Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αξιολογο pdf reader GoodReader... δες αξιολογησεις και reviews...προσωπικα αυτο χρησιμοποιω για τα ebooks μου... 5*****

 

Oντως οποιος δεν χρειαζεται annotate, θα πρεπει να επιλεξει αυτο και μονο αυτο. Eιναι οτι καλυτερο υπαρχει και διαθετει το καλυτερο μενου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε όλους! Σκεφτομαι κι εγω να αγοράσω ipad και ψαχνω τις τελευταιες μερες αρκετα στο νετ, οποτε ειπα να ρωτήσω κ εδω! Δε βρηκα αλλο θρεντ, ελπιζω να γραφ στο σωστο... :rolleyes:

Μια βασική μου απορία, κυρίως προς αυτους που το έχουν ήδη ειναι το θεμα του Multitasking. Αν έχω καταλαβει σωστα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να έχω πανω απο μια ανοικτες εφαρμογες? Υπαρχει περίπτωση να γίνει αναβαθμιση σε αυτο?

Επίσης, επειδη ποτε δεν ειχα συσκευη της Apple θελω να ρωτησω τι ακριβως παιζει με το Appstore. Πουλάει εφαρμογες, αν καταλαβα σωστα.. Δηλαδή δεν ειναι όπως το βλέπουμε το ipad στα καταστήματα, με όλες εκεινες τις εγκατεστημενες εφαρμογες? Ποιες ειναι δωρεαν και ποιες απαιτουν χρήματα? Αυτο που διαβασα παραπάνω για 43 Ευρω ισχύει? Επίσης αν θέλει κάποιος ας πει κατα ποσο είναι πιθανό να σπάσει το λειτουργικό του μηχανήματος.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετοπιζω προβλημα απο την πρωτη μερα με την φορτιση απο πριζα.

Εχω δοκιμασει με ανταπτορα, εχω βαλει τον ανταπτορα του macbook, εχω βαλει ενα φορτιστη που ειχα για iphone.

Τιποτα με τον φορτιστη απο ipbone (oxi γνησιος) απλα κρατα το ποσοστο η φορτιζει πολυ αργα. Με τον δικο του οτι ανταπτορα κι αν του εβαλα δεν κανει τιποτα. ουτε καν ζεστενεται που θα σημαινε οτι λειτουργει.

Μαλλον ειναι καμενος τι λετε εσεις?

 

Ευτυχως απο το macbook φορτιζει πολυ γρηγορα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

κωστα με του iphone δεν μπορεις να το φορτισεις θελει πολυ μεγαλυτερη τροφοδοσια το Ipad γιαυτο και ειναι 10w ο φορτιστης. Τωρα εγω νομιζω πως ειναι καμμενος ο φορτιστης οπως λες...
Link to comment
Share on other sites

εγω πως το φορτιζω δλδ με του iphone?δεν εχω χρησιμοποιησει ποτεbτον δικο του φορτιστη.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους! Σκεφτομαι κι εγω να αγοράσω ipad και ψαχνω τις τελευταιες μερες αρκετα στο νετ, οποτε ειπα να ρωτήσω κ εδω! Δε βρηκα αλλο θρεντ, ελπιζω να γραφ στο σωστο... :rolleyes:

Μια βασική μου απορία, κυρίως προς αυτους που το έχουν ήδη ειναι το θεμα του Multitasking. Αν έχω καταλαβει σωστα δεν υπαρχει η δυνατοτητα να έχω πανω απο μια ανοικτες εφαρμογες? Υπαρχει περίπτωση να γίνει αναβαθμιση σε αυτο?

Επίσης, επειδη ποτε δεν ειχα συσκευη της Apple θελω να ρωτησω τι ακριβως παιζει με το Appstore. Πουλάει εφαρμογες, αν καταλαβα σωστα.. Δηλαδή δεν ειναι όπως το βλέπουμε το ipad στα καταστήματα, με όλες εκεινες τις εγκατεστημενες εφαρμογες? Ποιες ειναι δωρεαν και ποιες απαιτουν χρήματα? Αυτο που διαβασα παραπάνω για 43 Ευρω ισχύει? Επίσης αν θέλει κάποιος ας πει κατα ποσο είναι πιθανό να σπάσει το λειτουργικό του μηχανήματος.

Ευχαριστώ!

 

Πολύ σύντομα:

- Multitasking θα υποστηρίζει με την έκδοση 4.0 η οποία για iPad αναμένεται τον Σεπτέμβριο. Αλλά θα πρέπει κάθε προγραμματιστής να το προσαρμόσει στις εφαρμογές του.

