Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι βλακεία του προγραμματιστή ή περιορισμος των 7.5.

Εβαλα να ακουσω ραδιόφωνο κατα την απογευματινή μου βόλτα με το ποδήλατο (αυτό και μερικούς που λέγανε ποιος ακουει ραδιόφωνο την σημερινή εποχή στο κινητό), και στο γύρνα καθώς είχε νυχτώσει κιόλας, είπα να δοκιμάσω να ανοίξω ΚΑΙ το φωτάκι απο τις αναλογες εφαρμογες που έχω βρει στο market cameraLight Free και Flashlight-X.

Ε αυτό ήταν. ΔΕΝ λειτουργούν ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ.

κωμικοτραγικές καταστάσεις. Οταν ανοιγόκλεινε το φωτάκι απο την εφαρμογη Flashlight-X ανοιγόκλεινε αντίστροφα το ραδιοφωνο κλπ

 

Ετσι λύθηκε και το πρόβλημα που έχω ΠΑΝΤΑ με το sports tracker. Οταν λειτουργεί αυτό και σε πάρουν τηλέφωνο 'Η μπεις στο internet απο το people τότε σταματάει το sports tracker

 

Βαγγελη αλλο κακο μη σε βρει φιλε.......

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βαγγελη αλλο κακο μη σε βρει φιλε.......

Γιατί ειρωνευεσαι;

Σου έχω δώσει το θάρρος να μου μιλάς έτσι. Σε παρακαλώ να ζητήσεις συγνώμη ΑΜΕΣΑ

Εδώ είναι τεχνολογικό forum για τα κινητά. Αν έχεις ψυχολογικά προβλήματα να πας εδώ: http://skepsy.wordpress.com

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελη αλλο κακο μη σε βρει φιλε.......

 

Χαλάρωσε μάστορα... :down:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειρωνευεσαι;

Σου έχω δώσει το θάρρος να μου μιλάς έτσι. Σε παρακαλώ να ζητήσεις συγνώμη ΑΜΕΣΑ

Εδώ είναι τεχνολογικό forum για τα κινητά. Αν έχεις ψυχολογικά προβλήματα να πας εδώ: http://skepsy.wordpress.com

 

Βαγγέλη 8:10 το πρωι βλεπεις.σου ζηταω δημοσια συγνωμη,και ναι λοιπον το παρακανα με την ειρωνια.δε θα ξαναγινει.αλλα και συ ησουν λιγο υπερβολικος.δε θα χαρακτηριζα το bug απαραδεκτο απλα χαζουλινι:-D

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη 8:10 το πρωι βλεπεις.σου ζηταω δημοσια συγνωμη,και ναι λοιπον το παρακανα με την ειρωνια.δε θα ξαναγινει.αλλα και συ ησουν λιγο υπερβολικος.δε θα χαρακτηριζα το bug απαραδεκτο απλα χαζουλινι:-D

 

κοιτα, για σενα μπορείς να θεωρείς mega bug την μη υπαρξη file manager. ε για μενα αυτό δεν με απασχολει.

Ο καθένας τι θεωρεί είναι για τον ευατό του το σημαντικότερο.

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

κοιτα, για σενα μπορείς να θεωρείς mega bug την μη υπαρξη file manager. ε για μενα αυτό δεν με απασχολει.

Ο καθένας τι θεωρεί είναι για τον ευατό του το σημαντικότερο.

 

Αυτο που λες ειναι εληψει του λειτουργικου και φτιαχνετε ευκολα.Αυτο που εχεις παθει εσυ ειναι bug(ψαχτο θα τη βρεις την ακρη).Oso για το ποδηλατο παρε ενα κοντερακι να κανεις τη δουλεια σου σαν ανθρωπος.Χαρηκα που τα βρηκαμε προσοχη στο δρομο με το ποδηλατο man.

ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Ίσως η ερώτησή μου να έχει απαντηθεί ήδη.... Σε περίπτωση που θέλουμε να κάνουμε update στη συσκευή μας, το backup μέσω Zune το κάνουμε και αν ναί, πώς;

 

Sorry, WP newbie... :O

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα!! Ίσως η ερώτησή μου να έχει απαντηθεί ήδη.... Σε περίπτωση που θέλουμε να κάνουμε update στη συσκευή μας, το backup μέσω Zune το κάνουμε και αν ναί, πώς;

 

Sorry, WP newbie... :O

 

Το κάνει το zune by default κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει το zune by default κατά τη διαδικασία της αναβάθμισης, δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι εσύ.

 

Και στην περίπτωση που θέλω να κάνω κάποιο ξεκλείδωμα, όχι και τόσο official, το κάνει πάλι; Τι εννοώ.. Είμαι με την 7720. Θέλω να κρατήσω το συγκεκριμένο backup, σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με το ξεκλείδωμα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και στην περίπτωση που θέλω να κάνω κάποιο ξεκλείδωμα, όχι και τόσο official, το κάνει πάλι; Τι εννοώ.. Είμαι με την 7720. Θέλω να κρατήσω το συγκεκριμένο backup, σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά με το ξεκλείδωμα.

