Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά στα μηνυματα δεν υπάρχουν emoticons όπως στα παλιότερα κινητά; Διορθώνεται με κάποιο πρόγραμμα; Αν γνωρίζει κάποιος ας μου απαντήσει..

 

Υπαρχουν προγραμματα για αυτο,σε παλιοτερα sybian τηλεφωνα το ειχα.τωρα δεν ασχολουμαι με emoticons

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά η μπαταρία πόσες μέρες κρατάει με μέτρια χρήση; Υπάρχει τρόπος να αυξηθή η αυτονομία αν κλείσω κάποιες εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία πόσες μέρες κρατάει με μέτρια χρήση; Υπάρχει τρόπος να αυξηθή η αυτονομία αν κλείσω κάποιες εφαρμογές;

 

Eμενα κραταει 2 μερες γεματες. Αν θες να αυξησεις την αυτονομια απενεργοποιησε το 3g δικτυο, κλεισε το wi-fi και το bluetooth και ρυθμισε το να σβηνει η οθονη στα 10 δευτερολεπτα.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα ειμαι σε σκεψεις. Θα ηθελα αν γινεται καποιος να μου πει τις εντυπωσεις του για το κινητο.

 

Δε θελω να ασχολουμε με apps κτλ μαζι του. Καθως για αυτα τα θεματα εχω το iPhone. Θελω απλα να στελνω μηνυματα πολλα και να περνω τηλεφωνο. Ποιο πολυ για μηνυματα. Βολευει στην χρηση του για αυτο;

 

Και επειδη διαβασα οτι εχει για agps. Εχει δηλαδη ενσωματομενο gps και προγραμμα κανονικα;

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα ειμαι σε σκεψεις. Θα ηθελα αν γινεται καποιος να μου πει τις εντυπωσεις του για το κινητο.

 

Δε θελω να ασχολουμε με apps κτλ μαζι του. Καθως για αυτα τα θεματα εχω το iPhone. Θελω απλα να στελνω μηνυματα πολλα και να περνω τηλεφωνο. Ποιο πολυ για μηνυματα. Βολευει στην χρηση του για αυτο;

 

Και επειδη διαβασα οτι εχει για agps. Εχει δηλαδη ενσωματομενο gps και προγραμμα κανονικα;

 

Eιναι το πρωτο απο μερικα ακουμπογυαλα που με βολεψε στην αποστολη sms.

Δεν μιλαω συχνα,αλλα οποτε χρειαστικε δεν ειχα προβλημα.

Ναι εχει agps,προσωπικα εχω NDrive,Garmin,Sygic

Σου διεφυγε η καμερα του που ειναι στα 8mpx και το HD βιντεο(τι να πει το ερμο το ipantoflen σε αυτα):lol:

Edited by zxr

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

^^ χεχε... Ευχαριστω πολυ!

 

Γενικα η καμερα του κτλ σαφως ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το iPhone που εχω τωρα.

 

Εχεις 3 προγραμματα μεσα εσυ για aGPS; Παιζουν μια χαρα στην οδηγηση; Γιατι ηθελα να αγορασω ενα gps γιατι μου χρειαστηκαι και λεω μιας και θα παρω κινητα ας κοιταξω να εχει και ενα gps μεσα. Χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον την χανεις,θα σου απντησουν σιγουρα αλλα παιδια.

διαδικασια:

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

 

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

καλημερα σε ολους...ξερω οτι εχει ειπωθει αρκετες φορες αλλα προσπαθω να κανω debrand αλλα δεν.......το winrar φακελλο απο που το κατεβαζω απο την σονυ?????σορρυ για την ασχετοσυνη θα μαθουμε που θα παει??????:blink:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους...ξερω οτι εχει ειπωθει αρκετες φορες αλλα προσπαθω να κανω debrand αλλα δεν.......το winrar φακελλο απο που το κατεβαζω απο την σονυ?????σορρυ για την ασχετοσυνη θα μαθουμε που θα παει??????:blink:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=263317&page=143

ποστ 2138

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

^^ χεχε... Ευχαριστω πολυ!

 

Γενικα η καμερα του κτλ σαφως ειναι 1000 φορες καλυτερο απο το iPhone που εχω τωρα.

 

Εχεις 3 προγραμματα μεσα εσυ για aGPS; Παιζουν μια χαρα στην οδηγηση; Γιατι ηθελα να αγορασω ενα gps γιατι μου χρειαστηκαι και λεω μιας και θα παρω κινητα ας κοιταξω να εχει και ενα gps μεσα. Χεχε :)

 

Ναι, παιζουν μια χαρα ολα (εχω δοκιμασει 7 διαφορετικα μεχρι στιγμης) και μπορεις να προσθεσεις pois, φωνητικη πλοηγηση, landmarks κτλ οπως σε μια οποιαδηποτε κανονικη συσκευη gps. Κλειδωνει αρκετα γρηγορα και ειναι αρκετα σταθερο, αναλογα βεβαια και το προγραμμα.

Τελος υπαρχουν οπως θα περιμενες, διαθεσιμοι ολοι οι νεοι χαρτες.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο μου μηνυμα σε αυτο το φορουμ αν και το διαβαζω αρκετο καιρο :p

Απεκτησα κι εγω πριν λιγες μερες το VIVAZ και οι εντυπωσεις μου ειναι αρκετα καλες ως τωρα..Το προβλημα ομως που εχω ειναι οτι δεν κανει με ΤΙΠΟΤΑ update :(...Εχω κατεβασει το προγραμμα, εχω κανει ολα τα βηματα σωστα και οταν παταω το πρασινο κουμπακι και βαζω το usb τοτε που παει να αναγνωρισει τη συσκευη κολλαει ο υπολογιστης και δεν κανει τιποτα!!!Εχω δοκιμασει ολες τις υποδοχες usb αλλα το αποτελεσμα ειναι το ιδιο..Tο pc suite παντως δουλευει κανονικα..Αλλα update με το seus ΔΕΝ κανει!!!

