Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μήπως να σκεφτούμε πιο σοβαρά την αγορά επιπλέον μπαταρίας; Ή ελπίζουμε στην ενεργειακή ελάφρυνση με το "mango"?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Ή ελπίζουμε στην ενεργειακή ελάφρυνση με το "mango"?

 

Θα συνιστούσα να μη στηρίζεσαι σε αυτό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ είμαι στεγνός από ρευστό τώρα, αλλά από 20 Αυγούστου και μετά και εαν η τελική Mango είναι σοβαρή θα πάω για τη Mugen που πόσταρα παραπάνω. Έχει 1,5 φορά χωρητικότητα και πιστεύω πως κάνει το κινητό σοβαρό. Φυσικά σε φυσικό μέγεθος είναι ίδια με την μανίσια, να μην γίνει το κινητό και βάρκα (είναι που είναι μαούνα).

 

Οπότε εαν θέλετε να κάνουμε καμια μαζική αγορά (αν αξίζει) το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου larryf13 είχα την ίδια ιδέα για την mugen-power-battery μόνο που μετά απο αρκετό ψάξιμο δεν έχω βρεί απο πού θα την προμηθευτώ εδώ στην Ελλάδα...ξέρεις απο πού θα τη βρούμε?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φιλε μου larryf13 είχα την ίδια ιδέα για την mugen-power-battery μόνο που μετά απο αρκετό ψάξιμο δεν έχω βρεί απο πού θα την προμηθευτώ εδώ στην Ελλάδα...ξέρεις απο πού θα τη βρούμε?

 

http://www.mugenbattery.com/htc-trophy.htm

 

Τσιμπημένη τιμή, δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To iPhone φορτίζει πολύ πιο γρήγορα και ξεφορτίζει πιο αργά...

 

Δεν συμφωνω μαζι σου για το iphone Κανενα απο τα νεα smartphones με ολες αυτες τις δυνατοτητες και τις οθονες που εχουν δεν μπορουνε να πανε πανω απο 1,5-2 ημερες ...Αν σου κραταει λιγοτερο πρεπει να χρησιμοποιεις wi-fi 3g BT αρκετά ...

Η να μιλάς πολυ στο τηλ. (Στην κορη μου πχ. που δεν τις φτάνουν τα 1500 lepta + 1500 sms της Vodafone και κανενα τηλ -ουτε το iphone που εχει -δεν κραταει περισσοτερο απο 1 ημερα)

 

Για την φορτιση χρειαζονται 2-3 ωρες σε ΟΛΑ...

Μπορει καποιο τηλ να δειχνει φορτισμενο σε λιγοτερο χρόνο αλλα δεν ειναι και σε πολλα αν κανεις επανεκκινηση στο τηλ θα δεις οτι δεν ειναι .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το link.Όσων αφορά την τιμή, πιστεύω ότι 30 ευρώ περίπου είναι καλή τιμή.Εμένα με κανονική χρήση μου κρατάει μία με μιάμιση μέρα. Αν μου κρατάει 2 μέρες καθαρά,θα είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Επίσης, έχω να πω ότι το samsung gallaxy s2 έχει χωριτικότητα ίδια με αυτή που θέλουμε να τσιμπήσουμε,και γνωρίζω από φίλο ότι κρατάει άνετα 2-3 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν συμφωνω μαζι σου για το iphone Κανενα απο τα νεα smartphones με ολες αυτες τις δυνατοτητες και τις οθονες που εχουν δεν μπορουνε να πανε πανω απο 1,5-2 ημερες ...Αν σου κραταει λιγοτερο πρεπει να χρησιμοποιεις wi-fi 3g BT αρκετά ...

Η να μιλάς πολυ στο τηλ. (Στην κορη μου πχ. που δεν τις φτάνουν τα 1500 lepta + 1500 sms της Vodafone και κανενα τηλ -ουτε το iphone που εχει -δεν κραταει περισσοτερο απο 1 ημερα)

 

Για την φορτιση χρειαζονται 2-3 ωρες σε ΟΛΑ...

Μπορει καποιο τηλ να δειχνει φορτισμενο σε λιγοτερο χρόνο αλλα δεν ειναι και σε πολλα αν κανεις επανεκκινηση στο τηλ θα δεις οτι δεν ειναι .

 

Συμφωνώ, αλλά άλλο 2 ώρες φόρτιση και άλλο 3, όπως και άλλο 15 ώρες αυτονομία με 20 με την ίδια χρήση. Δεν έκατσα να το μετρήσω, αλλά το Trophy δεν προλαβαίνω να το φορτίσω εαν ξεχάσω να το βάλω τη νύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Πως τον βλέπετε φίλοι μου τον συνδυασμό?

