Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
καλημερα παιδια βρηκα το κινητο μεταχειρισμενο στα 150 € υπαρχει πουθενα πιο φτηνο ?

 

Φυσιολογική η τιμή.

 

επισης ξερετε μετα οταν βουν τα windows 8 να καν στο κινητο update και να εχει windows 8 αντι για 7 ?

 

Αυτό δεν είναι σε θέση να σου το απαντήσει κανένας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον πηρα το κινητο τελικα στα 130€ μονο που ειναι στα αγγλικα. πως βαζω ελληνικα ? επισης παω στο marketplace και μου λεει οτι δεν υποστιριζεται στην χωρα μου ξερετε τι πρεπει να κανω για να λυσω αυτο το προβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

 

αυτο δεν ειναι παρανομο ? δεν εχω καμια ορεξη να μου κλειδωνουν email και λογοριασμους xbox live

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο δεν ειναι παρανομο ? δεν εχω καμια ορεξη να μου κλειδωνουν email και λογοριασμους xbox live

 

Αν ήταν παράνομο... δεν θα το έβλεπες στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μηπως μαθαμε κατι για καινουργια ρομ στο τροπεο????

Γιατι παρατηρώ πολλα κωλύματα τελευταία και σκέφτομαι να κανω φορματ.....

Φοβαμαι μηπως μεσα στον ιανουαριο βγει τπτ....

Τι κανω???????????? :O

Απο ότι ειδα στο

windowsphonehacker.com/articles/themes_for_windows_phone_first_release-12-12-11

βγήκε το v3 theme που σου επιτρεπει να βαζεις θεματα στην αρχική οθονη.....

Το εχει δοκιμάσει κανεις sto trophy???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το Trophy 7 αναβαθμισμένο σε WP 7.5 με ελληνικά. Έχω συνδέσει τα εργοστασιακά ενσύρματα ακουστικά και ενώ τα πλήκτρα λειτουργούν κανονικά (απαντάει/κλείνει κλήση, αυξομειώνει την ένταση φωνής) δεν μπορώ να κάνω επανάκληση του τελευταίου αριθμού μέσω του ακουστικού. Διάβασα στο site της HTC και σε άλλα, ότι κάνοντας διπλό κλικ στο μεσαίο πλήκτρο του ακουστικού κάνει επανάκληση αλλά σε εμένα δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό???
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με 3φορες πατημα.

 

Ούτε με 3 φορές πάτημα λειτουργεί. Καμιά άλλη ιδέα??? (Γενικά δεν νομίζω ότι είναι πρόβλημα των ακουστικών αφού το κουμπί λειτόυργεί για απάντηση/διακοπή κλήσης.)

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Trophy 7 αναβαθμισμένο σε WP 7.5 με ελληνικά. Έχω συνδέσει τα εργοστασιακά ενσύρματα ακουστικά και ενώ τα πλήκτρα λειτουργούν κανονικά (απαντάει/κλείνει κλήση, αυξομειώνει την ένταση φωνής) δεν μπορώ να κάνω επανάκληση του τελευταίου αριθμού μέσω του ακουστικού. Διάβασα στο site της HTC και σε άλλα, ότι κάνοντας διπλό κλικ στο μεσαίο πλήκτρο του ακουστικού κάνει επανάκληση αλλά σε εμένα δεν λειτουργεί. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό???

 

Και εγω εχω το trophy 7 με το 7.5 αλλα δεν κσερω πως να βαλω ελληνικο μενου. πως το εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω το trophy 7 με το 7.5 αλλα δεν κσερω πως να βαλω ελληνικο μενου. πως το εκανες?

 

Η διαδικασία περιγράφεται αναλυτικά σε αυτό το post. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=310256. Διάβασε το post και περιγράφεται κάπου στη μέση.

 

Μήπως μπορείς να συνδέσεις τα ακουστικά στο τηλ σου και να δοκιμάσεις αν πατώντας 2 φορές το μεσαίο κουμπί στα ακουστικά κάνει επανάκληση??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει πλέον η αγορά του ή είναι αρκετά ξεπερασμένο σε σχέση με τα 2gen Windows Phone?? Ποια είναι μια καλή τιμή για μεταχειρισμένο??
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να συνδέσεις τα ακουστικά στο τηλ σου και να δοκιμάσεις αν πατώντας 2 φορές το μεσαίο κουμπί στα ακουστικά κάνει επανάκληση??

Δεν το είχα ακούσει ξανά αυτό το feature, το δοκίμασα και δεν το κάνει ούτε σε μένα. Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το είχα ακούσει ξανά αυτό το feature, το δοκίμασα και δεν το κάνει ούτε σε μένα. Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία;

 

http://www.htcaccessorystore.com/gr/p_htc_item.aspx?i=204610&phone=204561 εδώ λέει ότι το υποστηρίζει. Εδώ λέει και ότι γινεται με διπλό πάτημα του μεσαίου κουμπιού (είναι για το ίδιο μοντέλο ακουστικών) http://www.htcaccessorystore.com/uk/p_htc_item.aspx?i=196334 και αν ψάξεις και σε άλλες σελιδες λέει ότι με διπλό πατημα του μεσαίου πλήκτρου κάνει επανάκληση. Λες να είναι άλλο το μοντελο των ακουστικων??? :confused::confused: Σίγουρα κάποιοι θα σκέφτονται ότι ασχολούμαι με κάτι ασήμαντο. Απλά κυκλοφορώ με μηχανή και πχ σταματάω κάπου για να πάρω κάποιο τηλ να συνενοηθώ για κάτι (πχ οδηγίες για το δρόμο η για κάποιο ραντεβού) και για να πάρω τηλ. πρέπει να βγάλω τα γάντια να βγαλω το κιν εξω να το ξεκλειδώσω κτλ κτλ ενώ αν δούλευε η επανάκληση θα με βόλευε πάρα πολύ.

