Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να κατεβασω προγραμμα απο το διαδικτυο στο κινητο ή να το εγκαταστήσω

απευθείας στη συσκευή. Εχω μπλεχτει ομως με το Ζune( εχω windows phone7)

και δεν ξέρω πώς θα το παρω το πρόγραμμα μέσω του zyne. Eκτός και γινεται

διαφορετικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
θελω να κατεβασω προγραμμα απο το διαδικτυο στο κινητο ή να το εγκαταστήσω

απευθείας στη συσκευή. Εχω μπλεχτει ομως με το Ζune( εχω windows phone7)

και δεν ξέρω πώς θα το παρω το πρόγραμμα μέσω του zyne. Eκτός και γινεται

διαφορετικά.

 

Τι πρόγραμμα θέλεις να κατεβάσεις; Αν είναι κλειδωμένη η συσκευή σου λαμβάνει μόνο τις εφαρμογές από το marketplace. Δοκίμασες από εκεί;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για όσους θέλουν να περάσουν pdf αρχεία μέσα στο κινητό τα οποία υπερβαίνουν τα 10mb,και δεν μπορούμε να τα επισηνάψουμε σε mail, μπορεί να το κανουν με file server ή με το dropbox.

 

Aπλα κατεβάζεις το dropbox στον υπολογιστή σου και κάνεις ενα account(με 2gb free uploading space) και θα σου εμφανιστει ενας φάκελος στα Documents "Dropbox".Κάνεις copy/paste οτι θέλεις,περιμένεις να γίνει upload και μετα θα υπάρχει διαθέσιμο.

 

Για να το πάρεις απο το κινητό κατέβασε την εφαρμογη LindyBox Free(απο το market).Θα βάλεις το username και το password που έχεις στο dropbox και θα εμφανίζονται τα αρχεια που έχεις στoν dropbox φακελο του pc σου και θα μπορείς να τα φορτώσεις στο κινητό.

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρήσιμη πληροφορία αλλά καλύτερα να την παραθέσεις και στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304405

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμη πληροφορία αλλά καλύτερα να την παραθέσεις και στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=304405

 

Όντως έχεις δίκιο.

 

edit: Done! :wink:

Edited by liakosele

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πλάγιος τρόπος για να απενεργοποιήσεις την δόνηση στο 3 βασικά κουμπιά; Δεν βγαίνει ούτε όταν απενεργοποιείς την δόνηση μέσα από τα Settings...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποφασισα να κανω hard reset στο κινητο για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση αλλα δε γινεται!παρολο που οι ρυθμισεις επαναφερονται και τα δεδομενα χανονται εξακολουθω να εχω την 7392 εκδοση.ξαναδοκιμασα και παλι το ιδιο.ειναι σα να κανω απλο ρεσετ απο τα settings.please βοηθηστε..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος πλάγιος τρόπος για να απενεργοποιήσεις την δόνηση στο 3 βασικά κουμπιά; Δεν βγαίνει ούτε όταν απενεργοποιείς την δόνηση μέσα από τα Settings...

 

Οχι δεν υπάρχει τροπος...

 

 

Παιδια αποφασισα να κανω hard reset στο κινητο για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση αλλα δε γινεται!παρολο που οι ρυθμισεις επαναφερονται και τα δεδομενα χανονται εξακολουθω να εχω την 7392 εκδοση.ξαναδοκιμασα και παλι το ιδιο.ειναι σα να κανω απλο ρεσετ απο τα settings.please βοηθηστε..

 

Αυτο ειναι και το σωστο..

Εκανες reset και εσβησε τα δεδομενα και το εφερε στην αρχική κατασταση..... Την ΡΟΜ που εχεις χωρις τα δεδομενα σου και τα προγραμματα..

Πως θα μπορουσε να σε παει σε προηγουμενη ΡΟΜ ???? !!!!

Διαβασε τον οδηγο στην υπογραφή μου ([Ξεκλείδωμα & απο 7004-->Mango]) αν θελεις να ξεκινησεις απο την αρχή

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αποφασισα να κανω hard reset στο κινητο για να το επαναφερω στην αρχικη του κατασταση αλλα δε γινεται!παρολο που οι ρυθμισεις επαναφερονται και τα δεδομενα χανονται εξακολουθω να εχω την 7392 εκδοση.ξαναδοκιμασα και παλι το ιδιο.ειναι σα να κανω απλο ρεσετ απο τα settings.please βοηθηστε..

