφαρμογες που εχω κατεβασει στο κινητο με το kies? Γιατι με δειχνει στο Kies Μονο αυτα που εχω κατεβασει απο αυτο και οχι αυτα που κατεβασα απο το κινητο!

 

Δεν μπορεις, αυτα που κατεβασες απευθειας απο το κινητο, αν θες να τα ξαναπερασεις πας στο samsung apps - ληψεις μου και τα κατεβαζεις απο κει.

 

 

Γυρνωντας απο την 2.01 εβαλα την JL2, παρατηρησα ομως πολλες εφαρμογες να κρασαρουν και γενικα δεν μαρεσε σαν firmware. Ετσι περασα απο πανω (χωρις full flash) την τελευταια επισημη KF3 και ολα δουλευουν ρολοι.

Προτεινω να την βαλετε, εξαλου δεν χανετε τιποτα απο το κινητο.

 

Αγορασα και το sygic επωφελουμενος τα 5 ευρω δωρο απο το κουπονι, με 9 ευρω!

Το εβαλα στο κινητο γιατι ακομα εχω αργη καρτα μνημης και δουλευει αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Γυρνωντας απο την 2.01 εβαλα την JL2, παρατηρησα ομως πολλες εφαρμογες να κρασαρουν και γενικα δεν μαρεσε σαν firmware. Ετσι περασα απο πανω (χωρις full flash) την τελευταια επισημη KF3 και ολα δουλευουν ρολοι.

Προτεινω να την βαλετε, εξαλου δεν χανετε τιποτα απο το κινητο.

 

Αγορασα και το sygic επωφελουμενος τα 5 ευρω δωρο απο το κουπονι, με 9 ευρω!

Το εβαλα στο κινητο γιατι ακομα εχω αργη καρτα μνημης και δουλευει αψογα.

 

 

Ωραίος.... Να σε ρωτήσω όταν πέρσασες την KF3 στον multiloader έβαλες μόνο Full Download? Δεν έβαλες και Boot Change...

 

Για την 2.01 έβαλες Full Download και Master Rom?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι... Υπάρχει τελικά κάποιος τρόπος να ελεχθεί η ένταση του μικροφώνου στην εγγραφή βίντεο; Για αποφυγή του "μπουμπουνίσματος"
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.... Να σε ρωτήσω όταν πέρσασες την KF3 στον multiloader έβαλες μόνο Full Download? Δεν έβαλες και Boot Change...

 

Για την 2.01 έβαλες Full Download και Master Rom?

 

Για την KF3 δεν τικαρα τιποτα, απλα εβαλα απο κατω οτι αρχειο ειχε μεσα το firmware (και το fota και το PFS) αλλαζοντας μονο το csc με το παλιο JL1. Και συνεχιζεις να εχεις και SHP!

 

Για την 2.01 εβαλα boot change & full download.

Link to comment
Share on other sites

Για την KF3 δεν τικαρα τιποτα, απλα εβαλα απο κατω οτι αρχειο ειχε μεσα το firmware (και το fota και το PFS) αλλαζοντας μονο το csc με το παλιο JL1. Και συνεχιζεις να εχεις και SHP!

 

Για την 2.01 εβαλα boot change & full download.

 

Δεν τίκαρες τίποτα και εγκαταστάθηκε?? Καλό αυτό ..

Από διαχείρηση μνήμης η KF3 είναι καλύτερη από την JK1 και jL2?

Αναβάθμιση μέσω Kies δεν νομίζω να παίρνει ή όχι?

Και κάτι τελευταίο από που κατέβασες την KF3? (Από samfirmware?)

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίκαρες τίποτα και εγκαταστάθηκε?? Καλό αυτό ..

Από διαχείρηση μνήμης η KF3 είναι καλύτερη από την JK1 και jL2?

Αναβάθμιση μέσω Kies δεν νομίζω να παίρνει ή όχι?

Και κάτι τελευταίο από που κατέβασες την KF3? (Από samfirmware?)

 

Ναι τιποτα γιατι δεν ειναι full firmware, γι αυτο δεν κανει και reset!

Ναι ειδικα απο την JK1, πολυ μπροστα..μεχρι τωρα κανενα μηνυμα και εχω βαλει πολλα HD games.

Οχι αφου δεν εχει ερθει καν στην ελλαδα, μετα για 2.01 μπορει και να γινεται. Αν οχι, ξαναβαζεις την JL2.

Ναι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τιποτα γιατι δεν ειναι full firmware, γι αυτο δεν κανει και reset!

Ναι ειδικα απο την JK1, πολυ μπροστα..μεχρι τωρα κανενα μηνυμα και εχω βαλει πολλα HD games.

Οχι αφου δεν εχει ερθει καν στην ελλαδα, μετα για 2.01 μπορει και να γινεται. Αν οχι, ξαναβαζεις την JL2.

Ναι!

 

Ωραίος.... Ευχαριστώ...

To Only The Diferences δεν το επιλέγεις όταν δεν είναι full firmware ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.... Ευχαριστώ...

To Only The Diferences δεν το επιλέγεις όταν δεν είναι full firmware ή κάνω λάθος?

 

Τι να σου πω, εγω δεν το βαλα..

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ρωτάω για να ξέρουμε τι γίνεται με το καθετί. . . Εσύ έχεις ασχοληθεί και με το παραπάνω με το τηλέφωνο...
Link to comment
Share on other sites

Όντως καλύτερη η KF3... Αν θέλουμε αργότερα να γυρίσουμε στην JL2 για αναβάθμιση μέσω KIES για την 2.01 πρέπει να κάνουμε full flash ή υπάρχει κάτι αντίστοιχο όπως με την KF3?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να βγήκε το Bada 2, αλλά εγώ πανηγυρίζω για το Bada 1.2 που βγήκε τώρα επιτέλους για Cosmote branded. Με το Bada 2 μάλλον με βλέπω να αναβαθμίζω κατά το Πάσχα (η θα το γυρίσω στο Android hack να βρω την υγειά μου).

Καλά μπάνια σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η τελευταια rom που υποστηριζει το hack στα παιχνδια?

και αν θελω να βαλω αγγλικη rom πως "κρατω" τα Ελληνικα?

thanks

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η τελευταια rom που υποστηριζει το hack στα παιχνδια?

και αν θελω να βαλω αγγλικη rom πως "κρατω" τα Ελληνικα?

thanks

Απ όσο ξέρω η JK1. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308001

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...