Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.αν κατεβασεις απο το samsung apps πηγαινουν κατευθειαν στα widgets αυτοματα.πατα πανω αριστερα που γραφει widget θα δεις κατω τι widget εχεις πατας και κρατας πανω σε ενα widget και το σερνεις στην πανω οθονη.

2.εχει πολλες οθονες, βαλε τα αλλα winget με drag and drop οπως παραπανω σε αλλες οθονες(μην τρεχεις πολλα winget kai καταναλωνεις την μπαταρια ασκοπα)

3. περιηγηση για να μπεις στο route66 οπου θα εχεις 1 μηνα τσαμπα πλοηγηση.

4.οταν κανεις εγκατασταση μπαινουν εικονιδια στο μενου.για να αλλαξεις σειρα. πατα κουμπι μενου(το μεσαιο) και πανω αριστερα επεξ. με αυτο τον τροπο σβηνεις αλλα και αλλαζεις σειρα των εικονιδιων .τα σερνεις σε οποια οθονη θες

 

 

σας ευχαριστω , υπαρχει πιθανοτητα να βρουμε ενα πιο μικρο λογοτυπο δικτυουα ???

πως αφαιρουμε widgets απο την μπαρα?????

και κατι τελευταιο. οταν ξεκινησα την περιηγηση αυτο αρχισε να κατεβαζει απο gprs. υπαρχει τροπος να αποκλεισουμε την δυνατοτητα να κανει συνδεση μεσω gprs ??? το εχω βαλει στο δικτυο 900/1800 αλλα αυτο με το gps δεν το καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι πολυ απλα γραμμενα και δεν θα μπερδευεις καθολου.

 

Το πρόβλημα ειναι οτι mail με 200Mb δεν γινεται.

Βρηκα παντως ενα λινκ με το sygic για οποιον ενδιαφερεται

 

http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?651059-Sygic-Mobile-Maps-bada

 

υπάρχει περίπτωση να το ανεβάσει κάποιος κάπου αλλού γιατί προσπαθώ να το κατεβάσω αλλά μου βγάζει όλο πρόβλημα. Μάλλον φταίει ο internet download manager που έχω αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι.

 

Το κατέβασα τελικά αλλά δεν είναι τα αρχεία εγκατάστασης αλλά ο φάκελλος που έχουμε μέσα μετά την εγκατάσταση και για το βάλεις πρέπει να κάνεις μια διαδικασία που λέγεται spoofing που δεν τη ξέρω. κοινώς αν βρει κανένας τα αρχεία εγκατάστασης όπως κατεβαίνουν από το kies πριν την εγκατάσταση (2 αρχεία είναι με κατάληξη img και app) θα ήταν καλύτερα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια περα απο το route66 τι αλλο μπορουμε να βαλουμε απο χαρτες ετσι ωστε στην αρχη να μην χρειαζεται να συνδεετε με gprs παρα ΜΟΝΟ με το gps??????
Link to comment
Share on other sites

παιδια περα απο το route66 τι αλλο μπορουμε να βαλουμε απο χαρτες ετσι ωστε στην αρχη να μην χρειαζεται να συνδεετε με gprs παρα ΜΟΝΟ με το gps??????

 

Θα πας ρυθμισεις-θεση και θα απενεργοποιησεις την 2 και 3 επιλογή και δεν θα σε χρεώνει μετά.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας ρυθμισεις-θεση και θα απενεργοποιησεις την 2 και 3 επιλογή και δεν θα σε χρεώνει μετά.

εννοεις Ρυθμισεις - δυνατοτητα συνδεσης - θεση????

ειναι απενεργοποιημενα ολα. ομως οταν παω να ανοιξω περιηγηση αυτο μου εμφανιζει το εικονιδιο G και αρχιζει να κατεβαζει ...

Link to comment
Share on other sites

εννοεις Ρυθμισεις - δυνατοτητα συνδεσης - θεση????

ειναι απενεργοποιημενα ολα. ομως οταν παω να ανοιξω περιηγηση αυτο μου εμφανιζει το εικονιδιο G και αρχιζει ...

 

Ναι εκεί εννοώ, πήγαινε και ενεργοποίησε την πρώτη επιλογή μόνο, τις άλλες βγαλτες. Άνοιξε μετά την περιήγηση και πήγαινε ρυθμίσεις - περιηγηση και βγαλε την ηλεκτρονική λήψη χαρτών και είσαι έτοιμος.