 

κοιτα να δεις εφοσον εχεις κανει update σε 7392 οσα hard ρεσετ και να κανεις παλι εκει θα καταληγεισ μιας και αυτη ειναι η μητρηκη σου πλεον rom, αν θες να πας πιο πισω θα πρεπει να κανει εγκατασταση παλιας rom, στου colossus την υπογραφη εχει οδηγιες, οπως επισης και σρο σχετικο thread οδηγος εγκαταστασης apo 7004 μεχρι 7720 rtm, εκει θα δεις πως να πας πισω

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις,απλα οταν πηρα τη συσκευη ειχα την προηγουμενη εκδοση και μου εκανε εντυπωση που δεν μπορουσα να την επαναφερω με hard reset.φανταζομαι οτι δεν υπαρχει λογος να την επαναφερω(με τη διαδικασια του colossus),μιας και ειναι ηδη αναβαθμισμενη ,ουτε θα εχω προβλημα με το μανγο και αλλα μελλοντικα update,ετσι δεν ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις,απλα οταν πηρα τη συσκευη ειχα την προηγουμενη εκδοση και μου εκανε εντυπωση που δεν μπορουσα να την επαναφερω με hard reset.φανταζομαι οτι δεν υπαρχει λογος να την επαναφερω(με τη διαδικασια του colossus),μιας και ειναι ηδη αναβαθμισμενη ,ουτε θα εχω προβλημα με το μανγο και αλλα μελλοντικα update,ετσι δεν ειναι?

 

οχι δεν θα εχεις προβλημα! η εκδοση που εχεις τωρα 7392 ειναι η λεγομενη NODO!!! το θεμα ειναι πως αν δεν εχεις ξεκλειδωτη συσκεθη και θες να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο θα πρεπει να πας σε 7004 και να κανεισ την διαδικασια ξεκλειδωματος και μετα update σε nodo παλι!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Περιμένω το official update ήρθε σε κανέναν γιατί σε μένα δεν έχει εμφανιστεί στο zune.....?

 

Για ποιο update μιλάς; Αν εννοείς το Mango δεν έχει έρθει σε κανέναν ακόμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ κανείς δεν είχε μιλήσει για 1η Σεπτέμβρη. Το αν θα βγω εγώ και θα πω ότι ο ξάδερφος μου που πάει καφέ στον Gates έμαθε ότι θα βγει την 1η Σεπτέμβρη και κυκλοφορήσει σε όλα τα φόρουμς, δεν σημαίνει ότι πουλάνε μούφες. Επίσημα η MS έχει δηλώσει για Φθινόπωρο του 2011. Τίποτε περισσότερο, τίποτε λιγότερο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Εχω καποιες αποριες. Εχω το trophy απειραχτο, κλειδωμενο κ με το τελευταιο επισημο update . Οταν με το καλο ερθει το mango θα του κανω ενα hard reset και θα κανω την αναβαθμιση. Μετα αν ξερετε ,

1. θα πρεπει να δηλωσω περιοχη Αγγλια ή θα εχω πληρη προσβαση στο marketplace βαζοντας περιοχη Ελλαδα;

2. και για να συνδεθω με το advance configuration tool θα πρεπει να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο;

3. ο τροπος ξεκλειδωματος ειναι ο ιδιος που περιγραφεται μεχρι τωρα ή θα υπαρχει κατι καινουργιο;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Εχω καποιες αποριες. Εχω το trophy απειραχτο, κλειδωμενο κ με το τελευταιο επισημο update . Οταν με το καλο ερθει το mango θα του κανω ενα hard reset και θα κανω την αναβαθμιση. Μετα αν ξερετε ,

1. θα πρεπει να δηλωσω περιοχη Αγγλια ή θα εχω πληρη προσβαση στο marketplace βαζοντας περιοχη Ελλαδα;

2. και για να συνδεθω με το advance configuration tool θα πρεπει να ξεκλειδωσω το τηλεφωνο;

3. ο τροπος ξεκλειδωματος ειναι ο ιδιος που περιγραφεται μεχρι τωρα ή θα υπαρχει κατι καινουργιο;

 

1. με το επισυμο update η χωρα μας θα καλυπτετε! τωρα δεν ξερω αν θα μπορεις αμεσως η αν θα πρεπει να βγει και παποια αναβαθηση στο zune!

