Jump to content

iPad (1st gen - 2010)


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά μην πιάσουμε το θέμα των ανθρώπων που πεινάνε και το πόσο πραγματικά χρειαζόμαστε τις συσκευές που αγοράζουμε :rolleyes:

 

Γιατι να τους σαπισει στο ξυλο?Επειδη εσπασαν το ipad τους :blink::blink:

Τι σε κοβει εσενα και τσαντιζεσαι?Δικο τους ειναι οτι θελουν το κανουν.

Oσο γι αυτο που λες ,αστο ειναι ακυρο.Μην την πιασουμε αυτη την κουβεντα ,οπως πολυ σωστα λεει ο φιλος και πιο πανω.

 

Δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω : το βρισκετε υγιες εσεις ολο αυτο ? :worry: Φυσικα και ειναι δικαιωμα τους, αλλα εξυπηρετει σε κατι δηλαδη αυτη η κινηση ? Βγαινουν μηπως τιποτα χρησιμα συμπερασματα ? Μην τρελλαθουμε κιολας. :confused:

Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη :)

Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

off or on-topic σιγα σιγα αποκαλυπτεται και το ανταγωνιοστης του ipad!

 

http://www.engadget.com/2010/04/05/hp-slate-reappears-for-30-seconds-shows-off-camera-and-custom-i/

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ρε παιδια για να καταλαβω : το βρισκετε υγιες εσεις ολο αυτο ? :worry: Φυσικα και ειναι δικαιωμα τους, αλλα εξυπηρετει σε κατι δηλαδη αυτη η κινηση ? Βγαινουν μηπως τιποτα χρησιμα συμπερασματα ? Μην τρελλαθουμε κιολας. :confused:

Χρονια Πολλα και Χριστος Ανεστη :)

 

 

Yγιες δεν το βρισκω,αλλα οχι και να τους δειρουμε κιολας.Τωρα το τι εξυπηρετει η κινηση τους μονο αυτοι ξερουν!Κανεις αλλος.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Yγιες δεν το βρισκω,αλλα οχι και να τους δειρουμε κιολας.Τωρα το τι εξυπηρετει η κινηση τους μονο αυτοι ξερουν!Κανεις αλλος.

Οντως...ειναι η μουρλια που κουβαλαει ο καθενας...παντως στα ελληνικα το ***** το λεμε σπαω...ισως να το ακουσαν απο κανενα ελληνα και να προσπαθησαν να το *****αρουν :P

Link to comment
Share on other sites

Yγιες δεν το βρισκω,αλλα οχι και να τους δειρουμε κιολας.Τωρα το τι εξυπηρετει η κινηση τους μονο αυτοι ξερουν!Κανεις αλλος.

 

Γιαννη, εγω δεν ειπα να τους δειρουμε. Ολα τα αλλα τα ειπα :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη, εγω δεν ειπα να τους δειρουμε. Ολα τα αλλα τα ειπα :)

 

Πτεραρχε μου,συμφωνω σε αυτα που λες.Το να τους "δειρουμε" σχολιασα που ειπε ο φιλος πιο πανω.

 

PS. Δεν θα τους μαθουμε τωρα τους χαζοαμερικανους..... :lol:

 

Χρονια Πολλα Χριστος Ανεστη :)

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

off or on-topic σιγα σιγα αποκαλυπτεται και το ανταγωνιοστης του ipad!

 

http://www.engadget.com/2010/04/05/hp-slate-reappears-for-30-seconds-shows-off-camera-and-custom-i/

 

αυτο μαλιστα...εχει τουλαχιστο βασικα πραγματα που δεν τα βρισκεις σε αυτη την καινουργια "αηδια" της apple...την ipa..τατα...:lol:

 

και να απαντησω σε ολους εσας που επικρινετε τα παλικαρια στο βιντεο οτι το κανουν για να πουλησουν μουρη...ε λοιπον το 99% κατα τη γνωμη μου (και ειδικα οι Ελληναρες) αγοραζουν προιοντα apple ακριβως για τον ιδιο λογο...αυτα._

Link to comment
Share on other sites

................και να απαντησω σε ολους εσας που επικρινετε τα παλικαρια στο βιντεο οτι το κανουν για να πουλησουν μουρη...ε λοιπον το 99% κατα τη γνωμη μου (και ειδικα οι Ελληναρες) αγοραζουν προιοντα apple ακριβως για τον ιδιο λογο...αυτα._

