Jump to content

Digea - Η Ψηφιακή Τηλεόραση στην Ελλάδα


johnthegreek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχετε σήμα στη συχνότητα;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχετε σήμα στη συχνότητα;

 

Όχι. Τα κανάλια της ΝΕΡΙΤ υπάρχουν, αλλά δεν έχουν εικόνα και ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε χειροκίνητη ανίχνευση της συχνότητας;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Τα κανάλια της ΝΕΡΙΤ υπάρχουν, αλλά δεν έχουν εικόνα και ήχο.

 

Δεν δοκιμάζεις να κάνεις μια σάρωση επιλέγοντας στις ρυθμίσεις άλλη χώρα (Γαλλία)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Πάρε 2106066000.:p

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά από 4 μήνες...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μετά από 4 μήνες...

Εεεεε σόρρυ!:p

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μύνημα στη digea για το πότε θα βγάλουν HD και μου είπαν ότι δεν επιτρέπεται από την ΕΕΤΤ.Όταν ρώτησα γιατί η ΝΕΡΙΤ έχει είπαν ότι η δημόσια ραδιοτηλεόραση έχει άλλο νομικό πλαίσιο.Μετά έστειλα στην ΕΕΤΤ και μου είπαν ότι αυτό δεν ισχύει!Εσείς τι ξέρετε?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρέθυμνο Κρήτης. Ο τελικός του CL από το 20' και μετά κολλάει υπερβολικά και γύρω στο 26' απλά χάθηκε το κανάλι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.
Link to comment
Share on other sites

Ρέθυμνο Κρήτης. Ο τελικός του CL από το 20' και μετά κολλάει υπερβολικά και γύρω στο 26' απλά χάθηκε το κανάλι. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

 

Φαντάσου ότι στο HD έκανε σπασιματάκια και στην Αθήνα....:wacko:

Σήμα καμπάνα και ********.

Μόνο στην Αθήνα πρέπει να πιάνει καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι στο HD έκανε σπασιματάκια και στην Αθήνα....:wacko:

Σήμα καμπάνα και ********.

Μόνο στην Αθήνα πρέπει να πιάνει καλά.

 

Να έκανε μόνο σπασιματάκια καλά θα ήταν. Εδώ δεν είχαμε ούτε εικόνα, ούτε ήχο μετά το 25'-26'. Και φυσικά δε μιλάω για το HD. Αυτό το έχουμε ξεχάσει εδώ καιρό τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και κάμποσα μηνύματα είμαστε εκτός θέματος πάντως...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ξεκίνησαν από χθες οι πρώτες δοκιμές της Digea σε High Definition:

http://iptamenoplyntirio.blogspot.gr/2016/02/digea-star.html

Link to comment
Share on other sites

Ξεκίνησαν από χθες οι πρώτες δοκιμές της Digea σε High Definition:

http://iptamenoplyntirio.blogspot.gr/2016/02/digea-star.html

Μπήκε και ΑΝΤ1HD.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα απο προχθες το βραδυ και δεν πιανω τα ιδιωτικα καναλια εθνικης εμβελειας στις συχνοτητες 35 και 38(ληψη απο Δροβουτσι Θεσαλλια) και συγκεκριμενα στα Τρικαλα.Δεν φαινονται δηλαδη mega,ant1,skai,star,makedonia και δεν ξερω αν ξεχναω κανενα αλλο.

Η τηλεοραση εχει ενσωματωμενο ψηφιακο δεκτη και ειναι η samsung ue32h5000.Εκανα αναζητηση χθες μηπως τα βρει και παιξουν κανονικα αλλα τωρα δεν τα εμφανιζει καθολου.Επισης εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στην τηλεοραση κι εβαλα και το τελευταιο firmware αλλα δεν αλλαξε κατι.Σημερα προσπαθησα να κανω και χειροκινητη αναζητηση αλλα δεν καταφερα κατι.

Δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει μπορει καποιος να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξανά σκαναρουμε τις συχνότητες;η βγήκαν σε υπάρχουσες;

 

Βγηκαν σε καινουριες συχνοτητες.(UHF 30 και 34 για την Αττικη).Ειτε κανεις αυτοματο συντονισμο,ειτε χειροκινητο συντονισμο στις νεες συχνοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο το timing για τη διάθεση του HD. :shifty:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Βγηκαν σε καινουριες συχνοτητες.(UHF 30 και 34 για την Αττικη).Ειτε κανεις αυτοματο συντονισμο,ειτε χειροκινητο συντονισμο στις νεες συχνοτητες.

 

Εγω πάντως που τα συντόνισα και τα τρία κανάλια(STAR ANT1 SKAI) η ποιότητα τους δεν μου φαίνεται για HD

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και το Μακεδονια tv σε HD.Περιμενουμε ακομα Mega και Alpha
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως που τα συντόνισα και τα τρία κανάλια(STAR ANT1 SKAI) η ποιότητα τους δεν μου φαίνεται για HD

 

Όντως. Πήγα σε σπίτι φίλου που έχει καλή τηλεόραση (δεν έχω TV και δεν ασχολούμαι με το σπορ), και στο MEGA, μόνο το λογότυπο και ο τίτλος της είδησης στον πάτο ήταν σε καλή ποιότητα, η εικόνα ήταν 480p. Σαν τις μεταδόσεις όμως, του ANT1 σε 240p τίποτα. :lol:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη σε ποιες συχνότητες είναι τα hd?

 

Στη 43 φιλε μου.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...