Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε κανέναν δε "βγήκε" τέτοιο πρόβλημα;:!:

 

Σε εμένα ακριβώς όπως το περιγράφεις. Αλλά έχω dual boot με xp και έκανα από εκεί την αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε κανέναν δε "βγήκε" τέτοιο πρόβλημα;:!:

 

κατέβασε αυτόν τον driver και το kies θα αναγνωρίζει κανονικά το κινητό σου:wink:

http://hotfile.com/dl/55807858/dc2c176/S8500_SAMSUNG_USB_Driver_TSAR3000.com.rar.html

Link to comment
Share on other sites

Το οτι εχει και n σημαινει πως μπορει να συνδεθει και σε δυκτια που το N86 δεν μπορει.

Το οτι δεν δειχνει κανενα σημαινει πως η ενταση του σηματος ειναι κατω απο το οριο για να το δειξει. Μπορει το οριο του n86 να ειναι χαμηλοτερο..........

αν θες δοκιμασε καποια εφαρμογη για wifi οπως wifi traker για να δεις

αν πιανει.

 

Μου γράφει συνεχώς "Αποτυχία DNS" ακόμα και σε ξεκλείδωτα δίκτυα.

Δεν ξέρω τι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,επειδη ειναι πολλες οι 400+ σελιδες,μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικο οδηγο για το πως περναω ndrive και sygic καθως και τους χαρτες τους στο κινητο,και που μπορω να τα βρω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Μου γράφει συνεχώς "Αποτυχία DNS" ακόμα και σε ξεκλείδωτα δίκτυα.

Δεν ξέρω τι γίνεται.

Εμενα αυτο μου το βγαζει οταν δεν εχω καλο σημα ή οταν το ασυρματο δυκτιο δεν ειναι συνδεμενο στο internet.

Δοκιμασε το σε ενα δικο σου δυκτιο ή σε καμια καφετερια που να εχει καλο σημα και αν δεν κανει και εκει τοτε ισως καποιο προβλημα να εχει ο πομποδεκτης σου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,επειδη ειναι πολλες οι 400+ σελιδες,μπορει καποιος να μου δωσει αναλυτικο οδηγο για το πως περναω ndrive και sygic καθως και τους χαρτες τους στο κινητο,και που μπορω να τα βρω?ευχαριστω

σε αυτο το θεμα και να ψαξεις δε θα βρεις τιποτα

δες εδω

(εχει και λιγοτερες σελιδες) :p

Link to comment
Share on other sites

σε αυτο το θεμα και να ψαξεις δε θα βρεις τιποτα

δες εδω

(εχει και λιγοτερες σελιδες) :p

ουτε εκει δεν θα βρει γιατι, καλως ή κακως, οι κανονες του forum δεν επιτρεπουν συζητησεις για παρανομα λογισμικα. Ετσι οι mods εσβησαν τα ποστ που ειχαν πληροφοριες για αυτα.

Βεβαια απο την αναζητηση του google μπορεις να βρεις τα παντα ;)

Link to comment
Share on other sites

στaματησαν να βγαινουν νεες εφαρμογες bada η μου φαινεταi?

 

σου φαίνεται. το παθαίνω και εγώ και μετά ανοίγω το kies και βλέπω αρκετά νέα apps σε κάθε χώρα

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

σου φαίνεται. το παθαίνω και εγώ και μετά ανοίγω το kies και βλέπω αρκετά νέα apps σε κάθε χώρα

 

 

 

εχουν κοψει ταχυτητα

δεν ειναι οπως πριν

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο μου ηρθε το wave.θελω να σας ρωτησω σαν πιο παλιους χρηστες της συσκευης ποιος ειναι τελικα ο καλυτερος τροπος να στρωσεις την μπαταρια??????το κολπο που ειχε πει ενας φιλος με τον κωδικο που πατας μετα την 1η φορτιση η υπαρχει καποιος πιο αποτελεσματικος ???
Link to comment
Share on other sites

Πατα *#8740# στο πληκτρολογιο.

