Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περναω το cab για να μετονομαστει η καρτα μνημης σε storage card, κανει soft reset αλλα μετα δεν αλλαζει....:wacko: Γιατι?:confused:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Download Artemis 26.1 ELL

κατεβαζω αυτη τι rom για το htc hd2 και οταν το κανω αποσυμπιεση μου βγαζει αυτο το πραγμα RUU_Signed_0408_nbh και δεν κανει τιποτα,ειμαι ασχετος,ας με βοηθησει καποιος με λεπτομερειες και πως μπορω να το κανω εγκατασταση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Προσπαθησα χτες να συνδεσω το κινητο μου με το Bluetooth του αυτοκινητου μου! ειναι ενα Ford Mondeo του 2009! Αλλα μου ελεγε οτι δεν γινοταν συνδεση! Εχετε εσεις καποιο παρομοιο προβλημα? Μηπως δεν εκανα κατι σωστα?:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
που ακριβως να κοιταξω

 

Μέσα στον φάκελο που υπάρχει το .nbh αρχείο, ρίξε το CustomRUU.exe, τρέξτο και ακολούθησε τα βήματα.

 

Φρόντισε φυσικά να έχεις κάνει hard-spl στη συσκευή σου.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα τα καταφερα εβαλα την ομεγα θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω σε οσουσ ενδιαφεθηκαν και με συμβουλεψαν συνεχιστε την καλη δουλεια
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σημερα εβαλα τον uzard πολυ γρηγορος οκ αλλα οταν παει να παιξει το βιντεο συγκεκριμενα οταν ανοιγει ο video player του μου λεει error file not found μηπως φταει ο βιντεο πλαιερ μηπως mesa απο τα programm files μπορουμε να τον αλαξουμε να βαλουμε πχ τον core ? φταιει αυτος η κατι αλλο ?βλεπω και αλλουσ με το ιδιο προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν μπορούμε να βάλουμε Dual Sim στο HD2 ?

 

Βασικά αυτό που θέλω να κάνω (και όποιος ξέρει ας μου πει αν γίνετε) είναι το εξής:

 

Έχω Cosmote Συμβόλαιο και χρειάζομαι περιστασιακά Internet on the Phone (σε εκδρομές κλπ) γι' αυτό δεν με συμφέρει να τους δώσω τα 5€ / μήνα.

Έτσι σκέφτηκα να πάρω και μια What's up (που έχει προπληρωμένο χρόνο 3€/60ΜΒ) και χρησιμοποιώντας την υπηρεσία 2in1 να βάλω και τα 2 νούμερα σε μία sim.

 

α) Υποστηρίζει το τηλέφωνο λοιπόν την dual sim? (γνωρίζω ότι το diamond που είχα το έκανε)

β) Στην συνέχεια μπορεί να ρυθμιστεί έτσι ώστε να βγαίνει στο Internet από τον αριθμό του what's Up και όχι από τον αριθμό συμβολαίου?

 

Ευχαριστώ

 

Έχω στο HD2 dual sim της wind. Ο ένας αριθμός είναι από εταιρική σύνδεση και ο δεύτερος είναι f2go με 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 1,5 GB mobile internet.

Στο HD2 υπάρχει ένα εικονίδιο που εμφανίζει το μενού της wind και μέσα από εκεί επιλέγω τις λέξεις, "σύνδεση" ή "κάρτα" και αλλάζω από σύνδεση σε κάρτα και αντίστροφα.

Η εναλλαγή διαρκεί περίπου 5-10 δευτερόλεπτα, μέχρι να διακοπεί το ένα τηλεφωνικό σήμα και να ενεργοποιηθεί το άλλο.

Κάποιες φορές, μετά την επιλογή για εναλλαγή, δεν εναλλάσσεται το σήμα και απλά πηγαίνω στο διαχειριστή συνδέσεων του HD2 και κάνω απενεργοποίηση και αμέσως ενεργοποίηση του τηλεφωνικού σήματος.

Για λόγους ασφαλείας, όταν επανενεργοποιώ την εταιρική σύνδεση, αμέσως διακόπτω με το πρόγραμμα no data τη σύνδεση δεδομένων που μου εμφανίζεται στο no data ως Wind GPRS.

