Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο ναι, αν την έχετε στην SD card θα είναι άλλο το path αλλά πάντως έτσι είναι το όνομα του ήχου, Button.wav
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι από αυτή την εφαρμογή που κάνει το κινητό φακό χρησιμοποιώντας το led flash της κάμερας.

 

Απλά όταν το πατάς κάνει έναν ήχο και εμείς τον σβήσαμε :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω φαει σκαλωμα γτ δν μ κανει βιντεοκληση!!κ 3G εχω κ ρυθμισεις σωστες αλλα δν μπορω να καταλβω τι φταιει!!

Samsung wave 8500---Huawei IDEOS X5---Alcatel 997D---LG G2---ASUS Zenfone 2---OnePlus 3---Xiaomi redmi note 6 pro---Pocophone f1---Xiaomi mi 9 S---Xiaomi mi 9T pro---Xiaomi mi 10 T---Realme GT Neo 2---Motorola edge 30 fusion...

🆒

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα κι εγω μήνυμα στο διαχειριστη σχετικα με τη δημιουργια ειδικου νηματος για κινητα Samsung Bada.

Χμμ εδώ και μέρες δεν βρήκαμε ανταπόκριση σε αυτό...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

οντως...λετε να κανουν σαμποταζ στο bada? πρεπει να ειναι βαλτοι απο το υπουργειο. ολοκληρη συνομοσια ειναι ...

 

περα απο την πλακα , ξερω ανθρωπους που μπορει και να το πιστευαν αν τους το ελεγες xD

 

Και επισης περα απο την πλακα, φτιαχτε το το ριμαδι :P

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω λήψη μεσω κινητου φυσικά από το email μου ένα αρχείο .docx και δεν μου το κάνει.

Αντίστοιχα τα αρχεί .doc τα κάνει λήψη.

Ξέρετε τον λόγο;

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω φαει σκαλωμα γτ δν μ κανει βιντεοκληση!!κ 3G εχω κ ρυθμισεις σωστες αλλα δν μπορω να καταλβω τι φταιει!!

 

Κατ'αρχήν ρυθμίσεις δεν χρειάζεται, απλά να δικτυώνεσαι με 3g. Αυτός που προσπαθείς να καλέσεις είναι επίσης δικτυωμένος με 3g? Θα σου πρότεινα να το δοκιμάσεις καλώντας 3g κινητό που να είναι δίπλα σου, ώστε να μπορέσεις να το επιβεβαιώσεις ο ίδιος...

Link to comment
Share on other sites

Μ'αρέσει που το φόρτισα κ 10 ώρες....,κάθε βράδυ θέλει φόρτιση ,η μπαταρία πέφτει στη μια μπάρα

 

Με την επιφύλαξη του αν ξοδεύεις πολλή ώρα σε παιχνίδια ή internet, φόρτιση κάθε βράδυ δεν είναι λογικό ακόμη κι αν η μπαταρία δεν έχει κάνει πολλούς κύκλους φόρτισης ακόμη. Μπορεί και να φταίει το ότι την πρώτη φορά το φόρτισες τόσες πολλές ώρες, σε μια-μιαμιση ώρα θα ήταν εντάξει αφού είναι ήδη μισοφορτισμένο από τη μάνα του... το overcharging κάνει πολύ περισσότερο κακό στις λιθίου απο το undercharging.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα πρόγραμμα που σου επιτρέπει να βλέπεις τα αρχεία συστήματος του wave, αλλά και να τα σώζεις στον υπολογιστή σου αν θες.

Σας το ανέβασα εδώ:

 

http://www.mediafire.com/?44v8rb5w3by1frw

 

μπορείς να το ξανανεβάσεις γιατί δεν το βρίσκει? άστο το βρήκα.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να το βρω και εψαξα σε ολους τους φακελους που βρηκα:worry:

Θα ξαναψαξω γιατι ειναι πολυ ενοχλητικος ο ηχος αυτος.

