Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Είμαι καινούριος στο forum και γενικά σε forum. Γι' αυτό συγχωρέστε με τα όποια λάθη.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες που βρήκα στο forum. Έχω το HTC HD2 που πρόσφατα έκανα αναβάθμιση ROM σε 3.14.482.2 ΕΛΛ και είχα το πρόβλημα με την γραφή ελληνικών SMS. Το hotfix διόρθωσε το πρόβλημα αλλά εξακολουθεί να μην εμφανίζονται τα ονόματα των επαφών στα εισέρχόμενα μηνύματα παρά μόνο ο αριθμός τηλεφώνου. Μήπως υπάρχει καμιά απάντηση και λύση;

Και πάλι ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εαν υπάρχει ενδιαφέρον, να δώσω και 2 ρυθμίσεις για τη registry (πάλι αποκλειστικά για την 3.14) που βρήκα ψάχνοντας γύρω-γύρω στά γνωστά sites (αν τυχον δεν έχουν αναφερθεί προγενέστερα).

Η μία (1) ακυρώνει τα sms notifications που μπήκαν τσαμπουκα στην 3.14 (εννοώ την αναφορά αποστολής,όχι την αναφορα παράδοσης) και η άλλη (2) εμφανίζει στο Ρυθμίσεις-Μενου-Περισσοτερα-Σύστημα, την επιλογή "Οθόνη" που για κάποιο -δικό τους μάλλον- λογο "ξέχασαν" στη νεα ROM! (Μέσα από αυτή την επιλογή κάνουμε enable τα clear type).

 

1.SMS sent notification solution

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Jataayu\Messaging]

"DisableSMSSuccess"=dword:1

 

2.System folder - screen again visible

[HKEY_LOCAL_MACHINE\ControlPanel\Pen]

Set the value of "Hide" to 0 (currently it is 1). then soft reset. Then the screen option will be visible in the system folder

 

Πιστεύω οτι είναι σωστό να τα ενσωματώσουμε και αυτά στην αρχική σελίδα, ακριβώς κάτω απο το link της 3.14.

Συγνώμη για τις υποδείξεις, ότι λέω το λέω από αγάπη για το forum! :love:

 

Καλημέρα σας.

πολύ καλό το hotfix αλλά παραμένει ένα μικρό προβληματάκι..μετά την αναβάθμιση στα εισερχόμενα μηνύματα φαίνεται μόνο ο αριθμός και όχι το όνομα της επαφής...Καμιά λύση;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα με την ενημερωση του καιρου.

ενω ειμαι συνδεδεμενος με wifi κατεβαζω κανονικα

δεδομενα για το gps μπαινω στο internet,αλλα δεν

μου κανει ενημερωση του καιρου.

με omega ρομ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ πολύ εάν εχει κάποιος πρόγραμμα που να μπλοκάρει συγκεκριμένο νούμερο εισερχόμενων κλήσεων ας μου το στείλε παρακαλώ στο

kostaskex@hotmail.com

please...υπάρχει πρόβλημα...:mad:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά παρακαλώ πολύ εάν εχει κάποιος πρόγραμμα που να μπλοκάρει συγκεκριμένο νούμερο εισερχόμενων κλήσεων ας μου το στείλε παρακαλώ στο

kostaskex@hotmail.com

please...υπάρχει πρόβλημα...:mad:

 

hxxp://www.mobiion.com/magicall.html

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω την τελευταία έκδοση του facebook mobile που στο marketplace λέει ότι είναι για τηλέφωνα με windows 7 ή έστω κάποια δωρεάν εφαρμογή που να είναι το ίδιο? Έχω το τηλέφωνο με την εργοστασιακή ROM 1.66. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογές των wp7 δε μπορείς να βάλεις στα wm και το αντίστροφο.

με ένα google search "facebook for windows mobile" βρήκα αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=630992

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καμία πρόταση για συγχρονισμό του HD2 με mac; Με ενδιαφέρει κυρίως για επαφές και ημερολόγιο αλλά και να μπορώ να κάνω copy-paste φωτογραφίες και μουσική. Επειδή είμαι newbie στο θέμα των mac θα εκτιμούσα όποια βοήθειά σας...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Καμία πρόταση για συγχρονισμό του HD2 με mac; Με ενδιαφέρει κυρίως για επαφές και ημερολόγιο αλλά και να μπορώ να κάνω copy-paste φωτογραφίες και μουσική. Επειδή είμαι newbie στο θέμα των mac θα εκτιμούσα όποια βοήθειά σας...:wacko:

 

http://mac.eltima.com/sync-mac.html

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό βρήκα και εγώ, αλλά πόσταρα για να δω μήπως υπάρχει και άλλος τρόπος.

