Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 7 Series


niknik
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Του λογαριασμού πρόβλημα είναι. Μετά από hard reset και sign in με άλλο hotmail, κατέβηκαν κανονικότατα εφαρμογές.

Τι γίνεται ****το μου, τι να κάνω;

 

http://answers.microsoft.com/en-us/winphone/forum/wp7-wpapps/error-c101a006/1f7226b9-46f2-4d67-809b-bb6657ef6af7

 

Αυτό δε δουλεύει πάντως.

 

Καλά, πώς έφτιαξες και ενεργοποιήσες hotmail λογαριασμό, χωρίς να κάνεις accept τα Terms & Conditions; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είχα ήδη ένα 2ο hotmail και έβαλα αυτό.

 

Ισως αυτο ειναι το προβλημα ...Αν δεν εχεις πληρωσει εφαρμογες με το προηγουμενο ...βαλε το δευτερο και τελειωσες ...

Η φτιαξε ενα καινουργιο και μετεφερε επαφες κλπ εκει !!!

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ να κάνω λινκ τις επαφές του outlook με τις επαφές του facebook και δεν μου συγχρονίζει το link στο κινητό με τίποτα, έχει καταφέρει κανείς να κάνει μια επαφή outlook πχ έναν αριθμό με το facebook της επαφής αυτής link και μετά απο restore να τα προσθέτει στο κινητό linked και όχι ξεχωριστά facebook - outlook ?

 

για κάποιο λόγο έχω καταφέρει μόνο σε μια επαφή να γίνει αυτό και δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ και στις άλλες

 

στη συγκεκριμένη επαφή όταν κάνω restore το κινητό μου τη βάζει εξαρχής linked το outlook που είναι στην ουσία ο αριθμός και το facebook

 

ενω στις άλλες τα προσθέτει ξεχωριστά και ας είναι linked στο outlook

 

Edit: τώρα κατάλαβα τι παίζει εδώ. Πρέπει η επαφή outlook να έχει ακριβώς ίδιο όνομα με την επαφή facebook, έτσι ώστε μέσω του manage -> clear up contacts να βρεθούν τα όμοια και να γίνουν link.

Αλλιώς προσθήκη αριθμού πάνω στο facebook contact έτσι ώστε να γίνει αυτόματα η αποθήκευση στο outlook με το ίδιο όνομα - επώνυμο εξαρχής και να αναγνωρίζεται ως ένα μετά την επαναφορά, ομολογώ ότι εγώ έφτιαχνα τα links αλλά πχ το contact παναγιώτης με το panagiotis και γι αυτό δεν αποθήκευε link.. και φυσικά θέλει reset το τηλέφωνο αλλιώς δεν στρώνει αν η αλλαγή γίνει μετά (δεν συγχρονίζει σε linked επαφή το outlook - facebook)...

Edited by Spidergr
solved
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα! Νέες απορίες.. Σε συσκευή με WP7.5, που δεν είναι Lumia, δε μπορώ να "βάλω" τη δυνατότητα της αναζήτησης ( search ) στην εφαρμογή Χάρτες;

 

Και η άλλη απορία μου είναι αν μπορώ να "βάλω" με κάποιο τρόπο, πάλι στους Χάρτες, τη δυνατότητα για καθοδήγηση προς έναν προορισμό, όπως είναι η εφαρμογή της Nokia, Nokia Drive.... :worry: Δε θέλω να βάλω τη συγκεκριμένη εφαρμογή ( Drive ), αλλά να έχω την ίδια δυνατότητα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η αναζήτηση λειτουργεί μόνο αν έχεις τη γλώσσα στα αγγλικά. Γύρνα τη στα αγγλικά αν το έχεις στα ελληνικά, άνοιξε το Maps και κοίτα αν έχει search.
Link to comment
Share on other sites

πειραζοντας το κινητο μου εμφανισε ομοδοποιηση κατα γραμμα στις εφαρμογες

πως φευγει αυτο?

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Δεν φεύγει. Μετά απο έναν αριθμό απο εφαρμογές τα εμφανίζει έτσι
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι ότι δεν φεύγει σε μη ξεκλείδωτο κινητό.Σε ξεκλειδωμένο κινητό με custom rom,φεύγει
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η αναζήτηση λειτουργεί μόνο αν έχεις τη γλώσσα στα αγγλικά. Γύρνα τη στα αγγλικά αν το έχεις στα ελληνικά, άνοιξε το Maps και κοίτα αν έχει search.