 

2.θα κυκλοφωρησουν νεα προγραμματα τυπου σαν αυτου που λες! το advance config ετσι και αλιως στο mango δεν δουλευει! αν δεν βγει επισημη εφαρμογη θα πρεπει να ξεκλειδωσεις το τηλεφωνο, εφοσον βγει νεα εκδοση

 

3.λογικα με το κοπλο του provxml για htc θα ξεκλειδωνει, αυτο βεβαια θα το δουμε οταν κυκλοφορησει η αναβαθμηση

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πουλάγανε μούφες και εντυπωσιασμό όταν λέγανε για 1η Σεπτέμβρη....!

 

Κανενας δεν "πουλαγε μουφες" μεγάλε !!!... Κανεις δεν ειπε οτι θα βγει στις 1 Σεπτ.....

Οι δημοσιογραφοι εικαζανε οτι μπορει να βγει τοτε και ως συνηθως πεσανε εξω...

Η εκδοση ανεπισημα αναμενεται να ξεκινησει να βγαινει σαν update μετα τις 15 Σεπτ...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το ΗΤC Watch και η εφαρμογή δεν λειτουργεί διότι δεν βλέπει ότι το κινητό μου είναι HTC. Στο marketplace όμως μου εμφανίζεται κανονικά η επιλογή να κατεβάσω HTC εφαρμογές. Μήπως το πείραγμα στο κινητό για να περάσω το Mango έχει αλλάξει κάτι; Το θέμα είναι ότι σε καμία άλλη εφαρμογή της HTC δεν είχα το ίδιο πρόβλημα, και τις έχω περάσει όλες που έχει διαθέσιμες στο marketplace...

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει; Είναι δωρεάν. Μέχρι χθες η εφαρμογή ήταν σε beta μορφή και δεν έβγαζε κανένα περιεχόμενο. Μήπως ακόμα την στρώνουν;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το ΗΤC Watch και η εφαρμογή δεν λειτουργεί διότι δεν βλέπει ότι το κινητό μου είναι HTC. Στο marketplace όμως μου εμφανίζεται κανονικά η επιλογή να κατεβάσω HTC εφαρμογές. Μήπως το πείραγμα στο κινητό για να περάσω το Mango έχει αλλάξει κάτι; Το θέμα είναι ότι σε καμία άλλη εφαρμογή της HTC δεν είχα το ίδιο πρόβλημα, και τις έχω περάσει όλες που έχει διαθέσιμες στο marketplace...

 

Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει; Είναι δωρεάν. Μέχρι χθες η εφαρμογή ήταν σε beta μορφή και δεν έβγαζε κανένα περιεχόμενο. Μήπως ακόμα την στρώνουν;

 

που την βρήκες αυτήν σε μένα δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να την βρω και δεν υπάρχει πλέον. Στο marketplace ήταν. Βγήκε πριν 3-4 μέρες και έχει μέσα trailer από ταινίες, ενώ αν κατάλαβα καλά έχουν σκοπό να νοικιάζουν και ταινίες από κει. Την πρώτη μέρα η εφαρμογή άνοιγε, αλλά μέσα είχε μόνο 2 trailer τα οποία δεν έπαιζαν. Το είχα διαβάσει και σε άλλο site ότι δεν ήταν πρόβλημα της εφαρμογής, αλλά έτσι την είχαν ανεβάσει προσωρινά μέχρι να μπει σε πλήρη λειτουργικότητα. Την επόμενη μέρα που θεωρητικά την λειτούργησαν στο 100%, μου έβγαλε το πρόβλημα που περιγράφω παραπάνω. Σήμερα την έχουν κατεβάσει εντελώς, άρα υποθέτω ότι κάτι έχει πάει στραβά με την εφαρμογή...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα να την βρω και δεν υπάρχει πλέον. Στο marketplace ήταν. Βγήκε πριν 3-4 μέρες και έχει μέσα trailer από ταινίες, ενώ αν κατάλαβα καλά έχουν σκοπό να νοικιάζουν και ταινίες από κει. Την πρώτη μέρα η εφαρμογή άνοιγε, αλλά μέσα είχε μόνο 2 trailer τα οποία δεν έπαιζαν. Το είχα διαβάσει και σε άλλο site ότι δεν ήταν πρόβλημα της εφαρμογής, αλλά έτσι την είχαν ανεβάσει προσωρινά μέχρι να μπει σε πλήρη λειτουργικότητα. Την επόμενη μέρα που θεωρητικά την λειτούργησαν στο 100%, μου έβγαλε το πρόβλημα που περιγράφω παραπάνω. Σήμερα την έχουν κατεβάσει εντελώς, άρα υποθέτω ότι κάτι έχει πάει στραβά με την εφαρμογή...

