Jump to content

Samsung C6112 Dual SIM


soublaki-3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 275
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα ο ήχος του με το bluetooth δε μ'έπεισε. Το'χω δοκιμάσει με τρία headsets από διαφορετικές εταιρίες. Μπουκωμένα μπάσα και λίγες υψηλές συχνότητες, συχνά μετά βίας καταλαβαίνω τι μου λένε. Απ'τ'ακουστικό του ακούγεται πολύ καλύτερα.
Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κ εγώ το εν λόγω κινητό σήμερα. Ωραίο είναι εμφανισιακά, σε κόκκινο το πήρα. Δυστυχώς δεν έχει καλώδιο usb όμως, έχει αγγλικό μενού(!!!) κ όταν έστειλα τις επαφές από το c902 με bluetooth πήρε μερικές κ μετά κάνει επανεκκίνηση!! Αύριο θα πάω να πάρω την απόδειξη κ θα ζητήσω να περάσουν ελληνικό μενού :worry::worry: Ελπίζω να μην αναβοσβήνει μετά :O Από μπαταρία, έχει 3 γραμμές θα το αφήσω να ξεφορτίσει κ θα του κάνω 3 καλές φορτίσεις...Το καπάκι της μπαταρίας πως βγαίνει!!! Θα το σπάσω για να βγάλω τις sim...

 

απο ποιο καταστημα το αγορασες;

Link to comment
Share on other sites

Εξυπηρέτηση έγινε από φιλικό μαγαζί. Πήρα την επιδότηση από Vodafone και πήρα αυτό το κινητό.Τελικά σήμερα πέρασα τα ελληνικά και είμαι κομπλέ. Με το MobilEdit το πρόγραμμα έκανα αντιγραφή τις επαφές από το c902 στο c6112 αλλά δεν τα δείχνει με σειρά :O Απο μπαταρία καλά πάει...:):) Πως βλέπουμε ποιο λογισμικό έχει? Γίνεται αναβάθμιση?

 

Οκ με το τηλέφωνο από μπαταρία με πάει 4 μέρες χαλαρά, κλειστό το βράδυ. Με την κάρτα που έβαλα προσπαθώ να βγάλω άκρη δεν την ναγνωρίζει...:happy: Από αναβαθμίσεις για το κινητό φαντάζομαι δεν παίζουν ε :blink:?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πατας το αριστερο πληκτρο που ειναι ολες οι κλησεις που εχεις. Πατας επιλογες/διαχειριση αρχειων καταγραφης/διαρκεια κλησης/sim 1 sim 2 κ επιλεγεις!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και εγω ενα δικαρτο τελικα τι λεει μετα απο τοσο καιρο ρε παιδια σα συσκευη,ειστε ικανοποιημενοι και επισης εχω διαβασει το οτι αργει στη πληκτρολογηση κειμενου αληθευει?

Και 1 τελευταιο τις φωτο που εχει στη καρτα μνημης μπορει να τις δειξει full screen μιας και παλαιοτερα αυτο δε γινοταν παρα μονο απ τη κανονικη μνημη!:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To συγκεκριμενο ειναι απλο στη λειτουργια του. Δεν εχει καλη καμερα,μαλλον κακη θα ελεγα. Ειχα πριν το nokia 6220 με καμερα 5αρα κ φλας ξενον κ εβγαζε καταπληκτικες φωτογραφιες.

Οταν μετεφερα την καρτα μνημης σε αυτο το τηλεφωνο,δεν τις εδειχνε ολες.Ουτε καποιους ηχους. Παντως μπορει να τις δειξει σε full screen.

Εμενα μου ειναι απαραιτητο λογω συνθηκων. Πρεπει να εχω 2 νουμερα κ με πιανουν τα νευρα μου με 2 συσκευες. Δεν μπορω.

