Jump to content

[Επίσημο] Google Nexus One (by HTC)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επισκέπτης
και 250 ΜΒ να βαλεις καλα εισαι. Μην ξεχνας οτι ζεις στην Ελλαδα. Και να θες να κατεβασεις παραπανω δεν μπορεις...:p

 

250 το μήνα ούτε για αστείο! Εκτός και αν τα κλείσει όλα και τσεκάρει μόνο που και που το mail! Το hero που είχα, έτρωγε τη μέρα περίπου 30-40mb μόνο με τα widgets ανοιχτά χωρίς να το σκαλίζω ιδιαίτερα!

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

250 το μήνα ούτε για αστείο! Εκτός και αν τα κλείσει όλα και τσεκάρει μόνο που και που το mail! Το hero που είχα, έτρωγε τη μέρα περίπου 30-40mb μόνο με τα widgets ανοιχτά χωρίς να το σκαλίζω ιδιαίτερα!

:)

 

σορρυ αλλά αυτό που λες είναι αδύνατον να το πιστέψω,γιατί και εγώ τα έχω όλα ελεύθερα και σε καμιά περίπτωση δεν πάω πάνω από 5Mb τι μέρα,εγώ βέβαια είμαι περισσότερο σε wifi αλλά και πάλι είναι πολλά αυτά που λες.

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
σορρυ αλλά αυτό που λες είναι αδύνατον να το πιστέψω,γιατί και εγώ τα έχω όλα ελεύθερα και σε καμιά περίπτωση δεν πάω πάνω από 5Mb τι μέρα,εγώ βέβαια είμαι περισσότερο σε wifi αλλά και πάλι είναι πολλά αυτά που λες.

 

Και όμως έτσι ήταν και μέσα σε μια εβδομάδα είχα ήδη πάνω από 250mb! Το κινητό ήταν πάντα στο 3g δίκτυο και όχι σε wifi κλπ!

:)

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έτσι ήταν και μέσα σε μια εβδομάδα είχα ήδη πάνω από 250mb! Το κινητό ήταν πάντα στο 3g δίκτυο και όχι σε wifi κλπ!

:)

 

Νομίζω η αλήθεια ειναι κάπου στην μέση αλλα για το παληκαρι που ρωταει αν έχει wifi σπιτι τοτε 250 είναι καλά ...

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Και όμως έτσι ήταν και μέσα σε μια εβδομάδα είχα ήδη πάνω από 250mb! Το κινητό ήταν πάντα στο 3g δίκτυο και όχι σε wifi κλπ!

:)

 

πθανον να ειχε φαει σκαλωμα το κινητο σου. Εγω με το G1 σε ενα απο τα πολλα φλασαρισματα που του ειχα κανει κατεβαζε 70-80 MB τη μερα χωρις να κανω τιποτα! Με ενα format συνηλθε βεβαια...:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρεται !! ειμαι απο πριν δεκα λεπτα στην παρεα σας επισημα :):) πολυ ομορφο ομωσ !! εδωσα το hd2 μου και πηρα ν1 .. επειδη ειμαι ψιλοασχετος εως εντελως..

1.καμια σελιδα με τα βασικα παιζει ?

2. κανενα προγραμμα σαν το nodata για να μην χρεωνεσε δεδομενα ασκοπα ?

3. google reader eχει ?

 

ευχαριστω !!!!

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι αγρια να το πάρω κι εγώ... Με χαλάει λίγο εμφανησιακά αν και δεν έχω πιάσει κάποιο στα χέρια μου...
Link to comment
Share on other sites

παιδια χαιρεται !! ειμαι απο πριν δεκα λεπτα στην παρεα σας επισημα :):) πολυ ομορφο ομωσ !! εδωσα το hd2 μου και πηρα ν1 .. επειδη ειμαι ψιλοασχετος εως εντελως..

1.καμια σελιδα με τα βασικα παιζει ?

