Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά σε πετάει.

Ξεχωριστά στην κάθε επαφή θα βάλεις τις ημερομηνίες γενεθλίων και το wigdet θα βλέπει τις επαφές σου και θα σου εμφανίζει τις ημερομηνίες απο εκεί.

 

Το θέμα είναι όταν επιλέγω μια επαφή πως θα τη καταχωρήσω την ημερομηνία?Πατάω στην επεξεργασία η στις 3 τελίτσες αλλά δε βλέπω κάτι όσον αφορά για ημερομηνία γέννησης?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μια extra μπαταρια που εχω κ δεν θα την χρησιμοποιω να την αποφορτισω εντελως πρωτα ή δεν παιζει ρολο??
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ , ΟΤΑΝ ΜΕΝΟΥΝ ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΑ !

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

Καλά, για μία-μία από τις 199 έως τις 500, θα πήξει άσχημα!:lol:

 

Να σου προτείνω να δοκιμάσεις με ομαδες των 150 επαφών και αν όχι, τότε καλύτερα με outlook.

 

PS: Εκνευρίζομαι που δεν έχει στα διαθέσημα πεδία, σταθερό τηλέφωνο εργασίας! Δηλαδή αυτοί στην Samsung δεν έχουν σταθερό τηλέφωνο στο γραφείο τους? Μόνο στο σπίτι τους?

 

μπορείς να το προσθέσεις. Έχει προσθήκη πεδίου και βάζεις όσα θέλεις

 

 

Δηλαδή, πως? Δεν βρήκα πουθενά το σταθερό εργασίας. Έχει όντως της παναγίας τα μάτια να προσθέσεις, αλλά σταθερό εργασίας γιοκ! Και δεν δίνει ούτε το αυτονόητο "EDIT"!! Τι να πω!! :angry:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όταν επιλέγω μια επαφή πως θα τη καταχωρήσω την ημερομηνία?Πατάω στην επεξεργασία η στις 3 τελίτσες αλλά δε βλέπω κάτι όσον αφορά για ημερομηνία γέννησης?

Πάς επαφές, επεξεργασία, προσθήκη περισσότερων πεδίων, καταχωρείς την ημερομηνία γενεθλίων της συγκεκριμένης επαφής. Αυτό το κάνεις για όλες τις επαφές. Το widget σου δείχνει τις επαφές που έχουν γενέθλια μόνο τις επόμενες 4 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πάς επαφές, επεξεργασία, προσθήκη περισσότερων πεδίων, καταχωρείς την ημερομηνία γενεθλίων της συγκεκριμένης επαφής. Αυτό το κάνεις για όλες τις επαφές. Το widget σου δείχνει τις επαφές που έχουν γενέθλια μόνο τις επόμενες 4 εβδομάδες.

 

Aααα καλά τι χαλβάς είμαι :blink:.Πήγαινα εκεί αλλά δεν έβλεπα ότι σκρολάρει προς τα κάτω?Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας...

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΟΥΝ ΓΡΗΓΟΡΑ , ΟΤΑΝ ΜΕΝΟΥΝ ΑΝΕΝΕΡΓΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΑΠΟΦΟΡΤΙΖΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΟΣ ΠΡΩΤΑ !

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες,

διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ.

 

Αμα δεν ξέρετε μην λέτε ότι χαζομάρα σας κατέβει. Η μπαταρίες πρεπεί να γεμιζονται στο φούλ άμα πρόκειτε να μέινουν αχρησιμοποίητες για καιρό και καλά είναι να φορτίζονται ανά 2 μήνες. Μην τις αφήνεις ποτέ άδειες.

 

Kαλησπέρα. Εχώ το wave apo vodafone αλλά επειδή δεν έχω vodafone kαι μου την σπάει το Logo και το οτί δεν μπορείς να κανείς firware update μέσω κινητού συν του οτι τα updates γίνονται αρκετά αργότερα ξέρει κανείς αν μπορώ να αλλαξώ firmware και πώς. Θα μπορούσα πχ να παρώ απο ενα συγγενή που εχεί ξεκλείδωτo ενα wave και να αντιγράψω το firmware?

