Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι έκδοση firmwarεε έχεις;

 

την τελευταια τελευταιαμ προχθες εκανα τελεευταιο φιρμγουερ απδειτ.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

<SW VER>

S8500XXJF1

<CSC VER>

S8500XCJEC

 

 

Εγώ έχω αυτή

 

<SW VER>

S8500XXJF7

<CSC VER>

S8500XCJF3

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σας βλέπω όλους προχωρημένους εδώ μέσα. Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει και εμάς τους άσχετους, τί είναι το firmware, πιο είναι το καλύτερο να έχουμε και γιατί και εάν υπάρχει περίπτωση με την αλλαγή firmware να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό. Ευχαριστώ...
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πρόβλημα..

πήγα να κάνω αναβάθμιση με το kies, αλλά έβγαλε το γνωστό error με τα .dll και η αναβάθμιση τερματίστηκε,

τελικά βρήκα αυτά που χρειαζόταν και τα έβαλα στο system32 και μετά προσπάθησα να ξανακάνω αναβάθμιση

το kies όμως μου πρότεινε να κάνω ανάκτηση λογισμικού και ακολούθησα τη συμβουλή του.

δεν έγινε τπτ όμως, οπότε αποσυνέδεσα το τηλέφωνο από τον υπολογιστή.

δούλεψε κανονικά και δεν είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά μετά ξαναπροσπάθησα να κάνω αναβάθμιση (WRONG CHOICE)

πήγα στο kies, άρχισα τη διαδικασία αναβάθμισης και όλα πήγαιναν μια χαρά, ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση και μετά μου είπε να περιμένω να γίνει επανεκκίνηση.

και εδώ έγινε ένα λάθος, έκανε αρκετή ώρα και νόμιζα ότι ήθελε να κάνω manual επανεκκινηση, οπότε πάτησα παρατεταμένα το πλήκτρο τερματισμού

 

τότε έκλεισε το κινητό και όταν άνοιξε μου έβγαλε ένα εικονίδιο που δείχνει έναν υπολογιστή και ένα κινητό και ένα "broken link" ανάμεσά τους.

προσπάθησα μερικές φορές να το ανοίξω , κλείσω, έβγαλα και τη μπαταρία, και κάποια στιγμή άνοιξε το κινητό κανονικά, μάλιστα έδειχνε πλέον και .srt ελληνικούς υπότιτλους οπότε είπα πως όλα πήγαν καλά.

η έκδοση του firmware που έγραφε μετά την αναβάθμιση τελείωνε σε EE

(έτσι, χαρούμενος ότι ευτυχώς το σώσαμε το παιχνίδι επαναπαύθηκα)

όταν όμως το έκλεισα το κινητό ( για να δω αν δουλεύει το ξυπνητήρι)

μου έβγαλε πάλι εκείνο το εικονίδιο με το broken link και από τότε δεν μπορώ να το ξανανοίξω.

 

στην οθόνη "download mode" για να κάνω flasharisma μπορώ να μπω, οπότε δεν ξέρω τι έχει πάθει.

έχετε καμιά ιδέα πως μπορώ να το φτιάξω χωρίς να πάω στο service για να τελειώνω πιο γρήγορα?

 

να κάνω flash με το multiloader? θα έχω πρόβλημα με την εγγύηση?

 

το κινητό είναι ελληνικό

 

*επειδή το κινητό είναι ελληνικό, αν κάνω flash με τον multiloader και βάλω την JF7 έκδοση, μετά οι αναβαθμίσεις από το kies θα γίνονται κανονικά? (και θα έχω και ελληνικά? )

Edited by Lynx
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε την χωρα προελευσης στο samsung apps του κινητου;

 

Απο οτι βλεπω σχεδον 600 εφαρμογες στο apps store! Ελπιζω να εχουμε διαθεσιμες και τις πληρωμενες εφαρμογες συντομα!

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πιστευτε μπορει να εχουμε στο μελλον κανα theme στο οποιο να κουνιουντε πισω απο τα εικονιδια διαφορα σχηματα οπως στα Htc?Εχει ο αδερφος μου το desire και αυτο το sence πραγματικα το ζηλευω.
Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιεμαι αν δεν κανω κατυι σωστα.

