Jump to content

[Maemo 5] Παιχνίδια


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχεις περάσεις τις πρώτες 20 πίστες ?

 

Τις έχω περάσει όλες...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 198
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τις έχω περάσει όλες...

 

To 21 που σου έβγαλε κάτω το πέρασες? Προσπαθώ να το περάσω γιατί λογικά είναι το "συνδετικό" επίπεδο για να ξεκλειδωθούν τα επόμενα

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

To 21 που σου έβγαλε κάτω το πέρασες? Προσπαθώ να το περάσω γιατί λογικά είναι το "συνδετικό" επίπεδο για να ξεκλειδωθούν τα επόμενα

 

Το 21 υπήρχε και πριν βάλω αυτό το αρχείο και το είχα περάσει, και τώρα το ξαναπέρασα αλλά πάλι το ίδιο μου βγάζει.Μου λέει να το αγοράσω από το Ovi Store.Μήπως χρειάζεται να τις ξαναπεράσω όλες από την αρχή μετά την εγκατάσταση του αρχείου?

Σε άλλους δουλεύει κανονικά?

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Το 21 υπήρχε και πριν βάλω αυτό το αρχείο και το είχα περάσει, και τώρα το ξαναπέρασα αλλά πάλι το ίδιο μου βγάζει.Μου λέει να το αγοράσω από το Ovi Store.Μήπως χρειάζεται να τις ξαναπεράσω όλες από την αρχή μετά την εγκατάσταση του αρχείου?

Σε άλλους δουλεύει κανονικά?

 

Αποκλείεται να χρειάζεται όλα απ την αρχή. Μήπως δεν έκανες κάτι σωστά? Είναι έτσι ή χωρίς τις 2 κλειδαριές?

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται να χρειάζεται όλα απ την αρχή. Μήπως δεν έκανες κάτι σωστά? Είναι έτσι ή χωρίς τις 2 κλειδαριές?

 

Όχι εμένα δεν μου τις έχει βγάλει.Άρα δεν έχω κάνει κάτι σωστά?Όταν έκανα τα βήματα δεν μου έβγαλε κάποιο λάθος.Θα ξανακάνω τα βήματα και θα ενημερώσω...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Όχι εμένα δεν μου τις έχει βγάλει.Άρα δεν έχω κάνει κάτι σωστά?Όταν έκανα τα βήματα δεν μου έβγαλε κάποιο λάθος.Θα ξανακάνω τα βήματα και θα ενημερώσω...

 

Κάτι δεν έγινε σωστά. Με το xterm έκανες τη διαδικασία?

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν έγινε σωστά. Με το xterm έκανες τη διαδικασία?

 

Ξαναέκανα τα βήματα στο Xterm.Έκανα το sudo... όλα οκ, μετά έκανα το mkdir... μου είπε ότι υπάρχει ο φάκελος και τέλος έκανα το cp... και δεν μου έβγαλε κάτι.Πήγα πάλι στο παιχνίδι και τελικά ήταν όπως στην εικόνα με τα επίπεδα 2 και 3 και ήταν ξεκλείδωτο το 2ο επίπεδο.Το λάθος μάλλον ήταν στο cp που έχει σε κάποιο σημείο /* -R / την 1η φορά δεν είχα αφήσει κενά.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ξαναέκανα τα βήματα στο Xterm.Έκανα το sudo... όλα οκ, μετά έκανα το mkdir... μου είπε ότι υπάρχει ο φάκελος και τέλος έκανα το cp... και δεν μου έβγαλε κάτι.Πήγα πάλι στο παιχνίδι και τελικά ήταν όπως στην εικόνα με τα επίπεδα 2 και 3 και ήταν ξεκλείδωτο το 2ο επίπεδο.Το λάθος μάλλον ήταν στο cp που έχει σε κάποιο σημείο /* -R / την 1η φορά δεν είχα αφήσει κενά.

 

Είσαι εντάξει δηλαδή:happy:. Εγώ δεν μπορώ(προς το παρόν) να περάσω το 21...

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Είσαι εντάξει δηλαδή:happy:. Εγώ δεν μπορώ(προς το παρόν) να περάσω το 21...

 

Ναι είναι όλα οκ.Εγώ τα έχω όλα στα 3 αστεράκια στο 1ο επίπεδο.:)

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι όλα οκ.Εγώ τα έχω όλα στα 3 αστεράκια στο 1ο επίπεδο.:)

 

Ε ναι εσύ είσαι καλός:)

 

edit: Το πέρασα κι εγώ το 21;)

Edited by anapospastos
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

sudo gainroot και πατάμε [enter]

4. Στη συνέχεια, γράφουμε την εντολή mkdir /home/opt/rovio/angrybirds/data/levels/pack2 και πατάμε [enter] για να δημιουργήσουμε το φάκελο στον οποίο θα βάλουμε τα αρχεία .lua

5. Γράφουμε την εντολή cp /home/user/MyDocs/.documents/mypack/* -R /home/opt/rovio/angrybirds/data/levels/pack2 και πατάμε [enter] για να γίνει η αντιγραφή των levels και είμαστε έτοιμοι:)

 

 

 

 

Thanks anapospastos!!! :)

Είχα ήδη περάσει το 1ο επίπεδο με 3* σε κάθε επίπεδο και ήθελα να βάλω τα νέα επίπεδα!