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ξέρετε μην λέτε ότι χαζομάρα σας κατέβει. Η μπαταρίες πρεπεί να γεμιζονται στο φούλ άμα πρόκειτε να μέινουν αχρησιμοποίητες για καιρό και καλά είναι να φορτίζονται ανά 2 μήνες. Μην τις αφήνεις ποτέ άδειες.

 

Συμφωνώ!!Επίσης νομίζω ότι πρέπει να φυλάσσεται σε δροσερό μέρος και ότι μια φορά στους 2 μήνες περίπου να την αποφορτίζεις μέχρι το 20% περίπου και να τη φορτίζεις πλήρως αν δε κάνω λάθος..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, πως? Δεν βρήκα πουθενά το σταθερό εργασίας. Έχει όντως της παναγίας τα μάτια να προσθέσεις, αλλά σταθερό εργασίας γιοκ! Και δεν δίνει ούτε το αυτονόητο "EDIT"!! Τι να πω!! :angry:

 

Πας στην επαφή που θες, ->edit ->add phone number ->mobile και βγάζει τις επιλογές mobile, mobile home, mobile work, telephone home, telephone work. Πιστεύω να σου αρκούν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να αγορασω το S8500 αν και πρωιν χρηστης Iphone σκεφτομαι να παω σε S8500

Διαβαζοντας μπερδευτικα και θελω να ρωτησω τα παρακατω!

Απο εφαρμογες πως παει?? υπαρχουν?

Ελληνικα το τηλ διαθετει??

Νavigator εχει?? οχι να χρεωνομαι!

 

Ευχαριστω!

Xalara Gia Ola Yparxei Lush....

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Nokia-> 6610 , 6100 , 6600 , 7610 , 6630 , 6680 , N70 , N90... εχουμε και φυσικα μελλον..:!:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου και καλως μας ηρθες στην παρεα του wave,μπορεις να μεινεις κιολας:).

απο εφαρμογες παει μια χαρα και πληθαινουν συνεχως..βεβαια δεν εχω μεγαλη

εμπειρια-καθολου δηλαδη-αλλα απο οτι λενε εδω ειναι ικανοπιητικος ο

αριθμος τους και η χρησιμοτητα τους.

ελληνικα εχει και navigator προς το παρον εχει το route 66 που εχει δωρεαν

πλοηγηση για ενα μηνα και μετα με 30 ευρω για μια ζωη.εχει και google maps για

το οποιο βεβαια θελεις να εχεις συνδεση στο διαδικτυο.

δες το απο κοντα και τοτε σιγουρα θα ερθεις στην παρεα μας :).

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να αγορασω το S8500 αν και πρωιν χρηστης Iphone σκεφτομαι να παω σε S8500

Διαβαζοντας μπερδευτικα και θελω να ρωτησω τα παρακατω!

Απο εφαρμογες πως παει?? υπαρχουν?

Ελληνικα το τηλ διαθετει??

Νavigator εχει?? οχι να χρεωνομαι!

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Θα ηθελα να αγορασω το S8500 αν και πρωιν χρηστης Iphone σκεφτομαι να παω σε S8500

Διαβαζοντας μπερδευτικα και θελω να ρωτησω τα παρακατω!

Απο εφαρμογες πως παει?? υπαρχουν?

Ελληνικα το τηλ διαθετει??

Νavigator εχει?? οχι να χρεωνομαι!

 

Ευχαριστω!

Από εφαρμογές πάει και δεν πάει...Υπάρχουν αλλά για το ελλάντα δεν μας αφήνει να κατεβάσουμε paid apps ακόμα...Παρ όλα αυτά υπάρχουν μερικές πολύ καλές εφαρμογές free...

Ελληνικά έχει κανονικότατα...

