Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε geovass,

σε παρακαλώ μήπως μπορείς κάποια στιγμή να μας γράψεις με σειρά το τι κάνουμε ώστε να αλλάξουμε και εμείς την ΡΟΜ μας. Το έχω φέρει απο το εξωτερικό (Ν1) και ξεκλείδωτο. Προσωπικά είμαι λίγο άσχετος, έχω βέβαια καταφέρει στο magic που είχα πριν το Ν1, να κάνω αλλαγές με την βοήθεια του vman. Είχες κάνει κάποιες εγγραφές σε παλαιότερο post αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

αντε εδω φιλε μου http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3085360#post3085360 :D

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nexus One Themed as HTC Desire by geovass:D:D

 

http://img684.imageshack.us/img684/3509/devicel.png

 

http://img682.imageshack.us/img682/2127/device1d.png

Link to comment
Share on other sites

Όμορφο, αλλά με τόσες εφαρμογές που έχεις να τρέχουν πόσο σου κρατάει η μπαταρία? Τις τρέχεις συνέχεια τις εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Όμορφο, αλλά με τόσες εφαρμογές που έχεις να τρέχουν πόσο σου κρατάει η μπαταρία? Τις τρέχεις συνέχεια τις εφαρμογές?

 

Ναι, η μπαταρια εχω πει οτι μου κραταει πανω απο 1 1/2 μερα με αρκετη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μερικες ερωτησεις, γιατι δεν εχω ασχοληθει καθολου με αυτην την πλατφορμα.

- Υπαρχει τηλεφωνικος καταλογος οπως το Inesoft Addressbook? Οσοι ειχαν΅Windows σιγουρα ξερουν την εφαρμογη. Εχει Dialer το οποιο ψαχνει με Τ9 σε ολα τα πεδια των επαφων. Ακομη μπορεις να προσθεσεις οσα τηλεφωνα θελεις σε μια επαφη. Ασχετα αν τα Windows δεν υποστηρηζουν.

http://www.inesoft.com/eng/index.php?in=phone_dialer.html

-Υπαρχει πληκτρολογιο με Τ9 και με 12 πληκτρα οπως τα κανονικα τηλεφωνα. Οχι σε qwerty. Αυτο με τα 3 γραμματα σε ενα πληκτρο

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=9234

-Ηχογραφηση συνομοιλιας γινετε;

 

Αυτα τα ολιγα, γιατι σε ολα τα αλλα δεν νομιζω να εχει να ζηλεψει κατι απο τα Windows.

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η μπαταρια εχω πει οτι μου κραταει πανω απο 1 1/2 μερα με αρκετη χρηση.

 

εχεις πει οτι κραταει 30 ωρες που ειναι ακριβως 1 1/3

λογικο ειναι ομως με αυτο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

εχεις πει οτι κραταει 30 ωρες που ειναι ακριβως 1 1/3

λογικο ειναι ομως με αυτο το τηλεφωνο

 

ακριβως! αλλα ανακάλυψα (!) οτι εχω εχω απενεργοποιημένο και το background data κραταει ακομα περισσοτερο. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! αλλα ανακάλυψα (!) οτι εχω εχω απενεργοποιημένο και το background data κραταει ακομα περισσοτερο. Ίδωμεν...

 

Ακριβώς το είχα γράψει λίγο παραπάνω... Ακόμα κ αν απενεργοποιήσεις το sync μένει ανοιχτό το background data...βγάζοντας το η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο! :)

 

Τώρα το μόνο που μου λείπει είναι να βγάλει επίσημο update η Google που να αυξάνει την διαθέσιμη ram!!! Άντε καλή μου Google σε λίγο βγαίνει κ το desire!:p

 

Εν τω μεταξυ παρατήρησα ακόμα οτι τρέχει συνεχώς η Gtalservice χωρίς εγώ να έχω ενεργοποιήσει κάτι και χωρίς να χρησιμοποιώ καν το Gtalk... Πώς μπορώ να το σβήσω άραγε? Εννοώ να μην ξεκινάει καν, γτ να το κλείσω μπορώ με το ATK...