- Δεν ξέρω σε ποιες αναφέρεσαι αλλά ναι έχει κάποιες βασικές, mail, maps, ipod, safari κλπ προεγκατεστημένες. Τις υπόλοιπες τις κατεβάζεις από το Appstore είτε δωρεάν είτε επί πληρωμή. Για να δεις τι κυκλοφορεί κατέβασε το iTunes.

- Σπάσιμο κυκλοφορεί ήδη jailbreak ονομάζεται.

 

Γενικά ρίξε μια ματιά στα θέματα για αρχάριους το iPhone, μια και αρκετά πράγματα στο λειτουργικό είναι κοινά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν αναβαθμίσω το iTunes στην νέα έκδοση, θα επηρεάσει το jailbreak ? Αν ναι να μην το κάνω, απλά θέλω να δοκιμάσω στο iBooks να περάσω pdf να δω αν τα βάζει στη βιβλιοθήκη με το εξώφυλλό τους.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα περασεις ακομη pdf γιατι δεν βγηκε η 1.1 του ibooks που θα το υποστηριζει. οποτε δεν ειναι απαραιτητο να αναβσθμησεις ακομα

 

OK, tote tha perimeno na vgei to neo iBooks

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μ ενα προχειρο υπολογισμο, το κοστος για τις εντελως απαραιτητες προς αγορα εφαρμογές, πλην αυτων που εχω ηδη αγορασει είναι: 43,26 Ευρω

Και δεν εχω τολμησει να συμπεριλαβω το iTeleport κρινοντας πως δεν το χρειαζομαι προς το παρων.

 

PAPER TOSS 2,39

WEATHER PRO 3,99

COLOR SPLASH 1,59

PULSE 2,99

TODO 3,99

PAGES 7,99

PENULTIMATE 2,39

AIR VIDEO 2,39

SKETCH PRO 5,99

READDLEDOCS 3,99

CALCURATOR HD 0,79

TWITTERLATOR OXI BUY FREE

VOICE MEMOS 0,79

CONVERTER PLUS 1,59

ACE HUNTER HD 2,39

 

Ξέχασες άλλο ένα εθιστικό παιχνίδι, το Angry Birds. Για μένα, το paper toss δεν πιάνει μία μπροστά του. Το αρνητικό είναι ότι κάποια στιγμή το τερματίζεις και μετά περιμένεις update με καινούριες πίστες...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Το Angry Birds HD για το iPad είναι το αντίστοιχο Crash Bandicoot Nitro Kart για το iPhone, χωρίς να προσφέρουν κάτι ιδιαίτερο σε κρατάνε καθηλωμένο για ώρες!

 

Από τα λίγα παιχνίδια που σε βάζουν στην διαδικασία να παίξεις το ίδιο επίπεδο ξανά και ξανά μέχρι να πάρεις την ψηλότερη βαθμολογία!

Link to comment
Share on other sites

Ευπειθώς αναφέρω ότι μετά από αναζήτηση διάφορων λύσεων mi-fi κατέληξα στο Vodafone Mobile Broadband Hotspot το οποίο και προμηθεύτηκα σήμερα από κατάστημα της εταιρίας. Η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ κομψή και βολική στη μεταφορά (είναι στην πραγματικότητα το Novatel 2352 σε custom έκδοση Vodafone) έχει πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά όπως φαίνεται στο σύνδεσμο, ενώ έπαιξε άριστα εκτός της κάρτας Vodafone και με SIM Cosmote σε HSUPA mode). Η συσκευή διατίθεται δωρεάν με κάποια πακέτα δεδομένων αλλά και χωρίς σύνδεση προς 159 ευρώ, όπως την πήρα εγώ.

 

http://farm2.static.flickr.com/1294/4711560668_884f727b9b.jpg

 

Με αυτό τον τρόπο το απλό iPad αποκτά 3G συνδεσιμότητα για το δρόμο (η αυτονομία της συσκευής είναι 4 ώρες) ενώ ταυτόχρονα μπορούν να συνδεθούν μέχρι 5 συσκευές σε Wi-Fi mode. Κατά την άποψή μου είναι ιδανική λύση για εξοχικό / διακοπές στην περίπτωση που κάποιος δεν έχει κινητό τηλέφωνο όπως το HTC Leo που μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο.

