Jump to content

Blackberry Bold 9700


lilith240484
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πρωτα ξανα η δικη μου ερωτηση!

εχεται αλλοι προβλημα με την εφαμογη bbappworld????

τι εγινε την ξανακοψανε για την Ελλαδα?

 

Snowhy

αποσο εχω κατλαβει οτι ιντερνετ και να εχεις μπορεις να το χρησημοποιησεις οπως θελεις..... απο εκει κ περα καποιες εφαρμογες για να δουλεψουν θελουν bis αυτες ειναι οι προεγκατεστημενες του bb δηλ msn, fb(εφαρμογη bb χωρις chat), mail pushing, maps κτλ! η εφαρμογη native bowser εχει σιγουρα ρυθμιση για απλο gprs, για instant messaging(υπαρχουν πολλες εφαμογες οπως nimbuzz, im+ π εχουν ρυθμιση για απλο gprs, (το im+ στο msn δν σε κανει κ logout απο το pc και στελνεις κ σε offline!!! !-) )

για χαρτες το maps(της bb) πρεπει να θελει bis το google maps δν ξερω το garmin δεν θελει σηγουρα

εφαρμογη mail pushing δεν ξερω αν υπαρχει αλλη εκτως απο αυτην της bb

γενικα το bis κανει το σερφαρισμα ποιο γρηγορο και με λιγοτερα mb(αν δεν μηλαμε για φοτο,βιντεο και mp3) και βοηθαει καποιες εφαρμογες της bb

δεν ξερω αν ενεργοποιησεις bis σε μια ετερια κ εχεις μια δευτερη καρτα αν θα δουλεψει το bis μεσω την δευτερης σε gprs(να βαλεις την sim με bis σε αλλο bb σηγουρα δουλευει!) και σηγουρα δεν μπορεις να εχεις bis απο 2 εταιριες στο ιδιο bb! εκτως αν εχεις δηλωσει διαφορετικα pin στην καθε μια !-)

σηγουρα παντω οπως σ ειπα υπαρχουν εφαρμογες που δουλευουν με απλο gprs χωρις bis,(πρεπει να βαλεις και τις ρυθμισεις gprs του καθε παροχου!) δοκιμασετες σε wifi(χωρις ενεργοποιημενο bis) δουλευουν στανταρ (ισως χρeιαζονται αλλαγες στα connection settings) γενικα θελει ψαξιμο το κινητο και οι εφαρμογες του!

 

rokko1974

στα bb προγραμματα προσφερουν συνιθως 120-250ΜΒ οχι απεριοριστα οπως θα σ πουνε, αυτα φτανουν για τις υπηρεσιες και λιγο σερφαρισμα μπορει να κανει το bis καποια συμπιεση αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι απεριοριστα και δεν ενδικνηται για βιντεο και τραγουδια και φοτο! (για youtube μπαινεται μεσω vuclip.com!) και οποσδηποτε βαλτε το mobile data alerter για να ξερεται τι σας γινεται με την συνδεση σας!!!

βαζεις οτι οs θες ανεξαρτητος παροχου μονο το pin σου και το imei σου φακελονουν... αυτα δεν αλλαζουν ποτε οτι os και αν βαλεις!

το ηχειο ειναι πολυ καλο (δεν φτανει βεβαια nokia x-music!)

η οθονη δειχνει πολυ καλα κ αλλαζει αυτοματα... θα ελεγα οτι θε επρεπε οτι ειναι αρκετα φωτινη το βραδυ! την μερα δειχνει σηγουρα καλα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πρωτα ξανα η δικη μου ερωτηση!

εχεται αλλοι προβλημα με την εφαμογη bbappworld????

τι εγινε την ξανακοψανε για την Ελλαδα?

 

Έχω γράψει την λύση που προτείνω και δουλεύω στο σωστό τόπικ :) Για μπες μία :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=239120&page=2

 

στα bb προγραμματα προσφερουν συνιθως 120-250ΜΒ οχι απεριοριστα οπως θα σ πουνε, αυτα φτανουν για τις υπηρεσιες και λιγο σερφαρισμα μπορει να κανει το bis καποια συμπιεση αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειναι απεριοριστα και δεν ενδικνηται για βιντεο και τραγουδια και φοτο! (για youtube μπαινεται μεσω vuclip.com!) και οποσδηποτε βαλτε το mobile data alerter για να ξερεται τι σας γινεται με την συνδεση σας!!!

 

Εγώ έχω το "απεριόριστο" της cosmote και το έχω ξεσκίσει (videos, emails με attached, msn, google talk, apweather, live scores, google maps me latitude open all the time etc) και ΠΟΤΕ δεν το έχω υπερβεί...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα και για το youtube μου βγάζει σφάλμα! Θέλει και αυτό bis?

