Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Slide


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα αρνητικά, ξέχασα να το αναφέρω πιο πριν, ότι δεν υπάρχει προστασία οθόνης. Σοβαρό φάουλ κατά την άποψή μου. Ένα ρολόι θα ήταν χρήσιμο αλλά δεν υπάρχει ούτε μετά την αναβάθμιση. Σημαντική παράλειψη...

Μόλις βρήκα έναν τρόπο για να βλέπεις το ρολόι στην προστασία οθόνης.

Ενώ έχεις κατεβασμένο το slide-up πατάς το κεντρικό πλήκτρο συνεχόμενα και σου εμφανίζει την ώρα ΠΟΛΥ ευανάγνωστα καθώς επίσης την ημερομηνία και το προφίλ που έχεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 192
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

καλημερα σε ολους....

θελω βοηθεια...

εκανα hard reset στο κινητο της κοπελιας μου και δεν προσεξα πως δεν ειχε κανει σωστο back up...

και τωρα χαθηκαν ολα....

υπαρχει τροπος ανακτησης των επαφων?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν είχε κάνει σωστό backup τι ακριβώς εννοείς;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρουμε γιατί δεν ακούγεται την μία στιγμή κανένας ήχος από το μεγάφωνο και την άλλη στιγμή δουλεύει κανονικά;Τα πρώτα κολλήματα με το μεγάφωνο τα έφαγε ενώ ήταν συνδεδεμένο με bluetooth ακουστικό αν παίζει ρόλο.Μετά από επανεκκίνηση συνήθως επανέρχεται.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες δεν είχε κάνει σωστό backup τι ακριβώς εννοείς;

 

το εθεσα λαθος...νομιζε πως ειχε κανει back up ενω στην ουσια δεν ειχε κανει...

υπαρχει περιπτωση να σωθουν οι επαφες?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παιδια εβγαλα την καρτα μνημης και στις εικονες στην εκθεση εχει ακομα τα αρχεια ως κατεστραμμενα και οταν παταω διαγραφη λεει σφλαμα συστηματος!! τι να κανω? εχω ακομα ενα μιση χρονο εγγυηση..μπορουν να μου αλλαξουν συσκευη αν δεν φτιαχνει? γιατι ο τεχνικος δεν μπορεσε να το φτιαξει οτι και αν εκανε..αν εχει καποιος καποια λυση.. Edited by stendor
Απαγορεύεται η γραφή τύπου SMS. Γράφε ολόκληρες λέξεις.
Link to comment
Share on other sites

επισης οταν παω διαχειριση αρχειων για να δω φωτο απο την καρτα μνημης του παλιου κινητοθ=υ μου δεν εχει μικρογραφιεσ και πρεπει να μαντευω ποια εικονα ανοιγω και επισης δεν ακκαζει με τα βελακια αλλα πρεπει να την κλεινω και ν ανοιγω την επομενη..υπαρχει κατι για αυτο? Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms. Γράφετε με ολόκληρες λέξεις
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εβγαλα την καρτα μνημης και στις εικονες στην εκθεση εχει ακομα τα αρχεια ως κατεστραμμενα και οταν παταω διαγραφη λεει σφλαμα συστηματος!! τι να κανω? εχω ακομα ενα μιση χρονο εγγυηση..μπορουν να μου αλλαξουν συσκευη αν δεν φτιαχνει? γιατι ο τεχνικος δεν μπορεσε να το φτιαξει οτι και αν εκανε..αν εχει καποιος καποια λυση..

 

επισης οταν παω διαχειριση αρχειων για να δω φωτο απο την καρτα μνημης του παλιου κινητοθ=υ μου δεν εχει μικρογραφιεσ και πρεπει να μαντευω ποια εικονα ανοιγω και επισης δεν ακκαζει με τα βελακια αλλα πρεπει να την κλεινω και ν ανοιγω την επομενη..υπαρχει κατι για αυτο?