Navigator έχει το route 66 και περιμένουμε να βγουν κ άλλα...αν θες μπορείς να χρησιμοποιεις και σκέτο gps χωρίς a-gps απαραίτητα οπότε όχι δεν θα χρεώνεσαι...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Πας στην επαφή που θες, ->edit ->add phone number ->mobile και βγάζει τις επιλογές mobile, mobile home, mobile work, telephone home, telephone work. Πιστεύω να σου αρκούν...

 

 

Αν και δεν μου αρεσε ο σαρκασμος στο τελος, δεν θα σου απαντησω σε αναλογο ηφος. Φιλαρακο γυρισε το σε Ελληνικα και αμα βρεις το 'Telephone work' στα Ελληνικα, δηλαδη 'Τηλεφωνο εργασιας', ελα να τα ξαναπουμε! Για να γραφω οτι δεν υπαρχει, θα πει οτι δεν υπαρχει. Εχει 1002 πα****ες αλλα σταθερο τηλεφωνο εργασιας,γιοκ!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου αρεσε ο σαρκασμος στο τελος, δεν θα σου απαντησω σε αναλογο ηφος. Φιλαρακο γυρισε το σε Ελληνικα και αμα βρεις το 'Telephone work' στα Ελληνικα, δηλαδη 'Τηλεφωνο εργασιας', ελα να τα ξαναπουμε! Για να γραφω οτι δεν υπαρχει, θα πει οτι δεν υπαρχει. Εχει 1002 πα****ες αλλα σταθερο τηλεφωνο εργασιας,γιοκ!

 

Στα αγγλικά υπάρχει telephone home και telephone work, το οποίο στα ελληνικά το έχουν αλλάξει σε "τηλέφωνο οικίας" και "τηλέφωνο άλλο". Αν η δεύτερη επιλογή δε σε καλύπτει, μάλλον έχεις πολύ εκλεπτυσμένα γούστα. Στην τελική, αφου "άμα γράφεις πως δεν υπάρχει, θα πει οτι δεν υπάρχει" και ήσουν σίγουρος ότι δεν μπορεί να βοηθήσει κανείς, δεν υπήρχε λόγος και να ποστάρεις το πρόβλημα που είχες, εκτός αν ήθελες απλά να μας το ανακοινώσεις.

Βέβαια κρίνοντας από τον τρόπο απάντησης σε κάποιον που πόσταρε προσπαθώντας να βοηθήσει, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα από αυτό...

 

ΥΓ: Προς ενημέρωση, το συγκεκριμένο post περιέχει σαρκασμό, το πρώτο μου όχι... Πιστεύω η διαφορά να είναι εμφανής.

Link to comment
Share on other sites

Στα αγγλικά υπάρχει telephone home και telephone work, το οποίο στα ελληνικά το έχουν αλλάξει σε "τηλέφωνο οικίας" και "τηλέφωνο άλλο". Αν η δεύτερη επιλογή δε σε καλύπτει, μάλλον έχεις πολύ εκλεπτυσμένα γούστα. Στην τελική, αφου "άμα γράφεις πως δεν υπάρχει, θα πει οτι δεν υπάρχει" και ήσουν σίγουρος ότι δεν μπορεί να βοηθήσει κανείς, δεν υπήρχε λόγος και να ποστάρεις το πρόβλημα που είχες, εκτός αν ήθελες απλά να μας το ανακοινώσεις.

Βέβαια κρίνοντας από τον τρόπο απάντησης σε κάποιον που πόσταρε προσπαθώντας να βοηθήσει, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα από αυτό...

 

ΥΓ: Προς ενημέρωση, το συγκεκριμένο post περιέχει σαρκασμό, το πρώτο μου όχι... Πιστεύω η διαφορά να είναι εμφανής.