 

Σίγουρα χρειάζεσαι BIS. Με ποιά εφαρμογή προσπαθείς να το ανοίξεις?

Είχα κι εγώ πρόβλημα, ποτέ δε μου δούλεψε...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

To youtube ποτέ δεν μου δούλεψε. Ούτε βοιδαφον, ούτε χοριοτε. Ούτε όμως και από wifi... Storm, 9000 & 9700!!! Ένα περίεργο πράγμα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα blackberry αρχίζουν να με εκνευρίζουν.Ηθελα πολυ να πάρω ένα, αλλά όλο ιδιαιτερότητες έχουν.Το ένα θέλει τ' αλλο, το παράλο χρειάζεται την τάδε ρύθμιση, κλπκλπ.Αυτα δεν μπορώ στα κινητά.Ωραία τα iphones και τα blackberries αλλά δύσκολα ρε παιδί μου.Δηλαδή γιατί να σου βγεί η πίστη να το "στρώσεις"?!
Link to comment
Share on other sites

Τελικα τα blackberry αρχίζουν να με εκνευρίζουν.Ηθελα πολυ να πάρω ένα, αλλά όλο ιδιαιτερότητες έχουν.Το ένα θέλει τ' αλλο, το παράλο χρειάζεται την τάδε ρύθμιση, κλπκλπ.Αυτα δεν μπορώ στα κινητά.Ωραία τα iphones και τα blackberries αλλά δύσκολα ρε παιδί μου.Δηλαδή γιατί να σου βγεί η πίστη να το "στρώσεις"?!

 

Κοίτα, το blackberry ή το μισείς ή το αγαπάς! Δεν υπάρχει μέση λύση.

Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία, αν και στην αρχή με ταλαιπώρησε, καθώς δυσκολευόμουν να στείλω ένα απλό sms... :O

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα χρειάζεσαι BIS. Με ποιά εφαρμογή προσπαθείς να το ανοίξεις?

Είχα κι εγώ πρόβλημα, ποτέ δε μου δούλεψε...

 

 

Xωρίς εφαρμογή, μπαίνοντας στη σελίδα και πατώντας πάνω στο κλιπ!

 

Επίσης, δεν ξέρω για τα δικά σας, εμενα η μπαταρία 4 μέρες max κρατάει!

Link to comment
Share on other sites

sorry που ροτησα εδω! δεν το ειχα προσεξει το τοπικ! τελικα δουλευει κ το παλιο appworld αρκει να μπεις απο wifi με απενεργοποιημενο το δικτιο!!! γιατι το κοψανε παλι? εχει αρκετες χρεισιμες εφαρμογουλες!

 

φιλε rokko1974 κατσε! ποσα ΜΒ δηλ εχει η cosmote? εμενα τα 250 δν με φτανουν με τπτ! οκ αν βγαλεις εξω youtube mp3 κτλ οκ! (και εχω κ το data alerter κ προσεχω!) φτανει για mail κ λιγο σερφαρισμα αλλα για πλακα εχω φαει 100++ΜΒ σε 1ωριτσα youtube!! και στο σερφαρισμα δεν ειναι κ ετσι οπως λενε.... για ετουτο το φορουμ θες 180ΚΒ για την αρχικη σελιδα.... και μην δοκιμασουμαι να μπουμαι σε καμια αλλη ιδικα με firefox mode.... απλα τα ΜΒ φευγουν νερο......

 

παιδια τα εχουμαι ξαναπει το youtube δεν ανοιγει αποσο ξερω σε κανεναν απο το δικτιο.... μονο απο wifi

εγω οπως εχω ξαναπει την βολευω με το vuclip.com (δεν κανω διαφιμιση απλα δεν εχω βρει αλλο!) κανει αναζητηση στο youtube το φοτρωνει και εκει π λεει high/low video η audio anly το βλεπεις η το κατεβαζεις κολας!!

δεν εχω δει παντος κανενα να παιζει youtube με gprs ειται εχει bis ειται οχι με native bowser

ο μοναδικος πραματικα τροπος για απευθειας youtube ειναι με το bolt browser!!(ειναι λιγο βαρης βεβαια!)

Edited by thief
προσοχή στους χαρακτηρισμούς
Link to comment
Share on other sites

tnt_tuner, τόσο εγώ όσο και άλλοι έχουμε καταφέρει να δούμε youtube από το κινητό (vodafone έχω). Προσωπικά βλέπω συχνά μέσα από τον default browser και λειτουργεί (χοντρικά) 3 στις 5 φορές. Τις άλλες δύο δίνει error. Δεν έχω καταλάβει από τι εξαρτάται το αν θα παίξει ή όχι. Όλες τις φορές είμαι με 3G για λόγους ταχύτητας. Την ίδια συμπεριφορά ειδα και στα δύο storm (1 & 2). Ελπίζουμε όλοι κάποια στιγμή να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο σ'αυτό το θέμα.

