Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάμε μια πάλι γιατί δεν πήρα απάντηση... Ξέρει κανείς?

 

Ξαναπερασε την ΡΟΜ απο πανω:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα διαβάσει πριν κάτι μήνες πως θα το φέρει η Vodafone στην Ευρώπη. Επίσης το είδα και στο Public στον Πειραιά ( το έχουν για επίδειξη... ).:shifty:

Το Desire ή αυτό προτιμάτε; έχουν ολόιδια χαρακτηριστικά.

 

θέμα γούστου είναι!

εμένα πχ μου αρέσει πιο πολύ το nexus σαν ομορφιά,και επειδή το "βγάζει" η google είναι λίγο πιο ψαρωτικό ;)

 

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3077&idPhone2=3069

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

το public στον πειραια το εχει παντως για επειδηξη

τιμη αναμενει στα 700 και ναι θα το φερει σε κανα 2 μηνο

Link to comment
Share on other sites

Πάμε μια πάλι γιατί δεν πήρα απάντηση... Ξέρει κανείς?

 

Aν ειχες κανει nandroid backup κανε επαναφορα

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

η μαμα rom που περασα δεν εχει moultitouch....πως το ενεργοποιω????????please.........:wacko:

 

με τα OTA updates παιζουν κανονικα και σε μαμα ρομ.

Link to comment
Share on other sites

με τα OTA updates παιζουν κανονικα και σε μαμα ρομ.

 

δηλαδη????:( μου δειχνει οτι δεν εχει update,,,δηλαδη τα εχει κανει μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη????:( μου δειχνει οτι δεν εχει update,,,δηλαδη τα εχει κανει μαλλον...

 

Εγώ στη θέση σου θα έβαζα την 5.0.3...η μαμά δεν έχει να σου προσφέρει τπτ

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη θέση σου θα έβαζα την 5.0.3...η μαμά δεν έχει να σου προσφέρει τπτ

πολυ κατω η μπαταρια με την rom του cm οπως επισης δεν βλεπω τις εικονες στα mail (μαλλον εχει να κανει με την cache memory)

Link to comment
Share on other sites

πολυ κατω η μπαταρια με την rom του cm οπως επισης δεν βλεπω τις εικονες στα mail (μαλλον εχει να κανει με την cache memory)

 

(εγώ βλέπω κανονικά εικόνες) τώρα με τη μαμά βλέπεις εικόνες; και από όσο θυμάμαι η μαμά σε μπαταρία είναι χειρότερη της 5.0.3

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

(εγώ βλέπω κανονικά εικόνες) τώρα με τη μαμά βλέπεις εικόνες; και από όσο θυμάμαι η μαμά σε μπαταρία είναι χειρότερη της 5.0.3

 

εννοω αυτοματο preview σε καποια attachements με φωτο χωρις να χρειαζεται να το κανεις manual...

Link to comment
Share on other sites

εννοω αυτοματο preview σε καποια attachements με φωτο χωρις να χρειαζεται να το κανεις manual...

 

ναι κατάλαβα..

πάντως με τα email και γω έχω σπαστεί επειδή δεν ξέρω καλά αγγλικά και λόγω δουλειάς πρέπει να τα κάνω μετάφραση και αυτό γίνετε μόνο στην rom desire κάνει και copy-paste και σε πάει μπαμ μπαμ στη μετάφραση αλλά σαν rom έχει ακόμα προβλήματα,τρώει πολλά κολλήματα :(

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασε την ΡΟΜ απο πανω:D

 

Ααααα the classic old way :) Το'πιασα το υπονοούμενο :lol: :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα σχετικα με το Desire αυτο

"The HTC Desire has 512MB ROM and almost 80% of it is used or reserved for the Android OS. This leaves you with 120MB free space for all your apps and games. As you may know, the Android OS still doesn’t support installation on memory cards or even extended inbuilt storage (such as the 8/16 GB of the Samsung I9000 Galaxy S, which are listed as internal drive). So you have only 120MB to install what you need.

 

It’s true that Android apps on the Market are generally small (0.5 – 2 MB), but still it’s a shame for a high-end device like the Desire to have limited internal storage. The Sony Ericsson XPERIA X10 comes with 1GB, almost half of which is user-available. HTC could have done better for the Desire."

