Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια, ειμαι και εγω κατοχος του Τrophy, και επιθυμω να το ξεκλειδωσω..

Η εκδοση του λογισμικου μου ειναι 7.0.7390.0 συμφωνα με το "about" που βρίσκεται στα "settings" της συσκευης.

Θελω να ρωτησω αν γινεται να το ξεκλειδωσω οντας σε αυτη την εκδοση, ή θα πρεπει να βρισκομαι μονο στην 7004. Επισης, περαν του reset phone, δεν γινεται να επιστρεψω σε περασμενη εκδοση?

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ξεκλειδώνεις κανονικά.

 

εχω ακολουθησει πιστα τις οδηγιες που δινονται και στο ποστ #310 ,αλλα και σε διαφορα βιντεο που περιγραφουν τη διαδικασια, ομως η οθονη που αντικριζω ειναι η παρακατω..

Εννοειται πως εχω κανει Install το .cer αρχειο, οπως επισης πως εχω ξεκλειδωτο το κινητο στην αρχικη οθονη του μενου.

Ειχα κανει και reset ,αλλα τιποτα δεν αλλαξε. Να επισημανω, πως εχω δηλωσει hotmail.gr μαιλ, στο οποια ειχα τις επαφες μου.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, ειμαι και εγω κατοχος του Τrophy, και επιθυμω να το ξεκλειδωσω..

Η εκδοση του λογισμικου μου ειναι 7.0.7390.0 συμφωνα με το "about" που βρίσκεται στα "settings" της συσκευης.

Θελω να ρωτησω αν γινεται να το ξεκλειδωσω οντας σε αυτη την εκδοση, ή θα πρεπει να βρισκομαι μονο στην 7004. Επισης, περαν του reset phone, δεν γινεται να επιστρεψω σε περασμενη εκδοση?

Το ξεκλειδώνεις κανονικά.

εχω ακολουθησει πιστα τις οδηγιες που δινονται και στο ποστ #310 ,αλλα και σε διαφορα βιντεο που περιγραφουν τη διαδικασια, ομως η οθονη που αντικριζω ειναι η παρακατω..

Εννοειται πως εχω κανει Install το .cer αρχειο, οπως επισης πως εχω ξεκλειδωτο το κινητο στην αρχικη οθονη του μενου.

Ειχα κανει και reset ,αλλα τιποτα δεν αλλαξε. Να επισημανω, πως εχω δηλωσει hotmail.gr μαιλ, στο οποια ειχα τις επαφες μου.

Ξεκλειδωμα μετα απο το NoDo update (7390) δεν γινεται...

Πρεπει να βαλεις την ΡΟΜ 7004 να ξεκλειδωσεις και μετα update..

Διαβασε πιο πισω στο φορουμ εγω γραψει πως γινεται και εδωσα και λινκ για τη ΡΟΜ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξεκλειδωμα μετα απο το NoDo update (7390) δεν γινεται...

 

Έχεις δίκιο, λόγω βιασύνης δεν έδωσα προσοχή σε ποια rom αναφερόταν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καταφερει καποιος μεσα απο το zune να περασει αρχεια pdf...Προσπαθουσα να βρω καποιο τροπο αλλα τιποτα...Βεβαια δεν 3ερω αν φταιει οτι το δικο μου trophy ειναι ακομα κλειδωμενο...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να ρωτησω αν εχει καταφερει καποιος μεσα απο το zune να περασει αρχεια pdf...Προσπαθουσα να βρω καποιο τροπο αλλα τιποτα...Βεβαια δεν 3ερω αν φταιει οτι το δικο μου trophy ειναι ακομα κλειδωμενο...:wacko:

 

Το zune ειναι μονο για μουσικη φωτο βιντεο podcats....

Αρχεια PDF μπορεις να βάλεις με το προγραμμα WPDM (υπαρχει στο αρχικο ποστ και πακετο με τα αρχεια που εδωσα).

Η δες εδω

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη windows phone device manager για να συγχρονιστει με το κινητο πρεπει να ειναι ξεκλειδωτο?

Ναι το ξεκλειδωμα ειναι must και για να εχεις Ελληνικο πληκτρολογιο παντου

 

Επίσης

Δωρεαν εφαρμογες της LG patched για να τρεχουν σωστα και σε HTC Trophy.

Αν δεν τις εχετε να τις ανεβασω ...

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση τροπος να μετραμε το 3g usage υπαρχει?εχω φαει τον τοπο, αλλα ουτε μια εφαρμογη δεν βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια ερωτηση τροπος να μετραμε το 3g usage υπαρχει?εχω φαει τον τοπο, αλλα ουτε μια εφαρμογη δεν βρηκα.

 

Δυστυχώς ακόμα όχι. Και έχε το νου σου γιατί έχουν αναφερθεί προβλήματα υπέρογκων χρεώσεων του λειτουργικού.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα όχι. Και έχε το νου σου γιατί έχουν αναφερθεί προβλήματα υπέρογκων χρεώσεων του λειτουργικού.

 

με data connection κλειστο ειμαστε ok σε αυτο το θεμα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με data connection κλειστο ειμαστε ok σε αυτο το θεμα σωστα?