 

Παιδια δεν ξερω για το αγγλικο τι παιζει,αλλα στα ελληνικα οντως ΔΕΝ υπαρχει τηλ εργασιας,κατι που οντως ειναι περιεργο:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ολους κανα 3ωρο κανει να φορτισει το κινητο ??? Γιατι εμενα τοσο πολυ μου κανει παντα...στο Pc τουλαχιστον
Link to comment
Share on other sites

ok προσπαθησα αλλα δε βγαζω ακρη!δεν εχω καταφερει να περασω τιποτα απο το Kies..αλλα κ οτι εχω κατεβασει απο samsung apps, το στελνω με bluetooth κ μου λεει 'δεν υποστηριζετε ο τυπος αρχειου'

δωστε καμια βοηθεια ρε παιδια γιατι ειναι το πρωτο μου smart phone κ μαλλον παραειναι smart για μενα :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σε ολους κανα 3ωρο κανει να φορτισει το κινητο ??? Γιατι εμενα τοσο πολυ μου κανει παντα...στο Pc τουλαχιστον

 

Όταν το φορτίζεις στο pc αργεί περισσότερο διότι η θύρα usb το τροφοδοτεί με λιγότερο ρεύμα απο ότι ο φορτιστής.Αλλά είναι καλύτερα να το φορτίζεις απο το pc γιατί φορτίζεται πιο αργά και αυτό κάνει καλό στη μπαταρία..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι για τις μπαταρίες:wacko: οι μπαταρίες πρέπει να φορτίζονται με την τάση και τα αμπέρ που γράφει ο φορτιστής και όχι με λιγότερο ή περισσότερο. Κακό της κάνεις αν την φορτίζεις απο θύρα usb καθώς φορτίζει σε περισσότερο χρόνο και με λιγότερα αμπέρ. Εδώ κοιτάμε να βρούμε κανένα κόλπο να μην φορτίζει από θύρα usb όταν το συνδέουμε για να ανταλλάξει δεδομένα με pc.Έχει καταντήσει αυτό το θέμα με τις μπαταρίες κινητού βατερλό. Τις φορτίζουμε μέχει να δείξει το κινητό ότι φορτίστηκε και τέρμα.
Link to comment
Share on other sites

Ότι να ναι για τις μπαταρίες:wacko: οι μπαταρίες πρέπει να φορτίζονται με την τάση και τα αμπέρ που γράφει ο φορτιστής και όχι με λιγότερο ή περισσότερο. Κακό της κάνεις αν την φορτίζεις απο θύρα usb καθώς φορτίζει σε περισσότερο χρόνο και με λιγότερα αμπέρ. Εδώ κοιτάμε να βρούμε κανένα κόλπο να μην φορτίζει από θύρα usb όταν το συνδέουμε για να ανταλλάξει δεδομένα με pc.Έχει καταντήσει αυτό το θέμα με τις μπαταρίες κινητού βατερλό. Τις φορτίζουμε μέχει να δείξει το κινητό ότι φορτίστηκε και τέρμα.

 

Φίλε αν αναφέρεσαι σε εμένα τεκμηρίωσε την απαντησή σου και μη λες εσύ ότι να ναι.Εγώ το έχω διαβάσει απο δω http://www.navimania.gr/articles/showentry.php?e=28 το οποίο είναι site που εμπιστεύομαι επίσης..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν εμπιστεύομαι το navimania, μάλιστα σε αναζήτηση φορτιστή σπιτιού για gps όλοι ψάχναμε για φορτιστή με τα ίδια χαρακτηριστικά ρεύματος και τάσης και λέγαμαι όχι απο Usb φόρτιση, άντε το πολύ παραπλήσια κατα +- 0.1-0.2.

εμπιστεύομαι κατασκευαστές μπαταριών και μελέτες που έχουν γίνει κατά καιρούς, αλλά σόρυ δεν έχω χρόνο να ψάξω τώρα να παραθέσω, φιλικά πάντα φίλε.

