Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίεργο χθες που την πέρασα,δε μου έδειχνε 576 ram.:blink:

Μπορείς να ξαναγυρίσεις στην 1.66.Oσο για βελτιώσεις δε πρόλαβα να δω!! Την έβαλα από κάρτα για να μου περάσει spl και να δοκιμάσω αν τρέχει android χωρίς να έχεις hspl.Αφού είδα ότι τρέχει και μου είχε περάσει spl 3.03,ξαναφλάσαρα από κάρτα την 1.66 για να πάρει το spl 1.42 και μετά έκανα hspl και έβαλα cooked rom.

Edit

Έκανα κάποιες δοκιμές για να δω τι παίζει.Αρχικά πέρασα την ρομ από το pc με hspl 1.66.Aν έχεις hspl στην καρτέλλα hardware αναγνωρίζει 576ram αλλά δίνει πολύ λίγα ελεύθερα.Συγκεκριμένα ξεκινάει με 56mb και μέχρι να βγάλω τις εικόνες είχε πάει στα 44.

http://img843.imageshack.us/img843/1215/31913973.th.png

http://img819.imageshack.us/img819/9652/33234071.th.png

http://img178.imageshack.us/img178/8083/35128904.th.png

 

Μετά την πέρασα από την κάρτα για να έχει το επίσημο spl.Σε αυτή την περίπτωση στο hardware information βλέπει 448mb ram και η ελεύθερη ραμ είναι στα επίπεδα με την 1.66

http://img219.imageshack.us/img219/1933/72889719.th.png

http://img252.imageshack.us/img252/1075/80120747.th.png

http://img96.imageshack.us/img96/5884/27103586.th.png

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια ενθουσιαζόμαστε με αυτό το update :lol:

 

Aλλά εντάξει, υπάρχουν κάτοχοι που δεν μπαίνουν σε site όπως εδώ ή στο xda, επομένως για αυτούς ίσως να είναι καλή αυτή η αναβάθμιση.

 

Και όντως όπως τα γράφεις είναι.

 

έχεις δουλέψει με android και το νέο built?. Πολλοί ισχυρίζονται για τις κλήσεις και για robot voice.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

στις ρομ που παραπέμπει δεν υπάρχει

ελληνική ρομ εκτός και αν δεν την βλέπω :confused:

 

ποια είναι η ελληνική ? ----> http://fileserve.com/list/tDVCM6m

 

Το βράδυ θα ανεβεί όπως αναφέρει σχετικά στο thread του Dutty;)

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα το Co0kies Home Tab 2.0 και μολις αλλαζω την ταπετσαρια της αρχικης οθονης αντι να μου βγαλει αυτο που βαζω μου εμφανιζει λευκη οθονη.

Καμια ιδεα κανεισ?

 

Αν και άργησα και έκανες hard reset για γνώση στο μέλλον το CHT wallpaper (και στην έκδοση 1.8.5) έχει πρόβλημα με τους φάκελους με ελληνικά. Βάζετε τα wallpapers σας μόνο σε φακέλους με αγγλικούς χαρακτήρες.

Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθουσα να στειλω μηνυμα στο ραδιοα αρβυλα αλλα δεν εστελνε πανω απο 60 γραμματα χωρις να τα στειλει σε 2 μηνυματα. Παιζει κατι με το κινητο η με την υπηρεσια που το στελνω ?

Δεν ειχα ξανα αυτο το προβλημα με κανονικους αριθμους.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ρε παιδια προσπαθουσα να στειλω μηνυμα στο ραδιοα αρβυλα αλλα δεν εστελνε πανω απο 60 γραμματα χωρις να τα στειλει σε 2 μηνυματα. Παιζει κατι με το κινητο η με την υπηρεσια που το στελνω ?

Δεν ειχα ξανα αυτο το προβλημα με κανονικους αριθμους.

 

Ποια ROM χρησιμοποιείς;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ομεγα 15 με CHT 2.0

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ελληνική ή αγγλική;

 

Ναι σορρυ ξεχασα. Ελληνικη φυσικα.

 

EDIT: Το τσεκαρα μαλλον ειναι στον συγκεκριμενο αριθμο ο περιορισμος και μαλλον απο την εταιρια για να πιο ευκολια να διαβαζουν τα μηνυματα.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν δεν είναι γενικότερο το πρόβλημα... όντως δεν έχει να κάνει με τον messaging client της συσκευής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο χτες βραδυ δουλευω για πρωτη φορα πανω σε μια εκδοση της omega xt! συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια που δουλευουν πανω σε αυτα! αξιο το αποτελεσμα! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

πήρα πρόσφατα μεταχειρισμένο το HD2 το οποίο είχε αγοραστεί απο Αγγλία και του είχανε περάσει την ελληνική rom 1.48. Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση απο το site της HTC δεν μου αφήνει να λάβω την rom 1.66. Μπορώ να την βρώ χρησιμοποιώντας άλλο s/n και να την κατεβάσω. Προτείνετε να την περάσω ή θα έχω πρόβλημα στο κινητό;

Fiat justitia et pereat mundus.
Link to comment
Share on other sites

Προτείνουμε να αλλάξεις ROM, και να βάλεις μια 'μαγειρεμένη' πολύ καλύτερες από την μητρική ROM
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα,

 

