Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις να δωσεις λιγο οδηγιες πως δουλευει?τι κατεβαζουμε τι εγκαθιστουμε κτλ...

ειναι κομπλικε το site..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπάρχει και το wetravel για όποιον ενδιαφέρεται, εγκαθίσταται εύκολα και λειτουργεί κανονικά, δεν το έχω δοκιμάσει σε συνθήκες λειτουργίας σε αυτό το κινητό ακόμα

 

Αν το έχει εγκαταστήσει κάποιος το wetravel ας μας πει πως το έκανε γιατί εγώ παιδεύτηκα πόσες μέρες και δεν κατάφερα τίποτα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε απο εδώ όλα τα αρχεία του wetravel και τους ελληνικούς χάρτες

http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/download-center/4541731163

 

αποσυμπιέστε τους χάρτες και βάλτε τα αρχεία που θα προκύψουν (μόνο τα αρχεία, όχι τον φάκελο) μέσα στο φάκελο maps του wetravel.

εγώ κατέβασα απο εδώ μόνο το application

http://www.we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=34%3A0.9.xx&Itemid=17&lang=en

και πήρα μόνο τα αρχεία jar και jad και αντικατέστησα τα αντίστοιχα που προέκυψαν απο το arena tools (είναι νεότερα)

κατεβάστε και από εδώ http://www.mediafire.com/?zojmimemfz0

και τις ελληνικές φωνές καθοδήγησης και αντικαταστήστε τις αγγλικές στο φάκελο voice του προγράμματος.

περνάτε τον φάκελο wetravel στην κάρτα μνήμης και κάνετε εγκατάσταση το jar, το jad δεν μπορεί να το διαβάσει. Έχει και αναλυτικές οδηγίες για το τι κάνετε στην συνέχεια, στο rar που κατεβάσατε απο το arenatools.Πάντως εκεί που λέει να του ορίσουμε δικαιώματα για να μην ρωτάει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια εγώ δεν κατάφερα να το κάνω, αν και κανα δυο φορές ρωτάει για δικαιώματα κάθε φορά που ξεκινάει η εφαρμογή, οπότε δεν είναι τόσο τραγικό. Βγάζετε και το εικονικό πληκτρολόγιο για την εφαρμογή και έχετε full touch screen.

Είναι πολύ εύκολη διαδικασία, την έκανα 3 φορές γιατί δοκίμαζα διαφορετικά jar και jad και πάντα με επιτυχία. Σήμα έπιασα μέσα σε δύο λεπτά την πρώτη φορά και μετά κατευθείαν.

Για οτιδήποτε απόρίες εδώ είμαστε :rolleyes:

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε απο εδώ όλα τα αρχεία του wetravel και τους ελληνικούς χάρτες

http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/download-center/4541731163

 

αποσυμπιέστε τους χάρτες και βάλτε τα αρχεία που θα προκύψουν (μόνο τα αρχεία, όχι τον φάκελο) μέσα στο φάκελο maps του wetravel.

εγώ κατέβασα απο εδώ μόνο το application

http://www.we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=34%3A0.9.xx&Itemid=17&lang=en

και πήρα μόνο τα αρχεία jar και jad και αντικατέστησα τα αντίστοιχα που προέκυψαν απο το arena tools.

κατεβάστε και από εδώ http://www.mediafire.com/?zojmimemfz0

και τις ελληνικές φωνές καθοδήγησης και αντικαταστήστε τις αγγλικές στο φάκελο voice του προγράμματος.

περνάτε τον φάκελο wetravel στην κάρτα μνήμης και κάνετε εγκατάσταση το jar, το jad δεν μπορεί να το διαβάσει. Έχει και αναλυτικές οδηγίες για το τι κάνετε στην συνέχεια, στο rar που κατεβάσατε απο το arenatools.Πάντως εκεί που λέει να του ορίσουμε δικαιώματα για να μην ρωτάει συνέχεια τα ίδια και τα ίδια εγώ δεν κατάφερα να το κάνω, αν και κανα δυο φορές ρωτάει για δικαιώματα κάθε φορά που ξεκινάει η εφαρμογή, οπότε δεν είναι τόσο τραγικό. Βγάζετε και το εικονικό πληκτρολόγιο για την εφαρμογή και έχετε full touch screen.

