Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το DWORD δουλευει με 32bit σε εμενα που εχω 32bit λειτουργικό ..Ισως σε 64bit εκδοση να θελει 64

Αν εχεις προβλημα με το Zune να μην ειναι full (marketplace κλπ) τοτε προσθεσε το...

 

παρόλο που το zune τρέχει 64μπιτο το dword πρέπει να είναι 32μπιτ για να δουλέψει το τρικ.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτό τι κλειδί εμένα δεν υπάρχει καθόλου

 

Ούτε γω το χω...

 

Σχετικά με το Zune και το sign in. Προσπάθησα να μπω και μου είπε ότι το mail μου (hotmail.com) δεν συμφωνεί με το region του υπολογιστή που εχω Ελλάδα. Πήγα να δω τα settings στο mail και γράφει Ελλάδα. Άλλαξα τα settings στον υπολογιστή και έβαλα UK, και με έβαλε. Κάτι κάνω λάθος ή δεν στο επιτρέπει ακόμα επειδή δεν έχει ανοίξει επίσημα η ελληνική αγορά; Μήπως κάνω κάτι λάθος στα settings του mail; Είναι λίγο βλακεία να μην αναγνωρίζει σαν ελληνικά τα mail που έχουν δημιουργηθεί πριν 10 χρόνια, ότι το hotmail παγκοσμίως ακόμα χρησιμοποιούσε το ".com".

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

παρόλο που το zune τρέχει 64μπιτο το dword πρέπει να είναι 32μπιτ για να δουλέψει το τρικ.

 

Το zune δεν τρεχει 64bit ..Το λειτουργικό σου ισως ....

Περιμενουμε να μας πεις τι σου αλλαξε ..αυτο ενδιαφερει !!!!!!!!!!!

 

 

Ούτε γω το χω...

Σχετικά με το Zune και το sign in. Προσπάθησα να μπω και μου είπε ότι το mail μου (hotmail.com) δεν συμφωνεί με το region του υπολογιστή που εχω Ελλάδα. Πήγα να δω τα settings στο mail και γράφει Ελλάδα. ........

 

Βαλτο αν σου λειπουν καποια πραγματα απο το zune ...

Tα αλλα τα εχουμε αναφερει πολλες φορες ....... δεν προσθετουμε κατι νεο στην κουβεντα ......

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το zune δεν τρεχει 64bit ..Το λειτουργικό σου ισως ....

Περιμενουμε να μας πεις τι σου αλλαξε ..αυτο ενδιαφερει !!!!!!!!!!!

 

και όμως το zune τρέχει 64μπιτα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

και όμως το zune τρέχει 64μπιτα

 

Το ειπαμε ...μονο αν ειναι 64βιτ το λειτουργικό ...

Απλο ειναι ...Οτι ειναι το λειτουργικο πρεπει να ειναι και η εφαρμογή ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν σας λειπουν πραγματα απο το Zune (εφαρμογές κλπ) καντε τα παρακάτω :

 

Στο PC κλεινουμε το Zune και τρεχουμε τον Registry Editor (start/run/regedit).

Πάμε στο κλειδί HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Zune

Εκει φτιαχνουμε ενα νεο κλειδί με ονομα : FeaturesOverride

Επιλέγουμε το νεο κλειδί και φτιαχνουμε τις πιο κατω νεες τιμες με ειδος DWORD

Music

Podcasts

QuickMixLocal

Social

 

Σε ολες δινουμε τιμή το 1

 

Υπάρχουν και άλλες επιλογές... http://www.withinwindows.com/2009/09/17/restore-zune-4-0s-missing-features/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και άλλες επιλογές... http://www.withinwindows.com/2009/09/17/restore-zune-4-0s-missing-features/

 

Καλημερα Γιάννη

Μηπως ομως επειδη ειναι πολυ παλιο, δεν αναφερεται σε Windows Phone που δεν υπήρχαν εκεινη την εποχή ???

Δεν τα εχω δοκιμάσει καποιο απο αυτα οποτε αν καποιος δοκιμάσει καποιο απο αυτα ας μας πει ...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχει να κάνει με το zune και δεν ξέρω αν επηρεάζει τόσο τα WP αυτό, εξάλλου είναι κάποιος localization περιορισμός στην ουσία και όχι κάτι βαθύτερο.

 

Δεν μένει να δοκιμαστεί για να το διαπιστώσουμε, εξάλλου είναι αναστρέψιμη διαδικασία. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το Αγγλικο Marketplace (απο zune) εχει πιο πολλες εφαρμογες? πως μπορουμε να εχουμε προσβαση εκει? (παντα απο υπολογιστη)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το Αγγλικο Marketplace (απο zune) εχει πιο πολλες εφαρμογες? πως μπορουμε να εχουμε προσβαση εκει? (παντα απο υπολογιστη)

 

Κανε αυτο που λεω στην προηγουμενη σελιδα

Link to comment
Share on other sites

SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

 

δεν εχει κυκλοφορησει ακομα! αργοτερα αλλα ειναι μεγαλο βημα :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχει κυκλοφορησει ακομα! αργοτερα αλλα ειναι μεγαλο βημα :happy:

 

Η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί για T-Mobile users πάντως έχει κανονικά και ελληνικό μενού, αναζήτηση κανονικά με το ελληνικό πληκτρολόγιο και φυσικά ελληνικούς αλλά και ευρωπαϊκούς χάρτες. Δουλεύει άψογα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση που κυκλοφορεί για T-Mobile users πάντως έχει κανονικά και ελληνικό μενού, αναζήτηση κανονικά με το ελληνικό πληκτρολόγιο και φυσικά ελληνικούς αλλά και ευρωπαϊκούς χάρτες. Δουλεύει άψογα.

