Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή ειχα το HERO με HTC Sence και εκανα τα παντα για να το ξηλωσω, μπορω να σου πω οτι το stock android παει πιο γρηγορα και πιο σταθερα!

Αλλα... γουστα ειναι αυτα!:D

 

Συμφωνώ απόλυτα είναι πιο σταθερό και πάει σφαίρα!

Εξάλλου το έχω δηλώσει λίγα ποστ πιο πίσω ότι μακάρι η modaco να είχε τη σταθερότητα από τη ρομ του cyanogen!

Αλλά για μένα το ότι μπορείς να βρεις μια επαφή σου γρήγορα και ωραία και ότι μπορώ να επεξεργαστώ τα email μου και να τα κάνω μετάφραση με μια κίνηση και να έχω μπροστά μου ότι κινείται στο facebook,twitter και διάφορα τέτοια είναι ότι καλύτερο

Edited by filzazas
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απόλυτα είναι πιο σταθερό και πάει σφαίρα!

Εξάλλου το έχω δηλώσει λίγα ποστ πιο πίσω ότι μακάρι η modaco να είχε τη σταθερότητα από τη ρομ του cyanogen!

Αλλά για μένα το ότι μπορείς να βρεις μια επαφή σου γρήγορα και ωραία και ότι μπορώ να επεξεργαστώ τα email μου και να τα κάνω μετάφραση με μια κίνηση και να έχω μπροστά μου ότι κινείται στο facebook,twitter και διάφορα τέτοια είναι ότι καλύτερο

 

+1 .. αν μας φτιάξει και το Bluetooth - ραδιοφωνάκι θα είναι τέλειο !! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτές τις roms που είναι πιο πολύ upgrades, τις περνάτε "από πάνω" ή κάθε φορά κάνετε wipe, flash, restore backup κτλπ;
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτές τις roms που είναι πιο πολύ upgrades, τις περνάτε "από πάνω" ή κάθε φορά κάνετε wipe, flash, restore backup κτλπ;

 

Απο πανω (εαν ειναι του ιδου cooker!):D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, αυτές τις roms που είναι πιο πολύ upgrades, τις περνάτε "από πάνω" ή κάθε φορά κάνετε wipe, flash, restore backup κτλπ;

 

αν έχεις πχ cyanogen 5.0.6 τεστ2 και θες την τεστ3 την περνάς όπως είναι από πάνω αν θες να πας σε modaco κάνεις wipe και μετά την περνάς..εγώ πχ έχω μπακαπ και από της 2,αν θέλω να πάω από cyanogen σε modaco κάνω wipe και μετά restore.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

αν έχεις πχ cyanogen 5.0.6 τεστ2 και θες την τεστ3 την περνάς όπως είναι από πάνω αν θες να πας σε modaco κάνεις wipe και μετά την περνάς..εγώ πχ έχω μπακαπ και από της 2,αν θέλω να πάω από cyanogen σε modaco κάνω wipe και μετά restore.

 

Sorry δεν διευκρίνησα, αλλά το θεώρησα αυτονόητο, εννοείται για ίδιες τύπου rom, αλλά άλλες εκδόσεις. Εγώ πχ τώρα έχω 5.0.5.3 και στο updater εξακολουθεί να μην δείχνει νεότερη διαθέσιμη (η επιλογή για test roms είναι τσεκαρισμένη)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Λέω να κάνω κι εγώ root και να βάλω την cynogen αλλά θέλω να βάλω πρώτα radio.

Έχω δει ότι έχει διαρρεύσει πιο πρόσφατο radio από αυτό που έχει το update1.

 

Το περνάει η rom του cynogen το radio ή πρέπει/μπορώ να το βάλω εγώ μέσω του Amon_RA's recovery image και πώς;

Link to comment
Share on other sites

Sorry δεν διευκρίνησα, αλλά το θεώρησα αυτονόητο, εννοείται για ίδιες τύπου rom, αλλά άλλες εκδόσεις. Εγώ πχ τώρα έχω 5.0.5.3 και στο updater εξακολουθεί να μην δείχνει νεότερη διαθέσιμη (η επιλογή για test roms είναι τσεκαρισμένη)

 

ναι δεν πρέπει να έχεις το σωστό σερβερ και δεν τα βρίσκει,το ίδιο πρόβλημά έχω και γω.

Αν μπορεί κάποιο καλό παιδί ας μας δώσει το λινκ του σωστού σερβερ ; :rolleyes:

 

Λέω να κάνω κι εγώ root και να βάλω την cynogen αλλά θέλω να βάλω πρώτα radio.

Έχω δει ότι έχει διαρρεύσει πιο πρόσφατο radio από αυτό που έχει το update1.

 

Το περνάει η rom του cynogen το radio ή πρέπει/μπορώ να το βάλω εγώ μέσω του Amon_RA's recovery image και πώς;

 

Όχι ξεχωριστά θα το βάλεις και μπαίνει όπως θα βάλεις recovery image

κανε ένα search στο youtube να το δεις κιόλας πως γίνετε.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...παιρνω αρκετα mail με φωτο λογο δουλειας.....δεν μου κανει preview τα αρχεια ,,,,εστω τα 3-4 πρωτα...μοθ τα εκανε παλια και μετα σταματησε....και πρεπει να παω στα settings-application-programs-gmail και να κανω clear data,να μου τα ξαναδιαβασει απο την αρχη και τοτε φτιαχνει...και μετα 1-2 ημερες παλι τα ιδια....γιατι????τι πρεπει να κανω για να διορθωθει αυτο?????ευχαριστω.....:(
Link to comment
Share on other sites

βαλτο να cashaρει στην sd και μεγαλωσε του λιγο την χωρητικοτητα

 

:blink: ok....ευχαριστω....πως γινεται αυτο?????thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

http://www.androidcentral.com/about-recent-nexus-one-update-rumor

 

Μιλάμε αν ισχύουν είναι τρομερά νέα για αυτούς που έχουν κρατήσει την stock rom...