2. κανενα προγραμμα σαν το nodata για να μην χρεωνεσε δεδομενα ασκοπα ?

3. google reader eχει ?

 

ευχαριστω !!!!

 

Μεγείες :)

 

1. κοίταξε εδώ...

2.Βάλε το APNDroid...

3. Δυστηχώς δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή από τη Google ακόμα.... Μόνο μέσα από το browser... Βέβαια μπορείς να βρεις στο μαρκετ διάφορες εναλλακτικές

 

Καλορίζικο και καλό σκάλισμα :)

Link to comment
Share on other sites

Μεγείες :)

 

1. κοίταξε εδώ...

2.Βάλε το APNDroid...

3. Δυστηχώς δεν υπάρχει επίσημη εφαρμογή από τη Google ακόμα.... Μόνο μέσα από το browser... Βέβαια μπορείς να βρεις στο μαρκετ διάφορες εναλλακτικές

 

Καλορίζικο και καλό σκάλισμα :)

ευχαριστω πολυ!!

θα ξαναεπανελθω :D

 

καλημερα :)

εδδω που εχω χαθει ... να ρωτησω κατι ...

1.εφαρμογες εκτος απο το android market υπαρχει αλλος τροπος να τις κανω install ?

2.υπαρχει κασποιοσ απλος οδηγος γιΑ να αλλαξω ρομ ?

3. παιζει κανενα ελληνικκ πλικτρολογιο ?

 

edit : και ενα file explorer αν μπορειτε αν με βοηθησετε !

σορρυ αλλα ειμαι χαμενος προς το παρον και γ αυτο ρωτω και πραμτα χαζα ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!!

θα ξαναεπανελθω :D

 

καλημερα :)

εδδω που εχω χαθει ... να ρωτησω κατι ...

1.εφαρμογες εκτος απο το android market υπαρχει αλλος τροπος να τις κανω install ?

2.υπαρχει κασποιοσ απλος οδηγος γιΑ να αλλαξω ρομ ?

3. παιζει κανενα ελληνικκ πλικτρολογιο ?

 

edit : και ενα file explorer αν μπορειτε αν με βοηθησετε !

σορρυ αλλα ειμαι χαμενος προς το παρον και γ αυτο ρωτω και πραμτα χαζα ...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

1.Ναι μπορείς..

3.Κατέβασε από το market το greekIME νομίζω έτσι λέγεται..

File explorer πολύ καλός είναι ο astro που από εκει μπορείς να εγκαταστήσεις και εφαρμογές εκτός market.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μπορεί κάποιος να φτιάξει για εμάς τους καινούριους ένα οδηγό για την αναβάθμηση της ROM;Μήπως υπάρχει κάπου;
Link to comment
Share on other sites

με βοηθο το google και τους xda

πρωτα root

μετα recovery

και μετα φλασαρισμα μεσα απο recovery

στους °xda ειδικα τα λεει ολα με το Ν και με το Σ

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα 2 ερωτησεις.Εχει FM ραδιο,υπαρχει καποια εφαρμογη να κανεις το φλας φακο?ευχαριστω!

 

Δεν εχει FM radio.Ισως με καποια μελλοντικη αναβαθμιση να εχει,γιατι απο πλευρας hardware το υποστηριζει.

Εφαρμογες για φακο,πολλες,αλλα πρεπει να κανεις root την συσκευη σου.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Νεο recovery update απο τον Μεγα Amon Ra 1.6.1

 

http://rapidshare.com/files/355323399/recovery-RA-nexus-v1.6.1.img

 

Change-log :

 

v1.6.1

 

* New unyaffs binary patched by Koushik Dutta and Packetlss to fix the "losing root"-issue after a Nandroid restore.

* New dump_image binary (by Brainaid) patched by Packetlss to fix the "bad blocks"- Nandroid restore issue. (This will not fix old corrupted Nandroid backups! Please make new backups!!)