 

Mugen μπαταρία

 

και

 

Βάση φόρτισης κινητού και δεύτερης μπαταρίας

 

Σκέφτομαι να τα παραγγείλω. Θα έχω μήπως πρόβλημα με τελωνείο και τέτοια?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με το τελωνείο δεν θα έχεις πρόβλημα, το κόστος είναι μικρό. Κατά τα άλλα η mugen είναι η πιο επώνυμη εταιρία στο χώρο με ότι αυτό συνεπάγεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χθές έκανα μια γρατσουνιά στην οθόνη και είδα στο ίντερνετ να το κάνεις με οδοντόκρεμα. Τι το θελα, αλλοιώθηκε εκεί που το έτριψα και τώρα δε μου αρέσει. Βρήκα στο ebay digitizer με λίγα λεφτά αλλά σκέφτομαι είναι δυνατό να αλλαχθεί; Ξέρετε τίποτα;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/ORIGINAL-GENUINE-HTC-7-TROPHY-TOUCH-SCREEN-DIGITIZER-/350482334450?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item519a6002f2#ht_2056wt_1139

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει αλλες 2 μπαταριες (τις original 19.90 τη μια) και τη βαση της mugen ...οποτε 3 μπαταριες και τη βαση ...δεν ξεμενω ποτε....
iphone happy owner
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο κινητο αλλα και για το HTC HD7 αν ξερετε.

Αυτα τα κινητα στην αγγλια οταν τα δινουν οι παροχοι εκει λενε οτι ειναι κλειδωμενα.

Να φανταστω οτι "σπαζοντας" το κινητο φευγει το κλειδωμα ή το κλειδωμα δε μου επιτρεπει να το πειραξω?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
να κανω μια ερωτηση για το συγκεκριμενο κινητο αλλα και για το HTC HD7 αν ξερετε.

Αυτα τα κινητα στην αγγλια οταν τα δινουν οι παροχοι εκει λενε οτι ειναι κλειδωμενα.

Να φανταστω οτι "σπαζοντας" το κινητο φευγει το κλειδωμα ή το κλειδωμα δε μου επιτρεπει να το πειραξω?

 

http://www.htcsimunlock.com/htc-trophy-unlock.html

 

Δεν έχει σχέση το sim unlock με το "σπάσιμο" που εσύ αναφέρεσαι.

 

Τα ίδια ισχύουν και για το HD7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΑΝΑ REΣET ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΕΒΑΛΑ MAIL ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΤΙ.ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ?ΒΟΘΗΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Όταν λες δεν γίνεται κάτι... τι εννοείς; :confused:

 

Είναι γενικότερο θέμα του λειτουργικού, μπορείς να απευθυνθείς και εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία αφελής και μπορεί χαζή ερώτηση. Το απόγευμα θα έχω στα χέρια μου και γω το κινητούλι. Στο site της HTC λέει να κάνω πρώτη φόρτιση 8 ώρες. Καταλαβαίνετε ότι η ανυπομονησία είναι μεγάλη. Να ακολουθήσω τις οδηγίες ή να το δουλέψω με το που φορτίσει;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ξέρεις μπορείς να το έχεις ανοιχτό και να το φορτίζεις παράλληλα. Δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σωστός, αλλά επειδή θέλω με την μία να το φλασάρω και να του περάσω Mango, φοβάμαι μήπως η πρώτη φόρτιση αργεί και μη μείνει από μπαταρία πάνω στην διαδικασία. Μήπως δηλαδή οι απαιτήσεις του κινητού εκείνη τη στιγμή είναι πολύ μεγάλες και δεν προλαβαίνει να φορτίζει. Ρωτάω επειδή στο ΝΟΚΙΑ όποτε έκανα update στο λειτουργικό, δεν το δεχόταν αν δεν ήταν full charged.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι από τη στιγμή που θέλεις να μπεις κατευθείαν στη διαδικασία φλασαρίσματος χωρίς καν να γνωρίζεις τη συσκευή, ε... τότε αξίζει να περιμένεις να φορτίσει πλήρως για να μην έχεις και αυτό να σε απασχολεί μετά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS!!!!Πως να περάσω ενα pdf από το pc στο κινητό?

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

εχω ξεκλειδωσει κανονικα το trophy μου,μπαινω στο advance configuration tool στα sounds για να βαλω δικο μου ηχο κλησης αλλα μου εμφανιζει μηνυμα "not implemented yet".ξερει κανεις τι μπορει να συμβαινει η αν υπαρχει αλλος τροπος?επισης στο marketplace μου εμφανιζει οτι χρειαζεται update το photo enhancer πραγμα που δε γινεται εμφανιζοντας μηνυμα για αναβαθμιση λογισμικου απο το zune το οποιο εχει γινει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...