 

Για την κατανάλωση του μηνιαίου data plan τα είχαμε ξαναπεί παλιότερα. Κάνεις χρήση που - προσωπικά - δεν έχω ακούσει από άλλο χρήστη blackberry ποτέ και σίγουρα δεν αποτελείς αντιπροσωπευτικό παράδειγμα χρήστη. Η πλειοψηφία είναι κάτω από τα 120ΜΒ/μήνα και το σύνολο σχεδόν δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα με προγράμματα τύπου 200+ ΜΒ. Για mail και σερφάρισμα που αναφέρεις, είναι πρακτικά... απεριόριστα αυτά τα μεγέθη.

 

Από κει και πέρα, για το μέγεθος της σελίδας που αναφέρεις, πρέπει να πω ότι δεν είμαι βέβαιος για το τι ακριβώς μετράει ο browser κατά τη φόρτωση. Το λέω αυτό γιατί η desktop εκδοχή του myphone είναι κάτω από 180 ΚΒ, οπότε αποκλείεται το blackberry να κατεβάζει 180 ΚΒ - αυτό θα έλεγα ότι επαληθεύεται και από την ταχύτητα που φορτώνει με χρήση GPRS (το - θεωρητικό - μέγιστο του GPRS είναι 14 περίπου ΚΒ/sec, πρακτικά προφανώς έιναι αρκετά πιο κάτω, ειδικά με ασθενές σήμα).

 

Αλήθεια, γιατί δεν αλλάζεις σε κάποιο πιο συμφέρον πακέτο δεδομένων ώστε να κάνεις πιο "άνετη" χρήση; Εγώ πχ έχω 500ΜΒ (δεν τα χρειάζομαι αλλά το πρόγραμμά μου δεν έβγαινε με λιγότερα).

Edited by thief

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το blackberry ή το μισείς ή το αγαπάς! Δεν υπάρχει μέση λύση.

Εγώ ανήκω στην 2η κατηγορία, αν και στην αρχή με ταλαιπώρησε, καθώς δυσκολευόμουν να στείλω ένα απλό sms... :O

παιδια εγω ανοικω στην 2η κατηγορια!!!!!!!!!!!Απο την πρωτη στιγμη παρολο που παιδευτηκα να το συνηθισω το αγαπησα!!!!!!Εχουν περασει παρα πολλα pda phones(htc κυριως) αλλα κινητο αποκαλω μονο το βατομουρο μου!!!!(9700 bb)

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

sorry που ροτησα εδω! δεν το ειχα προσεξει το τοπικ! τελικα δουλευει κ το παλιο appworld αρκει να μπεις απο wifi με απενεργοποιημενο το δικτιο!!! γιατι το κοψανε παλι? εχει αρκετες χρεισιμες εφαρμογουλες!

 

Δεν υπάρχει λόγος για sorry :)

Καλύτερα από wifi γιατί έτσι μπορείς να αγοράσεις κι όλας...

 

φιλε rokko1974 κατσε! ποσα ΜΒ δηλ εχει η cosmote? εμενα τα 250 δν με φτανουν με τπτ! οκ αν βγαλεις εξω youtube mp3 κτλ οκ! (και εχω κ το data alerter κ προσεχω!) φτανει για mail κ λιγο σερφαρισμα αλλα για πλακα εχω φαει 100++ΜΒ σε 1ωριτσα youtube!! και στο σερφαρισμα δεν ειναι κ ετσι οπως λενε.... για ετουτο το φορουμ θες 180ΚΒ για την αρχικη σελιδα.... και μην δοκιμασουμαι να μπουμαι σε καμια αλλη ιδικα με firefox mode.... απλα τα ΜΒ φευγουν νερο......

 

Με μπέρδεψες... Πάνω γράφεις ότι μπαίνεις youtube και ποιο κάτω ότι δεν μπαίνεις :wacko:

180k για το myphone??? :wacko: Δεν γίνετε αυτό ρε φίλε :) Γιατί κι εγώ στην xoriote πέρι τα 250 έχω και δεν τα έχω υπερβεί ποτέ και ας το μ@μ@ω

 

εγω οπως εχω ξαναπει την βολευω με το vuclip.com (δεν κανω διαφιμιση απλα δεν εχω βρει αλλο!) κανει αναζητηση στο youtube το φοτρωνει και εκει π λεει high/low video η audio anly το βλεπεις η το κατεβαζεις κολας!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3119697#post3119697 :lol::lol::D

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

το led flash προσπαθησα να βγαλω μια φωτο στο σκοταδι δεν αναψε πρεπει να κανω κατι στις επιλογες?