* New mkyaffs2image binary

* New flash_image binary

* Reverted to the old green text color

* Switched the Nexus logo to a Green Carebear with Nexus One logo (Thanks Montalbert!)

Link to comment
Share on other sites

Με το " αντιγραφή-επικόλληση " τι μπορουμε να κάνουμε στο Ν1?

 

Επίσης παρατηρησα ότι δεν μου παιζει ήχο σε βιντεο που μου έχουν στείλει απο συσκευες IPhone ενω στον υπολογιστή μου παίζει κανονικά με ήχο... Εχει συμβει σε κάποιον απο σας?

Με τον Flash player εχετε ακούσει πότε θα μπει στα κινητά μας?

Edited by billts
Link to comment
Share on other sites

New Version 1.6.2

http://rapidshare.com/files/355387812/recovery-RA-nexus-v1.6.2.img

 

Change-log :

v1.6.2

 

* New unyaffs binary patched by Koushik Dutta and Packetlss to fix the "losing root"-issue and incorrect file-time after a Nandroid restore.

Link to comment
Share on other sites

η νέα alpha 10 desire rom στο modaco, φαίνεται έλυσε τα προβληματάκια με το μπλέ δόντι :) έτσι τώρα βρίσκομαστε όλο και πιο κοντά σε μια πλήρως λειτουργική ρομ desire στο nexus μας. το μόνο που δεν δουλεύει καθόλου είναι το ράδιο, αλλά μικρό το κακό, κατά τα άλλα πάει μια χαρά:happy:
Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα ήταν να έχουμε και το ράδιο...

Που την βρίσκουμε την modaco desire rom pls?

 

Επίσης μπορεί κάποιος να φτιάξει το πρώτο Post με όλα τα χρήσιμα links?

Edited by tiborakos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επίσης μπορεί κάποιος να φτιάξει το πρώτο Post με όλα τα χρήσιμα links?

 

Μπορώ εγώ αρκεί κάποιος να με ενημερώνει για το ποιο post συγκεκριμένα θα ήθελε να μπει σύνδεσμος στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα ήταν να έχουμε και το ράδιο...

Που την βρίσκουμε την modaco desire rom pls?

 

Επίσης μπορεί κάποιος να φτιάξει το πρώτο Post με όλα τα χρήσιμα links?

 

εδώ θα την βρεις

http://android.modaco.com/:)

Link to comment
Share on other sites

η νέα alpha 10 desire rom στο modaco, φαίνεται έλυσε τα προβληματάκια με το μπλέ δόντι :) έτσι τώρα βρίσκομαστε όλο και πιο κοντά σε μια πλήρως λειτουργική ρομ desire στο nexus μας. το μόνο που δεν δουλεύει καθόλου είναι το ράδιο, αλλά μικρό το κακό, κατά τα άλλα πάει μια χαρά:happy:

 

για ποιο ραδιο μιλαμε?

Link to comment
Share on other sites

για ποιο ραδιο μιλαμε?

 

η εφαρμογή ραδιόφωνο εννοώ που θα υπάρχει κανονικά στο ερχόμενο desire μπαίνει και στο nexus αλλά προς το παρόν δεν δουλεύει, ίσως μελλοντικά που θα έχουμε νεότερη beta desire ρομ, να επιλύσουν και αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή ραδιόφωνο εννοώ που θα υπάρχει κανονικά στο ερχόμενο desire μπαίνει και στο nexus αλλά προς το παρόν δεν δουλεύει, ίσως μελλοντικά που θα έχουμε νεότερη beta desire ρομ, να επιλύσουν και αυτό το θέμα.

 

μιλαμε για streaming υποθετω γιατι δεν νομιζω οτι εχει το nexus δεκτη FM...

Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για streaming υποθετω γιατι δεν νομιζω οτι εχει το nexus δεκτη FM...

 

απο αποψης hardware εχει και παραεχει fm

σε καποια αναβαθμιση radio πιστευω θα το δουμε και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...