Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πως κατεβάζουμε το equalizer;Προσπαθώ αλλά δεν γίνεται.

 

πηγαινε εδω http://www.mobile-geeks.com/2010/03/17/sony-ericsson-is-listening-equalizer-app-for-se-satio-and-vivaz/

 

εκει που λεει download equalizer βρισκεις το download link :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ φίλη μου. Edited by gadget19

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος απο σας που ειχε το 5800 και το αλλαξε με το vivaz??

ειναι ικανοποιημενος?? πιστευει πως αναβαθμιστηκε?? εκτος απο την καμερα....

Link to comment
Share on other sites

κυκλοφορει ηδη και σε ενα μπορντω και ροζ αποτι μου ειπαν οταν το πηρα εγω.

κσι μπλε νομιζω

οκ!Ευχαριστώ πολύ!

Ήρθε η ώρα να μετοικήσουμε στον Άρη. Τι σημαία να φτιάξουμε?:hypno:
Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία τι λέει παιδιά ?

Ειμαι στην δευτερη φορτιση και με μπολικο ''παιχνιδι'',internet και κανα 15λεπτο κλησεις την μερα κραταει 2 μερες.Υποθερω θα στρωσει ακομα περισσοτερο.

Συνεχεια σε 3g λειτουργια.Πολυ καλα και σε αυτον τον τομεα δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.Ειπατε πιο πριν οτι η οθονη του δεν κλειδωνει αυτοματα κατα την διαρκεια της κλησης.Και τι γινεται δηλαδη οταν μιλας και ακουμπας πανω στην οθονη?Με το κουμπι του lock στο πανω μερος του τηλεφωνου,δεν μπορεις να το κλειδωσεις κατα την διαρκεια της κλησης?

Μην μου πειτε οτι καθε φορα θα πρεπει να λεω στον αλλο περιμενε να μπω στο μενου κλησης να κλειδωσω την οθονη.......

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και εγώ το NDrive και δουλεύει κανονικά αλλά το μόνο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι ότι αργεί να κλειδώσει το GPS.Γνωρίζει κανείς πώς βλέπω αν είναι ενεργοποιημένο το a-GPS ή αν μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση για να κλειδώνει πιο γρήγορα??

 

Ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και εγώ το NDrive και δουλεύει κανονικά αλλά το μόνο πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι ότι αργεί να κλειδώσει το GPS.Γνωρίζει κανείς πώς βλέπω αν είναι ενεργοποιημένο το a-GPS ή αν μπορώ να κάνω κάποια ρύθμιση για να κλειδώνει πιο γρήγορα??

 

Ευχαριστώ!!! :)

Καλώς ήρθες! Για ενεργοποίηση A-GPS πας Ρυθμίσεις>Τηλέφωνο>Ρυθμισεις εφαρμογών>Εντοπισμός στίγματος>Μέθοδοι εντοπ.στιγματος>τσεκάρισε το Βάσει δικτύου μετά πας πίσω >Διακομιστής εντοπ. στίγματος και στο Σημείο πρόσβασης βάζεις αυτό που χρησιμοποιεί Internet/GPRS(δεν ξέρω σε ποιο δίκτυο είσαι πάντως στην Cosmote το αντίστοιχο για συμβόλαια είναι το Cosmote Internet και στα καρτοκινητά είναι Cosmote GPRS/Wap).

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πολλοί ζητάνε το site με τις οδηγίες για το δωρεάν debranding, θα το γράψω κι αν κρίνουν οι moderators ότι υπάρχει πρόβλημα ας το σβήσουν:

 

http://forums.se-nse.net/topic/48273-tutorial-sony-ericsson-vivaz-debranding/

 

Να ξεκαθαρίσω ότι δεν έχω καμία σχέση με το παραπάνω forum, και δεν θα πρέπει να θεωρηθώ υπεύθυνος σε περίπτωση που προκληθεί ζημιά στο κινητό σας. Εν ολίγοις, όποιος φοβάται ή θέλει να είναι σίγουρος ας μην το επιχειρήσει.

 

Τελικά πυξίδα δεν έχει το κινητό μας ε; Κρίμα... Μήπως υπάρχει δυνατότητα μέσω κάποιας εφαρμογής ή λέω μπούρδες;

 

Έχω παρατηρήσει μερικά "κολληματάκια", π.χ. κάποια στιγμή στην οθόνη αναμονής όταν πάταγα το κουμπί της κλήσης για να μου ανοίξει η λίστα με τις εξερχόμενες δεν έκανε τίποτα, αλλά με ενα "restart" της συσκευής έφτιαξε. Μάλλον θα πρέπει να περιμένουμε upgrade στο firmware. Υπομονή. :)

 

Υ.Γ. Χρόνια πολλά σε όλους! Χριστός Ανέστη!

 

Μερικές Ερωτήσεις:

1.Για να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση επαναφέρω το αρχείο που βρισκόταν στον φάκελο blob_fs και ήταν περιπου 370 bytes?