 

Απο οτι καταλαβαινω στο stune βλεπουμε μονο τις εφαρμογες που ειναι στην rom του κινητου, θα δοκιμασω να το γραψω στο κινητο.

 

EDIT: Για να κανετε αυτο που λεει ο φιλος Zenor πρεπει να περασετε την εφαρμογη στο κινητο και οχι στην καρτα, αλλιως το stune δεν το βλεπει.

Δουλευει αψογα, ευχαριστω και τα 2 παιδια ( και τον φιλο που μας ειπε για την εφαρμογη), πολυ χρησιμο ειδικα με το φοβερο φλας του wave.

 

Αν η εφαρμογή είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο την βρίσκεις όπως ακριβώς τα είπε ο φίλος παραπάνω και όντως βγαίνει το button.wav και δεν ακούγεται πλέον ο ήχος.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

200 σελίδες πλέον. άντε να τις χιλιάσουμε.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με την επιφύλαξη του αν ξοδεύεις πολλή ώρα σε παιχνίδια ή internet, φόρτιση κάθε βράδυ δεν είναι λογικό ακόμη κι αν η μπαταρία δεν έχει κάνει πολλούς κύκλους φόρτισης ακόμη. Μπορεί και να φταίει το ότι την πρώτη φορά το φόρτισες τόσες πολλές ώρες, σε μια-μιαμιση ώρα θα ήταν εντάξει αφού είναι ήδη μισοφορτισμένο από τη μάνα του... το overcharging κάνει πολύ περισσότερο κακό στις λιθίου απο το undercharging.

 

δεν μπορείς να κάνεις overcharging, όταν γεμίσει η μπαταρία ο φορτιστής σταματάει να τη φορτίζει άλλο.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορείς να κάνεις overcharging, όταν γεμίσει η μπαταρία ο φορτιστής σταματάει να τη φορτίζει άλλο.

 

Αχα... γι'αυτό υποθέτω ότι όταν φορτίσει σου λέει σαφώς να το αποσυνδέσεις από την πρίζα.

Link to comment
Share on other sites

Αχα... γι'αυτό υποθέτω ότι όταν φορτίσει σου λέει σαφώς να το αποσυνδέσεις από την πρίζα.

Αυτό στο λέει για περιβαλλοντικούς λόγους (για να μην καις έξτρα ρεύμα) μιας και που αν το έχεις στον φορτιστή συνέχεια, θα φορτίζει και θα σταματάει την φόρτιση, μιας και που όντας ανοικτό καταναλώνει ενέργεια.

 

Δεν γίνεται κανένα overcharging. To κινητό διακόπτει την φόρτιση αυτόματα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να προτείνω κάτι:

 

Γιατί οι υπεύθυνοι του φόρουμ δεν φτιάχνουν στο τμήμα Samsung μία υποκατηγορία με τίτλο πχ "Bada phones" και να υπάρχει ένα sticky θέμα γενικά περί Bada, ένα άλλο για εφαρμογές, ένα άλλο για widgets, για θέματα, wallpapers κλπ αλλά και ξεχωριστά θέματα για κάθε τηλέφωνο που τρέχει σε Bada OS (πχ τώρα μόνον το Wave).

 

Να στείλω π.μ. σε κάποιον υπεύθυνο?

Όπως είπες, προς το παρον υπάρχει μόνο μία συσκευή με Bada OS. Να δούμε τι άλλο θα παρουσιάσουν οι κορεάτες, το ενδιαφέρον του κόσμου και, το σημαντικότερο, πόσο θα αυξηθεί η κίνηση στο φόρουμ και, αν κριθεί αναγκαίο, θα δημιουργηθεί η ανάλογη ενότητα.

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες, προς το παρον υπάρχει μόνο μία συσκευή με Bada OS. Να δούμε τι άλλο θα παρουσιάσουν οι κορεάτες, το ενδιαφέρον του κόσμου και, το σημαντικότερο, πόσο θα αυξηθεί η κίνηση στο φόρουμ και, αν κριθεί αναγκαίο, θα δημιουργηθεί η ανάλογη ενότητα.

