Jump to content

All about Alfa Romeo


GTV
 Κοινοποίηση

Σας αρέσει η Μi.To;  

175 members have voted

  1. 1. Σας αρέσει η Μi.To;

    • Ναι
      125
    • Οχι
      50


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σεπτεμβριος του 2001,φοιτητης τοτε,οταν επεσα σε μια φοτο(στο νετ)της νεας τοτε 147...Τελιωνα την σχολη και επρεπε να διαλεχω ενα αμαξι για τις μετεπειτα αυξημενες μετακινησεις μου!Ε μολις ειδα την 147 θυμαμαι εκεινο το απογευμα κολησα,αρωστησα!!!Θυμαμαι την κατεβαζα σε κοκκινο,σε μαυρο,σε ασημι,μεχρι που την σκαναρισα και την θαυμαζα συνεχεια κρεμασμενη στον τοιχο μου!!!8 Αυγουστου 2002 η κουκλα ηρθε στα χερια μου και απο τοτε μεχρι σημερα με γεμιζει με αστειρευτες στιγμες απολαυσης!

Απο την ημερα αποκτησης της δεν επαψα να ενημερωνομαι για οτι νεο βγαινει σε 4 τροχους,αλλα με διαφορετικη πλεον ματια.Πανε περιπου 3 χρονια απο εκεινη την μαγικη πρωτη βολτα με την 147 και εχουν βγει αρκετα αξιολογα μοντελα απο σοβαρες εταιρειες αλλα κανενα δεν μου προκαλεσε αυτο το συναισθημα που ενιωσα με την λιλιπουτεια 147!

Και ξαφνικα οι ιταλοι ξαναχτυπησαν!!!Πανω που ελεγα οτι ημουν πιο μικρος τοτε και οτι δεν θα ξαναερωτευτο! αμαξι ,ηταν και το πρωτο μου,κουτες ,φοιτητικες ανωριμοτητες,να ειμαι τρελαμενος με ενα αμαξι!!Και τσακ και μπαμ και μπουμ :) τρακαρα με τις φοτο της Brera(ατιμε sakiss :D )

Τι μαγευτικη φατσα ειναι αυτη!!τι προκλητικα οπισθια!!!και τι στυλατο εσωτερικο ειναι αυτο!!!Ηρθε η ωρα να αρχιζω να την κατεβασω σε διαφορετικα χρωματα,να την σκαναρω και να την θαυμαζω-ονειρευομαι μεχρι την πρωτη πραγματικη βολτα μαζι της :cool:

Alfa romeo σε ευχαριστω που τελικα βρηκα αντικαταστατη της 147...

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Σε δικη της σχεδιαστικη κλαση...

 

http://www.thecarlounge.net/gallery/albums//Events/International%20Auto%20Shows/Geneva/2005/Alfa%20Romeo/010.jpg

 

twra ean paixei fwta auth h moyrh kai ferrari na exeis kaneis dexia kai apla thavmazeis...

only Apple
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Telos... Poulaw to amaksi, to mixanaki, to spiti, to oikopedo, ta kosmimata tis mamas, ta rouxa tis aderfis mou kai tis metoxes tou mpampa... Ftanoun gia tin kouklara me ta kokkina kai diesel gia kamia dekaria xronia :p

 

Brera tha koimamai sta kathismata sou koukla mou... :love: :yahoo: :yahoo:

 

 

Exw periergeia: Poia etairia, tha vgalei POIO oxima gia na stathei dipla stin Brera... Me ti prosonta kai ti tharros... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

AMAN πια ρε σακη με αυτη την BRERA μας γυριζουν τ'αντερα!

Στο μεταξυ τι παιζει με την facelifted 147?Πολθ κραξιμο τρωει στα review του Τυπου με εμφαση στις νεες αναρτησεις που κατηγορουνται για αστικο προσανατολισμο δλδ φλουφλικο,κακη συμπεριφορα στα στροφιλικια,ανεση...μλιαχ!Ακομη μετρια θεωρειται η νεα εμφανιση και γενικα η επιλογη να περασουν τοσα στοιχεια απο τη BRERA σε ενα hatch.Μ'αυτα και μ'αυτα οι κατοχοι τις παλιας θα τριβουν τα χερια τους(ε,Mythe?)

Τεσπα δεν πιστευω να μας κανουν καμμια τετοια εκπληξη και στην επερχομενη 149?

Τι εφυγαν 2-3 και πηγαν στη SEAT και θα το κλεισουμε το μαγαζι?

Ακομη σακη ξερουμε αν τελικα το νεο κουπε θα λανσαριστει ως brera η GTV?