Edited by adamspir
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το είχα γράψει λίγο παραπάνω... Ακόμα κ αν απενεργοποιήσεις το sync μένει ανοιχτό το background data...βγάζοντας το η μπαταρία κρατάει πολύ περισσότερο! :)

 

Τώρα το μόνο που μου λείπει είναι να βγάλει επίσημο update η Google που να αυξάνει την διαθέσιμη ram!!! Άντε καλή μου Google σε λίγο βγαίνει κ το desire!:p

 

Εν τω μεταξυ παρατήρησα ακόμα οτι τρέχει συνεχώς η Gtalservice χωρίς εγώ να έχω ενεργοποιήσει κάτι και χωρίς να χρησιμοποιώ καν το Gtalk... Πώς μπορώ να το σβήσω άραγε? Εννοώ να μην ξεκινάει καν, γτ να το κλείσω μπορώ με το ATK...

 

εμενα δεν τρεχει! την εχω μπλοκαρει απο το startup με το Autostart (θελει root)

Link to comment
Share on other sites

Ο Paul τα κατάφερε!!!!

http://android.modaco.com/content/google-nexus-one-nexusone-modaco-com/303009/20-feb-alpha-7-modaco-custom-rom-with-htc-sense-desire-rom-a5-graphics-fixed/

HTC Sense από το επερχόμενο Desire με Flash 10.1 στο Nexus. Όσοι πιστοί προσέλθετε.

Link to comment
Share on other sites

Ο Paul τα κατάφερε!!!!

http://android.modaco.com/content/google-nexus-one-nexusone-modaco-com/303009/20-feb-alpha-7-modaco-custom-rom-with-htc-sense-desire-rom-a5-graphics-fixed/

HTC Sense από το επερχόμενο Desire με Flash 10.1 στο Nexus. Όσοι πιστοί προσέλθετε.

 

Ωραιο αλλα για εμας που δεν θελουμε να αλλαξουμε την μαμα rom θα ερθει η flash απο επισημο update;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο αλλα για εμας που δεν θελουμε να αλλαξουμε την μαμα rom θα ερθει η flash απο επισημο update;

 

Flash μαζί με την έξτρα ram!!! Θα είναι λουκούμι ένα τέτοιο πακέτο...

 

Να ρωτήσω κάτι λίγο πιο άσχετο... Όταν με το καλό βγει το Froyo (android 2.2) θα το λάβουμε κ αυτό στο nexus με ΟΤΑ?

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανοτερο ειναι οτι θα το λαβετε.τωρα με τι μεθοδο...
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Το πολύ καλό που λείπει στο Android και το φέρνει η HTC με την ROM της είναι το copy/paste αλά iPhone.

 

που το διαβασες αυτο?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω σε λίγο video. Για την ακρίβεια είναι καλύτερο από του iPhone.

Πέρα από copy/paste μπορείς να ψάξεις το κείμενο στο Wikipedia, στο Google dictionary ή να το μεταφράσεις σε όποια γλώσσα θέλεις.

Επίσης μπορείς να το στείλεις με e-mail, SMS κτλ. Το Android έχει copy/paste αλλά όχι τόσο εύχρηστο.

Δείτε το video:

Edited by ssarl
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω σε λίγο video. Για την ακρίβεια είναι καλύτερο από του iPhone.

Πέρα από copy/paste μπορείς να ψάξεις το κείμενο στο Wikipedia, στο Google dictionary ή να το μεταφράσεις σε όποια γλώσσα θέλεις.

Επίσης μπορείς να το στείλεις με e-mail, SMS κτλ. Το Android έχει copy/paste αλλά όχι τόσο εύχρηστο.

Δείτε το video:

 

ναι ένταξη, παιζει αυτο που λες. Οχι σαν iphone αλλα καλυτερα απο το built in του Nexus. Ισως και να το κανουν port σε καμια rom του nexus, που ξερεις ?:D:D

Link to comment
Share on other sites

Βολικό φαίνεται και πολύ ωραία προσθήκη!!!Μπράβο HTC...

