Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

@v@gelis, mariosx:

Ας μην πυροδοτούμε φιλοσοφικές συζητήσεις περί Android γενικότερα και ας επικεντρωθούμε εδώ αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με το nexus one. Ευχαριστώ. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@v@gelis, mariosx:

Ας μην πυροδοτούμε φιλοσοφικές συζητήσεις περί Android γενικότερα και ας επικεντρωθούμε εδώ αποκλειστικά σε ότι έχει να κάνει με το nexus one. Ευχαριστώ. :rolleyes:

 

Θα ελεγα πως δεν ξεφυγαμε εντελως απο το θεμα, καθως η αναφορα μου ειχε να κανει εν μερει και με τη σκεψη αγορας ενος nexus one τη δεδομενη χρονικη στιγμη απο την Ελλαδα. Ας επικεντρωθουμε ομως στο θεμα...

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι να διατεθει (αν γινει ποτε αυτο) στην Ελλαδα, θα υπαρχει το καλυτερο bravo (μια κλαση πανω σε ποιοτητα κατασκευης), ισως και το σαφως ανωτερο motorola XT20...

 

πως ξερουμε οτι το bravo θα ειναι μια κλαση πανω σε ποιοτητα κατασκευης?

Link to comment
Share on other sites

πως ξερουμε οτι το bravo θα ειναι μια κλαση πανω σε ποιοτητα κατασκευης?

 

Καποιος καλος φιλος το εχει για σκοπους beta testing, μολις αυτο καταστει εφικτο (για ευνοητους λογους) θα μπορω να αναφερθω εκτενεστερα σε αυτο, μαζι με φωτογραφιες...

Προς το παρον το nexus one απλα παιζει χωρις αντιπαλο...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος καλος φιλος το εχει για σκοπους beta testing, μολις αυτο καταστει εφικτο (για ευνοητους λογους) θα μπορω να αναφερθω εκτενεστερα σε αυτο, μαζι με φωτογραφιες...

Προς το παρον το nexus one απλα παιζει χωρις αντιπαλο...

 

ΟΚ τοτε:D. Αναμένουμε για περισσότερες λεπτομεριες. Όπως όμως έχω ξαναπεί το + του N1 είναι το no-branding του, δηλαδή βγαλμένο από την μαμά google με οτι καλό ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ!

Να θυμίσω ότι το ΗΕΡΟ τρέχει ακόμα με 1.5 και οι φήμες στο εάν θα πάρει πλέον την τελευταία εκδοσή του Android ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ή οχι, ειναι ακόμα ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΕΣ.

Να θυμίσω ακομα οτι το HERO κυκλοφόρησε πέρσι τον Ιούνιο. Απο τότε η Google έχει βγάλει 3 αναβαθμίσεις λειτουργικού.

 

ps. το magic που και αυτο κυκλοφόρησε περσυ το καλοκαίρι με unbranded λειτουργικό απο την HTC, τωρα ανακοινώθηκε οτι θα παρει την SENCE ROM για την 1.5 Cupcake εκδοση.

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τοτε:D. Αναμένουμε για περισσότερες λεπτομεριες. Όπως όμως έχω ξαναπεί το + του N1 είναι το no-branding του, δηλαδή βγαλμένο από την μαμά google με οτι καλό ΣΥΝΕΠΑΓΕΤΑΙ!

Να θυμίσω ότι το ΗΕΡΟ τρέχει ακόμα με 1.5 και οι φήμες στο εάν θα πάρει πλέον την τελευταία εκδοσή του Android ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ ή οχι, ειναι ακόμα ΑΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΕΣ.

Να θυμίσω ακομα οτι το HERO κυκλοφόρησε πέρσι τον Ιούνιο. Απο τότε η Google έχει βγάλει 3 αναβαθμίσεις λειτουργικού.

 

ps. το magic που και αυτο κυκλοφόρησε περσυ το καλοκαίρι με unbranded λειτουργικό απο την HTC, τωρα ανακοινώθηκε οτι θα παρει την SENCE ROM για την 1.5 Cupcake εκδοση.

