Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχουμε mango στο Trophy πως μπαίνουν τα ελληνικά στο μενού; Υπάρχει τρόπος ή κάνανε μ@@@@???

 

Δε θέλω να πάω σε NoDo κτλ, ούτε έχω backup από παλιά έκδοση.

 

To έκανααααα!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1306415

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συνδέοντας το τηλέφωνό μου με νέο υπολογιστή κι αφού είχα "κατεβάσει" το zune στον υπολογιστή, το κινητό μου δε συγχρονίζει.Ο υπολογιστής το "βλέπει " σαν συσκευή η αρχική οθόνη του zune όμως μου λέει ότι δεν υπάρχει συνδεδεμένη συσκευή για να προχωρήσει ο συγχρονισμός.Μπορεί κάποιος να βοηθήσει; (Έχω δοκιμάσει επανεκίνηση στον υπολογιστή και στο τηλέφωνο αλλά δεν κατάφερα τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Έχω vodaphone DE trophy αλλά στον live λογαριασμό μου έχω δηλώσει κανονικά Ελλάδα.

 

Δεν μπορώ με τίποτα να αγοράσω εφαρμογές.

 

Το Ελληνικό marketplace υποστηρίζει αγορά εφαρμογών ή μόνο βίντεο και μουσική;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εχω ενα προβλημα....πρωτα ο ηχος κλησησ ειναι πολυ χαμηλος οταν με κανουν κληση......και αμα κουνη8ει λιγο το τηλ σταματαει αυτοματα να κλεινει ο ηχοσ......

υπαρχει καποιοσ τροποσ να αυξησω και να απενεργοποιησω την λειτουργια που πεφτει η ενταση αυτοματα??????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.

μολις προχθες εγινα κατοχος και εγω του trophy μιας και το βρηκα μεταχ μολις με 70euro

και ειπα να δοκιμασω.ολα καλα μεχρι στιγμης φοραει 7,5

αλλα την μπαταρια δεν την βλεπω και πολυ ενταξει.

με χαλαρη χρηση και μολις 10λεπτα ομιλια με τα χιλια ζορια εβγαλε 20ωρες

μηπως να ψαχνω για μπαταρια;

εχω διαβασει οτι βγαζει καμια 1 1/2 μερα αλλα θωρησα με νορμαλ χρηση.

Εγω περα απο το τηλεφωνο κατεβασα και 5-6εφαρμογες και τιποτα αλλο.

ευχαριστω για την οποιαδηποτε γνωμη

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

κοιτα και εγω πλεον κάθε βράδυ ειμαι στο φορτιστη .σπανια μου έχει κρατήσει και 2 μερα. Εαν θες οικονομια στη μπαταρια μπες στο battery saving απο τα settings και ενεργοποιησε το.Επίσης εαν δεν κάνεις χρήση 3g και wifi απενεργοποίησε και τα 2 (απο τα settings wifi & mobile network).
Link to comment
Share on other sites

Guest alexmi900
καλημερα σε ολους.

μολις προχθες εγινα κατοχος και εγω του trophy μιας και το βρηκα μεταχ μολις με 70euro

και ειπα να δοκιμασω.ολα καλα μεχρι στιγμης φοραει 7,5

αλλα την μπαταρια δεν την βλεπω και πολυ ενταξει.

με χαλαρη χρηση και μολις 10λεπτα ομιλια με τα χιλια ζορια εβγαλε 20ωρες

μηπως να ψαχνω για μπαταρια;

εχω διαβασει οτι βγαζει καμια 1 1/2 μερα αλλα θωρησα με νορμαλ χρηση.

Εγω περα απο το τηλεφωνο κατεβασα και 5-6εφαρμογες και τιποτα αλλο.

ευχαριστω για την οποιαδηποτε γνωμη

 

εμενα μια χαρα μου φαινεται, για το συγκεκριμενο τηλεφωνο παντα. το χες φουλ φωτεινοτητα να υποθεσω?

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

 

Την φωτεινοτητα την εχω ρυθμιση στο ''medium'' οπως

επισης εχω απενεργοποιησει και τα ''data connection''

μιας και απλα ανοιγω το wifi χειροκινητα οταν το χρειαζομαι.

Επισης εχω ενεργοποιησει και το battery saver μονο ομως οταν η μπαταρια πεσει πολυ χαμηλα.