 

 

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι ;);)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ας μην ειμαστε υπερβολικοι ;);)

 

φιλε μου δεν ειμαι καθολου υπερβολικος...την αληθεια λεω και ας ποναει...δεν παει προσωπικα σε σενα βεβαια, ok??:)

και ας σβησει καποιος mod τα τελευταια αχρηστα post (τα οποια εγω προκαλεσα...:p)

 

ααα παρτε αλλο ενα ωραιο βιντεακι :lol::lol:

Edited by kospilot1
Link to comment
Share on other sites

ε λοιπον το 99% κατα τη γνωμη μου (και ειδικα οι Ελληναρες) αγοραζουν προιοντα apple ακριβως για τον ιδιο λογο...αυτα._

 

Για ποιό λόγο;

 

Προσωπικά εγώ και οι όλο και αυξανόμενοι γνωστοί μου παίρνουν Apple υπολογιστές απλά ... για να κάνουν την δουλειά τους.

 

Και σίγουρα επιτυγχάνουν στον σκοπό αυτό γιατί στην συντριπτική τους πλειοψηφία ούτε κατά διάνοια δεν γυρίζουν πίσω.

 

Όσο για το iPhone ας μη μιλήσουμε καλύτερα. Το πρώτο κινητό εδώ και δεκαετίες που σέβεται τον χρήστη του - και γι αυτό το λόγο συνεχίζει να πουλάει σαν τρελό και να αποτελεί αντικείμενο αντιγραφής και στοχοποίησης από όλους τους so-called "μεγάλους" κατασκευαστές.

 

Ό,τι και να μου πουν για το iPhone, χαμογελάω και το ξεχνάω επί τόπου. Πώς αλλιώς να κάνω, όταν πλέον μπορώ και κάνω τόσα πράγματα με αξιοπιστία. Έχω iPhone από το καλοκαίρι του 2008, έχω περάσει αναρίθμητες εφαρμογές και δεν έχει κολλήσει ποτέ, ούτε το λειτουργικό, ούτε μια εφαρμογή. Γι αυτό συνεχίζει να είναι παράδειγμα προς μίμηση.

Edited by damokles

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο βιντεακι :lol:

 

Πειτε με παραξενο,πειτε οτι εχω ασθενη αισθηση του χιουμορ αλλα ποτε δεν κατανοησα το νοημα πισω απο τετοιου ειδους βιντεο.Δηλαδη καταλαβαινω οτι επιχειρουν να προβοκαρουν τους "πιστους" μιας εταιρειας ή ακομα και να σαρκαστουν την λατρεια που εκδηλωνεται στα ορια της υπερβολης για ορισμενα iconic προιοντα.

Ομως δεν μπορω να το εκτιμησω.Το να καταστρεψεις σκοπιμα και χωρις αιτια,ενα δημιουργημα,για το R&D του οποιου δαπανηθηκαν εργατοωρες απο ανθρωπους που λογιζονται ως επιστημονες (και δεν εχουν το ανεβασμα σαχλων βιντεο σαν κυρια ασχολια) ειναι προσβλητικο για τις αρχες της επιστημης και την τεχνολογιας.Εκτος κι αν αντικαταστησουμε την λογικη με το χαβαλε.

Και τελικα σκεπτομαι οτι καλα κανουν καποιοι κατασκευαστες supercars που σε υποβαλλουν σε ψυχολογικα tests πριν σου πουλησουν τα προιοντα τους.:rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Δειτε και γκαρνταρομπα συμβατη με το iPad

 

http://img243.imageshack.us/img243/862/ptvestmdesertsand.jpg

 

http://www.scottevest.com/v3_store/New_Travel_Vest.shtml

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Για ποιό λόγο;

 

Προσωπικά εγώ και οι όλο και αυξανόμενοι γνωστοί μου παίρνουν Apple υπολογιστές απλά ... για να κάνουν την δουλειά τους.

 

Και σίγουρα επιτυγχάνουν στον σκοπό αυτό γιατί στην συντριπτική τους πλειοψηφία ούτε κατά διάνοια δεν γυρίζουν πίσω.

 

Όσο για το iPhone ας μη μιλήσουμε καλύτερα. Το πρώτο κινητό εδώ και δεκαετίες που σέβεται τον χρήστη του - και γι αυτό το λόγο συνεχίζει να πουλάει σαν τρελό και να αποτελεί αντικείμενο αντιγραφής και στοχοποίησης από όλους τους so-called "μεγάλους" κατασκευαστές.