 

Πόσο να αυξηθεί δηλαδή η κίνηση ακόμα? 200 σελίδες έχουμε μέσα σε λίγους μήνες.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες, προς το παρον υπάρχει μόνο μία συσκευή με Bada OS. Να δούμε τι άλλο θα παρουσιάσουν οι κορεάτες, το ενδιαφέρον του κόσμου και, το σημαντικότερο, πόσο θα αυξηθεί η κίνηση στο φόρουμ και, αν κριθεί αναγκαίο, θα δημιουργηθεί η ανάλογη ενότητα.

 

Βασικά υπάρχουν 3 συσκευές BADA, και είναι καθ' οδόν και 4η.

 

Το θέμα όμως είναι περισσότερο πρακτικό. Δηλαδή, δεν μπορεί κάποιος να βρει αυτό που θέλει στο χαμό που γίνεται σε 1 μόνο thread.

 

Αν δεν μπορούν να γίνουν υπο-κατηγορίες (ακόμη), τότε θα ήταν καλό να γίνουν 2 θέματα Sticky στο Samsung Section.

 

Το ένα να είναι "Τα πάντα για το BADA OS" και το άλλο να είναι "Samsung BADA firmwares - only"

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες, προς το παρον υπάρχει μόνο μία συσκευή με Bada OS. Να δούμε τι άλλο θα παρουσιάσουν οι κορεάτες, το ενδιαφέρον του κόσμου και, το σημαντικότερο, πόσο θα αυξηθεί η κίνηση στο φόρουμ και, αν κριθεί αναγκαίο, θα δημιουργηθεί η ανάλογη ενότητα.

 

Το ενδιαφέρον πολύ. Μία υποπεριοχή για το Bada θα κάνει πιο εύκολο το διάβασμα. Ας μην ξαχνάμε ότι για πολλούς οι σελίδες του myphone αποτελούν την καλύτερη "έρευνα αγοράς" αλλά και τεχνικής υποστήριξης. Μία ταξινόμηση της πληροφορίας θα διευκολύνει αφάνταστα, ειδικά τους νέους στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι το ζήτημα. Το παρόν θέμα ήδη είναι πολύ "hot" και περιλαμβάνει τα πάντα ΧΥΜΑ: εφαρμογές, προβλήματα, αναβαθμίσεις, τεχνκά θέματα, γενικές ερωτήσεις, άλλοτε για το Wave συγκεκριμένα, άλλοτε για το Bada OS... Για να βρούμε αυτό που θέλουμε, πρέπει να βγάλουμε τα μάτια μας και να διαβάζουμε ένα σωρό άσχετα με αυτό που ψάχνουμε...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

sorry για την επαναληψη ρε παιδια αλλα θελω να παρω το κινητο αλλα εχω vodafone....βγαλαμε καμια ακρη με το λογισμικο?ειδα καποιους να λενε οτι ειχαν προβληματα με τις αναβαθμησεις εξαιτιας της vodafone κ των επεμβασεων της.

παιζει να κανουμε κανενα format κ να σβηστει αυτη η αηδια?κ ας χασω την εγγυηση

θελω το κινητο αλλα δε γουσταρω να εχει το σημα τους!

Link to comment
Share on other sites

sorry για την επαναληψη ρε παιδια αλλα θελω να παρω το κινητο αλλα εχω vodafone....βγαλαμε καμια ακρη με το λογισμικο?ειδα καποιους να λενε οτι ειχαν προβληματα με τις αναβαθμησεις εξαιτιας της vodafone κ των επεμβασεων της.

παιζει να κανουμε κανενα format κ να σβηστει αυτη η αηδια?κ ας χασω την εγγυηση

θελω το κινητο αλλα δε γουσταρω να εχει το σημα τους!

