Jump to content

Samsung B5722 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το κινητό κοντά στους 6 μήνες ...αλλά πλέον η απόκριση έχει μειωθεί αισθητά και αργεί εκνευριστικά.Η κάρτα μνήμης θεωρώ πως δεν είναι μεγάλη (2gb).Τι μου προτείνεται να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει τι περιλαμβάνεται στη συσκευασία;

 

 

  • βιβλίο οδηγιών
  • καλώδιο USB
  • φορτιστής
  • hands free (;;; )
  • Samsung Kies
  • micro SD (;;; )

 

 

Hands free είχε η συσκευασία ή να μην ψάχνω άδικα;

Κάρτα μνήμης θυμάστε εάν είχε;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει τι περιλαμβάνεται στη συσκευασία;

 

 

  • βιβλίο οδηγιών
  • καλώδιο USB
  • φορτιστής
  • hands free (;;; )
  • Samsung Kies
  • micro SD (;;; )

 

 

Hands free είχε η συσκευασία ή να μην ψάχνω άδικα;

Κάρτα μνήμης θυμάστε εάν είχε;

 

Καλημερα, απο οτι γραφει στο manual του δεν εχει ουτε καρτα μνημης, ουτε handsfree

 

http://www.cellulare.net/download/metaproducts/manual-1319-B5722-5.pdf

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς για πρώτη φορά (λόγω ανάγκης) σκέφτομαι να αγοράσω ένα dual-sim κινητό.

Προσανατολίζομαι προς Samsung 5722 αλλά είμαι διστακτικός.

 

Θα ήθελα τις πρόσφατες και φρέσκες απόψεις και τις προτάσεις (ιδιαίτερα όσων έχουν αγοράσει το κινητό, αφού το έχουν χρησιμοποιήσει και θα έχουν την ανάλογη εμπειρία) καθώς ακούγονται και γράφονται διάφορα θετικά και αρνητικά σχόλια αλλά είναι λίγο παλιά σε ημερομηνίες και υποθέτω ότι από τη χρήση ίσως έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα.

 

1) Εάν δουλεύουν ταυτόχρονα και οι δύο κάρτες sim ή χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις ώστε όταν μιλάς στη μία να μη δείχνει ανενεργή η άλλη ?

 

2) Εάν δουλεύει ο ήχος κλήσης όταν είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά ή χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις ?

 

3) Εάν συνεργάζονται με bluetooth ακουστικά άλλων εταιριών ή χρειάζεται αποκλειστικά bluetooth ακουστικά Samsung ?

 

4) Πώς είναι δυνατό να γίνει μεταφορά των επαφών από κινητό άλλης εταιρίας (π.χ NOKIA) σε αυτό ?

 

5) Τί περιλαμβάνει η συσκευασία αγοράς (έχει καλώδιο σύνδεσης με USB, ακουστικά, κάρτα μνήμης SD ..... ) ?

Edited by George1966
Λόγω τυπογραφικού λάθους
Link to comment
Share on other sites

Το thread είναι για το Samsung 5722 και όχι για το 5702.

 

Συγνώμη.

Ο δαίμων του τυπογραφείου.

Τα παραπάνω ερωτήματα - απορίες αναφέρονται στο Samsung 5722

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τις απορίες σου:

1) Οι 2 κάρτες SIM δουλεύουν μια χαρά ταυτόχρονα και δεν γίνεται ανενεργή καμία. Παραμένουν και οι 2 ενεργές

2) Δυστυχώς όταν είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά που περιέχονται στο πακέτο ΔΕΝ ακούγεται ο ήχος κλήσης παρά μόνο η δόνηση. Δεν έχω βρει μέχρι και σήμερα καμία ρύθμιση για να γίνεται να ακούω και τον ήχο κλήσης.

3) Από την δική μου εμπειρία, συνεργάζεται μια χαρά με bluetooth ακουστικό της Nokia, οπότε λογικά θα λειτουργεί και με τις άλλες μάρκες

4) Η μεταφορά των επαφών από άλλο τηλέφωνο γίνεται με το πρόγραμμα Samsung KIES που περιλαμβάνεται στην συσκευασία

5) Η συσκευασία εκτός από την συσκευή και την μπαταρία της περιλαμβάνει: α) Θήκη Samsung β) Hands-Free Samsung γ) Καλώδιο USB δ) CD με πρόγραμμα Samsung KIES. Δυστυχώς δεν περιλαμβάνει κάρτα μνήμης, οπότε θα πρέπει να την αγοράσεις ξεχωριστά :(

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας καθώς για πρώτη φορά (λόγω ανάγκης) σκέφτομαι να αγοράσω ένα dual-sim κινητό.

