Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιααααααααααα αν γινετε να μου στειλει καποιος οδηγιες στα ελληνικα πως γινετε να κανω debrand (vodafone εχω) στο vivaaaaz!!(γιατι απο αγγλικα δεν κατεχουμε)ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εαν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου στειλεις και εμενα ενα pm με οδηγειες και links για την εγκατασταση της εφαρμογης;; σε ευχαριστω εκ των πρωτερων
Link to comment
Share on other sites

Στο vivaz εχει screen protector από την μάνα του? Εμένα μου φαίνεται πως ναι. Κάνω λάθος?

Να βάλω και άλλο? Όταν το βλέπω από πλάγια... βλέπω ότι είδη έχει κάνει γρατζουνιες και το έχω 5 μέρες μόνο.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

εχει ζελατινα απο την μανα του μπροστα.και εμενα μου ειχε χαλασει γρηγορα αλλα στο ebay βρισκεις πολλα καλουδια για το κιν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Στο vivaz εχει screen protector από την μάνα του? Εμένα μου φαίνεται πως ναι. Κάνω λάθος?

Να βάλω και άλλο? Όταν το βλέπω από πλάγια... βλέπω ότι είδη έχει κάνει γρατζουνιες και το έχω 5 μέρες μόνο.

 

Δεν εχει screen protector εχει μια μεμβρανη, η οποια, οπως ειδες και εσυ γρατζουνιεται ευκολα. Παραγγειλε screen protector και αντικατεστησε την καλυτερα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα εδώ και 4-5 ημέρες:

Ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο και η οθόνη σκοτεινή χτυπάει τηλέφωνο.

Το κινητό μένει σκοτεινό χωρίς ίχνος δραστηριότητας ενώ ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης. Πατάω το πλήκτρο μενού για να δω ποιος με καλεί αλλά τίποτα...

Πατάω πλαϊνά κουμπιά τίποτα.

Πατάω το on-off στιγμιαία αλλά τίποτα.

Συνεχίζει να κοιμάται:mad::lol::p

Όταν πατήσω το πράσινο πλήκτρο το κινητό ανάβει ακαριαία και μιλάω κανονικά. Με το κόκκινο η κλήση ακυρώνεται ως πρέπει.

Δεν έχω βάλει κανένα νέο πρόγραμμα τις τελευταίες ημέρες

 

Έκατσα και το ξαλάφρωσα από κάποια παιχνίδια που τα είχα μόνο για δοκιμή αλλά τίποτα.

Μέχρι τώρα το κινητό ήταν σταθερό σαν βράχος...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα εδώ και 4-5 ημέρες:

Ενώ το κινητό είναι κλειδωμένο και η οθόνη σκοτεινή χτυπάει τηλέφωνο.

Το κινητό μένει σκοτεινό χωρίς ίχνος δραστηριότητας ενώ ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης. Πατάω το πλήκτρο μενού για να δω ποιος με καλεί αλλά τίποτα...

Πατάω πλαϊνά κουμπιά τίποτα.

Πατάω το on-off στιγμιαία αλλά τίποτα.

Συνεχίζει να κοιμάται:mad::lol::p

Όταν πατήσω το πράσινο πλήκτρο το κινητό ανάβει ακαριαία και μιλάω κανονικά. Με το κόκκινο η κλήση ακυρώνεται ως πρέπει.

Δεν έχω βάλει κανένα νέο πρόγραμμα τις τελευταίες ημέρες

 

Έκατσα και το ξαλάφρωσα από κάποια παιχνίδια που τα είχα μόνο για δοκιμή αλλά τίποτα.

Μέχρι τώρα το κινητό ήταν σταθερό σαν βράχος...

 

Αν εχεις βαλει καποιο προγραμμα για ξεκλειδωμα πληκτρων οπως πχ.το fingerprint η το nunlock μπορει να φταιει αυτο. Αλλιως φορματ και παλι απ την αρχη...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις βαλει καποιο προγραμμα για ξεκλειδωμα πληκτρων οπως πχ.το fingerprint η το nunlock μπορει να φταιει αυτο. Αλλιως φορματ και παλι απ την αρχη...

 

Δεν έβαλα τίποτα τέτοιο...

Νokia Ngage(x2) -> SE K700 -> SE K750 -> N73 -> N95 -> Nokia N8-> 808 Pureview-> Meizu M2 Note -> Lumia 950 -> LG V40 (όλο στα μυστήρια πάω και πέφτω :p )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 6 μέρες unbranded από multirama 319 ευρώ.

 

Μπορώ να δω πόσο τις % έχει ακόμα μπαταριά? όπως στα παλιά sony ericsson?

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μπορω να δω ποσο τις % εχει ακομα η μπαταρια για να σβησει? οπως στα παλια sony ericsson?

 

αν του έχεις βάλει το spb ναι !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Ήταν ένα ατού αυτό τον sony ericsson.

