Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την εχω δοκιμασει και ειναι αρκετα καλη με καποιες δυσκολιες στην αρχη αν εισαι νεος!

Γιατι δεν δοκιμαζεις των συμπατριωτων μας που ειναι ελεγμενες 100% και Ελληνικες, ιδιαιτερα του Γιαννη εδω.....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

 

...ακριβώς αυτός είναι ο λόγος, οτι δηλαδή είναι ελληνικές (με ελληνικά εννοώ αν καταλαβαίνω καλά - προτιμώ τα αγγλικά).

Αλλά τι εννοείς "...με καποιες δυσκολιες στην αρχη αν εισαι νεος..."?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

...ακριβώς αυτός είναι ο λόγος, οτι δηλαδή είναι ελληνικές (με ελληνικά εννοώ αν καταλαβαίνω καλά - προτιμώ τα αγγλικά).

Αλλά τι εννοείς "...με καποιες δυσκολιες στην αρχη αν εισαι νεος..."?

Βαλε την wwe τοτε!

Η 6.5.Χ που εβαλα εχει μια περιεργη bottom bar και θελει 2-3 cabs για να γινει σαν τις γνωστες! οπως επισηε του λειπει και η αλλαγη απο gsm/3g που και αυτο θελει cab συν κατι αλλες λεπτομερειες!

Την 6.5 δεν την μπορω πια!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Βαλε την wwe τοτε!

Η 6.5.Χ που εβαλα εχει μια περιεργη bottom bar και θελει 2-3 cabs για να γινει σαν τις γνωστες! οπως επισηε του λειπει και η αλλαγη απο gsm/3g που και αυτο θελει cab συν κατι αλλες λεπτομερειες!

Την 6.5 δεν την μπορω πια!

 

...σε κατάλαβα καλά? προτείνεις την 6.5.5?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,ξερει κανεις αν μπορουμε με καποιο τροπο να αλλαξουμε το UI των sms στη συσκευη μας???

Κατι σαν αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=622520&highlight=SMS .

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν υπαρχει καπιο προγραμα να μετατρεπει τα προγραματα σε αρχεια εγγαταστασης CAB για να τα εγκαθιστουμε απο τη συσκευη κ οχι απο τον υπολογιστη μας????κανεις βοηθεια???
Link to comment
Share on other sites

Το ανάποδο ζήτησε από αυτό που κάνει το πρόγραμμα που προτείνεις. :rolleyes:

 

η ζεστη παιδια....sorry

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

παρακαλω μηπως ξερει καποιος να μου πει πως στο καλο βλεπω στο HTC HD2 μετρητη ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ που εχω ανεβασει/κατεβασει μεσω 3g/gprs ?

 

προσπαθω να το βρω και δεν μπορω σε κανενα μενου/υπομενου.

 

με αυτον τον τροπο δεν ξερω ποσα ΜΒ εχω ακομη απο το πακετο μου..

 

αν ξερει καποιος, παρακαλω βοηθεια!

 

ευχαριστω!

 

κατεβασε το Nodata και το Bandwitch

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως θα ενεργοποιήσω την αναφορά λήψης μηνυμάτων στο HD2?

 

δες στα μηνυματα τις επιλογες... εκει εχει γ αναφορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου; Αν εννοείς στα μηνύματα SMS και MMS θα πας στην καρτέλα με τα μηνύματα, θα πατήσεις στο περισσότερα -> Μενού -> Ρυθμίσεις -> Επιλογές και θα βρεις διάφορες επιλογές που αφορά τα SMS.

 

οκ σ'ευχαριστώ το βρήκα :)

 

Σε ευχαριστω. Για το galaxy s θα σου πω το εξης. Εχει χειροτερη ποιοτητα κατασκευης και μια οθονη πολυδιαφημισμενη, που ναι μεν εχει απολαυστικα χρωματα, αλλα η amoled μονο προβλημα ειναι τελικα για την αποδοση κειμενου - με λιγα λογια κουραζει πολυ αν θελεις να διαβασεις κειμενο χωρις ζουμ. Επισης η RAM, παρα τα 512 που αριθμει, δεν αφηνει πολυ διαθεσιμη στο χρηστη.