 

δεν το ηξερα αυτο! γιατι λεει πως ειναι μονο για γερμανια προς το παρον

Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικές φωνητικές οδηγίες και με τις οδούς γραμμένες στα ελληνικά (όχι greeklish)...
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Και ελληνικές φωνητικές οδηγίες και με τις οδούς γραμμένες στα ελληνικά (όχι greeklish)...

 

κανενα PM με link? με οδειγιες??? :D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

Μολις πηρα το LG Optimus 7 και τα εχω χαμενα. Δεν γνωριζα οτι δεν υπαρχει marketplace στην Ελλαδα. Αποτι εχω καταλαβει μπορει καποιος να μπει με καποιο τροπο?

Εχετε την καλοσυνη σας παρακαλω να μου πειτε τι πρεπει να κανω? Τυπικα δεν μπορω να κατεβασω ΤΙΠΟΤΑ?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι για δώστε στο λαό να δούμε τι γίνεται. :)

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω link. Είναι πειραγμένη έκδοση του navigon που κυκλοφορεί. Είναι όμως στο xda, πλέον πιο οργανωμένο το thread και με ευκολότερη διαδικασία για χάρτες κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους,

Μολις πηρα το LG Optimus 7 και τα εχω χαμενα. Δεν γνωριζα οτι δεν υπαρχει marketplace στην Ελλαδα. Αποτι εχω καταλαβει μπορει καποιος να μπει με καποιο τροπο?

Εχετε την καλοσυνη σας παρακαλω να μου πειτε τι πρεπει να κανω? Τυπικα δεν μπορω να κατεβασω ΤΙΠΟΤΑ?

Ευχαριστω

 

Ριξε μια ματια εδώ ..και διαβασε και του οδηγους ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=283252

 

Αν εχεις συγκεκριμενες αποριες εδω ειμαστε παλι

 

 

Δεν ξέρω αν επιτρέπεται να δώσω link. Είναι πειραγμένη έκδοση του navigon που κυκλοφορεί. Είναι όμως στο xda, πλέον πιο οργανωμένο το thread και με ευκολότερη διαδικασία για χάρτες κτλ.

 

Το λινκ στο XDA μπορεις να το δωσεις

Link to comment
Share on other sites

Το navigon 3.0 για να δουλεύει πλήρως με ελληνικό χάρτη και ελληνικό μενού το βρίσκετε εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1099662

 

Πλέον έχουν το πρώτο post ως αναφορά, άρα δε χρειάζεται πολύ ψάξιμο στις πολλές σελίδες του thread.

Τα 2 links στο 1o post δίνουν 2 rar parts, στα οποία δίνεται το .xap και η εφαρμογή NavigonContent.exe που την τρέχετε ως administrator πάντα. Αυτή αναλαμβάνει το κατέβασμα των δεδομένων που θα επιλέξετε εσείς (όλα, απλά αποκλείνοντας τους χάρτες άλλων χωρών, πχ αν λείπουν αρχεία απο το sounds μπορεί να μη ξεκινήσει), και στη συνέχεια να τα μεταφέρει στο τηλέφωνο.

Στην εφαρμογή μέσα γράφει τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε. Προσοχή να μη διακοπεί ούτε το κατέβασμα ούτε η μεταφορά αρχείων. Μόλις ολοκληρωθούν τότε προχωράτε στο επόμενο βήμα.

Αν κάτι δε δουλέψει κάντε uninstall και ξανά τη διαδικασία, μπορεί κάποιο αρχείο να μη κατέβηκε/μεταφέρθηκε σωστά.

 

Edit: Χρειάζεστε unlocked συσκευή προφανώς για να κάνετε deploy το xap.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Μια απλη ερωτηση σε παρακαλω: Με το να "ξεκλειδωσεις" το κινητο τι δυνατοτητες σου δινει? Μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες?

Link to comment
Share on other sites

@colossus_r

Σε ευχαριστω για την απαντηση. Μια απλη ερωτηση σε παρακαλω: Με το να "ξεκλειδωσεις" το κινητο τι δυνατοτητες σου δινει? Μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες?

 

Εφαρμογές από το market κατεβάζεις και κλειδωμένος φυσικά. Αν ξεκλειδώσεις θα μπορείς να κάνεις εγκατάσταση μέσω του PC και άλλες εφαρμογές, πιθανόν ανεπίσημες κλπ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...