 

Συμφωνω απολυτα με αυτο.

Ειναι ενα μεγαλο συν για το N1.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ξεχνάτε ότι το root του nexus είχε βγει πριν καν κυκλοφορήσει...

Πιστεύω ότι η ίδια η google το έβγαλε για να εκμεταλευτούν οι χρήστες πρωτίστος το multitouch που δεν μπορούσε να το δώσει επίσημα...

Μεγάλο + τα τηλέφωνα που βγάζει και θα βγάζει η google... Και το ξέρουνε πολύ καλα ότι ο κόσμος θα πάει εκεί που θα υπάρχει μεγαλύτερη υποστήριξη, γι' αυτό μπήκαν και στο παιχνίδι των τηλεφώνων γιατί θα προσφέρουν αυτό που οι άλλοι κατασκευαστές κινητών δεν μπορούν, τα συνεχή και χωρίς καθυστερήσεις updates...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ήρθε και εμένα !!

Γενικά δεν έχω ξαναδεί πιο όμορφο κινητό/οθόνη κινητού :Ρ

Αλλά έχω μερικές απορίες:

1.Το κουτί του κινητού(btw είναι πολύ μικρό το είχα για πιο μεγάλο) δεν ήταν σφραγισμένα κλειστό.Το κινητό βέβαια ήταν απείραχτο και τα σακουλάκια τελείως κλειστά, απλά αυτό μου έκανε εντύπωση..και σε εσάς έτσι ήρθε;

2.Μου την δίνει που εμφανίζονται τα google ads!!Υπάρχει τρόποες να τα απενεργοποιήσουμε;;

3.Κατέβασα τον task manager από την rythm software.Γίνεται το εξής όμως:Κάθε φορά τα σκοτώνω όλα(καλά κάνω;) αλλά όταν πατάω το home button και μετά ξανανοίγω τον task manager μου βγάζει 2 διεργασίες να τρέχουν, τα settings και το voice call(ή κάπως έτσι).Έτσι θα έπρεπε να συνβαίνει;

 

Αυτά προς το παρών :)

Link to comment
Share on other sites

διαθέσιμο και για παραγκελία στην Ελλάδα....

αλλά παιδιά το συγκεκριμένο κατάστημα είναι πολυ ακριβό... κοίταξα λίγο με άλλα κινητά και είναι πανάκριβο. αλλά και η τιμή του nexus one είναι πολύ υψηλή σε σχάση με το ίδιο κατάστημα στην αμερική.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το βρεις εδώ στο φάκελο nexus/testing/ ;)

Είναι το αρχείο zImage-2.6.29.6-highmem

 

Γειά σου ρε hacker! :)

Link to comment
Share on other sites

διαθέσιμο και για παραγκελία στην Ελλάδα....

αλλά παιδιά το συγκεκριμένο κατάστημα είναι πολυ ακριβό... κοίταξα λίγο με άλλα κινητά και είναι πανάκριβο. αλλά και η τιμή του nexus one είναι πολύ υψηλή σε σχάση με το ίδιο κατάστημα στην αμερική.

 

Πλάκα μας κάνουν? Γτ τόσο ακριβό? 250€ πάνω από τη φυσιολογική τιμή του? Αυτη να φανταστώ είναι η αμερικάνικη έκδοση ετσι?

 

Αν βγει η ευρωπαικη να αναμένουμε χαμηλότερη τιμή?

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα μας κάνουν? Γτ τόσο ακριβό? 250€ πάνω από τη φυσιολογική τιμή του? Αυτη να φανταστώ είναι η αμερικάνικη έκδοση ετσι?

 

Αν βγει η ευρωπαικη να αναμένουμε χαμηλότερη τιμή?

 

Για την ώρα μια είναι η έκδοση. Δεν υπάρχει Ευρωπαϊκή και Αμερικάνικη.