περναω την ταινια και το αρχειο υποτιτλων σε ενα φακελο στο κινητο, βημα 2ο το ανοιγω το αρχειο ταινιας και 3ο βημα παπαλα..δεν εχει επανω αριστερα στις ρυθμισεις στο βελακι κατι που να λεει κατι για υποτιτλους!

 

το κινητο ειναι ενημερωμενο απο το ΚΙΕΣ με την τελευταια εκδοση φιρμγουεαρ.

 

μονο με το ναπι καταφερα να παιξω υποτιτλους :(

Οι υπότιτλοι θα πρέπει να έχουν ακριβώς το ίδιο όνομα με την ταινία....μην το ξεχνάς αυτό...

 

Επειδή σας βλέπω όλους προχωρημένους εδώ μέσα. Μπορεί κάποιος να μας εξηγήσει και εμάς τους άσχετους, τί είναι το firmware, πιο είναι το καλύτερο να έχουμε και γιατί και εάν υπάρχει περίπτωση με την αλλαγή firmware να παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό. Ευχαριστώ...
Firmware είναι η έκδοση του λογισμικού που έχει το κινητό...συνήθως με τα καινούργια firmwares που βγάνουν προσθέτονται νέες λειτουργίες στο κινητό,λύνονται διάφορα μικροπροβλήματα που υπάρχουν κτλ οπότε είναι καλό να παιρνιούνται τα νεότερα firmwares όταν βγαίνουν...Ναι υπάρχει κίνδυνος να υπάρξει πρόβλημα κατά την ανανέωση του firmware όπως έγινε και σε εμένα αλλά ακόμα και σε αυτή την περίπτωση το kies σου λέει να ακολουθήσεις κάποιο βήματα έτσι ώστε να επαναφέρεις την συσκευή σου...Σε εμένα αυτό λειτούργησε και επαναφέρθηκε η συσκευή μου και ήταν όλα okey...Αν δεν λειτουργήσει και αυτό πράγμα κάπως δύσκολο τότε το πας στο service το κινητό...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βαρεθηκατε την home screen, 2 widgets για να την αλλαξετε. Ενα για τον καιρο και ενα ρολοι Iphone style.

 

http://img713.imageshack.us/img713/7860/20100731143141.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://www.mediafire.com/?6orbigo9fq6xor5

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να αλλαξουμε την χωρα προελευσης στο samsung apps του κινητου;

 

Μπορείς στο kies να βάλεις ότι χώρα θέλεις και να δεις τις εφαρμογές στο τάδε app shop(πχ αγγλικό) και να τις κάνεις install στο wave σου. Δυστυχώς εάν θέλεις να αγοράσεις κάποια εφαρμογή, νομίζω ότι θα πρέπει να έχεις πιστωτική από εκείνη τη χώρα or something.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που άνοιξα το samsung apps απ το κινητο μου, εμφανιστηκε μηνυμα οτι υπαρχει καινουργια εκδοση και πατησα οκ. Κανει τη ληψη και μετα δειχνει "εγκατασταση απετυχε. παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα. (0xff10). Τί είναι πάλι τούτο???
Link to comment
Share on other sites

Τα apps (εφαρμογές και παιχνίδια) που κατεβάζουμε από το ιντερνετ για το wave, μπορούν με κάποιο τρόπο να περαστούν και σε άλλο σύγχρονο samsung, όπως για παράδειγμα στο samsung jet? Και αν γίνεται, μπορείτε να μου πείτε πως? Ευχαριστώ!

WWW.DIGITALMAPPING.GR

Οι φθηνότερες εκτυπώσεις της Αγοράς. Μακέτα-Εκτύπωση-Διαφήμιση...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βαρεθηκατε την home screen, 2 widgets για να την αλλαξετε. Ενα για τον καιρο και ενα ρολοι Iphone style.

