Jump to content

Sony Ericsson Elm


greek_aeras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια επιλογή δεν υπάρχει; Δεν το έχω αρκετό καιρό, αλλά συγκεκριμένα το wifi και η ποιότητα ομιλίας, είναι πάρα πολύ καλά.

οταν παω Μενού - Μηνύματα - Μηνύματα - Ρυθμίσεις δεν υπαρχει εκει αναφορα παραδοσης ενω πριν λιγο καιρο υπηρχε. αυτο συμβενει απο την μερα που αλλαξα sim

Edited by multiPetros
Αφαίρεση πολλαπλών αλλαγών γραμμής από την παράθεση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 523
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα ,

η βονταφον το δινει με βονταφον μενου ή με το αυθεντικο της σ.ε . ?

 

ενδιαφερομαι να το παρω με την επιδοτηση μου και θελω να ξερω αν ειναι να παω σε πλαισιο ή σε βονταφον σοπ.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τα γραφόμενα στην ιστοσελίδα της vodafone, είναι vodafone live.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Για σας!

εχω και εγω απο χτες elm.Προσπαθω να συνδεθω με wi-fi με το δικτυο του σπιτιου μου.Ζηταει φραση προσβασης(γραφω το user name μου)και βγαζει μ/μα:εκτος εμβελειας.δοκιμαστε ξανα

(ειμαι διπλα στο υπολ)Τι πρεπει να κανω;

 

Όταν σου ζητάει φράση πρόσβασης βάζεις τον κωδικό που έχεις για να κλειδώσεις το router σου. Φυσιολογικά αν δεν το είχες κλειδωμένο δεν θα έβγαζε ΄τπτ και θα συνέδεε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

παρακαλω μια βοηθεια ,οταν το εχω κλειστο το κινητο και το ενεργοποιω δεν εχω μεσω μηνυματων/ος καποιες κλησεις που ειχαν γινει οταν το ειχα κλειστο,(με επιφυλαξη ισως να συμβαινει και στα γραπτα μηνυματα)

προσπαθησα να βρω απο τις ρυθμισεις αλλα τπτ,

υπαρχει απαντηση στην απορεια μου?(εκτος εαν ποτε δεν ετυχε να μου καλεσει κανεις στο διαστημα που ηταν κλειστο )

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα κινητού αυτό αλλά θέμα παρόχου. :)

 

δλδ φιλεμου πρεπει να κανουμε κατι εμεις μεσω κινητου!!

γιατι εαν ειναι καθαρα παροχου πως και δεν γινετε αυτο στο elm και γινετε σε ολα τα αλλα?

γνωριζεις τπτ παραπανο?

Link to comment
Share on other sites

δλδ φιλεμου πρεπει να κανουμε κατι εμεις μεσω κινητου!!

γιατι εαν ειναι καθαρα παροχου πως και δεν γινετε αυτο στο elm και γινετε σε ολα τα αλλα?

γνωριζεις τπτ παραπανο?

 

Κάνε ένα τηλεφώνημα σε εσένα τον ίδιο (απο την ίδια συσκευή) και όταν ακούσεις ότι είναι κατειλημμένο, σταμάτα την κλήση και περίμενε να σου έρθει η ειδοποίηση με sms για κλήση που δέχτηκες.

 

Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο, επικοινώνησε με τον πάροχό σου και πες τους να το τσεκάρουν και αυτοί.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ενημερωνω οτι εδω και ενα μηνα απο την αναβαθμηση δεν εχω πια το προβλημα που δεν χτηπαγε στις εισερχομενες κλησεις
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα τηλεφώνημα σε εσένα τον ίδιο (απο την ίδια συσκευή) και όταν ακούσεις ότι είναι κατειλημμένο, σταμάτα την κλήση και περίμενε να σου έρθει η ειδοποίηση με sms για κλήση που δέχτηκες.

 

Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο, επικοινώνησε με τον πάροχό σου και πες τους να το τσεκάρουν και αυτοί.

 

θα το δοκιμασω φιλε florinaperis ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Update πως κανουμε?Δν εχω το τηλ,απλα σκοπευω να το αγορασω κ ρωταω γιατι απ οσα διαβαζω μαλλον θα χρειαστει.
Link to comment
Share on other sites

Καλά , σήμερα πήρα το ΕΛΜ και είμαι απογοητευμένος.

 

Με το wifi είναι ΑΧΡΗΣΤΟ.

 

Δεν δουλεύει το opera , δε δουλέυει η εφαρμογή facebook και δε μπορείς να δεις ούτε video στο youtube !!!

 

Εχετε βρει καμιά λύση?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτα για να δουλεψουν θελουν συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω του παροχου σου ειτε με συνδεση wifi απο hotspot.

 

Εισαι βεβαιος πως εισαι με καποιον απ τους παραπανω τροπους συνδεδεμενος?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε αυτα για να δουλεψουν θελουν συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω του παροχου σου ειτε με συνδεση wifi απο hotspot.

 

Εισαι βεβαιος πως εισαι με καποιον απ τους παραπανω τροπους συνδεδεμενος?

 

Είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου...