2.Χάνω εγγύηση;

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγοράσω το vivaz και θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση:

Αξίζει να το πάρω από το πλαίσιο που δίνει δωρεάν και το GPS αλλά δίνει το κινητό με software της vodafone, ή μήπως να το πάρω από κάπου αλλού debranded...?

Link to comment
Share on other sites

παιδια το Α-GPS τι διαφορα εχει απο το απλο GPS?

 

Απο εδω

Το GPS ως υπηρεσία είναι εντελώς δωρεάν. Αυτό που ενδέχεται να χρεώσει είναι το υποβοηθούμενο GPS "A-GPS" και μόνο όταν αναζητεί δορυφόρους ώστε να κλειδώσει.

Η χρέωση είναι της τάξης των 4 με 5 kb, ουσιαστικά μηδαμινή ως προς το όφελος που αποκομίζει κανείς.

 

Ουσιαστικα το Α-GPS βοηθάει για να κλειδώσει πιο γρηγορα δορυφόρους το κινητό..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα.μολις μια μερα που το πηρα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.οθονη-φωτογραφιεσ-χειρισμος ειναι μια χαρα. Θα ηθλεα να ρωτησω 2 πραγματακια.

1) υπαρχει καποιο προγραμα δοκιμασμενο για το κινητο μας σαν το msn messenger

και 2) το κινητο ειναι βονταφον και εγω εχω καρτα κοσμοτε. μου στειλαν τις ρυθμισεισ MMS τις αποιηκευσα αλλα παλι δεν λαμβανω τα mms. χρειαζεται να αλαξω κατι αλο?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου κάντο μέσω υπολογιστή. πολύ πιο εύκολο και πιο σίγουρο για εμένα!

 

ρε θα σπασω το κεφάλι μου γιατι δεν έχω δόνηση όταν λαμβάνω μήνυμα μόνο ο ήχς παίζει. οι ρυθμίσεις είναι ολόσωστες! έκανα και επανεγκατάσταση firmware αλλά δεν άλλαξε τίποτα. έχει κανείς ίδιο πρόβλημα? τελευταία λύση να το πάω στην se για αναβάθμιση από αυτούς . λογικά πρόβλημα software είναι ....

με την δόνηση εκανες τιποτε φίλε μου? αποτι φαινεται κεγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα δεν το παρατηρησα στον ενθουσιασμο μου.Βασικα στο αθορυβο προφιλ η δονηση του σμσ δεν χτυπαει παρολο που το εχω ενεργο.Στο κανονικο προφιλ παλι δεν παιζει στα σμσ.Στην κλήση κανονικα η δονηση.

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα.μολις μια μερα που το πηρα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.οθονη-φωτογραφιεσ-χειρισμος ειναι μια χαρα. Θα ηθλεα να ρωτησω 2 πραγματακια.

1) υπαρχει καποιο προγραμα δοκιμασμενο για το κινητο μας σαν το msn messenger

και 2) το κινητο ειναι βονταφον και εγω εχω καρτα κοσμοτε. μου στειλαν τις ρυθμισεισ MMS τις αποιηκευσα αλλα παλι δεν λαμβανω τα mms. χρειαζεται να αλαξω κατι αλο?

 

msn messenger --> http://gallery.mobile9.com/f/1278967/

Link to comment
Share on other sites

Μερικές Ερωτήσεις:

1.Για να το επαναφέρω στην προηγούμενη κατάσταση επαναφέρω το αρχείο που βρισκόταν στον φάκελο blob_fs και ήταν περιπου 370 bytes?

2.Χάνω εγγύηση;

 

Φίλε takisss δεν μπορώ με σιγουριά να σου απαντήσω μιας και δεν είναι δικές μου οι οδηγίες αυτές. Εγώ απλά (επειδή έβλεπα όλους να μιλάνε για debranding μέσω κάποιων site που πληρώνεις 5-10€) βρήκα ένα site να το κάνει δωρεάν ο κάθε ενδιαφερόμενος και το πόσταρα.

 

Λογικά θα γίνεται να επαναφέρεις αυτό το αρχείο και με αντίστοιχη διαδικασία να επαναφέρεις το κινητό στην "vodafone" κατάσταση. Αν και δεν βρίσκω πραγματικά για ποιο λόγο θα το έκανε αυτό κάποιος.

 

Για την εγγύηση δεν νομίζω ότι χάνεις, μιας και ουσιαστικά δεν κάνεις κάποια τροποποίηση στο κινητό. Είναι σαν να το αγόρασες απο τα mediamarkt π.χ. Την SE δεν τη νοιάζει αν το πήρες από vodafone ή οπουδήποτε αλλού. Αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά να απαντήσει ας το κάνει, πάντως εγώ θεωρώ ότι δεν επηρρεάζεται η εγγύηση.