 

Στα Αγγλικά έχω το μενού. Αλλά, το region format, system locale και browser και search language είναι στα Ελληνικά. Εννοείς να τα αλλάξω όλα;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στα Αγγλικά έχω το μενού. Αλλά, το region format, system locale και browser και search language είναι στα Ελληνικά. Εννοείς να τα αλλάξω όλα;

 

Μονο την τελευταια επιλογη (browser and search ) βαλε στα UK english

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η αναζήτηση λειτουργεί μόνο αν έχεις τη γλώσσα στα αγγλικά. Γύρνα τη στα αγγλικά αν το έχεις στα ελληνικά, άνοιξε το Maps και κοίτα αν έχει search.

 

Μονο την τελευταια επιλογη (browser and search ) βαλε στα UK english

 

Thanks και στους 2!!!! :) Λειτούργησε αμέσως και μπορώ να πω ότι όλο και περισσότερο με βολεύουν τα WP!!! :D

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Στο marketplace όταν πατάω το "Purchase history" να δω τα apps μου,βγάζει: "Server Error

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed".

 

Εδώ και καιρό δεν έδειχνε όλες τις εφαρμογές που είχα αποκτήσει...αλλά πλέον τα'παιξε εντελώς!!! Οι υπόλοιποι έχετε θέμα ή βλέπετε όλες τις εφαρμογές???:wacko::wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Στο marketplace όταν πατάω το "Purchase history" να δω τα apps μου,βγάζει: "Server Error

 

500 - Internal server error.

There is a problem with the resource you are looking for, and it cannot be displayed".

 

Εδώ και καιρό δεν έδειχνε όλες τις εφαρμογές που είχα αποκτήσει...αλλά πλέον τα'παιξε εντελώς!!! Οι υπόλοιποι έχετε θέμα ή βλέπετε όλες τις εφαρμογές???:wacko::wacko::wacko:

 

Σε 2 διαφορετικους λογ/σμους (με ενα samsung omnia w και ενα htc titan) ...δουλευουν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, πριν μια εβδομάδα απέκτησα το lumia 610 και ειναι η χειρότερη συσκευή που εχω αποκτήσει, δεν ειναι smartphone ούτε pocketpc πολυ περισσότερο. Ασχολούμε με windows mobile πανω απο 10 χρόνια και πραγματικά αυτό το τηλέφωνο είναι εφιάλτης, απλά μια προσπάθεια να αντιγράψουν το iphone με το brand windows. Δε καταλαβαίνω τι στο....... τους ήρθε και θεώρησαν πως πρέπει να χρησιμοποιήσεις τo zune για να συγχρονίσεις την συσκευή σου με το pc. Μεχρι και στην έκδοση 6,1 σε αυτό το λειτουργικό μπορούσες μεσω usb να το συνδέσεις απλά στο pc και να πετάξεις μεσα στη συσκευή τους φακέλους σου όπως θέλεις εσυ π.χ. στον ίδιο φάκελο να εχεις εικονα βίντεο και κανα pdf, xls, Στο lumia πρέπει να συχρονίσεις μεσω zune και στη συνέχεια να τοποθετήσεις αρχεία στη συσκευή αλλά ξεχωριστα ηχο εικόνες βίντεο όπως θέλει η συσκευή ΑΙΣΧΟΣ. Σαν να μην εφτανε αυτό η συσκευή αυτόνομα που θέλει να λέγεται smartphone απώλεσε τον windows explorer δεν μπορεις να δημιουργησεις αντιγραψεις μετονομασεις φακελους στη συσκευη.Το λειτουργικό ειναι ενα σύνολο απο συντομεύσεις για να χρεωσιμες ηλίθιες υπηρεσίες μέσω ιντερνετ, δε μπορω να καταλάβω τι είχαν στο μυαλό τους όταν το σχεδίαζαν μπορει να το χαρίσω στο ανηψακι μου, Π.χ. το htc diamond το κάνει σκόνη σε λειτουργικότητα. Οσον αναφορά την πλοήγηση ειναι μια απο τα ίδια...., ακουσον άκουσον σε windows mobile συσκευή να μην μπορείς να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα πλοήγησης της αρεσκείας σου, Δε μιλάω για κάτι το εξεζητημενο όσα ανέφερα ήταν δυνατότητες που υπήρχαν σε όλα τα windows mobile pocket pcs, Επειδή οι συσκευές αυτές είχαν πιο επαγγελματικό χαρακτήρα δεν ήταν τόσο φιλικές για κάποιο αρχάριο αλλα εγω που ψάχνω κάτι τέτοιο εχω μείνει με ενα άχρηστο κινητό. Οσο για εγκατάσταση εφαρμογών ειναι απείρως ηλιθιο να πρέπει να στείλεις μαιλ στη συσκευη σου, ΔΕΝ επιθυμω να χρησιμοποιώ καμια διτυακή εφαρμογη για να μεταφέρω αρχεία μου απο το pc μου στο κινητο και τούμπαλιν, πολυ δε περισσότερο να κοινοποιω τα αρχεία μου στους server της microsoft (σιγα μην εχω και εμπιστοσύνη στην αποιαδήποτε εταιρία), χαθηκε να εχει ενα sd slot αυτόγινόταν σε οποιοδήποτε ipaq 10 ετη πριν.....τι να πω απλα Αισχος
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο σε αυτά που λέει, τα windows phone πάσχουν άπειρα στο κομμάτι του file manager και το zune είναι χάλια, άλλωστε και γι αυτό το παρατάει και η ίδια η microsoft απο τα wp 8