Οποτε μαλλον εκει ειναι η δυνατοτητα τις μπαταριας.........απλα μου εκανε εντυπωση μιας και στο

lg 2x που εχω παλι θελει βεβαια φορτισμα σχεδον καθε βραδυ αλλα εκει μιλαμε για εντονη χρηση και πολλες ωρες wifi και παιχνιδι απο τον πιτσιρικα μου.

Γιαυτο υπεθεσα μηπως και τα εχει παιξει η μπαταρια μιας και ο προηγουμενος κατοχος το εχει 1+χρονο.Επισης ξεχασα να αναφερω οτι ειναι vodafone brand το τηλεφωνο αν και απο οτι εχω διαβασει δεν παιζει ρολο.

Επισης κατι που δεν μου αρεσε αλλα δεν μπορεσα να το ανακαλυψω(οποτε μαλλον δεν θα υπαρχει)ειναι να φαινεται συνεχια η μπαρα καταστασης του τηλεφωνου(σημα-μπαταρια κτλ) και οχι μονο για καποια δευτ.

Υπαρχει καποιος τροπος να το κανεις αυτο?

My collection

Zopo c2 - htc trophy - Ericsson x8 - lenovo p770

Apple ipad1 - lenovo a1 - motorola xoom 2 - blackberry playbook

Link to comment
Share on other sites

Που θα μπορούσα να το βρω. Αθήνα κέντρο;

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω Y-cable για να ξε-κολλησω το HTC Trophy????

ριξε μια ματια εδω http://search.eim.ebay.gr/?kw=USB+Y+Cable&ect=&elc=3&ec=&eb=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όλα αυτά είναι για σκληρούς δίσκους.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά όλα αυτά είναι για σκληρούς δίσκους.

Μα φιλε μου αυτο ειναι το καλωδιο για να ξεκολησεις το trophy ,o οδηγος του halol το λεει καθαρα καλωδιο απο

hd .Δες εδω τον οδηγο post#131 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887&page=9

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Μα φιλε μου αυτο ειναι το καλωδιο για να ξεκολησεις το trophy ,o οδηγος του halol το λεει καθαρα καλωδιο απο

hd .Δες εδω τον οδηγο post#131 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887&page=9

 

Ωραία όλα αυτά αλλά πρεπεί να έχω και HTC κινητό για να τα κάνω. Μάλλον άκυρο για εμένα. Ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

 

Μα φιλε μου αυτο ειναι το καλωδιο για να ξεκολησεις το trophy ,o οδηγος του halol το λεει καθαρα καλωδιο απο

hd .Δες εδω τον οδηγο post#131 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887&page=9

 

Με το ίδιο το Trophy δεν μπορώ να κάνω την goldcard;;;;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Με το ίδιο το Trophy δεν μπορώ να κάνω την goldcard;;;;

Εγω φιλε μου παραπερα δεν μπορω να βοηθησω ,ισως καποιος φιλος που εχει κανει την διαδικασια να σου δωσει περισσοτερες πληροφοριες ,φανταζομαι πως θα πρεπει να ακολουθησεις τον οδηγο κατα γραμμα.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε ή έχει αναφερθεί αλλού, από χτές έχουμε τσάμπα voice + offline navigation για όλο τον κόσμο με την νέα έκδοση του HTC Locations :-)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το προσέξατε ή έχει αναφερθεί αλλού, από χτές έχουμε τσάμπα voice + offline navigation για όλο τον κόσμο με την νέα έκδοση του HTC Locations :-)

 

!!! Όντως!

 

Πάντως το value for money (ειδικά για όσους πήραν το trophy 199 ευρώ) είναι φοβερό. Το κινητό και γενικά τα wp7.5 προσφέρουν πάααρα πολλά πράγματα για την τιμή τους. Για μένα το iphone και η τιμή του δεν πολυαξίζουν εκτός αν είσαι fan των apple γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν υπαρχει πουθενα αυτο το θεμα αλλα θελω την βοηθεια σας. Ειμαι κατοχος ενος htc trophy καινουργιου με το που συνδεσα την συσκευη στο zune εκανε ολα τα update, τελικα αυτο το κινητο περνει ελληνικο μενου? αν ναι πως γινετε αυτο? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, δεν ξερω αν υπαρχει πουθενα αυτο το θεμα αλλα θελω την βοηθεια σας. Ειμαι κατοχος ενος htc trophy καινουργιου με το που συνδεσα την συσκευη στο zune εκανε ολα τα update, τελικα αυτο το κινητο περνει ελληνικο μενου? αν ναι πως γινετε αυτο? Ευχαριστω

 

Tωρα που εκανες ολα τα update μαλλον δεν μπορεις !!!!