 

Ναι... με αυτό κλείνεις τη σύνδεση του παρόχου σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παμε ...ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

 

1. Δυο εφαρμογες για γρηγορο ανοιγμα και κλεισιμο AirplainMode kai WiFi

(απο την πρωτη σελιδα σε πανε με τη μια στην ρυθμιση) και μια για αναζητηση

και παιξιμο τραγουδιων online WalkMan7_v2.0.3

Tελος και μια δικη μου με τα πρωτα πειραματα σε WP7..ΕΙναι απο web generator και δειχνει τις

ειδησεις απο 3 Ελληνικα Sports sites...

 

2. Oι 10 εφαρμογες της LG πατσαρισμενες για HTC

LookNType-v1.2

MetroScanner-v1.2

PhotoStylist-v1.2

PostNote-v1.0

QRReader-v1.0

ScanSearch-v1.2

Today-v1.0

ToolBox-v1.5

VoiceToText-v1.1

WeatherClock-v1.0

 

http://i831.photobucket.com/albums/zz234/colossusr/LgApps.jpg

 

EDIT:

Ξεχασα μια πολυ καλη προσπαθεια για εφαρμογη με χαρτες (Google & Bing μαζι)

 

http://dl.dropbox.com/u/20091215/Bingle%20Maps/Screenshot%2001.png

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1002864

 

αυτο τι ειναι?????????? ελληνικη rom?

 

H ROM που φοραει απο την μαμα του (Vodafone) σε 2 εκδοσεις pre-NoDo (7004) kai NoDo (7390)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Λοιπον παμε ...ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ

 

Αφού το κάνεις το καλό... γιατί δεν τα βάζεις σε ξεχωριστά thread εδώ τώρα που έχουμε χώρο ούτως ώστε να τα έχουμε όλα οργανωμένα;

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

 

;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού το κάνεις το καλό... γιατί δεν τα βάζεις σε ξεχωριστά thread εδώ τώρα που έχουμε χώρο ούτως ώστε να τα έχουμε όλα οργανωμένα;

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=136

 

;)

 

Δεν εχεις αδικο..αλλα πρεπει να πω οτι η οργανωση των φορουμ εδω ειναι για τις βρουβες...(συγνωμη ρε παιδια - admins- αλλα ειναι λιγο αλλα για αλλα..)

Κανονικα επρεπε να υπαρχει αυτο το Γενικο

Windows Phone 7
Apps
Q&A 
  Trophy 
      Q&A
      HowTo
  LG Opt
      Q&A
      HowTo
  Samsung Omnia 7 
      Q&A
      HowTo

και παει λεγοντας...

 

Τωρα να παω να κανω εκει ξεχωριστα threads ???

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τωρα να παω να κανω εκει ξεχωριστα threads ???

 

Thread με εφαρμογές, thread με tweaks κτλ.

 

Ίσα ίσα με τη νέα μορφή δεν έχουμε τον περιορισμό 1 thread για όλα όπως είχαμε μέχρι τώρα.

 

Αυτή τη μορφή που λες... μπορούμε να τη φτιάξουμε εμείς οι ίδιοι!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Thread με εφαρμογές, thread με tweaks κτλ.

 

Ίσα ίσα με τη νέα μορφή δεν έχουμε τον περιορισμό 1 thread για όλα όπως είχαμε μέχρι τώρα.

 

Αυτή τη μορφή που λες... μπορούμε να τη φτιάξουμε εμείς οι ίδιοι!

 

ΟΚ ..ξεκινησα εκει με το ποστ για τις εφαρμογες.... Αν ειναι να βαλουμε εκει και τα ποστ με τους οδηγους (HowTo)...

Αν θελεις και εχεις το χρονο φτιαξε τη δομη με τα threads να ειναι ετοιμα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν θελεις και εχεις το χρονο φτιαξε τη δομη με τα threads να ειναι ετοιμα...

 

Πλέον δεν έχω παραπάνω δικαιώματα από ότι όλοι οι υπόλοιποι.

 

Σε πρώτη φάση βάλε εκεί τους οδηγούς που έχεις ήδη φτιάξει (για ξεκλειδώματα κτλ) και θα τα φτιάξουμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ακόμα όχι. Και έχε το νου σου γιατί έχουν αναφερθεί προβλήματα υπέρογκων χρεώσεων του λειτουργικού.

 

Παντως εγω με κλειστο βεβαιως το data connection στο LG και χρησιμοποιωντας καρτα προς το παρον για αποφυγη εκπληξεων τοσες μερες που σερφαρω η κατεβαζω απ το market δεν εχω δει ουτε 1 λεπτο του ευρω να μου τρωει οποτε τουλαχιστον με το data connection κλειστο σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα αν και θα το δοκιμασω και ανοικτο να δω αν οντως δινει προτερεοτητα στο wifi σε καθε συνδεση!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παντως εγω με κλειστο βεβαιως το data connection στο LG και χρησιμοποιωντας καρτα προς το παρον για αποφυγη εκπληξεων τοσες μερες που σερφαρω η κατεβαζω απ το market δεν εχω δει ουτε 1 λεπτο του ευρω να μου τρωει οποτε τουλαχιστον με το data connection κλειστο σιγουρα δεν υπαρχει προβλημα αν και θα το δοκιμασω και ανοικτο να δω αν οντως δινει προτερεοτητα στο wifi σε καθε συνδεση!

 

Με data connection στο off δεν έχεις κανένα φόβο για ανεπιθύμητες χρεώσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...