 

Aντεγραψε σε αλλο σημειο τον καταλογο:

C:\Users\ΤΟΔΙΚΟΣΟΥ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ\AppData\Local\Microsoft\Windows Phone Update

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχω ενα προβλημα.Εχω windows 7 home premium και ξαφνικα δεν διαβαζει το στικακι.Με το που το συνδεω κανει τον χαρακτηριστικο ηχο οταν συνδεουμε μια συσκευη,φαίνεται στην διαχείριση των συσκευών (και δείχνει πως λειτουργεί κανονιλκά)αλλά δεν μου εμφανίζει το γνωστο παραθυρο στην επιφανεια εργασιας ουτε φενεται στον υπολογιστη εκει που ειναι ο σκληρος δισκος κτλ.προσφατα το ειχα συνδεσει σε εναν mac δεν ξερω μηπως επαιξε ρολο γιατι απο τοτε δεν δουλευει σωστα!στον mac ακομα και τωρα συνδεεται κανονικα.μεχρι και φορματ στον υπολογιστη εκανα αλλα τιποτα.οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη για μενα.ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!εχω ενα προβλημα.Εχω windows 7 home premium και ξαφνικα δεν διαβαζει το στικακι.Με το που το συνδεω κανει τον χαρακτηριστικο ηχο οταν συνδεουμε μια συσκευη,φαίνεται στην διαχείριση των συσκευών (και δείχνει πως λειτουργεί κανονιλκά)αλλά δεν μου εμφανίζει το γνωστο παραθυρο στην επιφανεια εργασιας ουτε φενεται στον υπολογιστη εκει που ειναι ο σκληρος δισκος κτλ.προσφατα το ειχα συνδεσει σε εναν mac δεν ξερω μηπως επαιξε ρολο γιατι απο τοτε δεν δουλευει σωστα!στον mac ακομα και τωρα συνδεεται κανονικα.μεχρι και φορματ στον υπολογιστη εκανα αλλα τιποτα.οποιαδηποτε βοηθεια θα ηταν πολυτιμη για μενα.ευχαριστω πολυ!

 

oups λαθος sorry δεν ειδα οτι ειναι για κινητα εδω!οντως δεν ειχα πιει ακομα και το freddaki μου :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πότε θα έρθει η επίσημη αναβάθμιση σε tango.Η ερώτηση μου αφορά το htc trophy με σύνδεση δίκτυο της vodafone.Στο κινητό εχω κάνει ολες τις επίσημες ενημερώσεις μέχρι και την 7.10.8107.79

Κάποιοι υποστηρίζουν οτι η αναβάθμιση έχει γίνει ήδη, αλλα εγώ δεν βρίσκω μέχρι σήμερα τίποτα και εχω δοκιμάσει και την forced αποσύνδεση δικτύου μήπως και μου έρθει.Αν υπάρχει κάποια πληροφορία για το παραπάνω ερώτημα ειναι ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πότε θα έρθει η επίσημη αναβάθμιση σε tango.Η ερώτηση μου αφορά το htc trophy με σύνδεση δίκτυο της vodafone.Στο κινητό εχω κάνει ολες τις επίσημες ενημερώσεις μέχρι και την 7.10.8107.79

Κάποιοι υποστηρίζουν οτι η αναβάθμιση έχει γίνει ήδη, αλλα εγώ δεν βρίσκω μέχρι σήμερα τίποτα και εχω δοκιμάσει και την forced αποσύνδεση δικτύου μήπως και μου έρθει.Αν υπάρχει κάποια πληροφορία για το παραπάνω ερώτημα ειναι ευπρόσδεκτη

Ευχαριστώ.

 

Μηπως ειναι κανενα κλειδωμενο απο Γερμανια ???

ΟΠως και να εχει δοκιμασε τον τροπο με το zune ... εχω κανει ετσι 2-3 trophy αγορασμενα απο την εδω Vodafone....

Δεν θα πιασει με την πρωτη η με την 20η ...Αν επεμενεις ομως θα γινει ....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι κανενα κλειδωμενο απο Γερμανια ???

ΟΠως και να εχει δοκιμασε τον τροπο με το zune ... εχω κανει ετσι 2-3 trophy αγορασμενα απο την εδω Vodafone....

Δεν θα πιασει με την πρωτη η με την 20η ...Αν επεμενεις ομως θα γινει ....

Το trophy το έχω αγοράσει απο την vofafone Ελλάδος με την προσφορά των 200 euro που είχε κάνει πριν ενάμιση χρόνο.Εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλα δεν πάει σε πιο καινούργια έκδοση.Ψάχνοντας βρήκα κάποιον που είχε κανει ερώτηση στον λογαριασμό της vodafone στο facebook και του απάντησαν οτι το tango update θα δωθεί μέχρι τον Δεκέμβριο λόγο καθυστέρησης της Microsoft.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Aντεγραψε σε αλλο σημειο τον καταλογο:

C:\Users\ΤΟΔΙΚΟΣΟΥ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ\AppData\Local\Microsoft\Windows Phone Update

 

Κι αν δεν υπάρχει η συγκεκριμένη διαδρομή; Windows Vista έχω ( μεγάλη ιστορία...... )