Πριν υπηρχε τροπος να περασεις custom rom ..αν εκανες ολα τις ενημερωσεις οχι δεν μπορεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το κινητό από όταν το πήρα(μεταχειρισμένο,δεν το έχω πολύ καιρό..αλλά ήταν σε άψογη κατάσταση.)

Το ακουστικό του είναι πάρα πολύ χαμηλό...όταν μιλάω εκτός σπιτιού και έχει λίγη φασαρία δεν ακούγεται τίποτα...

Προχθές εκεί που μιλούσε ενας φίλος με το κινητό μου ξαφνικά παρατήρησα ότι άκουγα εγώ από δύο μέτρα απόσταση τον άλλο και

παρατήρησα ότι (εννοείται χωρίς ανοιχτή ακρόαση) βγαίνει περισσότερος ήχος από το πίσω ακουστικό!!!

Δεν γίνεται όμως κάθε φορά που μιλάω να κολάω την πλάτη του στο αυτί.....θα καώ....

Απλά ρωτάω την γνώμη σας να μου πείτε,όντως είναι έτσι,ή να το πάω για servise..??

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε ενα factory reset(θα σβηστουν ολα) και αν δεν διορθωθει πας service,εμενα ακουγεται μια χαρα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημερα παιδια, δυο γρηγορες ερωτησεις.

1. το περιβοητο τανγκο update ποτε προβλεπεται να μας ερθει και απο δω;

 

2. σχετικα με το htc locations, πηρα την καινουρια εκδοση, με τον χαρτη της ελλαδος, ομως για να λειτουργησει σωστα και να βρει την τοποθεσια μου πρεπει να ειμαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ, παρολο που ο χαρτης ειναι αποθηκευμενος στη συσκευη και το location gps ειναι ανοιχτο... δεν θα αναφερω καν το προβλημα του οτι πολλες φορες με βγαζει 4 τετραγωνα μακρια απο το που ειμαι, αυτο υποθετω εξαρταται απο πολλους παραγοντες. Κανονικα ομως δεν θα επρεπε η υπηρεσια εντοπισμου να δουλευει χωρις ιντερνετ;

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι καλησπέρα,

έχω ένα σοβαρό πρόβλημα με το κινητό από όταν το πήρα(μεταχειρισμένο,δεν το έχω πολύ καιρό..αλλά ήταν σε άψογη κατάσταση.)

Το ακουστικό του είναι πάρα πολύ χαμηλό...όταν μιλάω εκτός σπιτιού και έχει λίγη φασαρία δεν ακούγεται τίποτα...

Προχθές εκεί που μιλούσε ενας φίλος με το κινητό μου ξαφνικά παρατήρησα ότι άκουγα εγώ από δύο μέτρα απόσταση τον άλλο και

παρατήρησα ότι (εννοείται χωρίς ανοιχτή ακρόαση) βγαίνει περισσότερος ήχος από το πίσω ακουστικό!!!

Δεν γίνεται όμως κάθε φορά που μιλάω να κολάω την πλάτη του στο αυτί.....θα καώ....

Απλά ρωτάω την γνώμη σας να μου πείτε,όντως είναι έτσι,ή να το πάω για servise..??

Ευχαριστώ πολύ!!

 

Το ίδιο πρόβλημα μου έκανε και μένα! Η λύση είναι πολύ απλή!

Καθάρισε τις μικρές τρυπούλες του ακουστικού, καθώς απο τον ιδρώτα και την σκόνη βουλώνουν....

Δοκίμασε με μια οδοντόβουρτσα, εγώ χρησιμοποίησα καρφίτσα για να "ελευθερώσω" τις τρυπούλες και μου άφησε σημαδάκια σε μερικές...

Το αποτέλεσμα ήταν να ακούγεται και πάλι δυνατά και πεντακάθαρα το ακουστικό!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...