 

ΥΓ Το κινητο παει πολυ γρηγορα πολυ καλη οθονη με καθαρα γραφικα,ηχειακι παρα πολυ καλο, χωραει χαλαρα στην τσεπη τον κινητο,υλικα κατασκευης αριστα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στα options της κάμερας να είναι στο auto, ή στο on αν θες να ανάβει παντού και πάντα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα εχω το apple iphone 4 και εχω σύνδεσή στην vodafone με απεριόριστο (και καλα..) ογκο δεδομενων θελω σημερα να αγοράσω ενα blackberry μαλλον 9700 ! ο προβληματισμός μου ειναι ο εξεις εχω dual sim μπορω να χρησιμοποιώ τον όγκο δεδομενων και στις 2 συσκευες γιατι μου ειχαν πει απο την vodafone οτι πρεπει να τους περνω τηλ για να μου το φτιάχνουν και αν δεν τους ενημερώνω θα με χρεώνει . ισχύ κατι τετοιο ?
:p
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα εχω το apple iphone 4 και εχω σύνδεσή στην vodafone με απεριόριστο (και καλα..) ογκο δεδομενων θελω σημερα να αγοράσω ενα blackberry μαλλον 9700 ! ο προβληματισμός μου ειναι ο εξεις εχω dual sim μπορω να χρησιμοποιώ τον όγκο δεδομενων και στις 2 συσκευες γιατι μου ειχαν πει απο την vodafone οτι πρεπει να τους περνω τηλ για να μου το φτιάχνουν και αν δεν τους ενημερώνω θα με χρεώνει . ισχύ κατι τετοιο ?

 

Εγω χρησιμοποιώ τον όγκο μου με διπλή κάρτα βοντα σε BB και iphone κανονικότατα....Μου είχαν πεί οτι τραβάει απο το ίδιο πακέτο, ασχετα με ποιά συσκευή χρησιμοποιείς

Link to comment
Share on other sites

τωρα μιλησα με την vodafone και μου ειπαν οτι δεν γινετε:blink:!αλλα εγω πιστευω οτι θα θελει πρωτα να ενεργοποιήσω τον ογκο δεδομένον για bb και μετα θα λειτουργεί και για iphone !
:p
Link to comment
Share on other sites

εχω την version 5 0 0 423 απο την οποια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος 5 0 0 541 αξιζει να την βαλω?Μην μου πειτε για καποια αλλη νεοτερη ρωταω για την 541 της vodafone απο το επισημο site της rim
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγεί 500 official εκδόσεις απο τότε, που όλο και κάτι θα διορθώνουν, αλλα αν είσαι της λογικής "if it works don't fix it" και δεν έχεις συγκεκριμένο θέμα με το κινητό σου τοτε και η 423 καλή είναι i guess :)
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γειάς σας,

 

είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλα σίγουρα δεν θα είναι τελευταία αν πάρω ένα από τα 2 κινητά που αναφέρω στο θέμα. :) Έχω τη δυνατότητα μέσω της επιδότησης μου να πάρω το bb 9700 ή το iphone 4. Για κάποιους η απάντηση είναι εύκολη (iphone) αλλά η αλήθεια είναι ότι πάντα μου άρεσαν τα bb. Αυτό που με ενδιαφέρει (εκτός από το να παίρνω τηλ και να στέλνω μνμτα φυσικά) είναι το ιντερνετ και τα applications μου στο fb. φωτογραφίες και βιντεακια (αυτά τα λίγα).

 

Άρά? ποιο μου προτείνετε?:O

lI'm multi-talented: I can talk and piss you off at the same time.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν γειάς σας,

 

είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλα σίγουρα δεν θα είναι τελευταία αν πάρω ένα από τα 2 κινητά που αναφέρω στο θέμα. :) Έχω τη δυνατότητα μέσω της επιδότησης μου να πάρω το bb 9700 ή το iphone 4. Για κάποιους η απάντηση είναι εύκολη (iphone) αλλά η αλήθεια είναι ότι πάντα μου άρεσαν τα bb. Αυτό που με ενδιαφέρει (εκτός από το να παίρνω τηλ και να στέλνω μνμτα φυσικά) είναι το ιντερνετ και τα applications μου στο fb. φωτογραφίες και βιντεακια (αυτά τα λίγα).

 

Άρά? ποιο μου προτείνετε?:O

 

Κοίτα να δεις για το τελευταίο που είπες applications και ιντερνετ .. μέχρι την ver 6 δεν βλέπω να έχεις τύχη με το bb καλύτερα να πας στο 4! Αν θέλεις αυτονομία mails pms twitter facebook να βλέπεις να ανεβάζεις φώτος και τέτοια μέσα είσαι. Αν θέλεις πολλά applications πας iphone ....

Το ένα είναι game phone (iphone 4) και το άλλο ειναι business phone ...

Ελπίζω να βοηθάω κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...