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον τυπο συγκεκριμενα μιλας?

 

Η 149 θα ειναι σε διαστασεις λιγο μικροτερη απο την 156.

 

Brera θα λανσαριστει.

Link to comment
Share on other sites

Telos... Poulaw to amaksi, to mixanaki, to spiti, to oikopedo, ta kosmimata tis mamas, ta rouxa tis aderfis mou...

 

Είσαι ηθικό στοιχείο πάντως. Πουλάς μόνο τα ρούχα της αδερφής, και όχι και την ίδια την αδελφή! Εγώ στη θέση σου θα υπέκυπτα και σε αυτό το δίλημμα! :rolleyes:

 

Πάντως εγώ από τα extras θα έβαζα μόνο το ξανθό με το ζακετάκι της alfa! Να δω που θα το βρούμε στην Ελλάδα (το ζακετάκι ντε)! Σάκη ξεκίνα το ψάξιμο!

 

http://www.quadrifoglio.ch/coppermine/albums/upload/2005/autosalon05/brera/DSC00388.jpg

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Bαρος

 

Q4=80Kg

159 3.2V6 JTS + Q4 =1580kg

 

Bαρος

 

Q4=80Kg

Brera 2.2 + Q4= 1420Kg

 

xereis poso tha kostizei h Q4 2.2????kai pote erxetai sto elladistan?

TH THELW SAN TRELOS!!!!mazeyw lefta apo twra :D

only Apple
Link to comment
Share on other sites

H Brera θα ξεκιναει μονο απο distinctive εκδοση οποτε...

 

Brera 2.2 distinctive=45000ευρω.

Brera 2.2Q4 distinctive περιπου 48000ευρω.

Link to comment
Share on other sites

H Brera θα ξεκιναει μονο απο distinctive εκδοση οποτε...

 

Brera 2.2 distinctive=45000ευρω.

Brera 2.2Q4 distinctive περιπου 48000ευρω.

 

Για τις αντίστοιχες εκδόσεις της 159 ξέρουμε καθόλου τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Για τις αντίστοιχες εκδόσεις της 159 ξέρουμε καθόλου τιμές;

 

159

 

1.9 progression 29000

2.2 progression 36000

3.2 v6 Q4 46000

 

Here are some dimensions to compare:

156 vs 159 vs 166

 

Length 4435 => (+/+ 22.5 cm) => 4660 => (+/+ 6.0 cm) => 4720

Width 1743 => (+/+ 8.5 cm) => 1828 => (-/- 2.8 cm) => 1800

Heigth =>1430 => (-/- 1.3 cm) => 1417 => (-/- 0.1 cm) => 1416

Wheelbase => 2595 => (+/+ 10.5 cm) => 2700 => (+/- 0.0 cm) => 2700

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Alfisti I come in peace... (και για το λογο αυτο εσβησα και την υπογραφη μου που τοσο σας πειραζει):shifty:

 

Οσο και αν θα σας φανει (λιιιιιιγο) παραξενο σε περιπου 10-12 ημερες θα ειμαι και επισημα κατοχος μιας Alfa Romeo 147 1,6 120ps Distinctive χρωματος Azzuro Le Castellet!!! Το αμαξι το "εκλεισα" σημερα στην αντιπροσωπεια και επι της ευκαιριας το εκανα και ενα μικρο test drive αφου υπηρχε διαθεσιμο οχημα.. Ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος και απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει και το δικο μου ωστε να σας πω και τις πρωτες μου εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

να σου ευχηθω καλοριζικη φιλε μου την 147 πολυ ωραιο τουτουνι,εμενα προσωπικα μου αρεσε

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Alfisti I come in peace... (και για το λογο αυτο εσβησα και την υπογραφη μου που τοσο σας πειραζει):shifty:

 

Οσο και αν θα σας φανει (λιιιιιιγο) παραξενο σε περιπου 10-12 ημερες θα ειμαι και επισημα κατοχος μιας Alfa Romeo 147 1,6 120ps Distinctive χρωματος Azzuro Le Castellet!!! Το αμαξι το "εκλεισα" σημερα στην αντιπροσωπεια και επι της ευκαιριας το εκανα και ενα μικρο test drive αφου υπηρχε διαθεσιμο οχημα.. Ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος και απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει και το δικο μου ωστε να σας πω και τις πρωτες μου εντυπωσεις!!

 

 

oreos o arxigos

me ti lastixa erxete tora i 147???? giati ta firestone pou erxotan kapote itan epiikos aparadekta.............

