Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Τελικά, τα WP7.5 δεν είναι το flawless λειτουργικό.. Σήμερα, σε ένα τοπικ εδω, ένας συμφορουμίτης είχε βάλει 5 εικόνες σε ένα post εδώ και, εννοείται ότι στη mobile έκδοση δεν τις άνοιξε, οταν επέλεξα την επιλογή desktop, φόρτωνε τη μισές φωτό ή και μερικές καθόλου, ενώ απο όλη τη σελίδα φόρτωνε τα μισά. Και οταν πατούσα το βελάκι ( πίσω ) κράσαρε ο IE και έκλεινε. Κι αυτό όχι μια φορα, αλλά 4 - 5... :( Η συσκευή είναι το Omnia W.
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Τελικά, τα WP7.5 δεν είναι το flawless λειτουργικό.. Σήμερα, σε ένα τοπικ εδω, ένας συμφορουμίτης είχε βάλει 5 εικόνες σε ένα post εδώ και, εννοείται ότι στη mobile έκδοση δεν τις άνοιξε, οταν επέλεξα την επιλογή desktop, φόρτωνε τη μισές φωτό ή και μερικές καθόλου, ενώ απο όλη τη σελίδα φόρτωνε τα μισά. Και οταν πατούσα το βελάκι ( πίσω ) κράσαρε ο IE και έκλεινε. Κι αυτό όχι μια φορα, αλλά 4 - 5... :( Η συσκευή είναι το Omnia W.

κανενα λειτουργικο δεν ειναι flawless :lol:

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τελικά, τα WP7.5 δεν είναι το flawless λειτουργικό.. Σήμερα, σε ένα τοπικ εδω, ένας συμφορουμίτης είχε βάλει 5 εικόνες σε ένα post εδώ και, εννοείται ότι στη mobile έκδοση δεν τις άνοιξε, οταν επέλεξα την επιλογή desktop, φόρτωνε τη μισές φωτό ή και μερικές καθόλου, ενώ απο όλη τη σελίδα φόρτωνε τα μισά. Και οταν πατούσα το βελάκι ( πίσω ) κράσαρε ο IE και έκλεινε. Κι αυτό όχι μια φορα, αλλά 4 - 5... :( Η συσκευή είναι το Omnia W.

 

για δωσε το λινκ ...να δοκιμασω !!!!

εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με το φορουμ εδω !!!!!

Link to comment
Share on other sites

κανενα λειτουργικο δεν ειναι flawless :lol:

 

σωστο αυτο

αλλα και παλι για δωσε το λινκ να δοκιμασουμε

μηπως να δοκιμασω και με το 808? ασε καλυτερα :lol:

Link to comment
Share on other sites

για δωσε το λινκ ...να δοκιμασω !!!!

εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με το φορουμ εδω !!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4204715 Το λινκ είναι αυτό. Δοκιμάστε με desktop εμφάνιση του forum.

 

σωστο αυτο

αλλα και παλι για δωσε το λινκ να δοκιμασουμε

μηπως να δοκιμασω και με το 808? ασε καλυτερα :lol:

 

Δοκίμασα αμέσως μετά αμέσως με το N8 μου, με Opera Mobile. Άνοιξε κανονικά όλες τις εικόνες με την πρώτη δοκιμή.......

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισως εχω προβλημα! Εχω το lumia 610 ενημερωμενο (7.10.8773.98) παρολα αυτα ομως εχει βγει μια ενημερωση απο τη nokia κ ηθελα να την κανω. Εχω εκδοση 1066.0000.8773.12160 κ στο ελληνικο site αναφερει πως εχει βγει η 1066.0000.12201.

http://www.nokia.com/gr-el/support/product/lumia610/

Το θεμα ειναι πως οταν κανω ενημερωση στο zune λεει πως το τηλ ειναι ενημερωμενο. Το τηλ το εχω κερδισει απο ενα διαγωνισμο της cosmote κ οταν το ανοιγω εμφανιζει ενα λογοτυπο αλλα δεν νομιζω πως ειναι κλειδωμενο. Τι γινεται? Μπορει να βοηθησει καποιος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ισως εχω προβλημα! Εχω το lumia 610 ενημερωμενο (7.10.8773.98) παρολα αυτα ομως εχει βγει μια ενημερωση απο τη nokia κ ηθελα να την κανω. Εχω εκδοση 1066.0000.8773.12160 κ στο ελληνικο site αναφερει πως εχει βγει η 1066.0000.12201.

