Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

 

Μόλις έλαβα σήμερα το wave απο Αγγλια,με αγγλικο μενου και γλωσσα

Ηθελα να του αλλαξω και να του βαλω ελληνικα.Ακολουθησα τις οδηγιες απο το pdf εδω με τις αλλαγες στη registry(οχι με το multiloader) και εγιναν ολα οκ,χωρις να παρουσιασει καποιο προβλημα η αναβαθμιση.Oταν τελειωσε εκανε επανεκκινηση το κινητο και ανοιξε αλλα παλι αγγλικα ειχε τοσο στο menu οσο και στη γλωσσα πληκτολογιου(στα settings δεν υπηρχε η ελληνικη στις γλωσσες)

Ξερει κανεις να βοηθησει τι συμβαινει μηπως?Μηπως αυτος ο οδηγος δεν ειναι για αλλαγη της γλωσσας και καταλαβα εγώ λαθος?

Αν βοηθαει καθολου οταν το πηρα σημερα,πριν την αναβαθμιση το firmware ηταν

S8500XXJF1/S8500XEUJEF και μετα την παραπανω αναβαθμιση ηταν το S8500XXJF8/S8500XEUJF3

Ευχαριστω

Edited by kill_bill
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

Εχω προβλημα με την αναβαθμηση του

apps. Μου βγαζει οτι πρεπει να

αναβαθμιστει για να μπορεσει να ανοιξει,

αλλα μετα δεν γινετε τιποτα.

Κλεινει το kies, ανοιγει και οταν τρεχω

το apps μου βγαζει το ιδιο.

 

Τι προτινετε? Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθαει καθολου οταν το πηρα σημερα,πριν την αναβαθμιση το firmware ηταν

S8500XXJF1/S8500XEUJEF και μετα την παραπανω αναβαθμιση ηταν το S8500XXJF8/S8500XEUJF3

Ευχαριστω

 

Για τα ελληνικά θέλεις το CSC αρχείο να ειναι το OXCJF3 γι αυτο δεν έχεις.

Εσένα είναι το XEUJF3

Link to comment
Share on other sites

Για τα ελληνικά θέλεις το CSC αρχείο να ειναι το OXCJF3 γι αυτο δεν έχεις.

Εσένα είναι το XEUJF3

 

Δοκιμασα παλι

Βαζω στη registry αυτα

 

HIDSWVER: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

ProductCode: GT-S8500BAAEUR

SoftwareRevision: S8500XXJEE/S8500OXCJEC

 

Το kies βγαζει αναβαθμιση στην ΟΧCJF3 που ειναι τα ελληνικα (http://i52.tinypic.com/4lkmyq.jpg)

Τελειωνει η αναβαθμιση αλλα τελικα οταν κοιταω παλι δεν εχει αλλαξει στο ΟΧCJF3 αλλα στο XEUJF3 (http://i52.tinypic.com/2hx7n95.jpg) και δεν εχουν μπει τα ελληνικα...

Θα δοκιμασω αυριο και με το multiloader να δω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κανας αλλος τροπος για hardware reset υπαρχει, περαν του *2767*3855# ??

Παταω το πρασινο κουμπι του πληκτρολογιου και δεν ανοιγει τιποτα. Παταω το button για να κλεισει και κλεινει χωρις το μηνυμα επιβεβαιωσης αλλα ανοιγει κατευθειαν μονο του. Δεν μπορω να κανω τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω κατοχος απο σημερα ενος Samsung Wave :D

 

Προσπαθω να μαθω αυτη τη στιγμη τη συσκευη κι οπως το επεξεργαζομαι , θελω να κανω 2 ερωτησεις..

 

Υπαρχει πανω αριστερα στην οθονη η ενδειξη 3G+ , που απο οτι βλεπω στο εγχειριδιο σημαινει οτι ειναι συνδεδεμενο το HSDPA .Απο οτι ειδα η συσκευη δεν χρειαζεται ρυθμισεις ιντερνετ απο τον παροχο , της αποθηκευει αυτοματα, αλλα θελω να μαθω , αυτη η συνδεση ειναι συνδεση με UMTS τωρα και χρεωνομαι κανονικα ? Γιατι δεν βρισκω τροπο να το κλεισω , μενει εκει πανω το συμβολο...

