Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση εχω παιδια! Οταν βγαινουν αναβαθμισεις για τις εφαρμογες/παιχνιδια που εχει καποιος στο κινητο εγκατεστημενες, δεν θα πρεπει να ελεγχει το λειτουργικο μονο του οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ αν υπαρχει καποια αναβαθμιση και να σου εμφανιζει τον αριθμο τους διπλα στο marketplace αλλα και στις ενημερωσεις οταν μπεις; Σε μενα δεν το κανει και πρεπει να πλοηγηθω σε καθε μια μια και τοτε να βγαλει σε εκεινη τη συγκεκριμενη εκτος απο το κουτακι κοινοποιηση και το ενημερωση. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση; Γιατι σε μια φιλη μου με το 710 γινεται αυτοματα αυτη η δουλεια..

 

Καλησπέρα. Σε 'μένα μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ, μέσω 3g ή wifi, μπαίνοντας στο Marketplace μου εμφανίζει ότι υπάρχουν π.χ. 5 updates κάτω αριστερά στην οθόνη.. Μήπως έχεις "πειράξει" κάποια ρύθμιση; :confused:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Loop μαλλον έχεις ξεχασει τα restart που κάναμε για να ελευθερωσουμε μνημη ;) η τον taskmanager για να κλείσουμε τα ανοιχτα apps.

θα επρεπε πριν το πάρεις να έχεις ενημερώθει για τα - και τα + :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε 'μένα μόλις συνδεθώ στο ίντερνετ, μέσω 3g ή wifi, μπαίνοντας στο Marketplace μου εμφανίζει ότι υπάρχουν π.χ. 5 updates κάτω αριστερά στην οθόνη.. Μήπως έχεις "πειράξει" κάποια ρύθμιση; :confused:

 

Αυτο θα επρεπε να συμβαινει σε εμενα αλλα τπτ. Και ειναι κουραστικο να ψαχνω μηπως και υπαρχει αναβαθμιση.. Δεν ξερω.. Δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι σχετικα με αυτο αλλα καμια ιδεα προς τα που να δω;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα επρεπε να συμβαινει σε εμενα αλλα τπτ. Και ειναι κουραστικο να ψαχνω μηπως και υπαρχει αναβαθμιση.. Δεν ξερω.. Δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι σχετικα με αυτο αλλα καμια ιδεα προς τα που να δω;

 

Πιο αργά θα το ψάξω και θα σου πω. :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια κριτική απέναντι στη συσκευή που απέκτησα και έχει το συγκεριμένο λειτουργικό.

Η συγκεκριμένη συσκευή είναι η φτηνότερη, με τα πιο χαμηλά specs και απευθύνεται στο κοινο που θελει ένα τηλεφωνο για να κάνει τα βασικα. Τα wp7 έχουν πολλά μείον αλλά και αρκετά συν. Είναι πιο σταθερά από οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί, είναι απλά και κατανοητά και μόνο αυτος που έχει μάθει σε καλό android μπορεί να παραπονεθεί για κάποια πράγματα. Τώρα αν δεν στέλνει εφαρμογές μέσω Bluetooth η αν δεν κάνει attached κάτι στο mail μπορώ να το καταλάβω και εν μέρει να το δικαιολογήσω. Ελπίζουμε με την 7.8 να διορθωθούν κάποια πραγματάκια και that's that το λειτουργικό πλέον θα έχει κλείσει το κύκλο του.

 

--------------------------------

Ζαρντιμ παραιτησου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

A η συγκεκριμένη συσκευή απευθύνεται σε κοινό που θέλει απλά ενα τηλεφωνο για τα βασικά οπως λες ασ μην την αποκαλουμε smartphone και ασ μην ειχε windows, Εαν αποκτούσα το lumia 710 ή 900 θα ειχα windows explorer ή usb mass storage ή sd slot ή χρηση ως Modem μεσω usb? Τοτε εκανα λάθος, αλλα αυτά δεν θα τα είχα ούτε τότε, απλά θα λειτουγούσε η συσκευή με κάποια ηλίθια παιχνιδάκια π.χ. angry birds σωστα?