Δύο είναι τα τρωτά σημεία του wp7+ ένα το σύστημα διαχείρισης αρχείων και τα push notifications. Εγώ προσωπικά αν δω ότι στα wp8 δεν έχουν κάνει ολοκληρωτική αλλαγή θα στραφώ αλλού. Ωραία περάσαμε με το wp 7 αλλά φτάνει σχεδον 1.5 χρόνος.. :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, πριν μια εβδομάδα απέκτησα το lumia 610 και ειναι η χειρότερη συσκευή που εχω αποκτήσει, δεν ειναι smartphone ούτε pocketpc πολυ περισσότερο. Ασχολούμε με windows mobile πανω απο 10 χρόνια και πραγματικά αυτό το τηλέφωνο είναι εφιάλτης, απλά μια προσπάθεια να αντιγράψουν το iphone με το brand windows. Δε καταλαβαίνω τι στο....... τους ήρθε και θεώρησαν πως πρέπει να χρησιμοποιήσεις τo zune για να συγχρονίσεις την συσκευή σου με το pc. Μεχρι και στην έκδοση 6,1 σε αυτό το λειτουργικό μπορούσες μεσω usb να το συνδέσεις απλά στο pc και να πετάξεις μεσα στη συσκευή τους φακέλους σου όπως θέλεις εσυ π.χ. στον ίδιο φάκελο να εχεις εικονα βίντεο και κανα pdf, xls, Στο lumia πρέπει να συχρονίσεις μεσω zune και στη συνέχεια να τοποθετήσεις αρχεία στη συσκευή αλλά ξεχωριστα ηχο εικόνες βίντεο όπως θέλει η συσκευή ΑΙΣΧΟΣ. Σαν να μην εφτανε αυτό η συσκευή αυτόνομα που θέλει να λέγεται smartphone απώλεσε τον windows explorer δεν μπορεις να δημιουργησεις αντιγραψεις μετονομασεις φακελους στη συσκευη.Το λειτουργικό ειναι ενα σύνολο απο συντομεύσεις για να χρεωσιμες ηλίθιες υπηρεσίες μέσω ιντερνετ, δε μπορω να καταλάβω τι είχαν στο μυαλό τους όταν το σχεδίαζαν μπορει να το χαρίσω στο ανηψακι μου, Π.χ. το htc diamond το κάνει σκόνη σε λειτουργικότητα. Οσον αναφορά την πλοήγηση ειναι μια απο τα ίδια...., ακουσον άκουσον σε windows mobile συσκευή να μην μπορείς να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα πλοήγησης της αρεσκείας σου, Δε μιλάω για κάτι το εξεζητημενο όσα ανέφερα ήταν δυνατότητες που υπήρχαν σε όλα τα windows mobile pocket pcs, Επειδή οι συσκευές αυτές είχαν πιο επαγγελματικό χαρακτήρα δεν ήταν τόσο φιλικές για κάποιο αρχάριο αλλα εγω που ψάχνω κάτι τέτοιο εχω μείνει με ενα άχρηστο κινητό. Οσο για εγκατάσταση εφαρμογών ειναι απείρως ηλιθιο να πρέπει να στείλεις μαιλ στη συσκευη σου, ΔΕΝ επιθυμω να χρησιμοποιώ καμια διτυακή εφαρμογη για να μεταφέρω αρχεία μου απο το pc μου στο κινητο και τούμπαλιν, πολυ δε περισσότερο να κοινοποιω τα αρχεία μου στους server της microsoft (σιγα μην εχω και εμπιστοσύνη στην αποιαδήποτε εταιρία), χαθηκε να εχει ενα sd slot αυτόγινόταν σε οποιοδήποτε ipaq 10 ετη πριν.....τι να πω απλα Αισχος