Αν θες ενα καλο απλο τηλεφωνο κανει με χιλια. Δεν κολαει,ειναι στιβαρο,κραταει πολλες μερες η μπαταρια του & το dual sim ειναι απιστευτα πρακτικο & οικονομικο. Η πληκτρολογηση εμενα δε μου φαινεται αργη. Κανονικη θα ελεγα. & για touch ειμαι επιφυλακτικος γιατι θελω να το χειριζομαι με το ενα χερι το τηλεφωνο τις περισσοτερες φορες. Αυτο που μου λειπει σε αυτο ειναι μονο η καμερα που ειχα στο nokia. Τιποτα αλλο! Κ απο το nokia ελλειπε βεβαια το dual sim!!!!

Ααααα! Ενα σημαντικο μειον! Οταν εχεις συνδεσει το handsfree δεν ακουγεται ο ηχος κλησης! Μεγαλοι τρομπες εκει στη samsung!!!

 

Θα ηθελα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει "ελαφρια'' site. Moνο το enet.gr ξερω. Με ενδιαφερουν ολα. Ειδησειογραφικα,αθλητικα,στοιχηματικα,κουτσομπολιστικα,οτι να ναι.Καμια γνωμη καποιος?

 

Ευχαριστω πολυ!

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα μια βοηθεια απο καποιον που γνωριζει "ελαφρια'' site. Moνο το enet.gr ξερω. Με ενδιαφερουν ολα. Ειδησειογραφικα,αθλητικα,στοιχηματικα,κουτσομπολιστικα,οτι να ναι.Καμια γνωμη καποιος?

 

Ευχαριστω πολυ!

Τι σχέση έχουν αυτά με το κινητό; Ρώτα στο Computing. ;)

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση αλλά επειδή δε γνωρίζω,το computing είναι θέμα εδώ μέσα ή σελίδα?

Εψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι. Αν σου είναι εύκολο να βοηθήσεις πιο πολύ...!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

1) μπαινεις στο http://www.getjar.com

2) βρισκεις και κατεβαζεις το opera mini

3) μπαινεις στο ιντερνετ μεσω opera mini σε οποιο site θελεις

 

εγω μπαινω καθημερινα σε in.gr - zougla.gr - opap.gr με το opera mini χωρις απολύτως κανενα προβλημα απο το 6112. Το προβλημα που εχω εγω με το 6112 μου ειναι οτι το ξυπνητηρι ('ειδοποιηση') λειτουργει ή οχι αναλογα με τα κεφια του..

Link to comment
Share on other sites

Επαφες πως μεταφερω απο αλλο τηλ ρε παλικαρια..??κ κατι αλλο...-εμφανιζονται σε κοινο καταλογο..?κ οι 2 σιμ ..?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας και από μένα! :) Σκέφτομαι να αγοράσω αύριο το Samsung c6112, καθώς έχει το χαμηλότερο sar από όλα τα dual sim της samsung. Διάβασα παραπάνω ότι υπάρχει κάποιο πρόβλημα σχετικά με τη χρήση bluetooth ακουστικών, και συγκεκριμένα ότι έχει χαμηλή ποιότητα ήχου. Ισχύει κάτι τέτοιο? Η μήπως ήταν μεμονωμένο το πρόβλημα? Είναι σημαντικό για μένα, καθώς κα΄νω τις κλήσεις μου σχεδόν πάντα μέσω bluetooth. Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :)
Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth δεν έχεις κανένα πρόβλημα στις κλήσεις. Χτυπάει,το ακούς,μιλάς κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Οταν όμως συνδέσεις το handsfree & σε καλούν,δε χτυπάει με τον ήχο που έχεις ορίσει. Κάνει ένα πολύ χαμηλό ήχο που αν είσαι κάπου που έχει θόρυβο μπορεί & να μην το ακούσεις. Νομίζω ότι αυτό με το handsfree συμβαίνει & σε άλλα κινητά της samsung.