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .σταματησε να παιρνει απο το GPRS και λεει στην πανω γωνια '' ληψη θεσης '' . να υποθεεω οτι πρεπει να περιμενω αρκετα μεχρι να κλειδωσει ή πρεπει να κανω και κατι αλλο για να ενεργοποιήσω το GPS???
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ .σταματησε να παιρνει απο το GPRS και λεει στην πανω γωνια '' ληψη θεσης '' . να υποθεεω οτι πρεπει να περιμενω αρκετα μεχρι να κλειδωσει ή πρεπει να κανω και κατι αλλο για να ενεργοποιήσω το GPS???

 

Κοίτα την πρώτη φορά θέλει λίγο χρόνο μετά θα κλειδώνει δορυφόρους γρήγορα, α και εννοείται ότι πρέπει να είσαι σε ανοιχτό χώρο για να βρει δορυφόρους!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει στην αρχη να αποδεχτω το πρωτο μνμ που λεει οτι πρεπει να συνδεθω για να παρω την αδεια χρησης???? ΄η μπορει να βρει δορυφορους και χωρις την αποδοχη αυτη ???

τελικα με την μπαταρια τι παιζει ?????? το εχω απο χτες που το πηρα σε cp mode το φορτισα πλήρως , σημερα το ανοιξα και απο τις 7 το πρωι το εχω πειραξει ασταματητα και η μπαταρια ειναι στο 92% με ενα widget ανοιχτο . πρεπει να κανουμε το κολπο με το καλιμπραρισμα ή δεν χρειαζετε??????

Edited by tolis29
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κάποιος να με βοηθήσει? Αγόρασα το κινητό σήμερα, πέρασα τις επαφές μου και το έσβησα προκειμένου να το φορτίσω...¨Οταν το άνοιξα ξανά, βάζω το pin και ενώ δείχνει να ανάβει κανονικά μετά από 30 περίπου δέυτερα, κλείνει και ανοίγει πάλι μόνο του... Μπορώ να κάνω κάτι ή θα πρέπει να επισκευτώ την αντιπροσωπεία? (γ@μω την ατυχία μου?)

 

παιδια καλημερα

εχω κι εγω το ιδιο προβλημα και δυστυχως το τηλ το πηρα μεσω δημοπρασιας και ειχε αγοραστει 12/10 οποτε δεν παιζει να παω να ζητησω αλλο

το κουτι ηταν κλειστο με τις ταινιες του οποτε δεν νομιζω να μου την εκατσαν

εμενα λοιπον μου κανει το εξης:

το ανοιγω κανονικα χθες που το πηρα και το φορτισα και ολα καλα βαζω sim και δουλευει αψογα

το κλεινω το βραδυ και το βαζω να φορτισει

το πρωϊ το ανοιγ και αρχιζει να ανοιγοκλεινει μονο του

αν βγαλω την sim το ανοιξω και μετα το κλεισω και την ξαναβαλω ανοιγει κανονικα (8 στις 10 φορες) αρκει να μην το ξανακλεισω γιατι εχουμε παλι τα ιδια

μια δυο φορες μαλιστα μου εκλεισε παλι μετα απο κληση και αρχισε να ανοιγοκλεινει

 

ΒΟΗΘΕΙΑ πητε μου τι μπορω να κανω

:thanks:

RIDE HARD_LIVE FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Απ'οτι κατάλαβα έχει κορυφαία οθόνη δυνατό επεξεργαστή πολύ καλή κάμερα.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το gps που έχει . Εχω Νόκια και έχω πανω Νόκια μαπς 3 , Garmin , Ndrive , και Sygic όλα αυτά υπάρχουν για Symbian για το Bada τί υπάρχει εκτός από το εγκατεστημένο Route 66 , που έχει συνδρομή 50 Ε για την Ευπώπη από 'τι κατάλαβα.??

 

Και κατι ακόμα.... από σερφάρισμα πως παεί?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.... :D

Link to comment
Share on other sites

πρεπει στην αρχη να αποδεχτω το πρωτο μνμ που λεει οτι πρεπει να συνδεθω για να παρω την αδεια χρησης???? ΄η μπορει να βρει δορυφορους και χωρις την αποδοχη αυτη ???

τελικα με την μπαταρια τι παιζει ?????? το εχω απο χτες που το πηρα σε cp mode το φορτισα πλήρως , σημερα το ανοιξα και απο τις 7 το πρωι το εχω πειραξει ασταματητα και η μπαταρια ειναι στο 92% με ενα widget ανοιχτο . πρεπει να κανουμε το κολπο με το καλιμπραρισμα ή δεν χρειαζετε??????[/quote

καποιος?????