 

Επίσης είδα με πολύ ενδιαφέρον τη λύση που έβγαλε η Vodafone για Mobile Internet On Demand όπου μεταξύ άλλων επιλογών υπάρχει ένα πακέτο 10 (συνεχόμενων) ημερών με 19 ευρώ (και περιορισμό 1 GB την ημέρα από ότι μου είπε τουλάχιστον η υπάλληλος του καταστήματος της Voda, το οποίο δεν είναι καθόλου κακό - μόνο αρνητικό που βλέπω ότι δεν υποστηρίζεται HSUPA mode). Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση για την περίοδο των διακοπών (αρκεί εκεί που θα πάει κανείς να υπάρχει καλή κάλυψη ... :X )

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Κωστα η συσκευή δουλεύει και με τα προγράμματα δεδομένων που έχουμε στο iPhone; Χωρίς να είναι απαραίτητη η ενεργοποίηση επιπλέον προγράμματος μόνο για δεδομενά;

 

Επίσης, οι πέντε συσκευές είναι απλά μία ονομαστική δυνατότητα ή ισχύει και στην πράξη; Είναι εφικτή η διατήρηση της σύνδεσης, στο πλαίσιο μίας επαφής και των πέντε συσκευών με το Internet;

Link to comment
Share on other sites

Ευπειθώς αναφέρω ότι μετά από αναζήτηση διάφορων λύσεων mi-fi κατέληξα στο Vodafone Mobile Broadband Hotspot το οποίο και προμηθεύτηκα σήμερα από κατάστημα της εταιρίας. Η συγκεκριμένη συσκευή είναι πολύ κομψή και βολική στη μεταφορά (είναι στην πραγματικότητα το Novatel 2352 σε custom έκδοση Vodafone) έχει πολύ ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά όπως φαίνεται στο σύνδεσμο, ενώ έπαιξε άριστα εκτός της κάρτας Vodafone και με SIM Cosmote σε HSUPA mode). Η συσκευή διατίθεται δωρεάν με κάποια πακέτα δεδομένων αλλά και χωρίς σύνδεση προς 159 ευρώ, όπως την πήρα εγώ.

 

http://farm2.static.flickr.com/1294/4711560668_884f727b9b.jpg

 

Με αυτό τον τρόπο το απλό iPad αποκτά 3G συνδεσιμότητα για το δρόμο (η αυτονομία της συσκευής είναι 4 ώρες) ενώ ταυτόχρονα μπορούν να συνδεθούν μέχρι 5 συσκευές σε Wi-Fi mode. Κατά την άποψή μου είναι ιδανική λύση για εξοχικό / διακοπές στην περίπτωση που κάποιος δεν έχει κινητό τηλέφωνο όπως το HTC Leo που μπορεί να παίξει αυτό το ρόλο.

 

Επίσης είδα με πολύ ενδιαφέρον τη λύση που έβγαλε η Vodafone για Mobile Internet On Demand όπου μεταξύ άλλων επιλογών υπάρχει ένα πακέτο 10 (συνεχόμενων) ημερών με 19 ευρώ (και περιορισμό 1 GB την ημέρα από ότι μου είπε τουλάχιστον η υπάλληλος του καταστήματος της Voda, το οποίο δεν είναι καθόλου κακό - μόνο αρνητικό που βλέπω ότι δεν υποστηρίζεται HSUPA mode). Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση για την περίοδο των διακοπών (αρκεί εκεί που θα πάει κανείς να υπάρχει καλή κάλυψη ... :X )

 

Μου αρεσει αυτο που αναφερεις.

Ηθελα και εγω να παρω το myfi αλλα νομιζα οτι ηταν μονο με προγραμματα.

Αλλα αυτο που ειπες για 10 ημερες με 19ευρω μου ακουγεται πολυ καλο. Οχι τοσο η τιμη οσο το γεγονος οτι δε χρειαζεται επιπλεον συμβολαιο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης είδα με πολύ ενδιαφέρον τη λύση που έβγαλε η Vodafone για Mobile Internet On Demand όπου μεταξύ άλλων επιλογών υπάρχει ένα πακέτο 10 (συνεχόμενων) ημερών με 19 ευρώ (και περιορισμό 1 GB την ημέρα από ότι μου είπε τουλάχιστον η υπάλληλος του καταστήματος της Voda, το οποίο δεν είναι καθόλου κακό - μόνο αρνητικό που βλέπω ότι δεν υποστηρίζεται HSUPA mode). Νομίζω ότι είναι μια πολύ καλή λύση για την περίοδο των διακοπών (αρκεί εκεί που θα πάει κανείς να υπάρχει καλή κάλυψη ... :X )

 

Kαλή αγορά αν και ακριβο. Αν ομως το χρησιμοποιεις για εξοχικο οπου πρεπει να δινει σε πολλες συσκευες ειναι οτι πρεπει.