Το αν ειναι σταθερό αυτό το λειτουργικό ναι είναι, όπως ειναι και το leitoyrgik;o en;ow imac desktop, αφου δεν φορτώνει τίποτα εκτός απο προκαθορισμένες εφαρμογές του κατασκευαστη τους. Αν τις λειτουργιές που σου περιέγραψα πιο πάνω δεν τις θεωρείς απαραίτητες παω πάσο, αλλα ακόμα και ενα φτηνιάρικο glofish χ600 που και στην εποχή του ηταν Low end είχε αυτες τις λειτουργείες που έγραψα, τώρα αν εσένα σου φαινονται όλα αυτα λογικά σε εμενα οχι. Μπορεις να μου πεις πως διάολο θα στειλω ενα pdf kai ena doc απο το pc μου στο lumia ΧΩΡΙΣ ΣΥΝΔΕΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ, έχεις σκεφτεί ότι μπορεί να είμαι σε ένα ταξίδι και για τη δουλεία μου απλά να θέλω να μεταφέρω ενα xls απο το λαπτοπ στο lumia χωρις να εχω εκεινη την ωρα ιντερνετ διαθέσιμο και να μην επιθυμω την χρέωση μου μεσω της σύνδεσης δεδομένων του κινητου?

Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν σου φταιει το κινητο αλλα το λειτουργικο!!! Αρα αφου ξερεις τοσα για το λειτουργικο εγω αποκλειω καθε πιθανοτητα να εχεις αγορασει το συγκεκριμενο τηλεφωνο!!! Μονο για να κραξεις μπηκες και τιποτα αλλο!!
Link to comment
Share on other sites

Αρα δεν σου φταιει το κινητο αλλα το λειτουργικο!!! Αρα αφου ξερεις τοσα για το λειτουργικο εγω αποκλειω καθε πιθανοτητα να εχεις αγορασει το συγκεκριμενο τηλεφωνο!!! Μονο για να κραξεις μπηκες και τιποτα αλλο!!

 

Σοβαρά και εγω λέω πως είτε δουλεύεις στη Microsoft, ή εισαι πωλητής της nokia, ποιος κερδίζει? Λες και άλλη δουλειά δεν έχω απο το να κράζω σε σάιτ, Αν δεις το συγκεκριμένο θέμα αφγορά τα windows phone 7 όποτε και κάνω κριτική για την συσκευή που απέκτησα το αν εσυ παρεξηγήσε δικό σου πρόβλημα.

Δικαιούμαι να κάνω κριτική απέναντι σε ενα λειτουργικό όταν το έχω δοκιμάσει σε διάφορες εκδόσεις του windows ce 3.0 (pcketpc 2000,2002,2003) mobile μέχρι την 6,1 Οι συσκευές που είχα έχω είναι: ipaq h5450 (αποκτήθηκε στο εφωτερικό χωρις υποστήριξη ελληνικών πουλύθηκε αργότερα με την εφαρμογή ectaco), ipaq h5550, ipaq rz1710, glofish x600,x900, mio a350, htc diamond το προηγούμενο μου που αντικαταστάθηκε με το lumia, και κρίνοντας το λειτουργικό αυτό στην τελευταία του έκδοση ναι είναι δυσχρηστο και ηλίθιο αποστερώντας απο τον χρήστη βασικές δυνατότητες, Τωρα το lumia σαν κατασκεύη ειναι μια χαρα στιβαρό και το gorilla glass τζαμι στην οθόνη ειναι καταπληκτικό αλλα μεχρι εκεί

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει θέμα ,πάντως......