Edited by madskin85
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα ότι υπάρχει αυτή η λειτουργία.

 

Και μία άλλη ερώτηση. Έχει περάσει κανείς καμία πρόσφατη custom ROM που να περιέχει τουλάχιστον την 7740; Είμαι με την TouchIT και δεν τη θεωρώ και τόσο σταθερή και θέλω να δοκιμάσω κάτι άλλο. Επίσης κατά διαστήματα μου παρουσιάζει και το γνωστό bug της εξαφάνισης του πλητρολογίου. Δυστυχώς update δεν γίνεται να κάνω.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ....εχω το κινητο official δεν του εχω περασει καμια ρομ...αλλα δεν ειναι στα ελληνικα....μπορειται να μου πειτε πως τα βαζω γτ με τον οδηγο δεν εβγαλα ακρη...το εχω κανει αναβαθμιση σε 7.5.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φορουμ. Εχω ενα προβλημα με το trophy μου το οποιο κ εμφανισε τις τελευταιες μερες περιπου μετα την τελευταια αναβαθμιση. Το κινητο το εχω απο τον Ιουλιο 2011 κ πρωτη φορα δε στελνει μηνυματα. Δεν υπαρχει αριθμος στο SMS CENTRE NUMBER και δε δεχεται-κραταει ο,τι κ να του περασω στη συγκεκριμενη ρυθμιση. Μηνυματα δεχομαι ομως! Εψαξα στο φορουμ να δω αν προυπηρξε τετοιο θεμα σε καποιον κ καπου στη σελιδα 40κατι αναφερεται αλλα χωρις να αντιληφθω τι φταιει ακριβως. Υπαρχει περιπτωση η τελευταια αναβαθμιση να εχει καποιο conflict με τη sim μου η οποια δεν ειναι νεου τυπου; Μεχρι τωρα δεν ειχα τετοιο προβλημα. Ουτε το connection setup μου λυνει το θεμα,εξακολουθω να μη μπορω να στελνω μηνύματα. Γιατι δε δεχεται το sms centre number που του βαζω; ευχαριστω προκαταβολικα για οποιαδηποτε απαντηση
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το htc trophy ενός φίλου έχει μια πολύ μικρή γρατζουνιά στην οθόνη πάνω αριστερά.

Δε ξέρει από τι είναι, και μου κάνει εντύπωση γιατί είναι gorilla glass. Δεν του έχει πέσο πάντως νομίζω.

Η εγγύηση να φανταστώ δεν καλύπτει ε;

 

Τώρα τι κάνει; Λογικά είναι καιρό και δεν έχει μεγαλώσει άλλο. Με το ζόρι φαίνεται. Να πάρουμε το ρίσκο να το αλλάξουμε, αλλά πάλι είδα στο ebay 30 ευρώ κάνει το ανταλλακτικό...

Να βάλει ένα προστατευτικό μόνο και να το αφήσει έτσι λέτε;

Το μόνο που φοβάμαι είναι, αν μείνει έτσι, με προστατευτικό, θα μεγαλώσει ή έχει γίνει ήδη πιο ευαίσθητο;

Link to comment
Share on other sites

Το htc trophy ενός φίλου έχει μια πολύ μικρή γρατζουνιά στην οθόνη πάνω αριστερά.

Δε ξέρει από τι είναι, και μου κάνει εντύπωση γιατί είναι gorilla glass. Δεν του έχει πέσο πάντως νομίζω.

Η εγγύηση να φανταστώ δεν καλύπτει ε;

 

Τώρα τι κάνει; Λογικά είναι καιρό και δεν έχει μεγαλώσει άλλο. Με το ζόρι φαίνεται. Να πάρουμε το ρίσκο να το αλλάξουμε, αλλά πάλι είδα στο ebay 30 ευρώ κάνει το ανταλλακτικό...

Να βάλει ένα προστατευτικό μόνο και να το αφήσει έτσι λέτε;

Το μόνο που φοβάμαι είναι, αν μείνει έτσι, με προστατευτικό, θα μεγαλώσει ή έχει γίνει ήδη πιο ευαίσθητο;

Φιλε αντωνη βαλε ενα screen protector και μην ασχολησε αλλο , ετσι την πατησα και εγω με το trophy δεν του εβαλα screen και το ειχα παντα στο τσαντακι, αποτελεσμα κλειδια και ψιλα μου εκαναν την οθονη χαλι μαυρο λες και το εχω χαραξει εγινε , να ξερεις πως αν αποφασεισης να του κανεις αλλαγη στο digitizer θα χασει την εγγυηση ο φιλος .

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα του πω να βαλει ενα προστατευτικο και να το αφησει εται.

Ελπιζω μονο να μη συνεχισει η ιδια γρατζουνια.

Ευχαρισρω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...