Η τιμή είναι όπως πάντα ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τσιμπημένη.

ebay for ever!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει αγορα απο ebay ποτε ξανα, παίζει διαφορα στο θεμα εγγυησης αναμεσα στο ebay και στο expansys? Στο ebay.co.uk πανω κατω θα το πληρωσεις 540€ το κινητο ενω στο expansys 740€, υπάρχει καποια διαφορα στο τυπικο κομματι που να δικαιολογει την τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει αγορα απο ebay ποτε ξανα, παίζει διαφορα στο θεμα εγγυησης αναμεσα στο ebay και στο expansys? Στο ebay.co.uk πανω κατω θα το πληρωσεις 540€ το κινητο ενω στο expansys 740€, υπάρχει καποια διαφορα στο τυπικο κομματι που να δικαιολογει την τοσο μεγαλη διαφορα στην τιμη?

 

κοίτα, ουσιαστικά το ebay δεν σου δινει εγγύηση - έκτος εαν σε καλύπτει η εγγύηση που ίσως δώσει το εκάστοτε Online κατάστημα ebay. Εαν αγοράσεις από individual parties τοτε σε βλέπω χλωμό εάν πάθει κάτι!

Link to comment
Share on other sites

Ενω για αγορα απο το expansys εχω ευρωπαικη εγγυηση και αν παθει κατι το κινητο το δινω στην ace hellas και το φτιαχνουν?
Link to comment
Share on other sites

Ενω για αγορα απο το expansys εχω ευρωπαικη εγγυηση και αν παθει κατι το κινητο το δινω στην ace hellas και το φτιαχνουν?

 

Ευρωπακικη εγγυηση εχεις σιγουρα. Τωρα εαν θα μπορεσεις να το στειλεις στην Ace Hellas και να στο φτιαξουν...:whistle::whistle::whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα... (σορρυ και για τα πολλα ποστ, αλλα το εχω βαλει στο ματι κ τωρα μου μπηκε ιδεα...)

 

Αξιζει λετε να τα δωσω τωρα τα χρηματα αυτα για να το παρω απο expansys ή να περιμενω λιγο μπας κ γινει πιο φθηνο από μάρτη?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα τηλ και ρώτησα, γιατί αν δείτε έχει τεράστια διαφορά η τιμή στην Αμερική με την τιμή στην Ελλάδα.... παρόλο που είναι η ίδια εταιρία και δεν θα έπρεπε! κανονικά είναι παράνομο!

αλλά μου είπαν οτι είναι η ευρωπαϊκή έκδοση!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρα τηλ και ρώτησα, γιατί αν δείτε έχει τεράστια διαφορά η τιμή στην Αμερική με την τιμή στην Ελλάδα.... παρόλο που είναι η ίδια εταιρία και δεν θα έπρεπε! κανονικά είναι παράνομο!

αλλά μου είπαν οτι είναι η ευρωπαϊκή έκδοση!

 

και ετσι να ειναι... (που δεν έχει ανακοινωθεί τίποτα επίσημα) η τιμή για 200 ευρώ παραπάνω είναι εξωφρενικό!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν παίζει, υποτίθεται αυτά με android θα ήταν ποιο οικονομικά λόγο του λογισμικού..... τι γίνεται τόσο Μ@@@@@ μας περνάν?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά δεν παίζει, υποτίθεται αυτά με android θα ήταν ποιο οικονομικά λόγο του λογισμικού..... τι γίνεται τόσο Μ@@@@@ μας περνάν?

 

όσο αγοράζει ο κόσμος ακριβά, θα πουλάνε κι αυτοί ακριβά (ισχύει για όλα αυτό)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στα email για να κάνεις ανανέωση σε όλους τους λογαριασμούς σου,πρέπει να τους κάνεις έναν έναν όπως ήταν στο hero ή όλους μαζί όπως είναι στο iphone;;

πχ στο iphone πατάς κάτω αριστερά το εικονίδιο και κάνει σε όλα ανανέωση

 

http://img6.imageshack.us/img6/8866/img0319h.png

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υποτίθεται αυτά με android θα ήταν ποιο οικονομικά λόγο του λογισμικού.....

 

Από που υποτίθεται αυτό; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Από που υποτίθεται αυτό; :confused:

 

ελεύθερο λογισμικό! μικρότερο κόστος για τις εταιρίες ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...