Το έχεις χρησιμοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω περάσει WWE rom στο Leo μου. Υπάρχει τρόπος να μετατραπεί η αλφάβητος στις HTC επαφές από αγγλικά σε ελληνικά (κάτι αντίστοιχο δηλ με το Random Access για τις WM επαφές) ..??

Ευχαριστώ,

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω περάσει WWE rom στο Leo μου. Υπάρχει τρόπος να μετατραπεί η αλφάβητος στις HTC επαφές από αγγλικά σε ελληνικά (κάτι αντίστοιχο δηλ με το Random Access για τις WM επαφές) ..??

Ευχαριστώ,

Γιώργος

http://www.bytheway.gr/downloads.php?do=file&id=154

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Εχω ενα θεματακι.Καταρχην εχω το HD2 με android το πηρα απο ενα παλικαρι ετοιμο δεν το εκανα εγω.Εχει καρτα μνημης 2gb και θελω να του βαλω μια 8gb αλλα οταν την βαζω δεν ανοιγει το κινητο κολλαει στο φορτωμα.Ξερει κανενας καμια λυση?Επειγον
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις αποθηκευτικος χωρος και γραψε ποσο χωρο λεει οτι εχει η καρτα.επισης ποια ρομ φοραει;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις ρυθμισεις αποθηκευτικος χωρος και γραψε ποσο χωρο λεει οτι εχει η καρτα.επισης ποια ρομ φοραει;

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

 

Τη ρομ που τη βρισκω;

Link to comment
Share on other sites

Τη ρομ που τη βρισκω;

 

Ρυθμισεις κατω κατω που λεει πληροφοριες τηλεφωνου!

 

Αν και δεν μου ακουγεται καλο αυτο!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο δεν σου ακουγεται καλο;

Το να μην δέχεται την καρτα...εκτος αν εχει προβλημα η ιδια η καρτα

Edited by ntisco

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια περίπτωση να έχει κάνει sd-ext partition στην κάρτα και μέρη της ρομ να βρίσκονται εκεί.Οπότε με νέα κάρτα δε θα μπουτάρει χωρίς το sd-ext partition

Και γράφουμε σε λάθος θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και μια περίπτωση να έχει κάνει sd-ext partition στην κάρτα και μέρη της ρομ να βρίσκονται εκεί.Οπότε με νέα κάρτα δε θα μπουτάρει χωρίς το sd-ext partition

Και γράφουμε σε λάθος θέμα...

Εχει δικαιο ο φιλος..Οποτε τι μπορεις να κανεις.Σβησε η μετεφερε καπου τα δεδομενα της νεας σου καρτας και αντιγραψε σε αυτην αυτα που εχει η παλια...και βαλτη στο κινητο.Αν ειναι αυτο θα παιξει..αν δεν παιξει εχει προβλημα το κινητο!

 

Προσεξε να τα μεταφερεις οπως ηταν στην παλια...Φτιαξε εναν φακελο στην επιφανια εργασιας πχ (hd2) και αντεγραψε απο το root της καρτας εκει..μετα κανε μια αντιγραφη ολο το περιεχομενο του φακελου που εφτιαξες στην νεα καρτα...λογικα αν εχει κανει part θα παιξει...

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει ext partition (το οποίο δε φαίνεται σε windows pc έτσι απλά και δε μπορεί να αντιγράψει τα δεδομένα από αυτό) η καλύτερη λύση ειναι να κάνει με την παλιά κάρτα ένα nandroid backup από το recovery,να αντιγράψει όλα τα δεδομένα του fat32 κομματιού της sd στο pc,μετά να κάνει στην νέα κάρτα το ext partition,αντιγραφή των δεδομένων της παλιάς κάρτας στην νέα και να επαναφέρει το nandroid backup
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Μόλις <κέρδισα> απο το ebay ενα μεταχειρισμένο hd2 απο Ελληνα πωλητή(ειναι και τεχνικος) το οποίο τρέχει android 2.3.3 sense 3.0.

O πωλητής μπορεί να μου περάσει ICS αν θέλω οπότε ρωτώ αν αξίζει η ics σε αυτο το τηλ η να το αφήσω ως έχει?

 

Eυχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...