 

http://img713.imageshack.us/img713/7860/20100731143141.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://www.mediafire.com/?6orbigo9fq6xor5

 

@haigoeo

 

φιλε πως ειναι δυνατον , στην φοτο που παραθετης , στο αρχικο μενου σου , να εμφανιζοντε το πληκτρολογιο , οι ρυθμισεισ σου , και τα αρχεια μου ,????

 

θα ηθελα πολυ να μαθω , πος γινεται αφτο !!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που άνοιξα το samsung apps απ το κινητο μου, εμφανιστηκε μηνυμα οτι υπαρχει καινουργια εκδοση και πατησα οκ. Κανει τη ληψη και μετα δειχνει "εγκατασταση απετυχε. παρακαλω δοκιμαστε αργοτερα. (0xff10). Τί είναι πάλι τούτο???

 

ενοει οτι απο τα αππ που ειχαι κατευασει , υπηρχανε θπτατε , ναιες βερσιον, μοθ το εκανε κε μενα γεια 2 εφαρμογεσ που ειχα, και της ανανεωσε,

 

τωρα γιατι σου εβγαλε προβλημα , δεν το καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Τα apps (εφαρμογές και παιχνίδια) που κατεβάζουμε από το ιντερνετ για το wave, μπορούν με κάποιο τρόπο να περαστούν και σε άλλο σύγχρονο samsung, όπως για παράδειγμα στο samsung jet? Και αν γίνεται, μπορείτε να μου πείτε πως? Ευχαριστώ!

 

Υποθετο πως δεν πρεπει να γινεται, μιας και το wave exei telios neo leitoυργικο το bada.

 

Το μονον σιγουρο ειναι οτι περνει της java εφαρμογες του jet.

Link to comment
Share on other sites

@haigoeo

 

φιλε πως ειναι δυνατον , στην φοτο που παραθετης , στο αρχικο μενου σου , να εμφανιζοντε το πληκτρολογιο , οι ρυθμισεισ σου , και τα αρχεια μου ,????

 

θα ηθελα πολυ να μαθω , πος γινεται αφτο !!!

 

Πηγαινε στο μενου, πατα πανω αριστερα επεξεργασια και μετα βγαλε οποιο θες απο τα 3 κατω ικονιδια σερνοντας τα προς τα πανω!

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στο μενου, πατα πανω αριστερα επεξεργασια και μετα βγαλε οποιο θες απο τα 3 κατω ικονιδια σερνοντας τα προς τα πανω!

 

Ευχαριστο φιλε, πολλοι ψαχνανε να βρουνε , το πος μπορουμε να αλαξουμαι τα 3 ικονειδια της αρχεικηε οθωνης.

 

Αμα γινοτανε να βαζαμε σε ενα απο τα τρια , ενα εικονιδιο γεια το μενου, οστε να μην παταμε συναιχεια το κεντρικο πληκτρο, θα ητανε θαυμα...

Link to comment
Share on other sites

Για οσους βαρεθηκατε την home screen, 2 widgets για να την αλλαξετε. Ενα για τον καιρο και ενα ρολοι Iphone style.

 

http://img713.imageshack.us/img713/7860/20100731143141.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

http://www.mediafire.com/?6orbigo9fq6xor5

φιλε μου πως το βαζομε στο κινητο?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου πως το βαζομε στο κινητο?

 

Το στελνεις με ΒΤ κανονικα το κανεις εγκατασταση και μετα φαινετα στα Widgets σου;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας και καλο μηνα!!

υπαρχει ενα ενδιαφερον forum για το wave μας το mysamsungwave.com

απο οτι φαινεται γινεται χαμος με το κινητακι μας!!

Link to comment
Share on other sites

Το στελνεις με ΒΤ κανονικα το κανεις εγκατασταση και μετα φαινετα στα Widgets σου;)

 

εννοεις τα 2 αρχεια που εχομε μετα το ξεζιπαρισμα τα στελνομε με ΒΤ

Link to comment
Share on other sites

εννοεις τα 2 αρχεια που εχομε μετα το ξεζιπαρισμα τα στελνομε με ΒΤ

 

Ναι ακριβως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...