Για να μην τα πολυλογω, περαν του Dell τα αλλα τελικα δεν με ικανοποιησαν. Και τα δοκιμασα πολυ, ειδα τα ορια τους. Ενα καλα στημενο hd2, χωρις υπερβολη, μπορει να κανει τα ιδια και σε καποιες περιπτωσεις καλυτερα πραγματα (και πανω απο ολα, δεν εχει αυτα τα αθλια πλαστικα του ανταγωνισμου). Ναι, κινητο πολλων μηνων, κι ομως...

Δες τα απο κοντα πριν κανεις οποιαδηποτε κινηση.

 

 

Η απουσια πολλων μηνων απο το thread... Σε ευχαριστω.

 

Y.Γ. Πραγματικα, εχοντας αφησει για πολλους μηνες το hd2 μπορω να πω πως στο καινουριο hd2 παρατηρω οτι το σημαντικοτερο προβλημα που ειχα συναντησει, δηλαδη η ελλειψη ακριβειας στο πατημα, εχει βελτιωθει σε μεγαλο βαθμο.

Πρακτικα δεν αντιμετωπιζω καποιο προβλημα, πλεον (και το οποιο εντοπιζοταν κυριως στην εισαγωγη κειμενου, με ολα τα πληκτρολογια και με πολλες και διαφορες ρομ και ρυθμισεις). Δεν ξερω αν ειναι θεμα ρομ, η ακομα και βελτιωμενου hardware (το κομματι αυτο εχει παραχθει πριν μερικες εβδομαδες), αλλα το αποτελεσμα ειναι πως για μια ακομη φορα χαιρομαι τη συσκευη αυτη...

 

 

Φίλε μου εγώ έχω και το HD2 και το Galaxy S. Αυτό για την οθόνη το ανέφερα κι εγώ στο topic του galaxy S. Η πραγματική ανάλυση δυστυχώς δεν είναι 800χ480 αλλά μικρότερη. Όταν τα βάζω δίπλα δίπλα και συγκρίνω τις οθόνες δείχνει ξεκάθαρα ότι έχει μεγαλύτερη ανάλυση το HD2, παρότι θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο γιατί έχει και μεγαλύτερη οθόνη άρα μεγαλύτερο μέγεθος pixels.Ευτυχώς όμως με το multitouch που δουλεύει άψογα δεν είναι τελικά τόσο πρόβλημα γιατι ζουμάρω ανά πάσα στιγμή και φέρνω τα γραματα στα μέτρα μου.

Όσο για τη RAM που αναφέρεις , τα 512 δεν είναι ακόμα διαθέσιμα στο χρήστη λόγω λειτουργικού. Σε λίγο καιρό με το froyo 2.2 θα εκμεταλευεται πλήρως και τα 512 . Κατά τα άλλα το κινητό για μένα είναι άψογο (βάρος, μέγεθος, απίστευτη κάμερα 720p κλπ.) , όσο για την ποιότητα των πλαστικών αν το έχεις μέσα σε δερμάτινη θήκη και δεν ακουμπάς όπου νάνε για να αρχίσουν να γδέρνονται τα πλαστικά θα μείνει καινούργιο. Εξάλλου στο ebay υπάρχουν και προσόψεις σε πολύ καλές τιμές. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
κατεβασε το Nodata και το Bandwitch

 

Αυτά ενεργοποιούν/απενεργοποιούν το GPRS, δεν είναι μετρητές δεδομένων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

για να ρωτησω κατι. Προσφατα αλλαξε σε αγγλικη ρομ 1.66 γιατι δν μπορω καθολου τα ελληνικα μενου. Αλλα δυστυχως δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο. ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να φορτοσω καποιο?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
για να ρωτησω κατι. Προσφατα αλλαξε σε αγγλικη ρομ 1.66 γιατι δν μπορω καθολου τα ελληνικα μενου. Αλλα δυστυχως δεν εχω ελληνικο πληκτρολογιο. ξερει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να φορτοσω καποιο?