 

Ό,τι και να μου πουν για το iPhone, χαμογελάω και το ξεχνάω επί τόπου. Πώς αλλιώς να κάνω, όταν πλέον μπορώ και κάνω τόσα πράγματα με αξιοπιστία. Έχω iPhone από το καλοκαίρι του 2008, έχω περάσει αναρίθμητες εφαρμογές και δεν έχει κολλήσει ποτέ, ούτε το λειτουργικό, ούτε μια εφαρμογή. Γι αυτό συνεχίζει να είναι παράδειγμα προς μίμηση.

 

δεν διαφωνω...και αλλωστε εχω iPhone απο τα πρωτα που βγηκαν (τη πρωτη γεννια εννοω εδω και τρια χρονια)...αυτο ομως δε σημαινει οτι οτιδηποτε βγαζει η apple ειναι και καλο...μη τρελαθουμε...

 

Φοβερό μηχάνημα το HP

Mακάρι να το δούμε σύντομα....

 

θα το δουμε και μαλλον θα το τσιμπησουμε...:D

 

 

 

Δειτε και γκαρνταρομπα συμβατη με το iPad

 

http://img243.imageshack.us/img243/862/ptvestmdesertsand.jpg

 

http://www.scottevest.com/v3_store/New_Travel_Vest.shtml

 

 

απο αυτο και μονο καταλαβαινω για ποιο σκοπο το θελεις το ipaτατα...εκτος και αν κανεις πλακα...ηρεμειστε ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

παντος αν το hp slate ερχεται με usb ports, camera, adobe flash, τοτε σιγουρα θα ειναι ενας ισχυρος ανταγωνισμος για το ipad που δεν θα το περιμεναν εκει στην apple.
Link to comment
Share on other sites

απο αυτο και μονο καταλαβαινω για ποιο σκοπο το θελεις το ipaτατα...εκτος και αν κανεις πλακα...ηρεμειστε ρε παιδια

 

You got me! :D :lol:

 

παντος αν το hp slate ερχεται με usb ports, camera, adobe flash, τοτε σιγουρα θα ειναι ενας ισχυρος ανταγωνισμος για το ipad που δεν θα το περιμεναν εκει στην apple.

 

Αν καποιος δινει προτεραιοτητα σε αυτα τα χαρ/κα,ισχυρος ανατγωνισμος ειναι και ενα (φθηνο) netbook.Για ποιο λογο να παρει καποιος το Slate? :confused:

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

You got me! :D :lol:

 

 

 

Αν καποιος δινει προτεραιοτητα σε αυτα τα χαρ/κα,ισχυρος ανατγωνισμος ειναι και ενα (φθηνο) netbook.Για ποιο λογο να παρει καποιος το Slate? :confused:

 

αληθεια ολοι αυτοι που ετρεξαν και αγορασαν το ipad τι ειχαν ως προτεραιοτητα προτεραιοτητα; και μην παρεξηγεις ενας απο αυτους ειμαι και εγω θα το εχω συντομα.

 

δηλαδη κακο θα ηταν να ειχε το ipad μια καμερα να μπορουσαμε να το χρησιμοποιουσαμε και ως μηχανημα για web chat;

 

η μηπως θα θεωρουμε πλεον και περιττα τα usb ports;

 

για το flash δεν με απασχολει... αυτο που σκεφτομαι ομως και δεν περιμενα να δω και το slate ειναι οτι αποκλειεται να τρεχει ΤΟΣΟ απροβληματιστα οπως τρεχει το IPAD και αποκλιεται να μπορουμε να βρουμε τοσα παιχνιδια και apps.

 

αλλα μην θεωρουμε και ανουσια τωρα μια καμερα και ενα usb port.

Edited by nervous
Μάθε επιτέλους να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ!
Link to comment
Share on other sites

αληθεια ολοι αυτοι που ετρεξαν και αγορασαν το ipad τι ειχαν ως προτεραιοτητα προτεραιοτητα; και μην παρεξηγεις ενας απο αυτους ειμαι και εγω θα το εχω συντομα.