πήρα πρόσφατα μεταχειρισμένο το HD2 το οποίο είχε αγοραστεί απο Αγγλία και του είχανε περάσει την ελληνική rom 1.48. Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση απο το site της HTC δεν μου αφήνει να λάβω την rom 1.66. Μπορώ να την βρώ χρησιμοποιώντας άλλο s/n και να την κατεβάσω. Προτείνετε να την περάσω ή θα έχω πρόβλημα στο κινητό;

 

Μπορείς να περάσεις όποια θέλεις. Συστήνω και εγώ κάποια από τις cooked rom που αναφέρονται παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω μια απορία ρε παιδιά και το θέμα έχει γίνει τεράστιο (> 1000 σελίδες) για να το ψάξω όλο. Τελικά τα WP7 θα παίζουν στο HD2 ή όχι ;

 

Σκέφτομαι την αγορά του τώρα που έχει πέσει η τιμή του αλλά στην τελική αξίζει να το αγοράσω πλέον ή θα πρέπει να στραφώ σε νέες τεχνολογίες (android) ;

 

Σημειώνω πως θα είναι η πρώτη smartphone αγορά μου και γενικά γουστάρω να την "ψάχνω" τη δουλειά, όπως και με τους υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εχω μια απορία ρε παιδιά και το θέμα έχει γίνει τεράστιο (> 1000 σελίδες) για να το ψάξω όλο. Τελικά τα WP7 θα παίζουν στο HD2 ή όχι ;

 

Σκέφτομαι την αγορά του τώρα που έχει πέσει η τιμή του αλλά στην τελική αξίζει να το αγοράσω πλέον ή θα πρέπει να στραφώ σε νέες τεχνολογίες (android) ;

 

Σημειώνω πως θα είναι η πρώτη smartphone αγορά μου και γενικά γουστάρω να την "ψάχνω" τη δουλειά, όπως και με τους υπολογιστές.

αξιζει η αγορα γιατι android βαζεις και τωρα αν θελεις,WM7 οταν κυκλοφορησουν επισημα,κατα την προσωπικη μου αποψη γιατι επισημα δεν εχει ανακοινωθει τιποτα,και η htc να μην το υποστηριξει,καποιος chef θα ασχοληθει.

και επειδη ειπες οτι σου αρεσει να ασχολεισαι με αυτα,σιγουρα δεν θα το μετανοιωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελευταια το HD 2 μου αρχιζει και κολλαει πολυ με αποτελεσμα να του κανω soft reset αλλα παρολα αυτα δεν γινεται τιποτα.ετσι κανω επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις.δεν μπορω ομως καθε μια δυο βδομαδες να το κανω αυτο!

σκεφτομαι σοβαρα τις cooked roms...απλα δεν ξερω τιποτα απο δαυτες!

μπορει καποιος λιγο να με διαφωτισει,πως τις περναω,ποια ειναι καλυτερη και με πολλα καλουδια κτλ?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει μεσω bsb tweaks να αναβει το led σε καθε notification και να αναβει μονο σε νεο sms. παρολα αυτα, σε καποιες γιορτες στο ημερολογιο μου αναβει απ το προηγουμενο βραδυ και μου επισημαινει τι γιορτη ειναι. δε το κανει σε ολες αλλα γινεται καπως να το σταματησω εντελως αυτο και να αναβει μονο στα sms?

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να πας στις ρυθμίσεις του ημερολογίου και να δεις στις ρυθμίσεις εάν έχει κάποια προεπιλεγμένη ρύθμιση ;
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις ελληνική ROM?.

 

Ναι,θα προτιμουσα να ειναι ελληνικη...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να πας στις ρυθμίσεις του ημερολογίου και να δεις στις ρυθμίσεις εάν έχει κάποια προεπιλεγμένη ρύθμιση ;

 

δεν εχει κατι που να αναφερεται στο led συγκεκριμενα! μονο μεσω bsb tweaks το βρηκα αλλα κι εκει υπολειτουργει.. βασικα δεν καταλαβαινω τη λογικη στην οποια σε αλλες γιορτες αναβει το led και σε αλλες οχι!:O

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στο BsB εκεί που λέει για το reminder notifications ? . Εν πάση περιπτώση εκεί στο ημερολόγιο έχεις προεπιλεγμένη ρύθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεσαι στο BsB εκεί που λέει για το reminder notifications ? . Εν πάση περιπτώση εκεί στο ημερολόγιο έχεις προεπιλεγμένη ρύθμιση ?

 

ναι εκει αναφερομαι για το bsb tweaks. στα settings του ημερολογιου το reminder εχει οριστει σε none. δε βλεπω αλλη σχετικη ρυθμιση να πειραξω

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...

ετσι για ενημερωση σας το τηλεφωνο μου επεσε απο υψος περιπου 50-60cm στο πατωμα με την μερια της οθονης....

χωρις κανενα σημαδι απο την πτωση στην οθονη (π.χ. σπασιμο, γρατζουνια κ.τ.λ.)

αλλα μου εμφανισε μια μαυρη καθετη μπαρα στην δεξια πλευρα της με αποτελεσμα να κρυβει το 1/4 της οθονης . Κατα τα αλλα λειτουργουσε κανονικα, και αφου η μπαρα ηταν αδυνατο να φυγει η επισκεψη στο service επιβεβλημενη....

αποτελεσμα σπασιμο εσωτερικα της οθονης, κοστος 237 euro...

ας προσεχα....

Edited by joihnja
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...