 

 

Εγω την κατεβασα χτες την εφαρμογη και δούλευε κανονικα, αλλα ειχε μονο 2 trailers (δουλευαν σε εμενα) οπως λες κι εσυ...

Σημερα πηγα να την ανοιξω αλλα δεν ανοιγε εβγαζε ερρορ...

Επισης διαβασα στο techblog πως οταν γινει η αναβαθμηση σε mango στις παλιες συσκευες οι ελληνικοι providers δεν θα διαθεσουν το ελληνικο μενου αλλα μονο το πληκτρολογιο ας ελπισουμε οτι δεν θα γινει αυτο, γιατι θα ζουμε μια ζωη μεσα στην μαϊμουδιά...

Ευτυχως αναφερει πως τα στοιχεια ειναι ανεπίσημα....

Link to comment
Share on other sites

Εγω την κατεβασα χτες την εφαρμογη και δούλευε κανονικα, αλλα ειχε μονο 2 trailers (δουλευαν σε εμενα) οπως λες κι εσυ...

Σημερα πηγα να την ανοιξω αλλα δεν ανοιγε εβγαζε ερρορ...

Επισης διαβασα στο techblog πως οταν γινει η αναβαθμηση σε mango στις παλιες συσκευες οι ελληνικοι providers δεν θα διαθεσουν το ελληνικο μενου αλλα μονο το πληκτρολογιο ας ελπισουμε οτι δεν θα γινει αυτο, γιατι θα ζουμε μια ζωη μεσα στην μαϊμουδιά...

Ευτυχως αναφερει πως τα στοιχεια ειναι ανεπίσημα....

 

Τα δίκτυα δεν έχουν καμία σχέση με την αναβάθμιση των WP7 συσκευών γιατί οι συσκευές με WP7 δεν γίνονται customized καθότι το απαγορευει η Microsoft. Η αναβάθμιση θα δωθεί κατευθείαν από την Microsoft μέσω του Zune όπως έγινε και με τις προηγούμενες .

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει το κινητό πλέον.

 

Μπορεί να ανοίξει όταν το έχω στο ρεύμα, η μπαταρία δείχνει οτι δεν φορτίζει, και η ένδειξη στο battery saver είναι 0%. Συνήθως όμως όταν πάω να το ανοίξω (με σύνδεση στο ρεύμα πάντα), βγάζει μια μεγάλη μπαταρία στην οθόνη, με μια κόκκινη γραμμή στο κάτω μέρος, και μένει εκεί.

 

Υποθέτω λοιπόν οτι έχει χαλάσει η μπαταρία. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο για το πρόβλημα;

 

Περίεργο είναι οτι μέχρι πριν χαλάσει (αν είναι αυτό και δεν έχει πρόβλημα το ίδιο το κινητό), η απόδοσή της μάλλον δεν είχε μειωθεί.

Edited by george_x
προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει το κινητό πλέον.

 

Μπορεί να ανοίξει όταν το έχω στο ρεύμα, η μπαταρία δείχνει οτι δεν φορτίζει, και η ένδειξη στο battery saver είναι 0%. Συνήθως όμως όταν πάω να το ανοίξω (με σύνδεση στο ρεύμα πάντα), βγάζει μια μεγάλη μπαταρία στην οθόνη, με μια κόκκινη γραμμή στο κάτω μέρος, και μένει εκεί.

Υποθέτω λοιπόν οτι έχει χαλάσει η μπαταρία. Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο για το πρόβλημα;

Περίεργο είναι οτι μέχρι πριν χαλάσει (αν είναι αυτό και δεν έχει πρόβλημα το ίδιο το κινητό), η απόδοσή της μάλλον δεν είχε μειωθεί.

 

Αφησες την μπαταρια να ξεφορτισει τελειως γιαυτο

Αφησε το στο ρευμα για αρκετη ωρα (με την μεγαλη μπαταρια στην οθονη) και μετα θα ξεκινησει μονο του ...

Θα μπει σε WP7 και μετα θα αρχισει να φορτιζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...