 

Το ειδα και εγω Βασιλη .. περιεργο ισως εχει να κανει με τον λογαρισμο του hotmail η την γενικη αναδιαρθρωση των σαιτ της MS και ειναι προσωρινο

 

Νομιζω οτι η συνεχιση της κουβεντας με τον φιλο Loop3636 δεν εχει εννοια γιατι δεν ρωταει κατι να απαντησουμε ...

Η στοχευμενη κουβεντα για πραγματα που δεν κανει το λειτουργικο (και οχι το τηλ) δειχνει οτι το εψαξε ..

 

Τωρα γιατι δεν το εψαξε πριν το αγορασει δεν ξερω ...

Για αυτο ας το τελειωσουμε εδω .. Αν φιλε Loop3636 εχεις καμμια ερωτηση η απορια να σε βοηθησουμε ευχαριστως

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω Βασιλη .. περιεργο ισως εχει να κανει με τον λογαρισμο του hotmail η την γενικη αναδιαρθρωση των σαιτ της MS και ειναι προσωρινο

 

 

Δεν έχουν όλοι θέμα,εκεί είναι το περίεργο..... Λες να φταίει που το hotmail μου που είναι US,όπως και το region?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα επρεπε να συμβαινει σε εμενα αλλα τπτ. Και ειναι κουραστικο να ψαχνω μηπως και υπαρχει αναβαθμιση.. Δεν ξερω.. Δεν νομιζω να εχω πειραξει κατι σχετικα με αυτο αλλα καμια ιδεα προς τα που να δω;

 

Καλησπέρα! Συγνώμη για τη καθυστέρηση.. Έψαξα σε όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένα για τις εφαρμογές από το Marketplace. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν πιθανότητα είναι τι έχεις επιλέξει στις Ρυθμίσεις, στην κατηγορία Region+Language. Επίσης, το mail που έχεις βάλει σαν κύριο, είναι Ελληνικό ή US;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν όλοι θέμα,εκεί είναι το περίεργο..... Λες να φταίει που το hotmail μου που είναι US,όπως και το region?

 

Οχι γιατι και εγω us εχω ... Εχεις αλλο pc να το δεις απο εκει ? Τι λειτουργικο εχεις ? μηπως xp sp2 ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι και εγω us εχω ... Εχεις αλλο pc να το δεις απο εκει ? Τι λειτουργικο εχεις ? μηπως xp sp2 ?

 

Win7 x64 σε 2 ΗΥ και πάλι τα ίδια μου βγάζει....

Πατάω "Purchase history" με διάφορους browsers και μετά βγάζει:

 

Server Error

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed.

Link to comment
Share on other sites

:cry: παιδιά χαιρετώ μιας και το πούλησα το ομνια 7 και σύντομα θα πάω στο nexus4 :cry:

βέβαια θα ήθελα να ρίξω μια ματιά και στο htc 8s αλλά δεν νομίζω... :X

Link to comment
Share on other sites

:cry: παιδιά χαιρετώ μιας και το πούλησα το ομνια 7 και σύντομα θα πάω στο nexus4 :cry:

βέβαια θα ήθελα να ρίξω μια ματιά και στο htc 8s αλλά δεν νομίζω... :X

 

Καλοριζικο φιλε ... Σε χαιρεταμε και εμεις ..που παλι σε wp θα παμε

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα νεότερο τι θα γίνει (είτε στα 7.8 είτε στα 8) με υπηρεσίες που λοίπουν από την Ελλάδα, όπως η αγορά μουσικής και τo Local Scout;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Συγνώμη για τη καθυστέρηση.. Έψαξα σε όλες τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένα για τις εφαρμογές από το Marketplace. Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ σαν πιθανότητα είναι τι έχεις επιλέξει στις Ρυθμίσεις, στην κατηγορία Region+Language. Επίσης, το mail που έχεις βάλει σαν κύριο, είναι Ελληνικό ή US;

 

ολες οι ρυθμισεις ειναι στα ελληνικα οπως και το κυριο mail. Ειχα παλιο σε uk νομιζω ηταν λογω του xbox live και εκανα νεο μονο και μονο λογω της μη μεταφορας region. Ειναι hotmail.com.