Όταν έχω ενεργοποιημένη την κάρτα f2go και με καλέσουν στην εταιρική σύνδεση, η κλήση προωθείται δωρεάν και τη λαμβάνω κανονικά. Αντίστροφα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σύμφωνα με την wind, λειτουργεί επίσης. Τα sms δεν προωθούνται, όπως έχω διαπιστώσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα σημειώσεων για το HD2? Δεν είναι το κατάλληλο σημείο για να ρωτήσω, αλλά θέλω μια γρήγορη απάντηση από κάποιον κάτοχο του κινητού - είναι το μόνο προγραμματάκι που λείπει από το hd2 μου.

Υ.Γ. Παλιότερα χρησιμοποιούσα το πολύ καλο Phatnotes, αλλα θεωρώ πως στο hd2 χρειάζεται κάποιο, ειδικά σχεδιασμένο για touch interface. Στο android εχω πολύ καλές επιλογές, εδώ έχετε να προτείνεται κάτι? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στο HD2 dual sim της wind. Ο ένας αριθμός είναι από εταιρική σύνδεση και ο δεύτερος είναι f2go με 1.500 λεπτά ομιλίας και 1.500 SMS προς F2G και 1,5 GB mobile internet.

Στο HD2 υπάρχει ένα εικονίδιο που εμφανίζει το μενού της wind και μέσα από εκεί επιλέγω τις λέξεις, "σύνδεση" ή "κάρτα" και αλλάζω από σύνδεση σε κάρτα και αντίστροφα.

Η εναλλαγή διαρκεί περίπου 5-10 δευτερόλεπτα, μέχρι να διακοπεί το ένα τηλεφωνικό σήμα και να ενεργοποιηθεί το άλλο.

Κάποιες φορές, μετά την επιλογή για εναλλαγή, δεν εναλλάσσεται το σήμα και απλά πηγαίνω στο διαχειριστή συνδέσεων του HD2 και κάνω απενεργοποίηση και αμέσως ενεργοποίηση του τηλεφωνικού σήματος.

Για λόγους ασφαλείας, όταν επανενεργοποιώ την εταιρική σύνδεση, αμέσως διακόπτω με το πρόγραμμα no data τη σύνδεση δεδομένων που μου εμφανίζεται στο no data ως Wind GPRS.

Όταν έχω ενεργοποιημένη την κάρτα f2go και με καλέσουν στην εταιρική σύνδεση, η κλήση προωθείται δωρεάν και τη λαμβάνω κανονικά. Αντίστροφα δεν το έχω δοκιμάσει αλλά σύμφωνα με την wind, λειτουργεί επίσης. Τα sms δεν προωθούνται, όπως έχω διαπιστώσει.

 

συγνωμη αλλα τι ακριβως ειναι αυτο?? dual sim της wind μπωρο κ εγω να εχω 2 νουμερα στο hd2 moy???

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αλλα τι ακριβως ειναι αυτο?? dual sim της wind μπωρο κ εγω να εχω 2 νουμερα στο hd2 moy???

 

Aν εχεις 2 νουμερα σε μια εταιρια, πχ συμβολαιο και καρτοκινητο ή καρτοκινητο και καρτοκινητο, τοτε μπορεις να τα βαλεις σε μια καρτα σιμ και τα δυο.

 

Εγω που εχω στη βονταφον λειτουργει ως εξης.

Εχει την βασικη γραμμη και τη δευτερευουσα γραμμη. Οταν πχ εχω τη συνδεση μου ως βασικη, τοτε οτιδηποτε κληση/σμσ/ιντερνετ κανω χρεωνεται η συνδεση μου, ενω η δευτερευουσα γραμμη που ειναι το καρτοκινητο μου απλα δεχεται κλησεις (στην ουσια τις προωθει δωρεαν στην βασικη).

Βασικη και δευτερευουσα τις αλλαζω οποτε θελω με μια επιλογη μεσα απο το start menu/vodafone που εχει δημιουργηθει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Γνωρίζει κάποιος ένα καλό πρόγραμμα σημειώσεων για το HD2? Δεν είναι το κατάλληλο σημείο για να ρωτήσω, αλλά θέλω μια γρήγορη απάντηση από κάποιον κάτοχο του κινητού - είναι το μόνο προγραμματάκι που λείπει από το hd2 μου.

