Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

18.500 για τη βασική έκδοση μιας 155άρας Mito, 18.600 για ένα 95άρι mini.

 

πολυ καλη τιμη οντως και ομορφος σχεδιασμος. μην μπαινουμε ομως στη συγκριση μιας bmw με μια alfa romeo.

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Alfa Romeo ειναι... Πως ειναι δυνατον να ηταν ασχημο!?!?

Το αμαξακι τα σπαει... Ειδικα αν σκεφτει κανεις τα υπολοιπα μικρα hatchbacks της κατηγοριας του (μιας και δεν ειναι μονο το Mini Cooper ανταγωνιστης του!!)

 

 

αντιθετως εγω θα λεγα οτι το Mini ΔΕΝ ειναι αμεσος ανταγωνιστης της και ειναι αδικο να τη συγκρινουμε με αυτο.

 

αλλα αυτο ειναι μια μεγαλη κουβεντα

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

στις τιμες που αναφερεστε καμμια σχεση με τις φωτο που υπαρχουν στο ινετ...χωρις σποιλερ χωρις την ζαντα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2400420#post2400420

 

ανταγωνιστες του μιτο για μενα ειναι το corsa opc(1.6-192 22xil),ibiza cupra(1.4-180hp 18xil),leon 1.8tsi(170 19xil)-k punto abarth 1.4(150,18xil+5xil gia 180hp)

Link to comment
Share on other sites

στις τιμες που αναφερεστε καμμια σχεση με τις φωτο που υπαρχουν στο ινετ...χωρις σποιλερ χωρις την ζαντα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2400420#post2400420

 

ανταγωνιστες του μιτο για μενα ειναι το corsa opc(1.6-192 22xil),ibiza cupra(1.4-180hp 18xil),leon 1.8tsi(170 19xil)-k punto abarth 1.4(150,18xil+5xil gia 180hp)

 

Εγώ αναφέρθηκα στο ότι το σχόλιο σου ήταν υπερβολικό και εξήγησα το γιατί. Αν εσύ μου λες ότι μια alfa είναι πιο ακριβή από ένα opel, seat, punto, τότε θα σου πω ότι προφανώς και έχεις δίκιο. Και ένα audi είναι ακόμα πιο ακριβό.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

ποσες αλφα μπορουν να συγκριθουν με τις bmw??

μονο στα μικρομεσαια-μεσαια και μεχρι τις τετρακυλινδρες εκδοσεις..απο κει και περα η αλφα προς το παρον δεν υπαρχει...

στο θεμα τωρα,το μιτο μου αρεσει αρκετα και ειναι κατι ξεχωριστο στη κατηγορια ωστοσο γιατι τους t-jet τους βαπτισανε turbo benzina..?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια την ειδα απο κοντα στη εκθεση αυτοκινητων στην Αθηνα...Μου εκανε εντυπωσηη ποιοτητα κατασκευης της....Μαλλον θα ειναι αξιοπιστη.....Εσεις τι λετε;
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα test drive στο athens tuning show που ειχε γινει κι ο συνοδος μου ειπε οτι εκεινη η συγκεκριμενη mito ηταν η δημοσιογραφικη! Μου ειπε οτι εχει φαει πολυ σκισιμο και δεν εχει βγαλει προβλημα ουτε στα ηλεκτρικα! Λες η alfa romeo να εχει αρχισει να βγαζει αξιοπιστα αυτοκινητα, εκτος απο "hot"?????
Hello !
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα test drive στο athens tuning show που ειχε γινει κι ο συνοδος μου ειπε οτι εκεινη η συγκεκριμενη mito ηταν η δημοσιογραφικη! Μου ειπε οτι εχει φαει πολυ σκισιμο και δεν εχει βγαλει προβλημα ουτε στα ηλεκτρικα! Λες η alfa romeo να εχει αρχισει να βγαζει αξιοπιστα αυτοκινητα, εκτος απο "hot"?????

 

ειχε στο ATS αμαξια για τεστ ντραιβ και ΜιΤο??

Link to comment
Share on other sites

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

mou arese i mito (an kai dn tin eida apo konta akoma) mexri na dw to scirocco omws ... kai twra "paw" gia ekeino :D

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

ποσες αλφα μπορουν να συγκριθουν με τις bmw??

μονο στα μικρομεσαια-μεσαια και μεχρι τις τετρακυλινδρες εκδοσεις..απο κει και περα η αλφα προς το παρον δεν υπαρχει...