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κι αν δεν υπάρχει η συγκεκριμένη διαδρομή; Windows Vista έχω ( μεγάλη ιστορία...... )

 

Αν κανεις αναβαθμιση η backup θα δημιουργηθει ο καταλογος

Link to comment
Share on other sites

Το trophy το έχω αγοράσει απο την vofafone Ελλάδος με την προσφορά των 200 euro που είχε κάνει πριν ενάμιση χρόνο.Εχω δοκιμάσει τα πάντα αλλα δεν πάει σε πιο καινούργια έκδοση.Ψάχνοντας βρήκα κάποιον που είχε κανει ερώτηση στον λογαριασμό της vodafone στο facebook και του απάντησαν οτι το tango update θα δωθεί μέχρι τον Δεκέμβριο λόγο καθυστέρησης της Microsoft.Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση.

 

Εχω κανει update απο το zune με την μεθοδο του "κοβω το ιντερνετ" σε 2-3 τετοια trophy ....

Ξαναπροσπαθησε !!!

Οδηγιες ... http://www.techturn.in/2012/07/how-to-force-zune-player-for-windows-phone-7-5-tango-update/

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να χτυπάει η δόνηση συνέχεια κι όχι για 2 δευτερόλεπτα? Όλα τα wp το κάνουν αυτό και κάτι μου λέει πως υπάρχει τρόπος
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να χτυπάει η δόνηση συνέχεια κι όχι για 2 δευτερόλεπτα? Όλα τα wp το κάνουν αυτό και κάτι μου λέει πως υπάρχει τρόπος

 

Στις Ρυθμισεις εχει μια επιλογη attentive phone ..δοκιμασε να απενεργοποιησεις αυτες τις επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμισεις εχει μια επιλογη attentive phone ..δοκιμασε να απενεργοποιησεις αυτες τις επιλογες

 

Δεν το βρίσκω πουθενά! Η συσκευή είναι Nokia

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Δε μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από marketplace.

error code : c101a006

Διαβάζω στο νετ ότι έχει να κάνει με τα terms & conditions ότι δεν έχω κάνει accept.

Λέει να κάνεις στα sites (zune.net, live.com κτλ) sign out k sign in να σβήσεις cookies κτλ για να σου ξαναπεί με κάποιο τρόπο να κάνεις accept στα T&C, αλλά τίποτα.

Αυτό άρχισε (μάλλον) από τότε που μου έβγαζε error και δε μου έκανε το τελευταίο update.

Τελοσπάντων, έκανα hard reset, με cab sender είμαι πλήρως ενημερωμένος, αλλά τίποτα, έχω ένα κινητό - μαμά και δε μπορώ να κάνω τίποτα να προσθέσω καμία εφαρμογή.

Το κινητό είναι το lg-e900.

Τι να κάνω πια;

Α, δοκίμασα να εγκαταστήσω και από το ίντερνετ από το windowsphone.com/marketplace εφαρμογή, τίποτα και πάλι, μου βγάζει σφάλμα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχουν σπάσει τα νεύρα.

Δε μπορώ να εγκαταστήσω καμία εφαρμογή από marketplace.

error code : c101a006

Διαβάζω στο νετ ότι έχει να κάνει με τα terms & conditions ότι δεν έχω κάνει accept.

Λέει να κάνεις στα sites (zune.net, live.com κτλ) sign out k sign in να σβήσεις cookies κτλ για να σου ξαναπεί με κάποιο τρόπο να κάνεις accept στα T&C, αλλά τίποτα.

Αυτό άρχισε (μάλλον) από τότε που μου έβγαζε error και δε μου έκανε το τελευταίο update.

Τελοσπάντων, έκανα hard reset, με cab sender είμαι πλήρως ενημερωμένος, αλλά τίποτα, έχω ένα κινητό - μαμά και δε μπορώ να κάνω τίποτα να προσθέσω καμία εφαρμογή.

Το κινητό είναι το lg-e900.

Τι να κάνω πια;

Α, δοκίμασα να εγκαταστήσω και από το ίντερνετ από το windowsphone.com/marketplace εφαρμογή, τίποτα και πάλι, μου βγάζει σφάλμα.

 

Ειναι ευκολο να δεις αν ειναι προβλημα του κινητου η του λογαριασμου ... Φτιαξε ενα νεο λογαριασμο στο hotmail ...

κανε reset το κινητο και βαλε τον νεο λογαριασμο ..αν κατεβαζει ειναι θεμα λογαρισμου ..αν οχι ειναι θεμα κινητου

Ξεκαθαρισε αυτο πρωτα και θα δουμε τα υπολοιπα μετα

Link to comment
Share on other sites

Του λογαριασμού πρόβλημα είναι. Μετά από hard reset και sign in με άλλο hotmail, κατέβηκαν κανονικότατα εφαρμογές.

Τι γίνεται ****το μου, τι να κάνω;

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-wpapps/error-c101a006/1f7226b9-46f2-4d67-809b-bb6657ef6af7

 

Αυτό δε δουλεύει πάντως.

Edited by AfterForever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...