(αν και εγώ το έχω κάνει root και δεν ξέρω αν θα μου έρθει τελικά :Ρ)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

http://www.androidcentral.com/about-recent-nexus-one-update-rumor

 

Μιλάμε αν ισχύουν είναι τρομερά νέα για αυτούς που έχουν κρατήσει την stock rom...

(αν και εγώ το έχω κάνει root και δεν ξέρω αν θα μου έρθει τελικά :Ρ)

 

μην ανησυχείς! Αμα βγει και εσυ θα μπορεις να το περασεις με manual τροπο!:D

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το είδατε;

http://www.androidcentral.com/about-recent-nexus-one-update-rumor

 

Μιλάμε αν ισχύουν είναι τρομερά νέα για αυτούς που έχουν κρατήσει την stock rom...

(αν και εγώ το έχω κάνει root και δεν ξέρω αν θα μου έρθει τελικά :Ρ)

 

στους xda το βγαλαν ψεμα

αλλα οπως και να εχει καποια στιγμη θα γινει

κατι αμερικανακια πηραν τηλεφωνο την google και ειπαν πως δεν εχουν ιδεα για αναβαθμιση

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω τι εγινε, αλλα εγω το αφησα με την test3 το βραδυ με 45% μπαταρια και το βρηκα κλειστο! Επιστροφη στην 5.0.5.3....
Link to comment
Share on other sites

ναι η αληθεια ειναι οτι με την τεστ 3 την ρουφαει κανονικα

και γω απο το πρωι ειμαι απο τις 9 ειμαι σε εξι ωρες 60%

απλα περιμενω να βγλαλει 4 τεστ η την τελικη δεν θα αργησει

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς! Αμα βγει και εσυ θα μπορεις να το περασεις με manual τροπο!:D

 

Άμα οποιοδήποτε update το ενσωματώσει στο build του ο cyanogen τότε δεν θα το πάρουμε σχεδόν αυτόματα με το CM updater? :happy:

Link to comment
Share on other sites

Άμα οποιοδήποτε update το ενσωματώσει στο build του ο cyanogen τότε δεν θα το πάρουμε σχεδόν αυτόματα με το CM updater? :happy:

 

OTAN φτιαξει ρομ με τον καινουριο...

αν ειναι και froyo θα αργησει λιγο παραπανω

αλλα ειπαμε rumors.... αυτες τις applολαλακιες να μην ειχαμε....:mad:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν καταλαβαίνω... Αφού εχει κυκλοφορήσει το desire που σε θέμα hardware είναι ίδιο με το nexus, που οφείλεται το οτι δε μπορούν να ενεργοποιήσουν το ραδιόφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Κάτι που δεν καταλαβαίνω... Αφού εχει κυκλοφορήσει το desire που σε θέμα hardware είναι ίδιο με το nexus, που οφείλεται το οτι δε μπορούν να ενεργοποιήσουν το ραδιόφωνο?

 

Στο ότι είναι κλειδωμένο και δεν μπορούν να φτάσουν στους drivers κλπ που χρειάζονται για το ραδιόφωνο!

:)

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν καταλαβαίνω... Αφού εχει κυκλοφορήσει το desire που σε θέμα hardware είναι ίδιο με το nexus, που οφείλεται το οτι δε μπορούν να ενεργοποιήσουν το ραδιόφωνο?

 

δεν έχουν "σπάσει" ακόμα τη ρομ του desire...μάλλον γι αυτό

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

βαλτο να cashaρει στην sd και μεγαλωσε του λιγο την χωρητικοτητα

 

κανενας;;;;;;;;:(:(:( πως γινεται αυτο...κατεβασα το move cashe απο το market...καλα εκανα;;;;και πως μεγαλωνει η χωρητικοτητα;;;;

Link to comment
Share on other sites

κανενας;;;;;;;;:(:(:( πως γινεται αυτο...κατεβασα το move cashe απο το market...καλα εκανα;;;;και πως μεγαλωνει η χωρητικοτητα;;;;

 

σε πηρα στο λαιμο μου

δεν γινεται με το gmail που δουλευεις

το κανει η εφαρμογη k9 mail (στην οποια μπορεις να σεταρεις και το gmail σου)

Link to comment
Share on other sites

σε πηρα στο λαιμο μου

δεν γινεται με το gmail που δουλευεις

το κανει η εφαρμογη k9 mail (στην οποια μπορεις να σεταρεις και το gmail σου)[/

 

ειναι push;;;κανει preview αυτοματα τις φωτο;;;;;

Link to comment
Share on other sites

σε πηρα στο λαιμο μου

δεν γινεται με το gmail που δουλευεις

το κανει η εφαρμογη k9 mail (στην οποια μπορεις να σεταρεις και το gmail σου)[/

 

ειναι push;;;κανει preview αυτοματα τις φωτο;;;;;

 

push κανει τις φωτο εχει να πατησεις κουμπι για προεπισκοπηση και μετα αν θες το κατεβαζεις

δοκιμασε το και αν σου κανει κρατα το

τζαμπα ειναι ουτος η αλλος

βασικα ειναι το προγραμμα που χρησιμοποιει η htc στο sence απλα με αλλο ονομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...