Είναι πολύ εύκολη διαδικασία, την έκανα 3 φορές γιατί δοκίμαζα διαφορετικά jar και jad και πάντα με επιτυχία. Σήμα έπιασα μέσα σε δύο λεπτά την πρώτη φορά και μετά κατευθείαν.

Για οτιδήποτε απόρίες εδώ είμαστε :rolleyes:

 

Ωραιος!

Θα το δοκιμασω σιγουρα καποια στιγμη, για πες μας τις εντυπωσεις σου μεχρι τωρα.

Link to comment
Share on other sites

επειδή το είχα εγκαταστήσει και σε προηγούμενο κινητό, το είχα εκτενώς χρησιμοποιήσει...την δουλειά του την κάνει καλά, έχει αρκετά καλούς χάρτες και αρκετές ονομασίες δρόμων συν και κάποια Poi - όχι τίποτε τρελά πράγματα. Ένα πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει με το wetravel στο renoir που είχα ήταν ότι στην εθνική και με ταχύτητα έχανε το σήμα και αργούσε να ξαναυπολογίσει, μέχρι που βαριόμουν να περιμένω και το έκλεινα,ίσως να έφταιγε ο δέκτης του κινητού και η χαμηλή υπολογιστική δύναμη του, σε χαλαρές συνθήκες είναι καλό. Στο wave δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να λειτουργεί καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι ανάμεσα από το Samsung wave και το Galaxy S.

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά τα αξίζει τα λεφτά του το wave?

Με συγκρατεί το γεγονός ότι δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές και κάποιο από τα γνωστά προγράμματα GPS.

Ρωτάω επειδή συνεχώς δίνουμε χρήματα για διάφορα κινητά. Τπυλάχιστον να τα αξίζουν.

 

Ευχαριστώ!

Edited by inspigr
Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση, όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα που δεν μπορούσα να κατεβάσω πρόβλημα μέσω kies, το πρόβλημα λύνεται δυστυχώς με hard reset. Εκτός και αν είναι κάποιο πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που εγώ δεν το έχω ανακαλύψει.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι ανάμεσα από το Samsung wave και το Galaxy S.

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά τα αξίζει τα λεφτά του το wave?

Με συγκρατεί το γεγονός ότι δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές και κάποιο από τα γνωστά προγράμματα GPS.

Ρωτάω επειδή συνεχώς δίνουμε χρήματα για διάφορα κινητά. Τπυλάχιστον να τα αξίζουν.

 

Ευχαριστώ!

 

Το κινητό είναι καταπληκτικό. Τα λεφτά του τα αξίζει 100%.

 

Το θέμα με το gps είναι λίγο ζόρι για κάποιον που του είναι απαραίτητο να έχει φωνητικές οδηγίες! αν όχι, τότε υπάρχουν λύσεις.

 

αν είσαι μεταξύ των δύο, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ανοίξεις ένα θέμα στους διαξιφισμούς, τονίζοντας τι είναι σημαντικό για σένα, και θα πάρεις πολλές απόψεις ! εδώ προφανώς θα σου πούμε το wave, αφού κι εμείς αυτό επιλέξαμε, γιατί το θεωρούμε καλύτερο (για μας) ;)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται η επαναφορά ρυθμίσεων οθόνης? Θα εσε ευχαριστούσα ιδιαίτερα αν έδινες μια σαφή περιγραφή αυτής της ρύθμισης.

 

Φυσικα είναι εύκολο.

 

Ρυθμίσεις----- Επαναφορα----Οθόνη και φωτισμός

 

Πίστεύω ότι είναι πολύ καλύτερο από το HARD RESET

Link to comment
Share on other sites

Btw, βγήκε unofficially η version 1.2 του firmware! Check this: http://www.badaforums.net/forums/viewtopic.php?f=58&t=1108&start=0

 

Άντε να δούμε! :D

 

Καλα νεα, ενα απο τα σημαντικα της νεας εκδοσης ειναι η υποστηριξη swype.