 

δε ξερω φιλε μου,μαλλον θα πρεπει να τους ρωτησεις.Και ειναι και πολλοι,300.000 περιπου :p

 

δηλαδη κακο θα ηταν να ειχε το ipad μια καμερα να μπορουσαμε να το χρησιμοποιουσαμε και ως μηχανημα για web chat;

 

Σιγουρα δε θα ηταν κακο,μαλιστα προβλεπω οτι θα συμπεριληφθει στην επομενη γενια.Γι αυτο εγραψα,πως οποιος δε καλυπτεται σημερα απο τα specs του iPad,μπορει να παρει ενα netbook για να κανει τη δουλεια του.;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω φιλε μου,μαλλον θα πρεπει να τους ρωτησεις.Και ειναι και πολλοι,300.000 περιπου :p

 

 

 

Σιγουρα δε θα ηταν κακο,μαλιστα προβλεπω οτι θα συμπεριληφθει στην επομενη γενια.Γι αυτο εγραψα,πως οποιος δε καλυπτεται σημερα απο τα specs του iPad,μπορει να παρει ενα netbook για να κανει τη δουλεια του.;)

 

για αυτο αντιστρεφω την ερωτηση που εκανες '' γιατι καποιος να παρει slate'' σε ''γιατι καποιος να μην περιμενει το slate''....

 

αν πιστευεις οτι αυτοι 300.000 ειχαν καποια προτεραιοτητα και το αγορασαν απο την ΠΡΩΤΗ μερα τοτε εχουμε προβλημα :)

Edited by nervous
Μάθε επιτέλους να χρησιμοποιείς την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ!
Link to comment
Share on other sites

για αυτο αντιστρεφω την ερωτηση που εκανες '' γιατι καποιος να παρει slate'' σε ''γιατι καποιος να μην περιμενει το slate''....

 

Καποιος μπορει να περιμενει και να παρει ο,τι επιθυμει.

Αν ζητας τη γνωμη μου ομως,το Slate δεν ειναι η ιδανικη εναλλακτικη λυση για καποιον που θελει ενα Ιpad με Adobe flash,webcam και usb ports.Δεν εχω πιασει καμμια απο τις 2 συσκευες στα χερια μου,αλλα απο την εως τωρα εμπειρια μου απο το iphone δεν πιστευω οτι το Slate μπορει να εκπληρωσει με τον ιδιο τροπο το ρολο του Ipad στην κατηγορια των "πλακιδιων".Ισως ειναι πρωιμη η κριτικη μου αλλα απ'ο,τι εχω δει σε βιντεακια μεχρι τωρα δεν εχω πεισθει οτι μια touch-driven εκδοση των Windows 7 μπορει να ανταγωνιστει εργονομικα το iPhone OS,για χρηση on-the-go.Αντιθετως το μοντελο χρησης με ποντικι & πληκτρολογιο ενος netbook αξιοποιει πιο αποτελεσματικα τις δυνατοτητες των Windows 7.Ενω το Courier π.χ συμφωνα με οσα εχουμε δει μεχρι τωρα ειναι αλλη περιπτωση,και μοιαζει σχεδιασμενο απο μηδενικη βαση.

Ενας ακομα λογος που με κανει να διατηρω επιφυλαξεις για το Slate,ειναι το οτι προβαλλεται ως σημαια απο τους MS lovers.Οχι απο σενα φυσικα,αλλα εχω γνωστους που χλευαζουν τη λογικη του tablet(κι εγω ημουν αναμεσα τους μεχρι προτινος,αλλα για διαφορετικους λογους),αλλα ειναι διατεθιμενοι να "κανουν τα στραβα ματια" στην περιπτωση του Slate.Χρησιμοποιουν δλδ την ιδια λογικη περιχαρακωσης με καποιους Apple fanboys:"Εφοσον το φτιαχνει η MS/Apple θα ειναι καλο".Π.χ εχω ενα φιλο που λεει το Ipad "ψηφιακη κορνιζα" :lol:.Ε,δε μπορει το ενα να ειναι ψηφιακη κορνιζα και το αλλο υπερυπολογιστης...

 

αν πιστευεις οτι αυτοι 300.000 ειχαν καποια προτεραιοτητα και το αγορασαν απο την ΠΡΩΤΗ μερα τοτε εχουμε προβλημα :)

 

Οι περισσοτεροι απο αυτους το ειχαν προπαραγγειλει και λογικα ειχαν σαν προτεραιοτητα να το αγορασουν απ την πρωτη μερα που ανακοινωθηκε.Και πολυ περιμεναν,δλδ:lol:.