 

Και δευτερον , στην αρχικη οθονη, γιατι μου βγαζει 3 εικονες μονο για widgets ,δεν θα επρεπε να εχει 7 η συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα!

 

Εχω προβλημα με την αναβαθμηση του

apps. Μου βγαζει οτι πρεπει να

αναβαθμιστει για να μπορεσει να ανοιξει,

αλλα μετα δεν γινετε τιποτα.

Κλεινει το kies, ανοιγει και οταν τρεχω

το apps μου βγαζει το ιδιο.

 

Τι προτινετε? Ευχαριστω

Κατέβασε το KIES από εδώ

 

http://in.samsungmobile.com/support/softwaremanuals/software.do

 

Όταν το τρέχεις κάνει απεγκατάσταση την προηγούμενη έκδοση και μετά βάζει την καινούρια... Αφού τελειώσει θα δουλέψει και το apps

Προσοχή γιατί όταν βγάζει την προηγούμενη έκδοση σε ρωτάει αν θέλεις να σβήσει και τα αρχεία που έχεις αποθηκεύσει στον υπολογιστή σου από την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το ξυπνητήρι χτυπάει αν το τηλέφωνο ειναι απενεργοποιημένο? Ισως ακούγεται η ερώτηση λίγο χαζή, αλλά στα Αντρόιντ δε γινεται. Ειμαι έτοιμος να πάρω το wave και δε θέλω να τη "πατήσω" σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

έχει επιλογή να ενεργοποιήσεις αυτήν την λειτουργία

Στο ξυπνητήρι πας ρύθμιση αυτομ. ενεργ. και επιλέγεις -> ενεργό

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειμαι κι εγω κατοχος απο σημερα ενος Samsung Wave :D

 

Προσπαθω να μαθω αυτη τη στιγμη τη συσκευη κι οπως το επεξεργαζομαι , θελω να κανω 2 ερωτησεις..

 

Υπαρχει πανω αριστερα στην οθονη η ενδειξη 3G+ , που απο οτι βλεπω στο εγχειριδιο σημαινει οτι ειναι συνδεδεμενο το HSDPA .Απο οτι ειδα η συσκευη δεν χρειαζεται ρυθμισεις ιντερνετ απο τον παροχο , της αποθηκευει αυτοματα, αλλα θελω να μαθω , αυτη η συνδεση ειναι συνδεση με UMTS τωρα και χρεωνομαι κανονικα ? Γιατι δεν βρισκω τροπο να το κλεισω , μενει εκει πανω το συμβολο...

 

Και δευτερον , στην αρχικη οθονη, γιατι μου βγαζει 3 εικονες μονο για widgets ,δεν θα επρεπε να εχει 7 η συσκευη ?

 

Ναι χρεώνεσαι κανονικά αν δεν είσαι σε κάποιο πρόγραμμα με δωρεάν internet.Θα πας ρυθμίσεις μετά δυνατότητες σύνδεσης και εκεί θα ξετσεκάρεις τη χρήση δεδομένων πακέτων.Μετά δε θα ξαναμπείς μέσω μέσω gprs παρά μόνο mε wi-fi.

Έχει τρεις οθόνες αρχικά και όσο προσθέτεις widgets αυξάνονται και οι οθόνες.Αυτό γίνεται λόγω χώρου.

Edited by boltsis
Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

O Route66 έχει αναλυτικό χάρτη των ελληνικών πόλεων ή μόνο των μεγάλων πόλεων?

 

ψιλοκαλό χάρτη έχει και αρκετά σημεία ενδιαφέροντος αλλά εγώ δεν θα τον προτιμούσα σε σχέση με άλλα προγράμματα που κυκλοφορούν.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι χρεώνεσαι κανονικά αν δεν είσαι σε κάποιο πρόγραμμα με δωρεάν internet.Θα πας ρυθμίσεις μετά δυνατότητες σύνδεσης και εκεί θα ξετσεκάρεις τη χρήση δεδομένων πακέτων.Μετά δε θα ξαναμπείς μέσω μέσω gprs παρά μόνο mε wi-fi.