 

Και ενα τεστ μεταξυ της καμερας του wave με το Ν8.

http://mobile-review.com/review/nokia-n8-camera-en.shtml

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

κατεβάστε απο εδώ όλα τα αρχεία του wetravel και τους ελληνικούς χάρτες

http://www.lgarenatools.moonfruit.com/#/download-center/4541731163

 

αποσυμπιέστε τους χάρτες και βάλτε τα αρχεία που θα προκύψουν (μόνο τα αρχεία, όχι τον φάκελο) μέσα στο φάκελο maps του wetravel.

 

Σε αυτό το link ποια αρχεια κατεβαζουμε;

Επιλέγω εκεί που λέει wetravel και με πάει να κατεβάσω τον opera mini.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είμαι ανάμεσα από το Samsung wave και το Galaxy S.

Συγνώμη που ρωτάω, αλλά τα αξίζει τα λεφτά του το wave?

Με συγκρατεί το γεγονός ότι δεν υπάρχουν πολλές εφαρμογές και κάποιο από τα γνωστά προγράμματα GPS.

Ρωτάω επειδή συνεχώς δίνουμε χρήματα για διάφορα κινητά. Τπυλάχιστον να τα αξίζουν.

 

Ευχαριστώ!

 

Καλημερα,

Δεν αξιζει τα λεφτα του το wave, αξιζει πολλα περισσοτερα :lol:

Εφαρμογες πληθαινουν μερα με την μερα, εχουν περασει τις 1000 στο store.

 

Για gps υπαρχει το route66, το οποιο ομως πρεπει να το αγορασεις. Ειναι αρκετα καλο, υποστηριζει και multitouch. N-drive εχει βγει για πολλες χωρες οποτε μαλλον οταν θα μας δωσουν προσβαση στις paid apps στην Ελλαδα, θα εχουμε και για μας.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το link ποια αρχεια κατεβαζουμε;

Επιλέγω εκεί που λέει wetravel και με πάει να κατεβάσω τον opera mini.

 

Κοίτα λίγο καλύτερα, πας να κατεβάσεις το waterlevel, αν σκρολάρεις λίγο παρακάτω θα δεις 2 download για we - travel...έτσι την πάτησα κ εγω...:O

Link to comment
Share on other sites

Για ενημέρωση, όποιος είχε το ίδιο πρόβλημα με εμένα που δεν μπορούσα να κατεβάσω πρόβλημα μέσω kies, το πρόβλημα λύνεται δυστυχώς με hard reset. Εκτός και αν είναι κάποιο πρόβλημα με κάποια εφαρμογή που εγώ δεν το έχω ανακαλύψει.

 

Αφου το βρήκες παλι καλα. Υποψιαζεσαι καποιο προγραμμα? Καπου ειχα διαβάσει οτι η απεγκατασταση το NFS Shift εχει δημιουργησει σε μερικους προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λίγο καλύτερα, πας να κατεβάσεις το waterlevel, αν σκρολάρεις λίγο παρακάτω θα δεις 2 download για we - travel...έτσι την πάτησα κ εγω...:O

 

Σωστος !!!!

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ εγκατάσταση το wetravel.Δε μου άρεσε να πω την αλήθεια.Πρώτα απο όλα είναι όλα στα λατινικά, έτσι δεν είναι?Επίσης μένω Λάρισα και δε μπορώ να τη βρώ .Βρίσκω κάτι οδούς ξεκάρφωτους αλλά δε πολυ βγάζω άκρη.Πρέπει να βγει οπωσδήτε κάποιος λογισμικό πλήγησης γιατί είναι απο τα λίγα πράγματα που του λείπει.Είναι κρίμα.
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και εγώ εγκατάσταση το wetravel.Δε μου άρεσε να πω την αλήθεια.Πρώτα απο όλα είναι όλα στα λατινικά, έτσι δεν είναι?Επίσης μένω Λάρισα και δε μπορώ να τη βρώ .Βρίσκω κάτι οδούς ξεκάρφωτους αλλά δε πολυ βγάζω άκρη.Πρέπει να βγει οπωσδήτε κάποιος λογισμικό πλήγησης γιατί είναι απο τα λίγα πράγματα που του λείπει.Είναι κρίμα.

