Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7610


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτησω κατι ασχετο..

Πως μπορω να ανοιξω το κινητο χωρις sim, για να το χρησιμοποιησω μεσα στο

αεροπλανο;;; :O

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ti kerdizw me thn anavathmisei tou logismikou?sto 7610

NΕΑ Αναβαθμιση για 7610-6670 SW version 6.0522.0

 

Changes made from MCU SW version 5.0509.0 and version 6.0522.0 7610/6670

Nokia Mobile Phones Service Bulletin No.

SB-034/07.09.05

 

Call and network management

* Call establishment/disconnection improvements

* Soft reject with SMS added as a new feature

* Correction for ascending .rng ringing tones

 

SMS

* Correction for configuration message handling

* 7-bit/Unicode character counter support for SMS

* T9 memory size increased

* Reply to SMS with MMS added as a new feature

 

Email

* Email attachment handling improvements

 

Browser

* Browser stability improvements

* Correction for input field entry confirmation

* Correction for login process to sites which requires username and password

 

Streaming

* Improvements to streaming connection establishment from browser

* UI corrections to streaming session interruption

 

Bluetooth

* Bluetooth device discovery improvements

* Bluetooth connection time to CK-7W improved

 

Calendar

* Calendar stability improved

 

Application installer

* Improvements to embedded SIS-file handling

 

SIM-ATK

* Launch browser command corrected in SIM-ATK

 

Diverses

* Correction for crash when opening mp4-file from File Manager

* Boot up stability improvements

* File manager stability improvements

* Localisations corrections

* Operator name list updated

* Correct response to AT+CNMI AT command

* Battery life time improvements

* Improvements to large image handling in gallery

* Thumbnail image visibility improved in phonebook

Link to comment
Share on other sites

μηπως ξερει κανεις πως μπορω να γραφω σουηδικα στα sms και γενικα να βαλω κι αλλες γλωσσες?τωρα εχει μονο ελληνικα αγγλικα και γερμανικα.

πρεπει να το παω στη νοκια ή μπορω να το κανω απο το σπιτι, και αν ναι πως?

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia.thelw na rwtisw kati gia to 7610 mou.to exw parewi edw kai 3 meres.exw vgalei kapoies fwtografies alla ta xrwmata tous einai kapws san ksethwriasmena otan tis pernaw sto pc.to exw megisti analisi sti rithmisi sto kin.entaksei den perimenw na exei poiotita fwtografikis alla exw dei fwtos apo to idio kin edw mesa me poly kalitera xrwmata kai poly pio zwntanes.exete na mou proteinete kapoia lisi?:)tnx ek twn protervn....
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω το 7610 να δουλεψει ως καμερα για τον msn? γινεται με καποιο τροπο και αν ναι με ποιον εκτοσ του remote s60, το οποιο δοκιμασα και δεν δουλευει?

μηπως υπαρχει καποιοσ τροποσ μεσω usb??

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Εχω στα χερια μου ενα 7610 το οποιο εχει πεσει και νεκρωσαι η οθονη.προσπαθω να ανακτησω τον τηλεφωνικο καταλογο μεσω usb συνδεσης της Mobile Action και του αντιστοιχου software αλλα εκει που παει να κανει download απο τη μνημη του κινιτου δεν καταβαζει τιποτα,σταματαει!

Επειδη δεν ειχα ξανα τετοιο κινιτο ή παρομοιο Nokia ,υπαρχει πιθανοτητα να μου βγαζει καποιο μηνυμα στην οθονη του κινιτου και να χρειαζεται να πατησω κατι;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Από τότε που βγήκε η εκδοση PC Suite 6.6 (06/07/2005) έχει πρόβλημα με τον συγχρονισμό... :shock: :shock: :shock:

Οταν έκανες συγχρονισμό με το outlook στο πρώτο συγχρονισμό έκανε copy τα δεδομένα από το τηλέφωνο στο outlook και στο δευτερο συγχρονισμό έσβηνε τα δεδομένα από το τηλέφωνο :angry:

 