Προσανατολίζομαι προς Samsung 5722 αλλά είμαι διστακτικός.

 

Θα ήθελα τις πρόσφατες και φρέσκες απόψεις και τις προτάσεις (ιδιαίτερα όσων έχουν αγοράσει το κινητό, αφού το έχουν χρησιμοποιήσει και θα έχουν την ανάλογη εμπειρία) καθώς ακούγονται και γράφονται διάφορα θετικά και αρνητικά σχόλια αλλά είναι λίγο παλιά σε ημερομηνίες και υποθέτω ότι από τη χρήση ίσως έχουν αλλάξει κάποια δεδομένα.

 

1) Εάν δουλεύουν ταυτόχρονα και οι δύο κάρτες sim ή χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις ώστε όταν μιλάς στη μία να μη δείχνει ανενεργή η άλλη ?

 

2) Εάν δουλεύει ο ήχος κλήσης όταν είναι συνδεδεμένα τα ακουστικά ή χρειάζεται κάποιες ρυθμίσεις ?

 

3) Εάν συνεργάζονται με bluetooth ακουστικά άλλων εταιριών ή χρειάζεται αποκλειστικά bluetooth ακουστικά Samsung ?

 

4) Πώς είναι δυνατό να γίνει μεταφορά των επαφών από κινητό άλλης εταιρίας (π.χ NOKIA) σε αυτό ?

 

5) Τί περιλαμβάνει η συσκευασία αγοράς (έχει καλώδιο σύνδεσης με USB, ακουστικά, κάρτα μνήμης SD ..... ) ?

Ήρθαμε σκαστοί από την κλινική

ΠΑΟΚΑΡΑ μου δεν το ξέρουν οι γιατροί

και θα 'ρθουμε ξανά γιατί από παιδιά

μας παλάβωσε η ασπρόμαυρη στολή

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Επειδη σκεφτομαι να τ αγορασω και είμαι πολύ άσχετος, θέλω να σας ρωτησω, γιατί έχω μπερδευτεί εντελώς, wifi έχει το Β5722;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

 

Γνωρίζει κάποιος αν είναι δυνατό να συγχρονίσω το ημερολόγιο του B5722 με τον google calendar, αν έχει κάτι αντίστοιχο το kies και αν μπορώ τέλος πάντων να κάνω κάτι για να το συγχρονίζω με το galaxy tab;

 

Το βρήκα. Πρέπει πρώτα να συγχρονίσεις το google calendar με το outlook και μετά το outlook με το κινητό μέσω kies.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλημέρα. Αν και δεν έχω διαβάσει τις τόσες σελίδες και ίσως έχει απαντηθεί. Τώρα τελευταίως όταν μπαίνω στο υποτυπώδης internet που διαθέτει η συγκεκριμένη συσκευή για να δω κάποια e-mail μου βγάζει το μύνημα:Το subjectCN δεν συμφωνεί με το όνομα τομέα.

Παρουσιάστηκε τώρα που το hotmail.com μετατράπηκε σε outlook.com. Διορθώνεται αυτό;

 

 

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πληροφοριακά να πώ ότι έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από τότε που κυκλοφόρησε σχεδόν και έχει αποδειχτεί άψογο για την χρήση που προορίζεται και σκυλι στις κακουχίες ( έχει φάει κάτι χοντρές πτώσεις χωρίς να πάθει κάτι) .... και το σημαντικότερο είναι η δειάρκεια της μπαταρίας που είναι ελάχιστα μειωμένη μετά από τόσο καιρό χρήσης
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πληροφοριακά να πώ ότι έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο από τότε που κυκλοφόρησε σχεδόν και έχει αποδειχτεί άψογο για την χρήση που προορίζεται και σκυλι στις κακουχίες ( έχει φάει κάτι χοντρές πτώσεις χωρίς να πάθει κάτι) .... και το σημαντικότερο είναι η δειάρκεια της μπαταρίας που είναι ελάχιστα μειωμένη μετά από τόσο καιρό χρήσης