Υπαρχουν 2 mode το ap και το cp . Στο ap mode δεν τρωει τοση μπαταρια.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό?

Αν το κάνουμε αυτό που λες θα έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλού?

Εννοώ οτι αφού θα καταναλώνει λιγότερη μπαταρία μήπως θα γίνει πιο αργό το κινητό ή θα μειωθεί η φωτεινότητα της οθόνης ή κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Θα γκαζόσουνε πάλι, μόλις ανοίξουνε οι paid εφαρμογές! :D

 

εχουμε καποια ενημερωση για το ποτε θα γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Θα γκαζόσουνε πάλι, μόλις ανοίξουνε οι paid εφαρμογές! :D

Ξερεις τιποτα για αυτο?

ενοω που τι εμαθες πως θα ανοιξουν oi paid στην ελλαδα?

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με αυτό?

Αν το κάνουμε αυτό που λες θα έχουμε κάποιο πρόβλημα αλλού?

Εννοώ οτι αφού θα καταναλώνει λιγότερη μπαταρία μήπως θα γίνει πιο αργό το κινητό ή θα μειωθεί η φωτεινότητα της οθόνης ή κάτι άλλο?

Η φωτεινοτητα οχι αλλα στα video και στα παιχνιδια ισως δεις διαφορα.

Επισης νομιζω πως ο browser ειναι πιο αργος.

 

 

ξερει κανεις πιο mode ειναι προεπιλεγμενο? καποιος που δεν τον εχει ξαναπατησει τον κωδικο (*#8740#) ας τον πατησει και ας ποσταρει τι του εβγαλε (αν βγαλει "cp mode" τοτε προεπιλεγμενο ειναι το "ap mode" και το αντιστροφο) μετα αν θελει τον ξαναπαταει και επιστρεφει στο προεπιλεγμενο.

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!! Μια ερωτησουλα , μηπως εχει καποιος το PSAS 1.15 γιατι κατεβασα απο το λινκ που δινεται για την αλλαγη του prodact code και κατεβασε το 2.02 και δεν δουλευει καλα. Οταν παταω lets go δεν κανει τιποτα... υπαρχει καμια αλλη λυση ??? ειναι Vodafone
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα !!! Μια ερωτησουλα , μηπως εχει καποιος το PSAS 1.15 γιατι κατεβασα απο το λινκ που δινεται για την αλλαγη του prodact code και κατεβασε το 2.02 και δεν δουλευει καλα. Οταν παταω lets go δεν κανει τιποτα... υπαρχει καμια αλλη λυση ??? ειναι Vodafone

Φιλε μου αν δεν του εχεις κανει ηδη debranding του κινητου μην αλλαζεις το product code , γιατι πλεον το κολπο με το regedit στο kies 1.5.1 δεν γινεται δηλαδη με το 1.5.1 δεν γινεται καθολου αναβαθμηση , ουτε και στα unbranded κινητα ,καθως μαλλον το πηρε χαμπαρι η samsung και το αχρηστεψε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αν δεν του εχεις κανει ηδη debranding του κινητου μην αλλαζεις το product code , γιατι πλεον το κολπο με το regedit στο kies 1.5.1 δεν γινεται δηλαδη με το 1.5.1 δεν γινεται καθολου αναβαθμηση , ουτε και στα unbranded κινητα ,καθως μαλλον το πηρε χαμπαρι η samsung και το αχρηστεψε.

 

και εγω που θελω να περασω την 1.2 και να βγαλω και το Vodafone τι κανω ?? ( εχθες πηρα την συσκευη καινουργια ) και δεν εχω κανει τιποτα ...

 

τελικα περασα με MultiLoader την S8500XXJF7 με το ελληνικο CSC για να φυγει το Vodafone μεχρη να βγει και CSC για την 1.2 ( εκτος αμα την περασω χωρις ελληνικα )

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
"ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΡΑΞΗ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ"
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις τιποτα για αυτο?

ενοω που τι εμαθες πως θα ανοιξουν oi paid στην ελλαδα?

 

Η φωτεινοτητα οχι αλλα στα video και στα παιχνιδια ισως δεις διαφορα.