 

Θα συμφωνησω, το εβαλα και εγω αλλα δεν ειναι καλο. Ασε που κολλησε 2-3 φορες.

Εχει λογισμικο πλοηγησης και αρκετα καλο μαλιστα, το route66.

Βεβαια οσο περισσοτερα τοσο το καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλα νεα, ενα απο τα σημαντικα της νεας εκδοσης ειναι η υποστηριξη swype.

 

Και ενα τεστ μεταξυ της καμερας του wave με το Ν8.

http://mobile-review.com/review/nokia-n8-camera-en.shtml

 

Ποτε περιπου να αναμενουμε τη νεα εκδοση μεσω του kies?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση από την εργοστασιακή στην: S8500XXJH3 / S8500OXCJH1

Μου πήρε κανά 20λεπτο η όλη διαδικασία, αφού μου παρουσίασε σφάλμα στην διαδικασία, το έβαλα σε "Download mode" και εγκαταστάθηκε επιτυχώς. :)

Το θέμα είναι ότι έκανα την αναβάθμιση για να παίζει και τους υπότιτλους στις ταινίες κάτι που εξακολουθεί να μην το κάνει. :mad:

Μήπως δεν αναγνωρίζει γενικά τα srt αρχεία. :(

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση από την εργοστασιακή στην: S8500XXJH3 / S8500OXCJH1

Μου πήρε κανά 20λεπτο η όλη διαδικασία, αφού μου παρουσίασε σφάλμα στην διαδικασία, το έβαλα σε "Download mode" και εγκαταστάθηκε επιτυχώς. :)

Το θέμα είναι ότι έκανα την αναβάθμιση για να παίζει και τους υπότιτλους στις ταινίες κάτι που εξακολουθεί να μην το κάνει. :mad:

Μήπως δεν αναγνωρίζει γενικά τα srt αρχεία. :(

πατας ενω παιζει το βιντεο ενεργοποιηση υποτιτλων;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αναβάθμιση από την εργοστασιακή στην: S8500XXJH3 / S8500OXCJH1

Μου πήρε κανά 20λεπτο η όλη διαδικασία, αφού μου παρουσίασε σφάλμα στην διαδικασία, το έβαλα σε "Download mode" και εγκαταστάθηκε επιτυχώς. :)

Το θέμα είναι ότι έκανα την αναβάθμιση για να παίζει και τους υπότιτλους στις ταινίες κάτι που εξακολουθεί να μην το κάνει. :mad:

Μήπως δεν αναγνωρίζει γενικά τα srt αρχεία. :(

 

Σιγουρα αναγνωριζει, ειχα δει παλιοτερα μια ταινια χωρις προβλημα, ειναι με το ιδιο ονομα υποτιτλοι και ταινια ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Μπορειτε να μου εξηγησετε κατι σας παρακαλω? Απ' οτι καταλαβα η καινουργια εκδοση 1.2 δεν ειναι η επισημη. Αν το αναβαθμισω θα χασω τους ελληνικους χαρακτηρές?

Υπαρχει καποιος οδηγος(αναλυτικος) για πολυ αρχαριους σαν και εμενα που να εξηγα με λεπτομέρεια το πως θα εγκαταστήσω το καινουργιο firmware ?

Αν μετα την εγκατασταση υπαρξει το official update θα μπορω μεσω Kies να το εγκαταστησω ή επειδη εβαλα την unofficial version θα γινουν ολα σαλατα?

Πιστευετε οτι θα υπαρξει συντομα official αναβαθμιση 1.2 η να προχωρίσω αφοβα σε αυτη που υπαρχει τωρα?

 

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...