Υ.Γ. Παλιότερα χρησιμοποιούσα το πολύ καλο Phatnotes, αλλα θεωρώ πως στο hd2 χρειάζεται κάποιο, ειδικά σχεδιασμένο για touch interface. Στο android εχω πολύ καλές επιλογές, εδώ έχετε να προτείνεται κάτι? Ευχαριστώ.

 

εγω χρησιμοποιω παντα το word της συσκευης μιας και τα notes ειναι .pwi..

αρχεια που δεν ειναι αναγνωσιμα παντου,αντιθετα με τα word που τα διαβαζω ανετα παντου ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω ότι βγήκε ένα νέο update για το HD2 στο site της HTC, με όνομα "Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments". Δείτε το σχετικό link παρακάτω.

 

Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω ότι βγήκε ένα νέο update για το HD2 στο site της HTC, με όνομα "Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments". Δείτε το σχετικό link παρακάτω.

 

Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments

χρισιμευει σε κατι αυτο το update?

η μας καλυπτει το cookies home tab?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

χρισιμευει σε κατι αυτο το update?

η μας καλυπτει το cookies home tab?

Δεν έχω ιδέα! Αλλά δεν χάνεις τίποτα να το βάλεις. Βέβαια δεν ξέρω την επίδρασή του σε cooked ROMs.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ιδέα! Αλλά δεν χάνεις τίποτα να το βάλεις. Βέβαια δεν ξέρω την επίδρασή του σε cooked ROMs.

λεω μηπως βγαζει τα ιδια Appointments που εχουμε με το cht και δεν χρειαζεται.

αν κανει κατι αλλο,να το βαλουμε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Απλά να αναφέρω ότι βγήκε ένα νέο update για το HD2 στο site της HTC, με όνομα "Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments". Δείτε το σχετικό link παρακάτω.

 

Update for HTC HD2 Annually Recurring Calendar Appointments

Mάλλον έχει να κάνει με το πρόβλημα που είχε γράψει κάποιος φίλος πριν μερικές μέρες που έβαζε ετήσια γεγονότα σε κάποια ημερομηνία και πήγαιναν μόνα τους στις 20 ιουλίου 2011.

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω παντα το word της συσκευης μιας και τα notes ειναι .pwi..

αρχεια που δεν ειναι αναγνωσιμα παντου,αντιθετα με τα word που τα διαβαζω ανετα παντου ;)

 

Σωστη η σκεψη σου και πολυ πρακτικο, αλλα θα ηθελα να εχω σε ενα interface ολες τις σημειωσεις (και κανενα γραφικο περιβαλλον, αλα... notepad, ετσι, για να δινουμε αξια και στις συσκευες μας, ολα με touch interface) :)

Ευχαριστω παντως.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα το ΗD2 στην Ελλαδα δεν το βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ...

 

απογοητευση.

και μια ζωη τα ιδια....το εχουν σε προσφορα αλλα οχι σε στοκ...επιτηδες για να φυγει η προσφορα και μετα να το παρεις στα 599Ε και να βγαλουν χρηματα...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ασχετο αλλα το ΗD2 στην Ελλαδα δεν το βρισκω ΠΟΥΘΕΝΑ...

 

απογοητευση.

και μια ζωη τα ιδια....το εχουν σε προσφορα αλλα οχι σε στοκ...επιτηδες για να φυγει η προσφορα και μετα να το παρεις στα 599Ε και να βγαλουν χρηματα...

ΕΛΛΗΝΑΡΕΣ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ

http://cleverstore.gr/index.php?target=products&product_id=32477

http://www.ebw.gr/el-GR/Product/6879/HTC-HD2-HTC-T8585-Touch-HD2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες και όλους!

 

Θέλω να δοκιμάσω το android στο HD2 και οπως διαπίστωσα με τη μαμά ROM 1.66 δε δουλεύει.

 

Πρέπει να έχω radio 2.08 η μεταγενέστερο.

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξω μόνο radio στο τηλέφωνο μου;

 

Δε θέλω να βάλω άλλη ROM, ασχέτως του τι προσφέρουν όλες αυτές οι Custom ROMs που κυκλοφορούν.

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

στο πρωτο δεν το εχουν.

στο δευτερο θα παρω αυριο τηλ.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...