Τωρα αν υπονοεις οτι το πηραν λογω μαζικης υπνωσης απο το μαρκετινγκ της Apple,αυτο δεν μπορω να το γνωριζω.Μπορει να ισχυει,σε καποιο βαθμο.Αλλα τα ιδια λεγονταν και για το Iphone καποτε,κι αποδειχτηκε κατι περισσοτερο απο "μοδα".;)

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα ολα ειναι σχετικα πλεον.

Αν δεις καποια βιντεακια απο reviews πχ του Desire θα δεις οτι δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο το touching η το browsing του iphone. H τεχνολογια προχωρα πλεον πολυ γρηγορα.

Εκει που εντοπιζεται το ολο θεμα ειναι κατα ποσο θα ειναι χρησιμες οι εφαρμογες σε μας τους Ελληνες.

Για ολα τα αλλα οπως mail, browsing, video κ.λ.π., να ειμαστε σιγουροι πως θα τα καταφερουν το ιδιο καλα και οι αλλοι.

 

Θεωρω οτι περασε η εποχη που λεγαμε ναι μεν, αλλα η apple εχει το multi touch, την καλυτερη υλοποιηση κ.λ.π

Τουλαχιστον αυτο βλεπω εγω παρολο την αδυναμια μου στo Mac osx και στο macbook μου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμιά πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας του ΗΡ;

Το λογικό πιστεύω είναι να κυκλοφορήσει ταυτόχρονα με το ipad για να προλάβει να εκμεταλλευτεί ένα μέρος των πωλήσεων της apple.

Link to comment
Share on other sites

.ε λοιπον το 99% κατα τη γνωμη μου (και ειδικα οι Ελληναρες) αγοραζουν προιοντα apple ακριβως για τον ιδιο λογο...αυτα._

 

Δεν ξερω πως γινεται να πουλησεις μουρη σε "Ελληναρες".... με apple προιον οταν το 99% δεν γνωριζουν καν τι ειναι αυτο. Να αγορασεις κανα Μπερμπερης η Λουηβιτον μαλιστα.

HP ADVANTAGE - HP threat..........πραγματικα αηδιαστικο marketing

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως γινεται να πουλησεις μουρη σε "Ελληναρες".... με apple προιον οταν το 99% δεν γνωριζουν καν τι ειναι αυτο. Να αγορασεις κανα Μπερμπερης η Λουηβιτον μαλιστα.

HP ADVANTAGE - HP threat..........πραγματικα αηδιαστικο marketing

 

Για αυτό το λόγο και δεν πρόκειται να πουλήσουν ούτε το 5% των πωλήσεων που θα κάνει το iPad στην συγκεκριμένη κατηγορία. Όσο προσπαθούν να μιμηθούν κάτι και να το ανταγωνιστούν διαφημίζοντας τα "όποια" προτερήματα έχει έναντι του άλλου τόσο θα βλέπουν το μερίδιο αγοράς τους να συρρικνώνεται όλο και περισσότερο. Δυστυχώς για όλους εμάς που επωφελούμαστε από τον υγιή ανταγωνισμό. ;)

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Πειτε με παραξενο,πειτε οτι εχω ασθενη αισθηση του χιουμορ αλλα ποτε δεν κατανοησα το νοημα πισω απο τετοιου ειδους βιντεο.Δηλαδη καταλαβαινω οτι επιχειρουν να προβοκαρουν τους "πιστους" μιας εταιρειας ή ακομα και να σαρκαστουν την λατρεια που εκδηλωνεται στα ορια της υπερβολης για ορισμενα iconic προιοντα.

 

Είναι πολλά τα λεφτά ...Αρη! Ακόμη και ένα προϊόν της Apple στο μπλέντερ, προσφέρει χιλιάδες hits στο site σου και μαζί με αυτά έρχονται και τα $$! Αν βάλεις ένα laptop HP, ένα Νοκια, ένα *zune κλπ στο μπλεντερ, θα το βλέπεις μόνο εσύ και οι φίλοι σου online και κανείς άλλος! Οπότε δίνεις 500$, αγοράζεις το ipad, το καταστρέφεις και με τα φράγκα μετά που θα βγάλεις από το site, αγοράζεις όσα επιπλεον θέλεις για να τα απολαύσεις!

:p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (1st gen - 2010)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...