 

Για πες μου αυτο το πακετο των δεκα ημερων περιλαμβανει καρτα sim μονο για ιντερνετ φανταζομαι. Αν ειχε και δυνατοτητα κλησεων με προπληρωμενο χρονο θα ηταν ιδανικο για μενα οταν βρισκομαι ελλαδα.

 

Για το προβλημα μου με τον φορτιστη εχετε να προτεινετε καμια λυση; υπαρχει τιποτα στο εμποριο συμβατο;

Δεν νομιζω να ειναι προβλημα της συσκευης αφου φορτιζει με usb απο το macbook.

Το προβλημα ειναι οτι δεν εχω καποιον κοντα μου να δοκιμασω με τον δικο του πριν αγορασω αλλον.

 

EDIT

Βρηκα αυτο τι λετε να το κτυπησω;

http://viewitem.eim.ebay.gr:80/Original_10W_USB_Power_Charger_Adapter_zu_Apple_iPad_E/370387017364/item

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

.........Βρηκα αυτο τι λετε να το κτυπησω;

http://viewitem.eim.ebay.gr:80/Original_10W_USB_Power_Charger_Adapter_zu_Apple_iPad_E/370387017364/item

 

Καλο φαινεται. Αν δεν εχεις αλλη λυση, τι το σκεφτεσαι :worry:?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλο φαινεται. Αν δεν εχεις αλλη λυση, τι το σκεφτεσαι :worry:?

 

To παραγγειλα απλα επειδη δεν εχω δοκιμασει με κατι αλλο, φοβαμαι μην ειναι προβλημα της συσκευης. Δεν ξερω αν εχει διαφορετικο συστημα φορτισης απο ρευμα η αν ειναι ενα που δεχεται το ιδιο ρευμα ειτε απο τον μετασχηματιστη του φορτιστη ειτε με απο το λαπτοπ.

 

Λογικα πρεπει να ειναι καμενος ο γνησιος που συνοδευε την συσκευη. Δεν δικαιλογειται να μην φορτιζη με το ευρωπαικο ανταπτορα του macbook που ειναι ακριβως ιδιος με τον δικο του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή Κωστα η συσκευή δουλεύει και με τα προγράμματα δεδομένων που έχουμε στο iPhone; Χωρίς να είναι απαραίτητη η ενεργοποίηση επιπλέον προγράμματος μόνο για δεδομενά;

 

Επίσης, οι πέντε συσκευές είναι απλά μία ονομαστική δυνατότητα ή ισχύει και στην πράξη; Είναι εφικτή η διατήρηση της σύνδεσης, στο πλαίσιο μίας επαφής και των πέντε συσκευών με το Internet;

 

Λογικά δουλεύει Περικλή. Εγώ το χρησιμοποιώ με μία SIM Cosmote Internet On The Go για την οποία το μόνο που χρειάστηκε να κάνω ήταν να μπω μέσω browser στο περιβάλλον διαχείρισης της συσκευής (όπως στους κλασικούς routers) και να δηλώσω ως APN το "internet". Στη συνέχεια κάνοντας restart τη συσκευή συνδέθηκε κανονικά. Από αυτό καταλαβαίνω ότι οποιαδήποτε SIM έχει ενεργοποιημένο data plan πρέπει να αναγνωρίζεται.

 

Σε ότι αφορά το πλήθος συσκευών, το δοκίμασα με το iPad και το Air ταυτόχρονα συνδεδεμένα χωρίς πρόβλημα, θα δοκιμάσω να το "πουσάρω" και με τα 3 οικογενειακά iPhone ταυτόχρονα συνδεδεμένα να δούμε τι θα γίνει και θα αναφέρω εντυπώσεις!

 

Μου αρεσει αυτο που αναφερεις.

Ηθελα και εγω να παρω το myfi αλλα νομιζα οτι ηταν μονο με προγραμματα.

Αλλα αυτο που ειπες για 10 ημερες με 19ευρω μου ακουγεται πολυ καλο. Οχι τοσο η τιμη οσο το γεγονος οτι δε χρειαζεται επιπλεον συμβολαιο.

 

Ακριβώς, είναι πολύ έξυπνη αυτή η κίνηση της Voda και λογικά θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι "Καππαδόκες" οπότε αυτό ίσως οδηγήσει και τις τιμές χαμηλότερα. Σκέφτομαι να πάρω ένα για να το δοκιμάσω με το myfi.

 

Για πες μου αυτο το πακετο των δεκα ημερων περιλαμβανει καρτα sim μονο για ιντερνετ φανταζομαι. Αν ειχε και δυνατοτητα κλησεων με προπληρωμενο χρονο θα ηταν ιδανικο για μενα οταν βρισκομαι ελλαδα.