Έχει τρεις οθόνες αρχικά και όσο προσθέτεις widgets αυξάνονται και οι οθόνες.Αυτό γίνεται λόγω χώρου.

 

Thx για τα widgets το καταλαβα. Οσον αφορα το ιντερνετ ,εχω πακετο με 500 ΜΒ το μηνα και μετα ξεκιναει η χρεωση επειδη εχω γραμμη συμβολαιου τωρα .Αυτο που λες για την συνδεση το δοκιμασα αλλα και παλι το σημα πανω αριστερα δεν βγαινει . Μια βγαινει ως 3G και μια ως 3G+ . Νομιζω πως πρεπει να σημαινει οτι εχει δικτυωθει σε δικτυο UMTS (3G) , γιατι οταν δοκιμασα να κανω χειροκινητη συνδεση μονο σε GSM εβγαζε το G μονο πανω οταν ανοιγα browser .Αλλωστε στον μετρητη που το ειδα απο χτες το βραδυ και σημερα δεν εχει ξεπερασει τα 10 ΜΒ που εκανα εγω χρηση ...

Link to comment
Share on other sites

Thx για τα widgets το καταλαβα. Οσον αφορα το ιντερνετ ,εχω πακετο με 500 ΜΒ το μηνα και μετα ξεκιναει η χρεωση επειδη εχω γραμμη συμβολαιου τωρα .Αυτο που λες για την συνδεση το δοκιμασα αλλα και παλι το σημα πανω αριστερα δεν βγαινει . Μια βγαινει ως 3G και μια ως 3G+ . Νομιζω πως πρεπει να σημαινει οτι εχει δικτυωθει σε δικτυο UMTS (3G) , γιατι οταν δοκιμασα να κανω χειροκινητη συνδεση μονο σε GSM εβγαζε το G μονο πανω οταν ανοιγα browser .Αλλωστε στον μετρητη που το ειδα απο χτες το βραδυ και σημερα δεν εχει ξεπερασει τα 10 ΜΒ που εκανα εγω χρηση ...

 

To 3G σημαίνει ότι έχεις σήμα 3G και ότι μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις και ότι αν σερφάρεις θα σερφάρεις με 3G ταχύτητα.Τώρα το 3G+ δε ξέρω τι είναι διότι έχω απενεργοποιήσει τη χρήση δεδομένων πακέτων αλλά φαντάζομαι ότι σου δείχνει ότι έχεις συνδεθεί με 3G και ότι μπορείς να κατεβάζεις δεδομένα.Βέβαια ο χρόνος δε παίζει ρόλο παρα μόνο ο όγκος δεδομένων που ανεβοκατεβάζεις, εξαρτάται δηλαδή κατα πόσο και ποιές σελίδες ανοίγεις η τι δεδομένα κατεβάζεις.Ο μετρητής αυτός σου δείχνει τον συνολικό όγκο οπότε μπορείς να το παρακολουθείς απο κει, απλώς βεβαίωσου απο την εταιρία κάθε πότε του μηνός μηδενίζεται ώστε να μη βρεθείς εκτός απροόπτου.Δε ξέρω αν συμπεριλαμβάνει και την αποστολή mms αλλά φαντάζομαι δε θα στέλνει κάποιος συνέχεια mms.

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το kies μου εβγαλε καινουριο firmware S8500XXJH3/S8500OXCJH1.

Ειναι αυτην που ειχαν ανεβασει παλι?

Λετε να την βελτιωσανε?