Link to comment
Share on other sites

ολες οι ρυθμισεις ειναι στα ελληνικα οπως και το κυριο mail. Ειχα παλιο σε uk νομιζω ηταν λογω του xbox live και εκανα νεο μονο και μονο λογω της μη μεταφορας region. Ειναι hotmail.com.

 

Κανε μια δοκιμη και βαλε στις ρυθμισεις του Regon Language την τελευταια επιλογη UK ...

Κανε επανεκκινηση και αστο κανα δυο μερες να δεις ...

Link to comment
Share on other sites

Εχει και πολλες επιλογες! Αφησα γλωσσα και τοπικες ρυθμισεις σε ελληνικα και αλλαξα τοπικες ρυθμισεις συστηματος σε uk. Δεν ξερω αν εννοουσες ολα.. Παντως μεχρι τωρα τιποτα αν και ξερω πως υπαρχει αναβαθμιση στο xbox live extras.
Link to comment
Share on other sites

Εχει και πολλες επιλογες! Αφησα γλωσσα και τοπικες ρυθμισεις σε ελληνικα και αλλαξα τοπικες ρυθμισεις συστηματος σε uk. Δεν ξερω αν εννοουσες ολα.. Παντως μεχρι τωρα τιποτα αν και ξερω πως υπαρχει αναβαθμιση στο xbox live extras.

 

Δοκίμασε αυτές τις ρυθμίσεις: Display language: English ( UK ), Region format: Greek, System locale: Greek, Browser & search: English ( United States ). Όλα αυτά όμως, με hotmail.gr...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, απελπισμένος με το Lumia 610 όπως έγραψα και μερικές μέρες νωρίτερα, θέλω να ρωτήσω, υπάρχει κάποια πειραγμένη rom, ή κατι τυπου jailbreak
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν βρηκα ακρη και με αυτες τις ρυθμισεις.. Δεν εβαλα βεβαια ελληνικο hotmail αλλα δοκιμασα την αλλαγη γλωσσας κλπ. Δυστυχως ενα Lumia 710 που εχω προσβαση δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.. Ευχαριστω για τις απαντησεις ομως!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν βρηκα ακρη και με αυτες τις ρυθμισεις.. Δεν εβαλα βεβαια ελληνικο hotmail αλλα δοκιμασα την αλλαγη γλωσσας κλπ. Δυστυχως ενα Lumia 710 που εχω προσβαση δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα.. Ευχαριστω για τις απαντησεις ομως!

 

Γιατί δεν αντιγράφεις μία προς μία τις ρυθμίσεις από αυτό το 710; :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μία απορία σχετικά με τις επαφές στο κινητό και το outlook.com

 

Στο κινητό έχω κανονικά κάνει link όλες τις επαφές με τους διαφορους λογαριασμούς που έχουν. Στο outlook.com οι επαφές όμως δεν εμφανίζονται όπως είναι στο κινητό. Άλλες έχουν διαφορετικό όνομα, άλλες δεν έχουν γίνει link όπως πρέπει κτλ. Κάτι κάνω λάθος ή πρέπει να κάνουμε την διαδικασία δύο φορές; Πίστευα ότι ο συγχρονισμός των επαφών θα έκανε όλες τις επαφές όμοιες, και στο κινητό, και στο outlook.com

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Εαν εννοείς τις επαφές που έχεις κάνει link πχ facebook και windows live account αυτές δεν θα στις δείχνει ετσι στο outlook.com

η σύνδεση μεταξύ των επαφών υπάρχει μόνο στο τηλ και σε περίπτωση format(εργοστασιακό reset) του κινητού αυτές οι συνδέσεις χάνονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...