 

Μόνο δεδομένα Κώστα, είναι καταλαβαίνω φτιαγμενο για να μπαίνει στα γνωστά στικάκια ή άλλες συσκευές και όχι σε τηλέφωνα.

 

 

Υ.Γ. Τώρα σας γράφω από μία σκηνή στην Αγία Άννα στην Εύβοια όπου η Cosmote έχει σήμα HSUPA καμπάνα!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δουλεύει Περικλή.

 

Κάποιος δεν είχε γράψει εδώ πριν λίγο καιρό ότι αυτό δε γίνεται; Ότι δηλαδή θέλει sim μόνο με data/sms plan;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος δεν είχε γράψει εδώ πριν λίγο καιρό ότι αυτό δε γίνεται; Ότι δηλαδή θέλει sim μόνο με data/sms plan;

 

Θα το δοκιμασω με την sim το iPhon και θα αναφερω!

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Είδα και έπιασα και εγώ στα χέρια μου το iPad. Βέβαια από καιρό -ευχαριστημένος- χρήστης του iPhone, ένοιωσα αμέσως οικεία μαζί του. Εκπληκτική οθόνη, δεδομένη ποιότητα κατασκευής, άψογη χρήση της αφής, καλός ήχος, πολύ γρήγορο.

Εκείνο που τελικά αποκόμισα από την σύντομη επαφή που είχα μαζί του, είναι ότι για τον μέσο χρήστη είναι μια χαρά.

Τι χρησιμοποιεί ένας μέσος χρήστης σήμερα: Μπαίνει στο Internet (Safari), στέλνει και λαμβάνει mail, γράφει στο Word (Pages), υπολογίζει στο Excel (Numbers), παρουσιάζει στο Powerpoint (Keynote), βλέπει ταινίες (ενσωματωμένο Quick Time), ακούει μουσική (ενσωματωμένο iPod), παίζει και κάποια παιχνίδια (άπειρα στο Appstore του iTunes).

Όλα αυτά τα έχει το iPad και με το παραπάνω και κάλλιστα μπορεί να αντικαταστήσει αν όχι ένα βαρύ Laptop, άλλα ένα Netbook σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Καινούριος στο forum και μόλις απέκτησα κ εγώ το δικό μου iPad και είμαι στη φάση της ανακάλυψης και ετοιμασίας κ ενός unboxing video

 

Μια ερωτήσεις για αρχή:

 

1. Το yxPlayer αν το κατεβάσω, μετά πως μπορώ να περνάω avi βίντεο στο iPad για να τα βλέπω? Κατευθείαν μέσω usb γίνεται?

 

2. Σχετικά με την εγγύηση τι παίζει? Δλδ αν γίνει κάτι που το στέλνουμε τι το κάνουμε?

Edited by JustMichalis
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιαζω ενα ευκολο και γρηγορο τροπο μεταφορας φωτογραφιων απο το HTC_HD2 στο iPad.

Ειμαστε δυο τρεις εδω στο φορουμ που διαθετουμε HD2, οπότε θα σας ενδιαφερει.

 

Κατεβαζουμε την εφαρμογή DroppedBoxx απο το XDA:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=687534

 

Kάνουμε εγκατασταση το cab στην κάρτα μνημης μας και κανουμε login τον λογαριασμο που εχουμε στο Dropbox.

 

Στο μενου της εφαρμογής υπάρχει η δυνατοτητα αμεσης λήψης (και αυτοματης αποθηκευσης στο dropbox) φωτογραφιας χωρις να βγουμε απο την εφαρμογή.

 

http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1407070_screenshot1.jpg

 

 

 

http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1407052_screenshot2.jpg

 

 

 

Κατοπιν ανοιγουμε στο iPad την εφαρμογη DropBox και η φωτογραφια μας υπάρχει μεσα ετοιμη να την αποθηκευσουμε μ ενα κλικ στο "Photos" η να την επισυναψουμε σε καποιο mail.

 

http://img11.imagehosting.gr/out.php/i1407053_photo.jpg

 

Ακομα πιο ευκολα γινεται η μεταφορα φωτογραφιων που εχουμε ηδη αποθηκευμενες στο τηλέφωνο μας.

 

Το χρησιμοποιω παρα πολυ στην δουλεια μου γιατι χρειαζομαι να βγαζω φωτο τις οποιες επισυναπτω σε αρχεια με παρατηρησεις κ.λ.π.

Με τον ιδιο τροπο τις μεταφερω στο PC και στο Macbook μου.

Φυσικα χρειαζεται ιντερνετ, αλλα ποιος σημερα δεν διαθετει καποιο πακετο η δεν εχει προσβαση σε wifi.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...