Αυτό μετά από κλήση μου στην nokia, :mad: :yahoo: φτιάχτηκε. Αρκει να κατεβάσετε την νέα έκδοση που βγήκε 30/9/2005 PC Suite 6.6 rel 18. :up: :up:

 

Αυτά προς ενημέρωση!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gia sas,

 

exw ena problima me to 7610 mou. Otan to enwsw me to kalwdio sto PC gia to PC Suite molis anoi3w to Phone Browser, fainetai to eikonidio tou kinhtou mou alla den mporw na kanw copy tpt panw tou h install applications. Mou bgazei to mhnyma "The operation could not be completed" :what: . Diabasa apo alla forums oti otan kaneis rename thn MMC douleuei, alla emena den douleuei. Dokimasa akoma kai hard format alla pali tpt. Dokimasa akoma na kanw reinstall ta drivers tou Data Cable kai tou PC Suite alla pali tpt :w00t: . Ti na kanw? Pls help.

Link to comment
Share on other sites

Gia sas,

 

exw ena problima me to 7610 mou. Otan to enwsw me to kalwdio sto PC gia to PC Suite molis anoi3w to Phone Browser, fainetai to eikonidio tou kinhtou mou alla den mporw na kanw copy tpt panw tou h install applications. Mou bgazei to mhnyma "The operation could not be completed" :what: . Diabasa apo alla forums oti otan kaneis rename thn MMC douleuei, alla emena den douleuei. Dokimasa akoma kai hard format alla pali tpt. Dokimasa akoma na kanw reinstall ta drivers tou Data Cable kai tou PC Suite alla pali tpt :w00t: . Ti na kanw? Pls help.

 

Και σε μένα αυτό κάνει.Βγές στην αναμονή των windows και ξαναμπές.Θέλει 2-3 φορές.Μετά δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό κάνει.Βγές στην αναμονή των windows και ξαναμπές.Θέλει 2-3 φορές.Μετά δουλεύει κανονικά.

 

Ti ennoeis anamoni? Log off? :p

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος ποια έκδοση του black list ή του black baller ή κάποιου άλλου ίδιου σε λειτουργία προγράμματος κάνει για το 7610? το black list αντί να πετάει τις κλήσεις δείχνει κατειλλημένο και μόνο μετά από 1 ή 2 χτυπήματα ενώ εγώ θέλω απευθείας

υπάρχει πρόγραμμα που απευθείας από το πρώτο χτύπημα να δείχνει κλειστό.

επίσης ποια έκδοση του smart answer λειτουργεί πάλι στο 7610 και να σου δίνει τη δυνατότητα να βάλεισ amr ή άλλο αρχείο από την κάρτα χωρίς να χρειάζεται να ηχογραφήσεις κάτι? υπάρχει κάποιος αντίστοιχος τηλεφωνητής που να το κάνει αυτό, και φυσικά να ενεργοποιείται από τα 0 calls?

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Έχω τη version 5.0509.0, 28-02-05, RH51.

Υπάρχει κανένα update καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη version 5.0509.0, 28-02-05, RH51.

Υπάρχει κανένα update καινούργιο?

Ναι, η 6.0522.0, 02-06-05, RH51:)

 

EDIT: Λέει:

SMS

* 7-bit/Unicode character counter support for SMS

Ξέρει κανείς πως μπορούμε να γράψουμε με unicode? Δεν το βρίσκω στο μενού που γράφεις νέο sms!

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα αυτό κάνει.Βγές στην αναμονή των windows και ξαναμπές.Θέλει 2-3 φορές.Μετά δουλεύει κανονικά.

 

Τίποτα δεν γίνεται καμιά άλλη λύση?

Link to comment
Share on other sites

και που το βρίσκουμε το update αυτό;;

Link to comment
Share on other sites

Και να το βρείς τι θα το κάνεις?Δεν γίνεται να το περάσεις στο κινητό.Εκτός και αν έχεις ειδικό εξοπλισμό.
Link to comment
Share on other sites

και που το βρίσκουμε το update αυτό;;

Για να αναβαθμίσεις το κινητό σου μπορείς να πας σε ένα Nokia shop και να κρατάς και την εγγύηση του κινητού σου, και θα σου την κάνουν τσάμπα!