Επισης νομιζω πως ο browser ειναι πιο αργος.

 

 

ξερει κανεις πιο mode ειναι προεπιλεγμενο? καποιος που δεν τον εχει ξαναπατησει τον κωδικο (*#0228#) ας τον πατησει και ας ποσταρει τι του εβγαλε (αν βγαλει "cp mode" τοτε προεπιλεγμενο ειναι το "ap mode" και το αντιστροφο) μετα αν θελει τον ξαναπαταει και επιστρεφει στο προεπιλεγμενο.

 

Το πάτησα εγώ φίλε μου και στην οθόνη αναβοσβήνουν διάφορα.

Πρόλαβα να δώ το BAT MAX SOC 99%.

Πιο πάνω έλεγε 27% που είναι το ποσοστό μπαταρίας που έχω τώρα.

Δεν είδα κάνω ac ή cp mode.

Απλά στο τέλος έλεγε "Επιβεβαίωση".

Δεν το πάτησα φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το πάτησα εγώ φίλε μου και στην οθόνη αναβοσβήνουν διάφορα.

Πρόλαβα να δώ το BAT MAX SOC 99%.

Πιο πάνω έλεγε 27% που είναι το ποσοστό μπαταρίας που έχω τώρα.

Δεν είδα κάνω ac ή cp mode.

Απλά στο τέλος έλεγε "Επιβεβαίωση".

Δεν το πάτησα φυσικά.

 

οχ φιλε με συνχωρεις. :(

εδωσα λαθος κωδικο....:p

αυτος ειναι για να δεις ποση μπαταρια εχεις.

ο σωστος για να αλλαζεις mode ειναι *#8740# το αλλαζω και στο αρχικο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Tο *#0228# μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να δεις πόσο πραγματικά είναι η μπαταρία. Για την εναλλαγή μεταξύ CP και ΑP mode πατάς *#8740#.

 

What is the difference when switching UART modes via *#8740#

 

CP UART is allowing the CPU to run with no "limitations" so to say, This enables highspeed internet, Hi definition video playing Hi Resolution screens, quality video recording, quality picture taking. How so the information under this setting is sent and processed with pin point accuracy using the full power of the CPU, Just like a computer CPU works on a good motherboard, with decent RAM etc. Yes this mode will ran the battery down quicker.

 

AP UART, slows down the CPU and will not allow to ran at full speed. What is affected in this mode. You will not be able to watch hi def videos, internet speed even over WiFi will be slower and downloading apps via handset will also be slower. Pic & Video Quality will be reduced slightly in this mode and may even affect recording in high def(have not tested). Screen will be a bit more dull than normal due the reduce processing power. The available memory is reduces which means you will not be able to multi task with many apps and widgets open as you can when CP is enabled. Yes this mode will save battery power but this is at a cost of performance of the handset as the CPU has reduced processing power.

 

This all comes down to what you want/need from your phone, all handsets are shipped with CP to allow for true performance of the phone. If you don't mind a little bit of reduce performance than feel free to switch the mode and save a bit of power.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχουμε καποια ενημερωση για το ποτε θα γινει αυτο?

 

Όχι δεν άκουσα κάτι, αλλά λογικά θα ανοίξουν και εδώ κάπια στιγμή, δεν μπορεί! :ninja:

Link to comment
Share on other sites

αν θελετε το wave σας να εχει περισοτερο αυτονομια,απλα μην βαζετε πολυ wifi, μην ξεχνατε ανοιχτα τα δεδομενα gprs, οταν βαζετε gps μετα να κλεινετε τα βοηθηματα για το location.θα δειτε μεγαλη διαφορα
Link to comment
Share on other sites

αν θελετε το wave σας να εχει περισοτερο αυτονομια,απλα μην βαζετε πολυ wifi, μην ξεχνατε ανοιχτα τα δεδομενα gprs, οταν βαζετε gps μετα να κλεινετε τα βοηθηματα για το location.θα δειτε μεγαλη διαφορα

τι ενοεις οταν λες να κλεινουμε τα βοηθηματα για τα location?

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...