http://www.nokia.com/gr-el/support/product/lumia610/

Το θεμα ειναι πως οταν κανω ενημερωση στο zune λεει πως το τηλ ειναι ενημερωμενο. Το τηλ το εχω κερδισει απο ενα διαγωνισμο της cosmote κ οταν το ανοιγω εμφανιζει ενα λογοτυπο αλλα δεν νομιζω πως ειναι κλειδωμενο. Τι γινεται? Μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Μην αγχωνεσαι ..οταν θα ερθει η ωρα του θα σου δειξει την αναβαθμιση ...Δεν γινεται σε ολα τα τηλ ταυτοχρονα

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι ..οταν θα ερθει η ωρα του θα σου δειξει την αναβαθμιση ...Δεν γινεται σε ολα τα τηλ ταυτοχρονα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4201533#post4201533

Για το δικό μου πρόβλημα φίλε colossous ξέρεις κάτι;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι ..οταν θα ερθει η ωρα του θα σου δειξει την αναβαθμιση ...Δεν γινεται σε ολα τα τηλ ταυτοχρονα

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, απλά φοβήθηκα να μην είναι κλειδωμένο με κάποιο τρόπο..

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4201533#post4201533

Για το δικό μου πρόβλημα φίλε colossous ξέρεις κάτι;;

 

Ειναι απο παροχο ??? Απο που ειναι το τηλ ???

Ισως θα περιμενεις να την δωσει επισημα ο παροχος ...

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απο παροχο ??? Απο που ειναι το τηλ ???

Ισως θα περιμενεις να την δωσει επισημα ο παροχος ...

από vodafon το πήρα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται το @hotmail ή @live σε WindowsPhone ΜΗΝ κανετε μετατροπη τους σε @outlook.com γιατι μετα θα χρειαστειτε hard reset!

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειται το @hotmail ή @live σε WindowsPhone ΜΗΝ κανετε μετατροπη τους σε @outlook.com γιατι μετα θα χρειαστειτε hard reset!

 

Σωστός...

 

Μία άλλη παρατήρηση. Οι περισσότερες επαφές στο κινητό μου είναι συνδεδεμένες μεταξύ με facebook, twitter, linkedin κτλ κτλ. Όταν πηγαίνω στις "Επαφές" στο νέο outlook πολλές από αυτές μου έμφανίζονται "σπασμένες". Έχω δηλαδή ένα φιλαράκι με msn, facebook, twitter, gmail και linkedin προφίλ, και ενώ στο κινητό τα έχω συνδέσει όλα μεταξύ τους, στο outlook μου βγάζει την linkedin καρτέλα του σαν ξεχωριστή επαφή. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και μια noob ερώτηση. Το λειτουργικό δεν έχει επιλογή για απόκρυψη κλήσης ;

 

Έχει, στις ρυθμίσεις κλήσεων θα το βρείς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...

 

Μία άλλη παρατήρηση. Οι περισσότερες επαφές στο κινητό μου είναι συνδεδεμένες μεταξύ με facebook, twitter, linkedin κτλ κτλ. Όταν πηγαίνω στις "Επαφές" στο νέο outlook πολλές από αυτές μου έμφανίζονται "σπασμένες". Έχω δηλαδή ένα φιλαράκι με msn, facebook, twitter, gmail και linkedin προφίλ, και ενώ στο κινητό τα έχω συνδέσει όλα μεταξύ τους, στο outlook μου βγάζει την linkedin καρτέλα του σαν ξεχωριστή επαφή. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Έτσι γίνεται, linked επαφές θα σου δείχνει μόνο στο κινητό, δεν κάνει μόνο του link.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν ισχυει ο παρακατω ισχυρισμός

How to force Tango update

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν ισχυει ο παρακατω ισχυρισμός

How to force Tango update

 

Ισχυει ΜΟΝΟ αν ο παροχος σου εχει διαθεσιμη την αναβαθμηση!!