Μία μέρα μπορεί να σου το κρατήσουν

Link to comment
Share on other sites

Μόνο μία ώρα θα κάνεις μόνο, στο Nokia Club της Βερανζέρου στην πλ Κάνιγκος!!! :)

Αν έχεις εγγύηση είναι δωρεάν :D ... αν όχι...........15€ :mad:

Αν σου ζητήσει τι πρόβλημα έχει πές του το κλασικό : Μου κολάει και μου κάνει restart στα καλά καθούμενα!!! :confused: :confused:

Μην ψαρώσεις αν σου πεί ότι έχει ιό!!! Το λέει για να σου πάρει χρήματα!!!! :cry:

 

Εκεί είναι μία γυναίκα που θα σου κάνει την δύσκολη αλλά τις αναβαθμήσεις τις κάνει ένας πιτσιρικάς!!!! Αν έχεις Vodafone nokia 7610, και θέλεις να βάλεις το update της nokia to original.... ζήτα το στον πιτσιρικά!!! Θα στο κάνει!!! :w00t:

 

Μην πάς στο nokia club της Ν.Ιωνίας.... είναι ένας τύπος όπου δεν σε εξυπηρετεί καθόλου!!! Εμένα στην προηγούμενη αναβάθμηση, ενώ του είπα ότι θέλω το original της Nokia, με το έτσι θέλω έβαλε της Vodafone!!!!! :mad: :mad:

 

Good Luck

Link to comment
Share on other sites

σε λίγες μέρες πιθανότατα θα αγοράσω το n70..επειδή δεν θέλω να χάσω τις επαφές..μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να τις σώσω έτσι ώστε μετά να τις βάλω μετα στο n70? :confused:

 

με αντιγραφή επαφών του 7610 μέσω nokia pc suite στο pc μπορεί να γίνει επαναφορά(επαφών 7610) σε n70?

Link to comment
Share on other sites

σε λίγες μέρες πιθανότατα θα αγοράσω το n70..επειδή δεν θέλω να χάσω τις επαφές..μπορείτε να μου πείτε τι να κάνω για να τις σώσω έτσι ώστε μετά να τις βάλω μετα στο n70? :confused:

 

με αντιγραφή επαφών του 7610 μέσω nokia pc suite στο pc μπορεί να γίνει επαναφορά(επαφών 7610) σε n70?

 

Περασε την εφαρμογη contacts manager στο 7610.Κανε στην συνεχεια export ολες τις επαφες σου μεσα απο τις επιλογες. Θα δημιουργηθει ενα αρχειακι με ολες τις επαφες σου (Export.csv) .Φυλαξε το στο pc σου μεχρι να παρεις το Ν70.

 

Οταν παρεις το Ν70 ,περασε παλι την contacts manager. Κανε στην συνεχεια import απο τις επιλογες του μενου της εφαρμογης αφου πρωτα εχεις στειλει το παραπανω αρχειο (Export.csv) στο Ν70. Εισαι ετοιμος ! :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Και με συγχρονισμό με το outlook δεν μπορει να το κάνει?Αναρωτιόμουν...Σχεδόν όλα τα κινητά που κυκλοφορούν (τα τελευταία χρόνια τουλάχιστον) υποστηρίζουν συγχρονισμό με outlook (επαφές,ημερολόγιο,σημειώσεις,υποχρεώσεις). Αν κάνεις μια φορά συχρονισμό με το outlook δεν θα μπορείς μετά να περάσεις τα δεδομένα σε όποια συσκευή θέλεις απλώς με ένα συγχρονισμό με τη συσκευή? :O

Ride fast

Ride hard

Ride home.

 

ZX6R

Link to comment
Share on other sites

το έκανα synchronize με outlook,έκανα και backup με το pc suite..αλλα τώρα πάει το "κινητακι"..το έδωσα..

 

 

πάμε γι αλλα..nokia n70!! :w00t: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...