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το κινητό. Απ'οτι κατάλαβα έχει κορυφαία οθόνη δυνατό επεξεργαστή πολύ καλή κάμερα.

 

Αυτό που με προβληματίζει είναι το gps που έχει . Εχω Νόκια και έχω πανω Νόκια μαπς 3 , Garmin , Ndrive , και Sygic όλα αυτά υπάρχουν για Symbian για το Bada τί υπάρχει εκτός από το εγκατεστημένο Route 66 , που έχει συνδρομή 50 Ε για την Ευπώπη από 'τι κατάλαβα.??

 

Και κατι ακόμα.... από σερφάρισμα πως παεί?

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.... :D

 

υπάρχει το ndrive και το sygic για bada.από σερφαρισμα μια χαρά είναι

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

πρεπει στην αρχη να αποδεχτω το πρωτο μνμ που λεει οτι πρεπει να συνδεθω για να παρω την αδεια χρησης???? ΄η μπορει να βρει δορυφορους και χωρις την αποδοχη αυτη ???

που μπορω να βρω το NDRIVE ή το SYGIC ????

τελικα με την μπαταρια τι παιζει ?????? το εχω απο χτες που το πηρα σε cp mode το φορτισα πλήρως , σημερα το ανοιξα και απο τις 7 το πρωι το εχω πειραξει ασταματητα και η μπαταρια ειναι στο 92% με ενα widget ανοιχτο . πρεπει να κανουμε το κολπο με το καλιμπραρισμα ή δεν χρειαζετε??????

Link to comment
Share on other sites

@tolis29 Αν δεν εχεις καποιο πακετο για internet καλυτερα να απενεργοποιησεις τελειως τη ληψη δεδομενων γιατι θα τραβαει συνεχεια.

Τραβα ρυθμησεις - δυνατοτητα συνδεσης - και ξετικαρησε το "χρηση δεδομενων πακετου "

Το ndrive το βρισκεις στο app store της ισπανιας (μεσω του kies επιλεγεις ισπανια και το αναζητας) μετα χρειαζεται ενα hack για να ειναι τζαμπα και να περασεις ελληνικους χαρτες.

Το sygic το επεσειραν γιατι ειχε προβληματα, αλλα μαλλον θα ανεβασουν νεα εκδοση

Link to comment
Share on other sites

@tolis29 Αν δεν εχεις καποιο πακετο για internet καλυτερα να απενεργοποιησεις τελειως τη ληψη δεδομενων γιατι θα τραβαει συνεχεια.

Τραβα ρυθμησεις - δυνατοτητα συνδεσης - και ξετικαρησε το "χρηση δεδομενων πακετου "

Το ndrive το βρισκεις στο app store της ισπανιας (μεσω του kies επιλεγεις ισπανια και το αναζητας) μετα χρειαζεται ενα hack για να ειναι τζαμπα και να περασεις ελληνικους χαρτες.

Το sygic το επεσειραν γιατι ειχε προβληματα, αλλα μαλλον θα ανεβασουν νεα εκδοση

 

ευχαριστω . δεν εχω πακετο internet οποτε και ξετσεκαρα την επιλογη που μου ειπες.

Ομως τωρα αν ανοιξω την περιηγηση δεν θα βρεθουν δορυφοροι ????? το λεω γιατι και χτες το ανοιξα αλλα μετα απο 2-3 λεπτα δεν ειχε βρει τιποτα. τωρα που ξετσεκαρα την επιλογη απενεργοποιησα τελειως το gps ή πρεπει να περιμενω πολυ ωρα για να κλειδωσει ?????? πως θα κανω αυτο to hack για το NDRIVE ???

Link to comment
Share on other sites

garrythesnail Μπορεις εαν δεν ειναι κοπος να με στειλεις ενα PM για το πως κανω το hack και περναω τους χαρτες? Ευχαριστω!