Η αντιστοιχη μνημη για το Nexus ποση ειναι????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα σχετικα με το Desire αυτο

"The HTC Desire has 512MB ROM and almost 80% of it is used or reserved for the Android OS. This leaves you with 120MB free space for all your apps and games. As you may know, the Android OS still doesn’t support installation on memory cards or even extended inbuilt storage (such as the 8/16 GB of the Samsung I9000 Galaxy S, which are listed as internal drive). So you have only 120MB to install what you need.

 

It’s true that Android apps on the Market are generally small (0.5 – 2 MB), but still it’s a shame for a high-end device like the Desire to have limited internal storage. The Sony Ericsson XPERIA X10 comes with 1GB, almost half of which is user-available. HTC could have done better for the Desire."

Η αντιστοιχη μνημη για το Nexus ποση ειναι????

 

τριχες. το κανεις root και τελειωνει το θεμα ενεργοποιεις τη λειτουργια APPS2SD και βαζεις της παναγιας τα ματια. Εγω εχω βαλει ενα σκασμο εφαρμογες και τα μεγαλυτερα παιχνιδια που βρηκα σε ογκο και εχω δεσμευσει 250-300 ΜΒ. Οσο για Χ10 ας μη μιλησουμε καλυτερα.για γελια και για κλαματα....

Link to comment
Share on other sites

τριχες. το κανεις root και τελειωνει το θεμα ενεργοποιεις τη λειτουργια APPS2SD και βαζεις της παναγιας τα ματια. Εγω εχω βαλει ενα σκασμο εφαρμογες και τα μεγαλυτερα παιχνιδια που βρηκα σε ογκο και εχω δεσμευσει 250-300 ΜΒ. Οσο για Χ10 ας μη μιλησουμε καλυτερα.για γελια και για κλαματα....

 

δηλαδη εσυ ποση διαθεσιμη μνημη εχεις μετα απο ολα αυτα.Χωρις root ομως

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη εσυ ποση διαθεσιμη μνημη εχεις μετα απο ολα αυτα.Χωρις root ομως

 

Μα του εχω κανει root! Παντως στις 10 μερες που αντεξα να το εχω κλειδωμενο ειχα βαλει ολες τις βασικες εφαρμογες που χρησιμοποιω και αρκετες ακομα και δεν ειχα προβλημα χωρου. προβλημα θα εχεις αν θελησεις να βαλεις καμια 100ρια εφαρμογες και τιποτα 3D παιχνιδια που εχουν ενα σεβαστο ογκο.

Τελος παντων, θελω να πω οτι αν κανεις συνετη χρηση ακομα και η εσωτερικη ειναι αρκετη.

Link to comment
Share on other sites

μια ακομα ερωτηση πριν απο την τελικη επιλογη μου.Επειδη μου αρεσει το Nexus αλλα ταυτοχρονα μου αρεσει και το Htc Sense που εχει το Desire!!!Γνωριζω οτι εχει βγει Rom και για το nexus με htc sense,αλλα αν δεν κανω λαθος καποια στοιχεια του τηλ/νου δεν δουλευουν.Σωστα???

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

παιδια εω μια απορια ..

πως γινεται οταν μπαινω πχ σε ασανσερ να χανω το σημα και μετα να μην το επανακτα ξανα το κινητο παρα μονο εαν το κανω εγω flight mode και μετα ξανα τηλεφωνο παλι ? αυτο δεν μου το κανει αμα το εχω μοναχα σε 2g δικτυα .. μηπως φταιει το ραδιο που εχω ή ειναι γενικα προβλημα του κινητου μας ?

 

ελπιζω το πρωτο :lol:

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Great AIR for Android Example – Easy and Speedy

:p

 

We are able to get tremendous performance on Android devices because Google and the various handset manufacturers have chosen to work closely with us to provide the best possible experience to the end user. Go Android!

 

http://theflashblog.com/

 

Έρχεται το flash 10.1 :)

 

++

Edited by nomedor
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδία έχω διαβάσει σχεδόν όλο το φόρουμ, και δεν μπόρεσα να λύσω την βασικη μου απορία. To Nexus One είναι συμβατό με τις συχνότητες της Wind για 3G η θα πρέπει να το αλλαξω σε Cosmote ;
Link to comment
Share on other sites

Μονο το ραδιόφωνο δε λειτουργεί στο nexus. Όχι κάτι άλλο...

 

Γιατι εχει ραδιοφωνο???!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...