Αρχικό μήνυμα από beatshooter

Φιλε αυτα για να δουλεψουν θελουν συνδεση στο ιντερνετ ειτε μεσω του παροχου σου ειτε με συνδεση wifi απο hotspot.

 

Εισαι βεβαιος πως εισαι με καποιον απ τους παραπανω τροπους συνδεδεμενος?

Είμαι κανονικά συνδεδεμένος στο wifi του σπιτιού μου...

 

αντε πειτε μου και εμενα τον τροπο γιατι ακομα δεν εχω βρει ακρη με το wifi........

))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βρήκα τη λύση (για το όπερα σίγουρα , για youtube kai facebook δεν τσέκαρα ακόμα).

 

 

Create a new mobile internet profile. Insert full stops '.' in all fields. This will make the phone always connect using Wireless Fidelity.

 

 

Αυτό το βρήκα σε ξένο φόρουμ.

Το πρώτο πεδίο όταν δημιουργείς δίκτυο έβαλα "." και στο ΑPN έβαλα σκέτη τελεία.

ΔΟκιμάστε το.

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει τοσα πολλα bugs οσα αναφερονται στο παρον θεμα?Θελω να το παρω κ με προβληματιζουν καποιες αναφορες κατοχων...
Link to comment
Share on other sites

παντος με οπερα μινι και wifi ολα οκ με το ιντερνετ μπαινεις σε ολα και κανονικα και γρηγορα ο μετρητης δεδομενων παντος δεν γραφει τιποτα σωστο δεν ειναι αυτο?και φυσικα τα παντα χωρις χρεωση ε?
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος και μόλις αγόρασα το Εlm και το handsfree hpm-82 (με καλώδιο). κι αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Ενώ έχω συνδέσει το handsfree στο ELM και μου δείχνει κανονικά το σηματάκι του handsfree στην οθόνη του κινητού, όταν παίρνω τηλέφωνο οποιονδήποτε , αποσυνδέεται το handsfree για μερικά δευτερόλεπτα κι έπειτα συνδέεται πάλι μόνο του. Έλεγξα και τα δύο και δεν υπάρχει πρόβλημα τεχνικό κάπου. Μήπως το συγκεκριμένο handsfree δεν ενδείκνυται για το Elm ??? Ας μου πει κάποιος την γνώμη του παρακαλώ γιατί χρειάζομαι οπωσδήποτε το handsfree για την δουλειά και δεν ξέρω τί αλλο να κάνω. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλώς ήρθες! Πάμε στα ερωτήματά σου τώρα! :)

 

1) Όχι δεν χρεώνεσαι

2)-3) Ναι αυτό ακριβώς σημαίνει.

4) Δες αυτό

6) Κανένα πρήξιμο!

 

Υ.Γ.: Το 5) πού είναι; :p Και πάλι καλώς ήρθες!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...

Είμαι ιδιαιτέρως χαρούμενος για την προειδοποίηση για τα greeklish... πολλά μπράβο!!!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

@tsakaloscosy

Θα σε παρακαλέσω να μην θέτεις το ερώτημά σου σε τρια διαφορετικά topic. Ένα είναι αρκετό.

 

@madem

Θα πρότεινα να βάλεις το link που είχες στο post σου στο MyLinks ή στην υπογραφή σου. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

παντοσ δεν μπορω να καταλαβω πως μολις περασα στο κιν. το opera mini μπαινω κανονικα μεσω wifi ακομα και απο τον brower του κινιτου ενω πριν περασω το opera δεν μπορουσα ενω ημουν κανονικα συνδεδεμενος με το wifi μου......
))))))((((((
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Διαβάζοντας τα τεχνικά χαρακτηριστικά του ELM σε διάφορες ιστοσελίδες στο ίντερνετ, παρατηρώ ότι αναφέρεται πως η οθόνη του αποδίδει 256Κ χρώματα. Η επίσημη σελίδα του ELM όμως αναφέρει 16 εκατ. χρώματα. Τι ισχύει τελικά;

 

Επίσης, αυτήν τη στιγμή χρησιμοποιώ το Nokia 5630 XpressMusic, το οποίο απλά βαρέθηκα. Να το αντικαταστήσω με το ELM ή θα είναι σα να αλλάζω ένα σχετικά καλύτερο τηλέφωνο με ένα χειρότερο;

 

Βασικές μου απαιτήσεις:

  1. Καλή ποιότητα ήχου σε τηλεφωνική επικοινωνία, είτε κανονικά, είτε μέσω ανοιχτής ακρόασης (σημαντικό).
  2. WiFi κυρίως για τη χρήση email.

Link to comment
Share on other sites

λιπον καλησπερα εχω το j10i2 μολης μια ευδομαδα και δεν μου αποθικευει της φωτογραφιες πουθενα ενο αναγνοριζει την τεσαρα καρτα που εχω βαλει και νουρια . το πιγα στην κοσμοτε πειρα καινουριο και παλει τα ιδια μιποσ ξερετε τι πρεπει να κανω σας παρακαλω αβοηθιστε γιατι τα νευραμου εχουν χτιπισει κοκινο :!:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Elm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...