στο θεμα τωρα,το μιτο μου αρεσει αρκετα και ειναι κατι ξεχωριστο στη κατηγορια ωστοσο γιατι τους t-jet τους βαπτισανε turbo benzina..?

σιγα η alfa μην συγκριθει με τα εξακυλινδρα συνολα των γερμανων,μα και να υπαρχει παο κει και περα αν δεν την υποστηριξουν καλες αντιπροσωπειες κι οχι οι χαμενοι που χουμε εδω τοτε αστα καλυτερα.ειχα τραβηξει δεν φανταζεσαι τι ζορι οταν ειχα alfa.

εξακολουθει ομως ναμε χαλαει το γεγονος οτι μοιραζεται μαζι με την fiat μηχανικα συνολα και σασι,μπορει να ειναι στο ιδιο γκρουπ ομως εχουν διαφορετικα ονοματα και ξεχωριστη αιγλη η καθε εταιρεια,σαφως η fiat κατωτερη,για την alfa θα περιμενα κατι ξεχωριστο κι αποκλειστικο μονο γι αυτην κι οχι για την πλειοψηφια που θα ακολουθησει και στο μελλον.

 

Παιδια την ειδα απο κοντα στη εκθεση αυτοκινητων στην Αθηνα...Μου εκανε εντυπωσηη ποιοτητα κατασκευης της....Μαλλον θα ειναι αξιοπιστη.....Εσεις τι λετε;
οτι και να ναι φιλε μου ο χρονος θα το δειξει καλυτερα.

 

 

οχι κι ασχημη μιας κι εχει αρχισει να την συνηθιζει το ματι μου,ομως με λιγα χρηματα παραπανω θα προτιμουσα το mini s.bmw,αλλη αιγλη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωραια μουρη χαλια πισω μερος(κωλος)

ωραιο σαλονι 0 ορατοτητα πισω

πολυ ακριβο στην κατηγορια του

αληθεια την καταναλωση του τι εχει κοιταξει κανεις?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

ωραια μουρη χαλια πισω μερος(κωλος)

ωραιο σαλονι 0 ορατοτητα πισω

πολυ ακριβο στην κατηγορια του

αληθεια την καταναλωση του τι εχει κοιταξει κανεις?

 

καλα για alfa romeo με επιρροες καθαρες απο fiat τα χρηματα ειναι οντως πολλα,και στην κατηγορια που ανηκει.

και γενικα δεν ανταγωνιζεται leon,corsa opc και αλλα τετοια,τουλαχιστον οχι η 155αρα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ομως με λιγα χρηματα παραπανω θα προτιμουσα το mini s.bmw,αλλη αιγλη.

 

Η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς ή ευτυχώς αν θες να μπεις στο μάτι του γείτονα θα πάρεις μάλλον γερμανικό και όχι alfa.

Το πάτωμα των καταπληκτικών 156, 147 ήταν εξέλιξη του fiat tipo. Δεν είδα να πείραζε πολλούς αυτό. Τώρα έχεις και ένα κινητήρα του gruppo που τον περιποιήθηκαν οι μηχανικοί αυξάνοντας την ιπποδύναμη και αλλάζοντας και τον ήχο. Δεν τρελαίνομαι με την ιδέα αλλά δεν ξεχνάω ότι και το mini έχει κοινούς κινητήρες με ένα peugeot. Εκεί δεν επηρεάζει την αίγλη; :wink:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

χθες στην εκθεση ειχα την ευκαιρια να δω πιο καλα τη μουρη της που για εμενα ηταν το ασχημο σημειο μιας και μου φαινοταν φουσκωμενη σαν λουκουμας εμπρος. Τελικα αλλαξα γνωμη, το αυτοκινητο ειναι πραγματικα πανεμορφο :cool:
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δυστυχώς ή ευτυχώς αν θες να μπεις στο μάτι του γείτονα θα πάρεις μάλλον γερμανικό και όχι alfa.

Το πάτωμα των καταπληκτικών 156, 147 ήταν εξέλιξη του fiat tipo. Δεν είδα να πείραζε πολλούς αυτό. Τώρα έχεις και ένα κινητήρα του gruppo που τον περιποιήθηκαν οι μηχανικοί αυξάνοντας την ιπποδύναμη και αλλάζοντας και τον ήχο. Δεν τρελαίνομαι με την ιδέα αλλά δεν ξεχνάω ότι και το mini έχει κοινούς κινητήρες με ένα peugeot. Εκεί δεν επηρεάζει την αίγλη; :wink:

 

εναν η 2 κινητηρες εχουν κοινους και συγκεκριμενα στην γαλλικη φιρμα η ιπποδυναμη ειναι 150 εναντι 175 του θρυλικου mini που χω παραγγειλει κιολας:)το καλο ειναι οτι εδω δεν μιλαμε για ενα group αλλα για 2 διαφορετικες εταιρειες εκ των οποιων η μια δινει στην αλλη.