 

Ισχυεει ...ανεξαρτητα απο παροχο ...απλα θελει υπομονη για να το καταφερεις ...

Το εχω κανει σε 2-3 τηλ (Samsung, HTC)

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα έναν νέο λογαριασμό στο Outlook.com, χωρίς να χαλάσω το κανονικό μου email στο Hotmail με το οποίο είναι registered η συσκευή. Όταν πέρασα τα στοιχεία του νέου email στη συσκευή, παρατήρησα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί, ούτε για να διαβάσει, ούτε για να στείλει mail από το Outlook.com account. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως θέλει ειδικές ρυθμίσεις;
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα έναν νέο λογαριασμό στο Outlook.com, χωρίς να χαλάσω το κανονικό μου email στο Hotmail με το οποίο είναι registered η συσκευή. Όταν πέρασα τα στοιχεία του νέου email στη συσκευή, παρατήρησα ότι δεν μπορεί να συνδεθεί, ούτε για να διαβάσει, ούτε για να στείλει mail από το Outlook.com account. Τι μπορεί να φταίει; Μήπως θέλει ειδικές ρυθμίσεις;

 

Δεν διαβασες τις οδηγιες ..το λεει σαφεστατα στο σαιτ οτι αν κανεις την μεταφορα θα χασεις την συνδεση με το τηλεφωνο και ολα οσα ειχες στον παλιο λογαρισμο (εφαρμ κλπ) και τωρα πρπει να κανεις hard reset !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβασες τις οδηγιες ..το λεει σαφεστατα στο σαιτ οτι αν κανεις την μεταφορα θα χασεις την συνδεση με το τηλεφωνο και ολα οσα ειχες στον παλιο λογαρισμο (εφαρμ κλπ) και τωρα πρπει να κανεις hard reset !!!!!!!!!!

 

Όχι, δεν πείραξα καθόλου το παλιό μου mail, δεν το μετέφερα από Hotmail σε Outlook. Η συσκευή λειτουργεί κανονικά. Αυτό που έκανα ήταν να φτιάξω ένα ΝΕΟ email στο Outlook.com και να προσπαθήσω να κάνω εισαγωγή στη συσκευή του νέου email όπως πχ εκτός από το κανονικό μου mail στο Hotmail, έχω κάνει εισαγωγή και τα Google, Freemail κλπ. Όταν κάνω συγχρονισμό πχ στο Freemail, κατεβάζει όλα τα mails που έχω λάβει από εκεί. Όταν κάνω συγχρονισμό με το Outlook, δεν κατεβάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν πείραξα καθόλου το παλιό μου mail, δεν το μετέφερα από Hotmail σε Outlook. Η συσκευή λειτουργεί κανονικά. Αυτό που έκανα ήταν να φτιάξω ένα ΝΕΟ email στο Outlook.com και να προσπαθήσω να κάνω εισαγωγή στη συσκευή του νέου email όπως πχ εκτός από το κανονικό μου mail στο Hotmail, έχω κάνει εισαγωγή και τα Google, Freemail κλπ. Όταν κάνω συγχρονισμό πχ στο Freemail, κατεβάζει όλα τα mails που έχω λάβει από εκεί. Όταν κάνω συγχρονισμό με το Outlook, δεν κατεβάζει τίποτα.

 

Σορρυ λαθος καταλαβα ...

Δεν το εκανα καθολου γιατι θελει φτου και απο την αρχη αλλα ριξε μια ματια εδω μηπως σε βοηθησει

http://www.wpcentral.com/guide-switching-your-hotmail-outlookcom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω add και άλλες επαφές, όταν κάνω checkin ;
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορώ να κάνω add και άλλες επαφές, όταν κάνω checkin ;

 

Για εξηγησε αν θελεις τι εννοεις γιατι δεν καταλαβαινω ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...