Αν δεν έχεις αρχεία που να χρειάζεσαι στη μνήμη του κινητού σου κάνε ένα hard reset.

Πριν προχωρήσεις στην παραπάνω σίγουρη λύση, δοκίμασε μια επανεκκίνηση.

 

ΥΓ. Αν έχεις να προσθέσεις κάτι επιπλέον ή να διορθώσεις κάτι στο post σου ενώ δεν έχει απαντήσει κάποιος άλλος από κάτω, υπάρχει η επιλογή http://images.myphone.gr/prebuttons/edit.png κάτω δεξιά στο post σου:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Και τι θελει για να κανω το χαρντ ρεσετ?

Για το πως θα κάνεις hard format διάβασε το [ΟΔΗΓΟΣ] Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μου αναβοσβήνει συνεχώς το εικονίδιο των μηνυμάτων.

Έχω σβήσει κάποια μηνύματα αν και δεν είχα πολλά ούτε στην sim ούτε στο τηλέφωνο.

Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι άλλο μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ!

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Μου αναβοσβήνει συνεχώς το εικονίδιο των μηνυμάτων.

Έχω σβήσει κάποια μηνύματα αν και δεν είχα πολλά ούτε στην sim ούτε στο τηλέφωνο.

Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι άλλο μπορεί να είναι;

Ευχαριστώ!

Καλημέρα.

Όταν αναβοσβήνει το συγκεκριμένο φακελάκι σημαίνει ότι έχει γεμίσει η κάρτα sim από sms. Σβήσε λίγα ακόμα από την sim και δες πότε θα σταματήσεις να αναβοσβήνει. Επίσης μπορείς να τα διαγράψεις όλα αν δεν τα χρειάζεσαι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσβησα 1 ακόμα μήνυμα από την Sim και έσβησε.Σε ευχαριστώ πολύ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Όταν συνδέω το ενσύρματο handsfree δεν ακούγεται τίποτα από τα ακουστικά ούτε σε ακούει ο άλλος όταν μιλάς.

Το δοκίμασα και με άλλα handsfree της nokia.Εκτός από το να μην κάνουν καλή επαφή παίζει να είναι κάτι άλλο;

Το οποίο εμφανίστηκε ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έσβησα 1 ακόμα μήνυμα από την Sim και έσβησε.Σε ευχαριστώ πολύ.Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Όταν συνδέω το ενσύρματο handsfree δεν ακούγεται τίποτα από τα ακουστικά ούτε σε ακούει ο άλλος όταν μιλάς.

Το δοκίμασα και με άλλα handsfree της nokia.Εκτός από το να μην κάνουν καλή επαφή παίζει να είναι κάτι άλλο;

Το οποίο εμφανίστηκε ξαφνικά από την μια μέρα στην άλλη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Όσα hands free δοκίμασες παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα? Αν ναι, τότε ίσως φταίει η υποδοχή στο κινητό.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3 και δεν έπαιζε κανένα.Θα δοκιμάσω 1-2 ακόμα από φίλους που έχουν ίδια και θα δείξει.

Σε ευχαριστώ.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα ! Κολλαει στην εγγραφη βιντεο.. δε βρισκω ακρη... Πως κανω hard format ξερει κανεις ?

 

* αν ειναι δυνατον...!!! Με το που εβγαλα καποια θεματα απο την καρτα μνημης που ειχα κατεβασει απο το zedge, το τηλεφωνο μια χαρα, super !! Πεταει !!..

Τι να πω.. δεν μου ειχε ξανασυμβει..

Edited by antonio_r
Link to comment
Share on other sites

το κινητο φορτιζει με πληρως αδεια μπαταρια, σε μιση ωρα !!!!! Δεν ειναι φυσιολογικο νομιζω... + του οτι ''καιει'' ο φορτιστης και η μπαταρια στο τελος της φορτισης..