 

Προσωπικά έκανα το debrand και μου δίνει την εντύπωση ότι είναι λίγο πιο γρήγορο το κινητό αλλά μπορεί και να είναι αυθυποβολή. Ουσιαστικές διαφορές δεν υπάρχουν, δηλαδή για να πει κανείς ότι ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να κάνεις debrand. Επομένως αν έχεις αμφιβολίες μην το κάνεις. Όπως λένε και οι άγγλοι "if it ain't broken don't fix it". :)

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση χάνεται αν κάνετε debrand.

 

ΟΚ , ευχαριστώ και τους δύο .. Θα σκεφτώ τι θα κανω και ισως το επιχειρίσω , αφού λογικά μπορει να γινει επαναφορά..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

με την δόνηση εκανες τιποτε φίλε μου? αποτι φαινεται κεγω εχω το ιδιο προβλημα αλλα δεν το παρατηρησα στον ενθουσιασμο μου.Βασικα στο αθορυβο προφιλ η δονηση του σμσ δεν χτυπαει παρολο που το εχω ενεργο.Στο κανονικο προφιλ παλι δεν παιζει στα σμσ.Στην κλήση κανονικα η δονηση.

 

φίλε μου το πήγα χθες μου το κάνανε αναβάθμιση . δούλευε. αλλά μετά που έκλεισα το κινητό πάλι δεν έπαιζε η δόνηση(μόνο στα σμσ). το πήγα σήμερα μίλησα με τον τεχνικό και μου λέει συνήθως αυτά λύνονται με την αναβάθμιση. άστο μέχρι την παρασκευή και βλέπουμε. να σημειώσω ότι το δικό μου ήτανε βόνταφον αλλά το έκαν debrand και δεν μου είπανε τπτ από το σέρβις. το δικό σου που και εσύ δεν έχεις δόνηση είναι βόνταφον? ή απλό?

PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το πήγα χθες μου το κάνανε αναβάθμιση . δούλευε. αλλά μετά που έκλεισα το κινητό πάλι δεν έπαιζε η δόνηση(μόνο στα σμσ). το πήγα σήμερα μίλησα με τον τεχνικό και μου λέει συνήθως αυτά λύνονται με την αναβάθμιση. άστο μέχρι την παρασκευή και βλέπουμε. να σημειώσω ότι το δικό μου ήτανε βόνταφον αλλά το έκαν debrand και δεν μου είπανε τπτ από το σέρβις. το δικό σου που και εσύ δεν έχεις δόνηση είναι βόνταφον? ή απλό?

ναι και μενα βονταφον ειναι! α καλα οποτε περιμενω να δω τι θα κανεις και συ και βλέπουμε.ενημερωσε οταν εχεις νεα ,thanks :)

pocophone X3 NFC // huawei watch gt :!:
Link to comment
Share on other sites

γεια και απο μενα.μολις μια μερα που το πηρα και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.οθονη-φωτογραφιεσ-χειρισμος ειναι μια χαρα. Θα ηθλεα να ρωτησω 2 πραγματακια.

1) υπαρχει καποιο προγραμα δοκιμασμενο για το κινητο μας σαν το msn messenger

και 2) το κινητο ειναι βονταφον και εγω εχω καρτα κοσμοτε. μου στειλαν τις ρυθμισεισ MMS τις αποιηκευσα αλλα παλι δεν λαμβανω τα mms. χρειαζεται να αλαξω κατι αλο?

 

πηγεναι ρυθμησεις/συνδεσιμοτητα//προορισμοι/μην.multimedia και δες ποσα προφιλ εχει μεσα,κρατα μονο της cosmote kai σβησε τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

πηγεναι ρυθμησεις/συνδεσιμοτητα//προορισμοι/μην.multimedia και δες ποσα προφιλ εχει μεσα,κρατα μονο της cosmote kai σβησε τα αλλα

 

Εχει μονο της vodafone το οποιο δεν σβηνει. της comote δεν το εχει παρ'ολο που εκανα αποθηκευση του μυνηματος με τις ρυθμισεισ που μου στειλανε. μπορω μονο να προσθεσω χειροκινητα κ αλο.

 

Αν παω μυνηματα>επλογεσ>ρυθμισεισ>MMS ειναι επιλεγμενο το cosmote mms gprs

 

πωσ το βαζουμε ομωσ και εκει που μου ειπες?

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος sports tracker για το vivaz?

 

ψαχνω ψαχνω αλλα τιποτα :cry: κανενας δεν ειναι συμβατος με το vivaz :!:

Δουλεύει ο Nokia sports tracker, αρκεί να τον υπογράψεις..

και η python 1.4.5 που δοκίμασα παίζει με υπογραφή.

Γενικά πολλά προγράμματα που παίζουνε στο 5800 και δεν παίζουνε στο vivaz παίξανε με υπογραφή.

 

Αυτό που δεν βρήκα είναι flsah στην κάμερα, έχει ή δεν έχει;

Edited by kokorets
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη για να καταλαβω.το a-gps σε χρεωνει μονο για να κλειδωσει πιο γρηγορα δορυφορους και οχι κατα τη διαρκεια της πλοηγησης?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...