Ευχαριστώ θα το το βάλω το πρόγραμμα.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα πριν 6 μέρες unbranded από multirama 319 ευρώ.

 

Ναι, φαινεται οτι ειναι σε προσφορα αυτη τη στιγμη και ειναι παρα πολυ καλη τιμη, οποτε, αν και δεν ειμαι καθολου φαν των multirama, σπευστε...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν έχουν ξανααναφερθεί,σας τα βάζω για όποιον τα χρειαστεί.

 

Vivaz Secret Menu Codes

Enter these secret menu codes in your phone keypad.

 

1) *#06# = displays your phones IMEI number.

 

2) *#0000# = Displays The Software (firmware) version installed in your phone

 

3) *#2820# = Displays the bluetooth address of your phone

 

4) *#62209526# = Displays the wifi MAC address

 

5) *#92702689# = Displays the total call time of the phone

 

6) *#7780# = Performs a soft reset of the phone. all the phone settings,profiles,themes will be reset.

 

7) *#7370# = Performs a full reset.. all your contacts, notes and other data including the phone settings will be brought back to factory default.

 

8) Press red, green, red, red, green,red = Enter to the service menu. here you can test many functions of the phone like display, microphone, flash, speakers etc...

Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!χθες μου εκλεισε το κιν κατα τη διαρκεια της νυχτας και αφου ηταν πληρως φορτισμενο.ξερουμε τι παιζει με αυτο το θεμα?αααα,να πω οτι η ταν η πρωτη φορα που ειχα εξαντληση πληρως την μπαταρια πριν το φορτισω(αν και δε νομιζω να παιζει ρολο).

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα...

μια ερωτησουλα να κανω...Κατεβαζω απο τον υπολογιστη μου ενα βιντεακι σε αναλυση 720p απο youtube με youtube downloader και το βαζω στο vivaz το οποιο το βλεπει ομως σαν αρχειο μουσικης.Αν το μετατρεψω ομως σε PSP video (H.264 mp4)το παιζει κανονικα σαν video.Το ερωτημα ειναι αν με τη μετατροπη το βιντεακι παραμενει σε αναλυση 720p και αν οχι πως μπορω τελικα να περναω HD video απο youtube στο vivaz??

 

Eυχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή που κάνει αυτό που ζητάς http://youtube-hd-transfer.en.softonic.com
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γνωρίζει κανείς αν υπάρχει ηχογράφιση κλήσης στο vivaz η γενικά αν υπάρχει κάποια αντίστοιχη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή εφαρμογή που κάνει αυτό που ζητάς http://youtube-hd-transfer.en.softonic.com

 

το θεμα ειναι οτι οι downloaders κατεβαζουν το αρχεια σε μορφη MP4 video.

Το υποστηριζει αυτο τον τυπο το vivaz?νομιζω πως οχι..

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι οι downloaders κατεβαζουν το αρχεια σε μορφη MP4 video.

Το υποστηριζει αυτο τον τυπο το vivaz?νομιζω πως οχι..

 

Ναι και χωρίς να έχεις extra εφαρμογή.

 

Για του λόγου το αληθές το βίντεο που γράφει από την κάμερα του είναι σε μορφή .mp4.

Όποτε?

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

εγω τα βαζω στο κινητο και δυστηχως τα βλεπει μονο σαν αρχεια μουσικης.Δηλαδη αναπαραγει κανονικα τον ηχο,αλλα δε παιζει την εικονα.

Τι να φταιει αραγε?????

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρχεία ήχου σε μορφή .mp4 και αρχεία video σε μορφή .mp4.

Είναι θέμα κωδικοποιήσεις του αρχείου.

 

Άρα αυτό που έβαλες ήταν αρχείο ήχου.

 

Αν κάνω λάθος να με διόρθωση κάποιος.

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

εβαλα αρχειο video που κατεβασα σε μορφη video .mp4 και σιγουρα ηταν video.δυστηχως ομως δεν ανηγει την εικονα.

για το βινεο η κωδικοποιηση ειναι H264-MPEG-4 AVC δηλαδη ακριβως ιδια με αυτη που εχουν τα βιντεακια που υπηρχαν ηδη μεσα στο κινητο.Η αναλυση ειναι 1280Χ720p.Tι να φταιει αραγε και δεν παιζει???

Δεν ξερω αν καποιος εχει καταφερει να βαλει HD video στο κινητο και να τα δει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Eιναι εφικτο να δουλεψει το google maps μεσω συνδεσης του pc μου?

Αυτο το εκανε το htc 4242 (iolite)

To vivaz?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι εφικτο να δουλεψει το google maps μεσω συνδεσης του pc μου?

Αυτο το εκανε το htc 4242 (iolite)

To vivaz?

 

Τι εννοείς? Με wifi?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...