 

 

Εχω να πω και εγω την γνωμη μου...Το εχω απο το 2010 που κυκλοφορησε, και ακομα το λειτουργω,,,ειναι ΤΟ σκυλι σαν τηλεφωνο , ενδεικτικα σας λεω εχει φαει τουμπα απο σκαλια 2-3 φορες στο σπιτι μου οπως και εχει καταβρεχτει. Αυτο που μου κανει εντυπωση ,οπως και του φιλου παραπανω ειναι οτι η μπαταρια του κραταει αρκετα μετα απο τοσο καιρο.

 

Το προβλημα μου ειναι οτι δεν εχω βρει μεχρι τωρα ενα τηλεφωνο που να με ικανοποιει με την αξιοπιστια του 5722.

Ψαχνω να βρω καποιο με wifi και λιγο καλυτερη καμερα , αλλα να εχει αντοχες πως το 5722. Αλλα τιποτα

 

Απο samsung εχω δει τα duos με android αλλα εκτος οτι δεν εχουν dual sim stanby ενεργο δεν εχουν και καλη μπαταρια.....

και απο κινεζικα εχω αμφιβολιες αρκετες....λογω ποιοτητα κατασκευης

 

καμια προταση? :worry:

Link to comment
Share on other sites

το πηρα και εγω αλλα δεν εμεινα ευχαριστημενος γιατι ειχα το 5722 που ητανε dual active, ενω το 6712 ειναι dual standby. δηλαδη οι διαφορα ειναι οτι το 6712 εχει εναν δεκτη και οταν μιλας σου ερχεται μηνυμα μετα οτι σε πηρανε στην δευτερη γραμμη. η οι αλλη λυση ειναι να κανεις προωθηση απο την μια γραμμη στην αλλη και να πληρωνης στο εκαστοτε δικτυο.συμφωνης? κορφη ειναι το 7722 στα 160 ευρω,η δεν ξερω το Samsung S6802 Galaxy Ace Duos εαν ειναι active η standby,θα το ψαξω. Edited by pufulet
Link to comment
Share on other sites

η προωθηση για μενα δεν ειναι λυση αφου χρεωνεσαι...παντωs σπανια τυχαινει να με καλεσουν ταυτοχρονα κ στιs 2 sim οποτε δεν εχω προβλημα με καλυπτει το sms που ερχεται...το 7722 με οθονη resistive κ wi-fi b/g δε με καλυπτει...οσο για το 6802 ΔΕΝ ειναι active!!!:(
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω whats"up στην sim 1 και συνδεση cosmote στην sim 2 και μιλαω πολυ λογο δουλειας οποτε θελω dual active. κοιταγα το Samsung Galaxy S Duos S7562 αλλα δεν μπορεσα να βρω εαν ειναι standby η active,μπορεις να με βοηθησεις? οι να μου προτεινης καποιο μοντελο samsung duos, ευχαριστω. Edited by pufulet
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηρα και το Β5722 και το Β7722 και ειναι τα μοναδικα dual active.πολυ καλα και τα δυο.το μονο κακο δεν εχουνε android :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Έβαλα τα Windows 8 και δυστυχώς δεν μπορεί ο υπολιγστής να αναγνωρίσει το κινητό ούτε ως συσκευή αποθήκευσης ούτε μπορώ να τρέξω το Samsung Kies. Γνωρίζετε αν έχουν βγει drivers για τα 8;;;:blink:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Θα ήθελα να μεταφέρω τα sms από την συσκευή μου SAMSUNG GT-B5722 στον Η/Υ. Τα sms είναι αποθηκευμένα στη συσκευή. Με το kıes δεν μπορεί να γίνει. Όσα προγράμματα έχω κατεβάσει, δεν βλέπουν τα μηνύματα. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδια εχω κατεβασει το kies και ζηταω να κατεβασει τις επαφες , αλλα δεν κανει τιποτα μενει στο 0% και δειχνει οτι προσπαθει να κατεβασει. Τα βιντεο και τις φωτο γραφιες τις κατεβαζει . αλλα με τις επαφες τιποτα.

 

Εχει τυχει σε κανενα σας, τα win 7 εχω κ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung B5722 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...