 

Φιλε μου επειδη ακριβως εισαι ψαγμενος οπως λες με τοσα χρονια στα windows mobile, θα επρεπε να ξερεις απο πριν το παρεις τι μπορει και τι δεν μπορει να κανει το συγκεκριμενο κινητο :)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα, πριν μια εβδομάδα απέκτησα το lumia 610 και ειναι η χειρότερη συσκευή που εχω αποκτήσει, δεν ειναι smartphone ούτε pocketpc πολυ περισσότερο. Ασχολούμε με windows mobile πανω απο 10 χρόνια και πραγματικά αυτό το τηλέφωνο είναι εφιάλτης, απλά μια προσπάθεια να αντιγράψουν το iphone με το brand windows. Δε καταλαβαίνω τι στο....... τους ήρθε και θεώρησαν πως πρέπει να χρησιμοποιήσεις τo zune για να συγχρονίσεις την συσκευή σου με το pc. Μεχρι και στην έκδοση 6,1 σε αυτό το λειτουργικό μπορούσες μεσω usb να το συνδέσεις απλά στο pc και να πετάξεις μεσα στη συσκευή τους φακέλους σου όπως θέλεις εσυ π.χ. στον ίδιο φάκελο να εχεις εικονα βίντεο και κανα pdf, xls, Στο lumia πρέπει να συχρονίσεις μεσω zune και στη συνέχεια να τοποθετήσεις αρχεία στη συσκευή αλλά ξεχωριστα ηχο εικόνες βίντεο όπως θέλει η συσκευή ΑΙΣΧΟΣ. Σαν να μην εφτανε αυτό η συσκευή αυτόνομα που θέλει να λέγεται smartphone απώλεσε τον windows explorer δεν μπορεις να δημιουργησεις αντιγραψεις μετονομασεις φακελους στη συσκευη.Το λειτουργικό ειναι ενα σύνολο απο συντομεύσεις για να χρεωσιμες ηλίθιες υπηρεσίες μέσω ιντερνετ, δε μπορω να καταλάβω τι είχαν στο μυαλό τους όταν το σχεδίαζαν μπορει να το χαρίσω στο ανηψακι μου, Π.χ. το htc diamond το κάνει σκόνη σε λειτουργικότητα. Οσον αναφορά την πλοήγηση ειναι μια απο τα ίδια...., ακουσον άκουσον σε windows mobile συσκευή να μην μπορείς να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα πλοήγησης της αρεσκείας σου, Δε μιλάω για κάτι το εξεζητημενο όσα ανέφερα ήταν δυνατότητες που υπήρχαν σε όλα τα windows mobile pocket pcs, Επειδή οι συσκευές αυτές είχαν πιο επαγγελματικό χαρακτήρα δεν ήταν τόσο φιλικές για κάποιο αρχάριο αλλα εγω που ψάχνω κάτι τέτοιο εχω μείνει με ενα άχρηστο κινητό. Οσο για εγκατάσταση εφαρμογών ειναι απείρως ηλιθιο να πρέπει να στείλεις μαιλ στη συσκευη σου, ΔΕΝ επιθυμω να χρησιμοποιώ καμια διτυακή εφαρμογη για να μεταφέρω αρχεία μου απο το pc μου στο κινητο και τούμπαλιν, πολυ δε περισσότερο να κοινοποιω τα αρχεία μου στους server της microsoft (σιγα μην εχω και εμπιστοσύνη στην αποιαδήποτε εταιρία), χαθηκε να εχει ενα sd slot αυτόγινόταν σε οποιοδήποτε ipaq 10 ετη πριν.....τι να πω απλα Αισχος

 

Έχεις δίκιο χάλια κινητό. Εαν θέλεις να το ξεφορτωθείς αυτό το μαύρο χάλι με εκατό ευρώ προσφέρομαι να σε εξυπηρετήσω. pm me για λεπτομέρειες!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει δίκιο σε αυτά που λέει, τα windows phone πάσχουν άπειρα στο κομμάτι του file manager και το zune είναι χάλια, άλλωστε και γι αυτό το παρατάει και η ίδια η microsoft απο τα wp 8