 

Πάντως δεν ξέρω για σας αλλά εμένα δεν μου γεμίζει καθόλου το μάτι το νέο Sence UI... Πριν αγοράσω android ήθελα πολύ να το έχω στο κινητό μου, όμως τώρα που έχω android πραγματικά δεν βρίσκω το λόγω να φορτώσει κάποιος το κινητό του με όλο αυτό το πράγμα...!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω το Omnia II και λεω να περασω σε Android, ειχα και παλεοτερα το magic! Mεχρι προχθες ελεγα να παρω το Milestone αλλα ειδα και τα Nexus και Desire και μαλλον κλεινω κατα κει!! Απλα θελω να ρωτησω εσας που θα ξερετε σιγουρα ποιες ειναι οι διαφορες τους και ποιο απο τα δυο να διαλεξω! Ρωταω επιδη δεν βλεπω καμια ουσιαστικη διαφορα σε καποια review που εχω δει!
Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν έχουν καμία ουσιαστική διαφορα. Απλά το μόνο που ισως έχει καλύτερο (χωρίς να είναι σιγουρο) το google είναι οτι ειναι απο την ίδια εταίρια παραγώγής του λογισμικού. Πραγμα που σημαίνει οτι μπορεί να έχει πιο γρήγορες αναβαθμίσεις.

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο!! Ελληνικο μενου ποτε θα δουμε στο περιπου? Εστω και με "μαγειρεμενη" ROM! Edited by johnny_ser
Link to comment
Share on other sites

Φίλε geovass,

Έκανα από την αρχή ότι ακριβώς λες στο post, δυστυχώς δεν μπόρεσα να κάνω αλλαγή της ΡΟΜ. Πάντως σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω σε λίγο video. Για την ακρίβεια είναι καλύτερο από του iPhone.

Πέρα από copy/paste μπορείς να ψάξεις το κείμενο στο Wikipedia, στο Google dictionary ή να το μεταφράσεις σε όποια γλώσσα θέλεις.

Επίσης μπορείς να το στείλεις με e-mail, SMS κτλ. Το Android έχει copy/paste αλλά όχι τόσο εύχρηστο.

Δείτε το video:

 

Μία ερώτηση πως μπορούμε να κάνουμε το Ν1 το ίδιο με αυτό στο youtube. Παρατήρησα ότι έχει ελληνικά και πολλά άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Και κατι αλλο!! Ελληνικο μενου ποτε θα δουμε στο περιπου? Εστω και με "μαγειρεμενη" ROM!

 

ελληνικά έχω εδώ και καιρό με τη ROM από τον Cyanogen. :D

 

Μία ερώτηση πως μπορούμε να κάνουμε το Ν1 το ίδιο με αυτό στο youtube. Παρατήρησα ότι έχει ελληνικά και πολλά άλλα.

 

φίλε iss θα σου πρωτινά ότι είναι να κάνεις για ροοτ να ρίξεις και μια ματιά στο youtube γιατι αλλιώς είναι να τα διαβάζεις και αλλιώς να τα βλέπεις κι ολας ;)

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

ελληνικά έχω εδώ και καιρό με τη ROM από τον Cyanogen. :D

 

 

 

φίλε iss θα σου πρωτινά ότι είναι να κάνεις για ροοτ να ρίξεις και μια ματιά στο youtube γιατι αλλιώς είναι να τα διαβάζεις και αλλιώς να τα βλέπεις κι ολας ;)

 

Φίλε filzazas, επειδή με το Ν1 δεν έχω ασχοληθεί καθόλου αν έχεις κάτι να προτείνεις περιμένω με ανυπομονησία. Είμαι πρώην κάτοχος του magic που όποια αλλαγή ΡΟΜ έγινε με την απίθανη περιγραφή των πάντων που μας έκανε σε όλους εμάς (τους άσχετους) ο vman.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...