Επειδη το διαβασα και καπου πιο πριν,εχω windows xp sp3...

Υπαρχει περιπτωση να το παω σε κανα πλαισιο(απο κει το πηρα) η Γερμανο και να το κανουν εκει update???

ΥΓ Το κινητο μου ευτυχως δεν χρειαζεται debrand..Ειναι sony ericsson απο τη μανα του ;)

Edited by manos3580
Link to comment
Share on other sites

τελικα ατυχος παλι τι σ.... κανω λαθος ...........μαλλον δεν βρισκω το σωστο φακελακι για να το μετονομασω σωστα και διαγραφω λαθος.....που θα παει θα το βρω...........;)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος στην πρωτη μου αναρτηση επισης θα ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει το μαρκετ στο βιβαζ οπως το εχει το x peria

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ

Link to comment
Share on other sites

Aυτο και αν ειναι aquarium ταπετσαρια για το vivaz :lol:

Το εφτιαξα ΚΑΙ ΜΕ ΗΧΟ,αλλα δεν κλεινει η οθονη οσο παιζει....:mad:

Καποια ιδεα γιατι?

 

http://uploading.com/files/141114m2/aq%2B%25284%2529.rar

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Tιποτα,ευχαριστηση μας!!!!!(πρεπει να αρχισουμε τα donate,:lol::lol::lol::lol::lol:)

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια μπορει να μου απαντησει καποιος στην πρωτη μου αναρτηση επισης θα ηθελα να σας ρωτησω υπαρχει το μαρκετ στο βιβαζ οπως το εχει το x peria

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ

 

Το κινητο δεχεται εφαρμογες με καταληξη .sisx/sis (symbian), .jar (java), wgz (widget) και .swf (flash).

Τις στελνεις στο κινητο με bluetooth ή καλωδιο και μετα τις βρισκεις απο τη διαχειριση αρχείων και τις εγκαθιστας κανοντας κλικ πανω τους.

Οι εφαρμογες αυτες θα πρεπει να ειναι για Symbian Series 60, 5th edition και οχι για παλαιοτερες εκδοσεις symbian αλλιως κατα πασα πιθανοτητα δε θα τρεξουν.

Πολλες απο αυτες χρειαζονται sign, διαδικασια που θα βρεις κανοντας ενα search εδω ή κοιτωντας καμποσα ποστ πιο πισω.

Η αντιστοιχη εφαρμογη μαρκετ στο vivaz λεγεται playnow και ειναι στο αρχικο μενου του τηλεφωνου (ψαχνουμε και λιγακι, ετσι?), αλλα το υλικο ειναι ακομα πολυ περιορισμενο.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

Δυστυχώς έχω πρόβλημα στο 5ο βήμα τα αρχεία που υπάρχουν σε αυτό τον φάκελο είναι από 2ΚΒ μέχι 10ΚΒ.. Έκανα unistall το seus αλλά πάλι όταν ξεκίνησα την διαδικασία δεν μου έβγαλε στο 5ο βήμα αρχείο μικρότερο των 2ΚΒ. Υπάρχει κάποια λύση?? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, σημερα αποκτησα ενα SE Vivaz U5 της Cosmote και προσπαθησα να κανω unbrand με το γνωστο tutorial. Εκανα το πρωτο update αντικατεστησα το αρχειο που λεει με το adriatic generic αλλα μαλλον αντικατεστισα ενα αρχειο μεγεθους 370kb αντι για 370b. Εκανα ξανα χωρις να το καταλαβω οτι εκανα λαθος update, αλλα απετυχε κ τωρα το κινητο δν ανοιγει. (Σημειωνω ομως οτι δν ειχε κ πολυ μπαταρια οταν εκανα το 1ο update) Φταιει το οτι δν ειχε μπαταρια (αν κ ολοκληρωθηκε σωστα το 1ο) η το αρχειο που εκανα λαθος?...
6110 3310 - 3330 - Ericsson R320s - Panasonic GD 93 - 3510 - 6600 - 3230 - N73 - 5800 - C7 - iPhone 4 - iPhone 5 - iPhone 6 - iPhone 7 - iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έχω πρόβλημα στο 5ο βήμα τα αρχεία που υπάρχουν σε αυτό τον φάκελο είναι από 2ΚΒ μέχι 10ΚΒ.. Έκανα unistall το seus αλλά πάλι όταν ξεκίνησα την διαδικασία δεν μου έβγαλε στο 5ο βήμα αρχείο μικρότερο των 2ΚΒ. Υπάρχει κάποια λύση?? :)

 

Απεγκατασταση του seus,εγκατασταση ξανα.(εμενα ετσι δουλεψε)

Μιλαμε για αρχειο 370 B OXI KB.

Ακολουθα τα βηματα......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μπορώ να επεξεργαστώ με κάποιο τρόπο τις επαφές του κινητού μέσω υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.Μπορώ να επεξεργαστώ με κάποιο τρόπο τις επαφές του κινητού μέσω υπολογιστή?

 

Ναι με το seus.

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...