 

ΠΡΟΣΟΧΗ στα κενά!!!!

Κενά υπάρχουν:

μετά το mkdir

μετά το cp

και ιδιαίτερη προσοχή στο -R γιατί έχει κενό και πριν την παύλα και μετά το R

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι εντολές unix και έχουν συγκεκριμένη σύνταξη. Καλό είναι πριν τις χρησιμοποιήσετε να ξέρετε τι είναι. Ασχοληθείτε λίγο πριν κάνετε τέτοιου είδους επεμβάσεις στο Ν900. Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις καταφερει να περασει το level 2-7 .τι πρεπει να κανεις ? εχει μονο ενα πουλι και αφου το χτυπησεις σου βγαζει fail .εχω διαβασει οτι εχει και αλλα κρυμμένα, αλλα που ειναι?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις καταφερει να περασει το level 2-7 .τι πρεπει να κανεις ? εχει μονο ενα πουλι και αφου το χτυπησεις σου βγαζει fail .εχω διαβασει οτι εχει και αλλα κρυμμένα, αλλα που ειναι?

 

Είναι εκεί που είναι το ένα αλλά πάνω στην ίδια ευθεία.Βάρα λιγο ψηλά.

Εγώ έχω κολήσει στο level 2 στην 10 πίστα.

Edited by _dimdim_

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει κανεις καταφερει να περασει το level 2-7 .τι πρεπει να κανεις ? εχει μονο ενα πουλι και αφου το χτυπησεις σου βγαζει fail .εχω διαβασει οτι εχει και αλλα κρυμμένα, αλλα που ειναι?

 

 

Ψηλά!!

Σχεδόν 80° ως προς τον ορίζοντα και μετά την εκτόξευση κάνε ταπ στην οθόνη για να γκαζώσει το παλιόπουλο :lol:

Γιάννης! :)
Link to comment
Share on other sites

Ψηλά!!

Σχεδόν 80° ως προς τον ορίζοντα και μετά την εκτόξευση κάνε ταπ στην οθόνη για να γκαζώσει το παλιόπουλο :lol:

 

Αφού κάνεις την εκτόξευση υπάρχουν 2 κολπάκια που σήμερα τα βρήκα! Αν κάνεις tap στο κίτρινο επιταχύνει και αν κάνεις στο μικρό το μπλε γίνεται x3:)

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

N900 gains PS3 Sixaxis control over SNES gaming

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=tON2gO72b1U&feature=player_embedded]YouTube- Nokia N900 running emulated SNES controlled with PS3 Sixaxis controller[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

στο angry birds μετα το επιπεδο 2-12 ολα τα αλλα επιπεδαι ειναι τα ιδια, επισης οταν παω να ξεκινησω το level 3 με πεταει εξω. το κανει και σε αλλους αυτο η εγω εχω κανει λαλακια
Link to comment
Share on other sites

στο angry birds μετα το επιπεδο 2-12 ολα τα αλλα επιπεδαι ειναι τα ιδια, επισης οταν παω να ξεκινησω το level 3 με πεταει εξω. το κανει και σε αλλους αυτο η εγω εχω κανει λαλακια

 

Μάλλον εσύ την έχεις κάνει. Ξαναδοκίμασε να κάνεις όλη τη διαδικασία απ την αρχή.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάληψα ότι στο angry birds αν ακουμπίσεις το στυλό στην οθόνη και το σύρεις από κάτω προς τα πάνω ξεζουμάρι και βλέπεις όλη την οθόνη.Πιστεύω ότι είναι μια καλή βοήθεια:happy:

 

στο angry birds μετα το επιπεδο 2-12 ολα τα αλλα επιπεδαι ειναι τα ιδια, επισης οταν παω να ξεκινησω το level 3 με πεταει εξω. το κανει και σε αλλους αυτο η εγω εχω κανει λαλακια

 

Και σ'εμένα από την 2-11 μέχρι την 2-21 είναι ίδιες με την 2-3.Επίσης μόλις πατάω στο επίπεδο 3 την 1η πίστα με πετάει από το παιχνίδι τελείως.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,χρησσιμοποίησε την Τροποποίηση!

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσύ την έχεις κάνει. Ξαναδοκίμασε να κάνεις όλη τη διαδικασία απ την αρχή.

 

σε εσενα δηλαδη παιζουν κανονικα ολα τα επιπεδα? γιατι απο οτι ειδα την εχουν πατησει και αλλη.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι επιπεδα ειναι αυτα που λετε;εμενα μονο το 1 επιπεδο μου εχει με 22 πιστες..εσεις το βρηκατε απο πουθενα αλλου;εγω το τερματισα την 1 μερα που το κατεβασα..

εντιτ:τωρα το ειδα πιο πισω.ακυρο...

Link to comment
Share on other sites

σε εσενα δηλαδη παιζουν κανονικα ολα τα επιπεδα? γιατι απο οτι ειδα την εχουν πατησει και αλλη.

Δεν τα έχω περάσει και δεν μπορώ να σου πω. Προφανώς κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τα extra levels αλλά βιάστηκα νομίζοντας ότι δουλεύουν σωστά.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Video: Playing Duke Nukem 3D on Nokia N900 using WiiMote!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Vs73zGFkOKg&feature=player_embedded]YouTube- Duke Nukem 3D on N900 using WiiMote[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...