 

Αν θες να το formarεις και να περάσει άλλη έκδοση γίνεται με multiloader. Έχει γραφτεί πως, λίγο πιο πίσω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπες, προς το παρον υπάρχει μόνο μία συσκευή με Bada OS. Να δούμε τι άλλο θα παρουσιάσουν οι κορεάτες, το ενδιαφέρον του κόσμου και, το σημαντικότερο, πόσο θα αυξηθεί η κίνηση στο φόρουμ και, αν κριθεί αναγκαίο, θα δημιουργηθεί η ανάλογη ενότητα.

 

Δεν ειναι μια συσκευη με bada ειναι 4, 3 κυκλοφορουν και 1 μεσα στον Σεπτεμβρη.

Το ενδιαφερον του κοσμου; Εχουμε ξεπερασει τις 200 σελιδες σε 3 μηνες, συμφωνα με τα νουμερα ειναι τεραστιο το ενδιαφερον του κοσμου.

 

Το καλυτερο θα ηταν ενα ξεχωριστο forum για bada, με firmware, προβληματα-λυσεις, applications-widgets-games-themes, AppStore κλπ.

Link to comment
Share on other sites

sorry για την επαναληψη ρε παιδια αλλα θελω να παρω το κινητο αλλα εχω vodafone....βγαλαμε καμια ακρη με το λογισμικο?ειδα καποιους να λενε οτι ειχαν προβληματα με τις αναβαθμησεις εξαιτιας της vodafone κ των επεμβασεων της.

παιζει να κανουμε κανενα format κ να σβηστει αυτη η αηδια?κ ας χασω την εγγυηση

θελω το κινητο αλλα δε γουσταρω να εχει το σημα τους!

Επειδή βρέθηκα σε ανάλογη κατάσταση με σένα (βέβαια εγώ το είχα αγοράσει ήδη), να σου πω ότι είναι πολύ απλά τα πράγματα. Πρώτα από όλα, όμως, να ξέρεις ότι αν το πάρεις από Vodafone, σίγουρα θα έχει επεμβάσεις της Vodafone (το λογότυπο της στην έναρξη και στον τερματισμό, εικονίδιο - vodafone music νομίζω λεγόταν - και το εικονίδιο του browser ήταν κόκκινο).

Αυτό που θα κάνεις μόλις το πάρεις και αφού κατεβάσεις και εγκαταστήσεις το kies είναι να ανοίξεις τη registry του υπολογιστή σου και να κάνεις ότι περιγράφει εδώ. Ειδικά για το product code θα βάλεις GT-S8500BAAEUR

Μετά από αυτό θα σου βγάλει κανονικά το kies ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση και μετά δε θα υπάρχει τίποτα στο τηλέφωνό σου που να είναι της Vodafone.

Ένα μικρό προβληματάκι είναι ότι, αφού κάνεις αναβάθμιση, μένουν κενές οι θέσεις των εικονιδίων που ήταν πριν το vodafone music και ο browser. Με επανεκκίνηση, δεν υπάρχουν πλέον αυτές οι κενές θέσεις, αλλά το άσχημο είναι ότι χάνεται και το εικονίδιο του browser. Η λύση σε αυτό είναι να κάνεις hard reset και μετά θα σου είναι το κινητό σαν να το αγόρασες από τη samsung.

Αγόρασέ το με το καλό και αν χρειαστείς κάποια βοήθεια, εδώ είμαστε πάλι.

Σου τα γράφω έτσι αναλυτικά, γιατί είχα αγχωθεί ιδιαίτερα όταν κατάλαβα ότι δεν μπορώ να κάνω αναβάθμιση λόγω της Vodafone.

Και τέλος, αν έχεις διαβάσει, κάπου αναφέρθηκε ότι πειραγμένα από τη Vodafone είναι αυτά που έχουν αγοραστεί μέσω της σελίδας της. Όμως, όλα είναι πειραγμένα, γιατί εχτές που πήγα να πληρώσω ένα λογαριασμό, είχε ένα wave ανοιχτό, το οποίο είχε τις επεμβάσεις της Vodafone, όπως και το δικό μου που το αγόρασα από τη σελίδα της.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...