Το κανει και σε κανεναν αλλον αυτο..? να ειναι φυσιολογικο...?... :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Να δώσω κι εγώ τα νέα από το μέτωπο.

 

Απαράδεκτα κολλήματα στο βίντεο υψηλής ποιότητας. Τα κινούμενα μέρη εμφανίζουν πολύχρωμα πίξελ και τα σπασίματα διαρκούν 2-3 δευτερόλεπτα. Δε βλέπεται. Είναι πρακτικά άχρηστο.

 

Στον φίλο πιο πάνω που ρώτησε, να πώ ότι κι εμένα μου φορτίζει σε χρόνο dt, ίσως όχι μισή ώρα αλλά πάνω από μιάμιση δε θέλει, σίγουρα. Όχι σβηστό. Σβηστό κάνει κάτω από ώρα, αν έχω προσέξει καλά. Δεν έχω μετρήσει ποτέ ώστε να δώσω απόλυτα ασφαλές πόρισμα αλλά γενικά η φόρτισή του γίνεται σε ανύποπτο χρόνο.

 

Ένα άλλο θεματάκι που διαπίστωσα και με ενόχλησε, είναι ότι δεν είναι καθόλου σίγουρο αν θα δεί η έκθεση του κινητού τα πρόσφατα βίντεο που έχεις τραβήξει. Μικρό το κακό πλέον, όπως γράφω παραπάνω αλλά σίγουρα χαλάει την εικόνα του κινητού.

 

Επίσης από τα πλέον ενοχλητικά, και μέσα στα πλαίσια της απαξιωμένης έκδοσης λογισμικού που έχω, είναι ότι δεν με ενημερώνει ηχητικά για τα γενέθλια κάποιων επαφών, ούτε δείχνει τις πληροφορίες που έδειχνε το 6500slide μου, το οποίο αξίζει να ειπωθεί ότι φορούσε S40. Βέβαια το 6500s ήταν ακριβό μεσαίο ενώ το 6700s φθηνό μεσαίο, αλλά δεν περίμενα το S60 να είναι συνολικά υποδιαίστερο του S40. Η ονοματολογία (και της συσκευής και του λογισμικού) σίγουρα υποδείκνυε το αντίθετο και ομολογώ ότι έπρεπε να το είχα ψάξει περισσότερο. Ή να είχα δώσει περισσότερα χρήματα σε κάποια άλλη συσκευή. Η συνολική εικόνα που μου δίνει το κινητό και δεν έχει να κάνει μόνο με το λογισμικό του αλλά και με την κατασκευή του είναι πώς πρόκειται για ένα ελαφρώς παραμελημένο σχεδιαστικά προϊόν, αίσθηση που σε καμία περίπτωση δε μου έδινε το 6500slide.

 

Αυτά.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Η γνήσια μπαταρία nokia bl-5ct μπορεί να χρησιμοποιηθεί με το τηλέφωνο;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάρτες microSDHC είναι συμβατές με τη συσκευή;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κάρτες microSDHC είναι συμβατές με τη συσκευή;

Ναι μια χαρά θα τις αναγνωρίζει, εξάλλου οι microSDHC είναι στην ουσία microSD. Η διαφορά τους είναι ότι SDHC είναι αυτές που έχουν χωρητικότητα από 4GB και πάνω.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερώτηση.Στο παρακάτω λινκ λέει ότι το nokia 6700 slide έχει sar 0.41.Άλλο κινητό είναι αυτό;:confused:

 

http://aktinobolia.wordpress.com/prostasia/sar/

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.Στο παρακάτω λινκ λέει ότι το nokia 6700 slide έχει sar 0.41.Άλλο κινητό είναι αυτό;:confused:

 

http://aktinobolia.wordpress.com/prostasia/sar/

Καλημέρα.

Το έχουν μπερδέψει με το ακριβώς από πάνω 6700. Το 6700slide έχει1.06 σύμφωνα με το site της Nokia, http://sar.nokia.com/sar/index.jsp

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...