Δύο είναι τα τρωτά σημεία του wp7+ ένα το σύστημα διαχείρισης αρχείων και τα push notifications. Εγώ προσωπικά αν δω ότι στα wp8 δεν έχουν κάνει ολοκληρωτική αλλαγή θα στραφώ αλλού. Ωραία περάσαμε με το wp 7 αλλά φτάνει σχεδον 1.5 χρόνος.. :)

 

το ξέραμε σχεδόν ολοι οσοι πήραμε wp7 οτι θα έχουμε αυτα τα (-),

κάνοντας unlock το κινητο έχεις αρκετα απο αυτά που λείπουν απο τον φίλο μας.

Εγώ πάντως το είχα locked ενα χρόνο και δεν μπορω να πώ οτι με δυσκόλεψε και τόσο.Και εγώ ήμουν κατοχος wp 6+++ και εμένα με χάλασε λίγο στην αρχή το κλειδωμα σε ολα (να ναι καλα το μηλο) αλλα κατάφερα και βρήκα τις λύσεις και πλεόν έχω ενα κινητο 2 ετών πίσω που απλα τα σπαει :)

 

Υγ.

Πραγματικά κάτι πρέπει να κάνουν με τα Notifications !!!

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 διαφορετικους λογ/σμους (με ενα samsung omnia w και ενα htc titan) ...δουλευουν μια χαρα

 

Υπάρχει θέμα ,πάντως......

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια κριτική απέναντι στη συσκευή που απέκτησα και έχει το συγκεριμένο λειτουργικό. Βρήκα το σαιτ αυτό και το συγκεκριμένο θέμα σχετικο με windows phone 7 οπότε σκι σχολίασα. Οπότε και τα σχόλια του τύπου να το πετάξεις να το χαρίσεις ή καλά να πάθεις δε μπαινω στο κοπό να τα σχολιάσω....

Ειμαι 43ων και σε θέμα χρηστικότητας, απλά μπορειτε να δειτε τι έκανε με windows mobile ενα ταπεινο ipaq rz1710 με επεξεργαστη samsung 166mhz. Πιστεύω οτι στο συγκεκριμένο θέμα μπορεί να σχολιάσει κάποιος και δεν απευθύνεται σε fanboys του συγκεκριμένου λειτουργικού και σε παιδάκια που ασχολουνται με εφαρμογές facebook και ποια ειναι τα top 5 καλύτερα εστιατόρια της περιοχής που είστε

Link to comment
Share on other sites

ναι και c τώρα τους δίνεις τροφή, οι περισσότεροι που έχουμε προ χρόνου windows phone 7 ξέραμε πολύ καλά γιατί το πήραμε ;)
Link to comment
Share on other sites

Loop3636 δυστυχως εγω δεν ειχα καποιο κινητο με προηγουμενη εκδοση λογισμικου για να συγκρινω.. Η αληθεις ειναι ομως πως παρα τα μερικα μειον του λειτουργικου, δουλευεται ευχαριστα απο μενα. Σιγουρα το zune ειναι πατατα και αχρηστος περιορισμος κ ελπιζω και εμεις με την εκδοση 7.8 να το ξεφορτωθουμε. Για τις εφαρμογες ομως γιατι πρεπεινα στειλεις mail στο κινητο σου για να εγκατασταθουν; Μια χαρα δεν γινεται απο το marketplace στο κινητο;

Μια ερωτηση εχω παιδια! Οταν βγαινουν αναβαθμισεις για τις εφαρμογες/παιχνιδια που εχει καποιος στο κινητο εγκατεστημενες, δεν θα πρεπει να ελεγχει το λειτουργικο μονο του οταν συνδεεσαι στο ιντερνετ αν υπαρχει καποια αναβαθμιση και να σου εμφανιζει τον αριθμο τους διπλα στο marketplace αλλα και στις ενημερωσεις οταν μπεις; Σε μενα δεν το κανει και πρεπει να πλοηγηθω σε καθε μια μια και τοτε να βγαλει σε εκεινη τη συγκεκριμενη εκτος απο το κουτακι κοινοποιηση και το ενημερωση. Πρεπει να κανω καποια ρυθμιση; Γιατι σε μια φιλη μου με το 710 γινεται αυτοματα αυτη η δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...