Αν την εχει βαλει καποιος, ας μας πει τι αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

To 3G σημαίνει ότι έχεις σήμα 3G και ότι μπορείς να κάνεις βιντεοκλήσεις και ότι αν σερφάρεις θα σερφάρεις με 3G ταχύτητα.Τώρα το 3G+ δε ξέρω τι είναι διότι έχω απενεργοποιήσει τη χρήση δεδομένων πακέτων αλλά φαντάζομαι ότι σου δείχνει ότι έχεις συνδεθεί με 3G και ότι μπορείς να κατεβάζεις δεδομένα.Βέβαια ο χρόνος δε παίζει ρόλο παρα μόνο ο όγκος δεδομένων που ανεβοκατεβάζεις, εξαρτάται δηλαδή κατα πόσο και ποιές σελίδες ανοίγεις η τι δεδομένα κατεβάζεις.Ο μετρητής αυτός σου δείχνει τον συνολικό όγκο οπότε μπορείς να το παρακολουθείς απο κει, απλώς βεβαίωσου απο την εταιρία κάθε πότε του μηνός μηδενίζεται ώστε να μη βρεθείς εκτός απροόπτου.Δε ξέρω αν συμπεριλαμβάνει και την αποστολή mms αλλά φαντάζομαι δε θα στέλνει κάποιος συνέχεια mms.

 

Ναι ,αυτο ισχυει οντως, γιατι η ταχυτητα ειναι κατα πολυ ανωτερη της πλοηγησης με gprs . Αυτο για τον ογκο το ξερω, για αυτο το κραταω κι εγω το use data package "off" μην γινει κανενα απροοπτο..Αν και γενικα προτιμω την πλοηγηση μεσω gsm/umts παρα wi-fi γιατι εκτος του οτι το ρουτερ μου δεν ειναι ασυρματο και δεν εχω στο σπιτι μου και εξω πιστευω ειναι ακομα πιο σταθερο απο το ασυρματο , αλλωστε τα χουμε που τα χουμε τα δωρεαν ...Το Daily Briefing , πρεπει να ειναι συνδεδεμενο για να βγαζει updates ε ?

Link to comment
Share on other sites

Λογικά η ίδια θα είναι.

Αν είχε βελτίωση θα την ονόμαζε αλλιώς.

Εγώ πάντως που την είχα περάσει την 1η φορά και δοκίμασα να την ξαναπεράσω μέσω Kies, μου έγραψε ότι ήδη έχω το τελευταίο firmware

Link to comment
Share on other sites

ψιλοκαλό χάρτη έχει και αρκετά σημεία ενδιαφέροντος αλλά εγώ δεν θα τον προτιμούσα σε σχέση με άλλα προγράμματα που κυκλοφορούν.

 

Αυτό είναι το πρόβλημα για μένα που βρίσκομαι πολύ καθ΄οδον.Ημουν ένα βήμα πριν την αγορά του I8000 Omnia αλλά μόλις είδα το Wave άλλαξα γνώμη.Δεν ξέρω όμως αν υποστηριχτεί όσο πρέπει με λογισμικό.Θα περιμένω λίγο μπας και κυκλοφορίσει και γι αυτό κάποιο από τα γνωστα προγράμματα πλοήγησης που υπάρχουν για symbian ή Windows Mobile

Link to comment
Share on other sites

Περασα το νεο firmware και εμφανιστηκε στισ Ρυθμισεις το "ενημερωση λογισμικου".

Οταν το παταω μου λεει "συνδεθειτε στο λογαριασμο σας samsumg ....".

Πως το κανω αυτο;;;; Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θα ρωτησω και εγω αλλη μια φορα , οτι εχει υπωθει αλλες 2 φορες νομιζω στο thread και δεν απαντηθηκε.Οταν παταω για αναβαθμιση στο kies εμφανιζει αυτο το μυνημα απο κατω

 

"Δεν ειναι δυνατη η ενημερωση αυτης της εκδοσης της συσκευης"... αλλα απο κει και περα κοβεται και δεν δειχνει τον λογο η κατι τετοιο. Εχει βρει κανεις καμια λυση ?

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην εφαρμογή Λογαριασμοί και φτιάξε samsung account από εκεί.

 

Και μετά? τι πρέπει να κάνουμε για να συνδεθεί? Έκανα λογαριασμό εκεί, και συνεχίζει να μου λέει οτι πρέπει να συνδεθώ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...