 

 

 

 

(amelidis pantos ama erxete me firestone , krata ta kai se kanena mina pame na ta fame pista xexexeexexexex)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος το αμαξι το οποιο εκανα και το test drive φορουσε τα Pirelli Pzero Rosso (ετσι δεν γραφεται??? :p) Πιθανων να περασω την Δευτερα απο την αντιπροσωπεια για να ρωτησω καποια πραγματα για τις πινακιδες οπως επισης και καποιες λεπτομεριες...

 

Κατι ακομα που ηθελα να ρωτησω... Η Εμικο Α.Ε. κανει κανενα καλο δωρακι η πρεπει να τα ζητησω με ευγενικο τροπο απο μονος μου?? Αν ναι τι δωρακια κανουν? Εγω τι να ζητησω?

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Alfisti I come in peace... (και για το λογο αυτο εσβησα και την υπογραφη μου που τοσο σας πειραζει):shifty:

 

Οσο και αν θα σας φανει (λιιιιιιγο) παραξενο σε περιπου 10-12 ημερες θα ειμαι και επισημα κατοχος μιας Alfa Romeo 147 1,6 120ps Distinctive χρωματος Azzuro Le Castellet!!! Το αμαξι το "εκλεισα" σημερα στην αντιπροσωπεια και επι της ευκαιριας το εκανα και ενα μικρο test drive αφου υπηρχε διαθεσιμο οχημα.. Ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος και απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει και το δικο μου ωστε να σας πω και τις πρωτες μου εντυπωσεις!!

 

Η υπογραφή σου δεν πειράζει κανέναν... Ποτέ δεν ενόχλησε το Myphone τουλάχιστον. Ούτε και τα όσα πιστέυεις για κάθε εταιρία ενόχλησαν. Μπορείς να τα λες, φτάνει να το κάνεις με τρόπο και στυλ :) Ακόμα και τώρα μπορείς να λες οτι θέλεις, φτάνει να μην εκνευρίζεσαι και να μην χαρακτηρίζεις.

 

Καλορίζικη η Ιταλίδα, καλοτάξιδη, ετοιμάσου να σπάνε κεφάλια στο πέρασμά σου, και να μην στήνεται σχεδον κανένα 1.600αρι στα φανάρια μαζί σου :p Είναι μια φάση μοναξιάς... τι να κάνουμε; Ε, αμα βρεις κανα Ibizaki παρτο με το καλο και μόλις μπειτε σε στροφές, το πόδι στο πάτωμα... Θα δει τα όμορφα οπίσθια της Ιταλίδας σου... :p

 

Αυτα... Αν έχεις απορίες ρίχτες εδώ...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου Alfisti I come in peace... (και για το λογο αυτο εσβησα και την υπογραφη μου που τοσο σας πειραζει):shifty:

 

Οσο και αν θα σας φανει (λιιιιιιγο) παραξενο σε περιπου 10-12 ημερες θα ειμαι και επισημα κατοχος μιας Alfa Romeo 147 1,6 120ps Distinctive χρωματος Azzuro Le Castellet!!! Το αμαξι το "εκλεισα" σημερα στην αντιπροσωπεια και επι της ευκαιριας το εκανα και ενα μικρο test drive αφου υπηρχε διαθεσιμο οχημα.. Ειμαι αρκετα ενθουσιασμενος και απλα κανω υπομονη μεχρι να ερθει και το δικο μου ωστε να σας πω και τις πρωτες μου εντυπωσεις!!

 

Ωπ! Τι είναι πάλι τούτο! :p Σαν πολλά καινούργια αμάξια δεν πλακώσανε στο σπίτι σας τώρα τελευταία! :D

Άντε με το καλό κι αυτήν! Καλοτάξιδη. Φαντάζομαι μιλάμε για το facelift μοντέλο έτσι; Άντε το alfisti.gr και το Alfa Romeo Salonika Club σε περιμένουν! ;)

 

 

oreos o arxigos

me ti lastixa erxete tora i 147???? giati ta firestone pou erxotan kapote itan epiikos aparadekta.............

 

Και λίγα λες. :mad:

Alfa Romeo - La cosa piu bella
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας παιδια!!

Μυθε μην αγχωνεσαι.. Και για την υπογραφη μου οτι ειπα ηταν απλα λιγο χιουμορ!!

Alfista περιμενουμε 2 νεα αμαξια στην οικογενεια και ολως τυχαιως τα περιμενουμε για παραλαβη την ιδια μερα!! Ειλικρινα δεν μπορειτε να καταλαβετε ποσο αργα περασε η σημερινη μερα και ηταν μονο η πρωτη απο τις 15... Δραμα η κατασταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...