Πάντως πολύς ντόρος για μπαταρίες, στην τελική αν χαλάσει παίρνεις άλλή, τόσα και τόσα χαλάμε, μιά μπαταρία στα 2 χρόνια δεν μας πέφτει βαριά, αν κρατήσουμε τόσο το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν εμπιστεύομαι το navimania, μάλιστα σε αναζήτηση φορτιστή σπιτιού για gps όλοι ψάχναμε για φορτιστή με τα ίδια χαρακτηριστικά ρεύματος και τάσης και λέγαμαι όχι απο Usb φόρτιση, άντε το πολύ παραπλήσια κατα +- 0.1-0.2.

εμπιστεύομαι κατασκευαστές μπαταριών και μελέτες που έχουν γίνει κατά καιρούς, αλλά σόρυ δεν έχω χρόνο να ψάξω τώρα να παραθέσω, φιλικά πάντα φίλε.

Πάντως πολύς ντόρος για μπαταρίες, στην τελική αν χαλάσει παίρνεις άλλή, τόσα και τόσα χαλάμε, μιά μπαταρία στα 2 χρόνια δεν μας πέφτει βαριά, αν κρατήσουμε τόσο το κινητό.

 

Φίλε μου το άρθρο του navimania που παρέθεσα πιο πάνω προέρχεται απο το http://www.batteryuniversity.com/ αν δε το πρόσεξες, δε ανάρτησε ένα άρθρο απο τα λεγόμενα του κάθε πικραμένου αλλά απο κάποιο πανεπιστήμιο που έχει κάνει μελέτες πάνω σε αυτόν το τομέα.

Aν δεν έχεις χρόνο να ψάξεις η να τεκμηριώσεις αυτά που λες τουλάχιστον μη αμφισβητείς και κατακρίνεις κάποιον που έχει ψάξει έστω και λίγο..

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι δε χρειάζεται να το πολυψάχνουμε για το πως θα φορτίσουμε μια μπαταρία.Απο ότι είδα μια μπαταρία γνήσια για το wave έχει περίπου 25 ευρώ στο ebay.Σε 1-1.5 χρόνο την αλλάζεις έτσι για πλάκα..

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος πάντως στην οθόνη κλειδώματος και ενώ είναι ανοιχτός ο music player, όταν αλλάζεις την ένταση εμφανίζεται κάτω από την γραμμή κατάστασης μία μπάρα η οποία μετακινείται δείχνοντας την ένταση. Είναι πολύ δύσκολο να φανεί αφού είναι σαν σκιά. Δεν ξέρω γιατί υπάρχει μιας που ίσα που φαίνεται πάντως υπάρχει :p

 

Να ένα ss που δείχνει αυτό που λέω:

http://img843.imageshack.us/img843/6678/82105778.jpg

http://img843.imageshack.us/i/82105778.jpg/

Edited by EternalX10
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση μετα απο την τελευταια αναβαθμηση που βγηκε σταματησαν τα προβληματα που ειχε το κινητο σας?εχει στρωσει το λογισμικο ?γιατι σκεφτομαι να δωσω το galaxy s που εχω να παρω το wave.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος πάντως στην οθόνη κλειδώματος και ενώ είναι ανοιχτός ο music player, όταν αλλάζεις την ένταση εμφανίζεται κάτω από την γραμμή κατάστασης μία μπάρα η οποία μετακινείται δείχνοντας την ένταση. Είναι πολύ δύσκολο να φανεί αφού είναι σαν σκιά. Δεν ξέρω γιατί υπάρχει μιας που ίσα που φαίνεται πάντως υπάρχει :p

 

Να ένα ss που δείχνει αυτό που λέω:

http://img843.imageshack.us/img843/6678/82105778.jpg

http://img843.imageshack.us/i/82105778.jpg/

 

Καλα με τιποτα δεν θα το προσεχα!

 

παιδια μια ερωτηση μετα απο την τελευταια αναβαθμηση που βγηκε σταματησαν τα προβληματα που ειχε το κινητο σας?εχει στρωσει το λογισμικο ?γιατι σκεφτομαι να δωσω το galaxy s που εχω να παρω το wave.

 

Για ποια προβληματα λες; Γιατι εγω στους 2 μηνες δεν εχω το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...