 

Επισης ρε παιδια το σερφαρισμα μεσω 3G εσας ειναι καλο? Γιατι εγω με Κοσμοτε που ειμαι αργει πολυ να ανοιξει σελιδες με τερμα σημα και 3G! Μεσω wireless ξεσκιζει δεν λεω αλλα τσαμπα πληρωνω τα MB?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Guest gtr4460
γεια σας παιδια εχω το samsung s8500 wave καπου διαβασα στο ιντετνετ οτι μπορω να βαλω android καποα εκδοση λεει alpha beta η androbeda το εψαξα το μονο που βρηκα ειναι αυτο και αυτο ξερει κανεις αν γινεται και αν ναι πως Edited by gtr4460
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω το samsung s8500 wave καπου διαβασα στο ιντετνετ οτι μπορω να βαλω android καποα εκδοση λεει alpha beta η androbeda το εψαξα το μονο που βρηκα ειναι αυτο και αυτο ξερει κανεις αν γινεται και αν ναι πως

η ομαδα αναπτυξης του ειναι πολυ "κλειστη" και μη συνεργασιμη

οποτε θα αργησει...αλλα εκατονταδες κινητα κυκλοφορουν με android..

ειναι αναγκη να μπει και στο wave? ελεος....

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Guest gtr4460
η ομαδα αναπτυξης του ειναι πολυ "κλειστη" και μη συνεργασιμη

οποτε θα αργησει...αλλα εκατονταδες κινητα κυκλοφορουν με android..

ειναι αναγκη να μπει και στο wave? ελεος....

 

απλα ρε φιλαρακι το λεω επειδη το εχω παρει πριν λιγες μερες και εχω καποιες απορειες και βλεπω το αντροιντ να το υποστηρηζουν ποιο πολλοι αμα θες να με βοηθησεις με ενα πμ θα ειμουν ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

garrythesnail Μπορεις εαν δεν ειναι κοπος να με στειλεις ενα PM για το πως κανω το hack και περναω τους χαρτες? Ευχαριστω!

 

Επισης ρε παιδια το σερφαρισμα μεσω 3G εσας ειναι καλο? Γιατι εγω με Κοσμοτε που ειμαι αργει πολυ να ανοιξει σελιδες με τερμα σημα και 3G! Μεσω wireless ξεσκιζει δεν λεω αλλα τσαμπα πληρωνω τα MB?:wacko:

 

Με την Vodafone δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα..λογική διαφορά σε σύγκριση με το Wi-Fi αλλά χωρίς τρομερή καθυστέρηση..

 

απλα ρε φιλαρακι το λεω επειδη το εχω παρει πριν λιγες μερες και εχω καποιες απορειες και βλεπω το αντροιντ να το υποστηρηζουν ποιο πολλοι αμα θες να με βοηθησεις με ενα πμ θα ειμουν ευχαριστημενος

 

Τότε γιατί δεν πήγες σε κάτι με Android απευθείας και ψάχνεις να κάνεις ολόκληρη διαδικασία για να περάσεις στο Wave το Android ? Επίσης το Bada είναι στην έκδοση 1.2 και το Android είναι αν θυμάμαι απο κάποια πόστ που διάβασα στο 3.5 !

Δεν είναι λογικό να βρίσκεται πιό πίσω σε κάποια πράγματα ? Άσε που το Bada στο 1.2 είναι για εμένα πολύ πιό αξιόπιστο απο ότι ήταν κάποτε το Android !

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Link to comment
Share on other sites

Παδιά, από χθες μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με το wave μου που το έχω από 11/2010. Προσπαθώ να κάνω κλήσεις σε τηλέφωνα και μου βγάζει μήνυμα "Μόνο επείγουσες κλήσεις". Να σημειώσω ότι:

- φαίνεται ότι εχω κανονικό σήμα και το 3g παίζει κανονικά.

- δεν εχω θέμα με την cosmote

- σε άλλο κινητό η SIM παίζει κανονικά

- δεν το έχω πειράξει ακόμα με αναβάθμιση (εχω bada 1.0) και εκδοση XJG5

 

Καμμιά ιδέα -βοήθεια; Είναι για τεχνικό;

Link to comment
Share on other sites

Παδιά, από χθες μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα με το wave μου που το έχω από 11/2010. Προσπαθώ να κάνω κλήσεις σε τηλέφωνα και μου βγάζει μήνυμα "Μόνο επείγουσες κλήσεις". Να σημειώσω ότι:

- φαίνεται ότι εχω κανονικό σήμα και το 3g παίζει κανονικά.

- δεν εχω θέμα με την cosmote

- σε άλλο κινητό η SIM παίζει κανονικά

- δεν το έχω πειράξει ακόμα με αναβάθμιση (εχω bada 1.0) και εκδοση XJG5

 

Καμμιά ιδέα -βοήθεια; Είναι για τεχνικό;

 

ισως αν του κανεις αναβαθμιση να επανελθει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...