Είχα βάλει & εγώ bluetooth στην αρχή αλλά δεν άντεχα να ελέγχω & να φορτίζω 2 συσκευές. & έτσι χρησιμοποιούσα μετά το handsfree. Οταν είχα ανοιχτά παράθυρα στο αυτοκίνητο πολλές φορές δεν το άκουγα. Βασικά σε εκνευρίζει απλά & μόνο που έχει τόσο χαμηλή ένταση.

Είναι πολύ πρακτικό-σαν όλα τα dual sim-& αξιόπιστο.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μεταφέρω τις επαφές από ένα παλιό Nokia που έχω;

WE WE WE SO EXCITED. WE SO EXCITED.

WE GONNA HAVE A BALL TONIGHT.

Link to comment
Share on other sites

με το studio 7 και με το καλωδιο φανταζομαι...

 

ασχετο αλλα...στο νετ πως μπαινουμε ρε παλικαρια...??χρειαζονται ειδικες ρυθμισεις απο cosmote...??δεν μπορω να συνδεθω με τιποτα...-οποιος γνωριζει κατι...

Edited by mai_tai
Link to comment
Share on other sites

Ζητάς τις ρυθμίσεις από cosmote,στις στέλνει,τις αποθηκεύεις & μπαίνεις. Είναι λίγο αργό βέβαια....
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

1) μπαινεις στο http://www.getjar.com

2) βρισκεις και κατεβαζεις το opera mini

3) μπαινεις στο ιντερνετ μεσω opera mini σε οποιο site θελεις

 

εγω μπαινω καθημερινα σε in.gr - zougla.gr - opap.gr με το opera mini χωρις απολύτως κανενα προβλημα απο το 6112. Το προβλημα που εχω εγω με το 6112 μου ειναι οτι το ξυπνητηρι ('ειδοποιηση') λειτουργει ή οχι αναλογα με τα κεφια του..

 

το κατεβασες στο pc πρωτα κ μετα στο κινητο..??απλα ρωταω γιατι δεν ξερω που να το αποθηκευσω....

Link to comment
Share on other sites

το κατεβασες στο pc πρωτα κ μετα στο κινητο..??απλα ρωταω γιατι δεν ξερω που να το αποθηκευσω....

 

απευθειας απο το browser του κινητου. Θα χρειαστεις αρκετη υπομονη στην αρχη, αλλά αξιζει.

Link to comment
Share on other sites

απευθειας απο το browser του κινητου. Θα χρειαστεις αρκετη υπομονη στην αρχη, αλλά αξιζει.

 

επειδη το κατεβασα στο pc (γιατι απο το κινητο δεν μ ανοιγει την σελιδα...)μπορεις να μου πεις σε ποια κατηγορια το αποθηκευω..?σε καρτα μνημης-στο τηλ...κ σε ποιο υπομενου...?

Link to comment
Share on other sites

επειδη το κατεβασα στο pc (γιατι απο το κινητο δεν μ ανοιγει την σελιδα...)μπορεις να μου πεις σε ποια κατηγορια το αποθηκευω..?σε καρτα μνημης-στο τηλ...κ σε ποιο υπομενου...?

 

κυριο μενου - εφαρμογες - 7.παιχνιδια και άλλα

νομιζω οτι ειναι στη μνημη της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Μπορεί κάποιος κάτοχος να μου πει αν γίνεται να αποκρύψει κανείς από την οθόνη τα ονοματα των δικτύων κινητής που φαίνονται κάτω κάτω;:) Γιατί είναι λίγο σπαστικά....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια ερώτηση.

Κάπου είχα δει ότι παίρνει αντάπτορα για τα ακουστικά που τα μετατρέπει έτσι ώστε να δέχεται βύσμα 3,5mm.

Γνωρίζουμε κάτι ή έχουμε κάποιο λινκ;

 

Άκυρο η ερώτηση το βρήκα! :)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung C6112 Dual SIM

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...