οταν μιλαμε για bmw δεν μιλαμε απλα για ενα ονομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εναν η 2 κινητηρες εχουν κοινους και συγκεκριμενα στην γαλλικη φιρμα η ιπποδυναμη ειναι 150 εναντι 175 του θρυλικου mini

 

Εχμμμμ, Peugeot 207 RC? 308 GT? Το mini καλο,χρυσο αλλα πραγματικα overpriced.20.000 εχει το απλο 1.6 .Sorry αλλα ειναι πραγματικα πολλα λεφτα.

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

εναν η 2 κινητηρες εχουν κοινους και συγκεκριμενα στην γαλλικη φιρμα η ιπποδυναμη ειναι 150 εναντι 175 του θρυλικου mini που χω παραγγειλει κιολας:)το καλο ειναι οτι εδω δεν μιλαμε για ενα group αλλα για 2 διαφορετικες εταιρειες εκ των οποιων η μια δινει στην αλλη.

οταν μιλαμε για bmw δεν μιλαμε απλα για ενα ονομα.

 

Εσύ αναφέρθηκες στη λέξη αίγλη όσον αφορά τα mini-bmw, όχι εγώ. Επιπλέον και η fiat και η alfa δυο ξεχωριστές εταιρείες είναι και στα πλαίσια αυτής γίνεται η ανταλλαγή. Δεν βλέπω γιατί το γεγονός ότι είναι στα πλαίσια ενός group κάνει κακή την κοινή χρήση κινητήρα ενώ των peugeot και bmw όχι. Επιπλέον ο κινητήρας των 175 hp διατίθεται κανονικά και στο 207. Μπες όπου θες για να το τσεκάρεις. Αυτό δεν σημαίνει ότι το mini σου (με το καλό να το παραλάβεις) δεν είναι καλό αυτοκίνητο και πρέπει να ξενερώνεις, ούτε φυσικά όμως το ίδιο ισχύει και για το μοντέλο της θρυλικής μιλανέζικης φίρμας.

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το corsa opc αντι το Mito

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχμμμμ, Peugeot 207 RC? 308 GT? Το mini καλο,χρυσο αλλα πραγματικα overpriced.20.000 εχει το απλο 1.6 .Sorry αλλα ειναι πραγματικα πολλα λεφτα.

 

γιατι το 308 δεν ειναι overpriced???

Link to comment
Share on other sites

paidia gnorizei kaneis poso tha kostizei to 308 rcz?

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το corsa opc αντι το Mito

 

Δεν ειναι αμεσα ανταγωνιστες αυτα τα 2 κυριως γιατι το OPC ειναι 3000 ευρω ακριβοτερο.Εμφανισιακα μου φαινεται παραφουσκωμενο,προσωπικα μου φαινεται υπερβολικο.Γουστα ειναι αυτα βεβαια,οι πιο πιτσιρικαδες τρελλαινονται με αυτο.Δυσκολα θα το αγοραζα.Απο την αλλη βεβαια εχει ενα κινητηρα που σκοτωνει παντου.

 

Εμφανισιακα προτιμω την Alfa σε σχεση με το OPC,σαν κινητηρες δεν το συζητω,το corsa ειναι αλλου.Βεβαια πιο δικαιο ειναι να το συκρινουμε με το Fiat Grande Punto Abarth SS(με τα 180 αλογα).Εκει ειναι μια δυνατη κοντρα.

 

Για μενα βεβαια,το αυτοκινητο δεν ειναι μονο κινητηρας,γιαυτο για πρωτη φορα στη ζωη μου,το σκεφτομαι σοβαρα να γινω Alfista.Παιδια,σκυλια δεν εχω, οποτε σε κανα χρονο με βλεπω για τη MiTo.

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμουσα το corsa opc αντι το Mito

 

+1 πιο φουσκωμενο πιο αγριο κ φυσικα αλλες επιδοσεις αλλα κ πιο ακριβο.

φυσικα κ τα 2 ειναι μινι πραγμα που με κανει να τα απορριψω καθως δεν ειμαι 20 χρονων (ηλικια για το rallye + saxo vts παλια θυμοσαστε)

Ουτε εγω εχω σκυλια γατια αλλα το κριτηριο μου δεν ειναι μονο τα αλογα αλλα το συνολο

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...