 

Δες στο πρώτο post, υπάρχει αυτό ακριβώς που ζητάς (Βάλε του DrMobile).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πκαποιο προγραμμα για να βλεπουμε την οθονη του υπολογιστη στο κινητο;

 

 

εγω χρησιμοποιω αυτο

 

http://secure.logmein.com/dmcq/controlpda.html

και ειμαι ευχαριστημενος αφου μπορω να ελεγχω το pc μου απο το κινητο οπου και αν ειμαι

μαλλον κατι τετοιο εννοεις

Link to comment
Share on other sites

εγω χρησιμοποιω αυτο

 

http://secure.logmein.com/dmcq/controlpda.html

και ειμαι ευχαριστημενος αφου μπορω να ελεγχω το pc μου απο το κινητο οπου και αν ειμαι

μαλλον κατι τετοιο εννοεις

 

πολυ καλο προγραμμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως κάποια καινούργια ενημέρωση σε σχέση με κάποιο update στο official λογισμικό της HTC για το HD2;
Link to comment
Share on other sites

οκ σ'ευχαριστώ το βρήκα :)

 

 

 

 

Φίλε μου εγώ έχω και το HD2 και το Galaxy S. Αυτό για την οθόνη το ανέφερα κι εγώ στο topic του galaxy S. Η πραγματική ανάλυση δυστυχώς δεν είναι 800χ480 αλλά μικρότερη. Όταν τα βάζω δίπλα δίπλα και συγκρίνω τις οθόνες δείχνει ξεκάθαρα ότι έχει μεγαλύτερη ανάλυση το HD2, παρότι θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίθετο γιατί έχει και μεγαλύτερη οθόνη άρα μεγαλύτερο μέγεθος pixels.Ευτυχώς όμως με το multitouch που δουλεύει άψογα δεν είναι τελικά τόσο πρόβλημα γιατι ζουμάρω ανά πάσα στιγμή και φέρνω τα γραματα στα μέτρα μου.

Όσο για τη RAM που αναφέρεις , τα 512 δεν είναι ακόμα διαθέσιμα στο χρήστη λόγω λειτουργικού. Σε λίγο καιρό με το froyo 2.2 θα εκμεταλευεται πλήρως και τα 512 . Κατά τα άλλα το κινητό για μένα είναι άψογο (βάρος, μέγεθος, απίστευτη κάμερα 720p κλπ.) , όσο για την ποιότητα των πλαστικών αν το έχεις μέσα σε δερμάτινη θήκη και δεν ακουμπάς όπου νάνε για να αρχίσουν να γδέρνονται τα πλαστικά θα μείνει καινούργιο. Εξάλλου στο ebay υπάρχουν και προσόψεις σε πολύ καλές τιμές. :)

 

Ναι, το multitouch δουλευει αψογα, αλλα αυτοματως το πλεονεκτημα της amoled μετατρεπεται σε... μειονεκτημα.

Τα 512 και στο Dell δεν ειναι διαθεσιμα (ελεω 1.6), αλλα εχω 280 ΜΒ διαθεσιμα, ενω η samsung μας αφησε να περιμενουμε τη 2.2 για να δουμε πανω απο 150. Δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να ειμαι στο περιμενε γιατι η εκαστοτε εταιρια δεν κανει σωστο implementation των δυνατοτητων μιας πλατφορμας (και οχι, δεν ειναι συνωνυμο <2.2 και αρα λιγη RAM.

Τωρα αναφορικα με την ποιοτητα των πλαστικων, εσυ καθε φορα που πιανεις το hd2 και μετα το samsung, δε θελεις να πεταξεις το δευτερο στον απεναντι τοιχο (οταν ακους τους μικροτριγμους απο την day 1, απο το σαπιο χρωμιομενο πλαστικο που εβαλαν γυρω γυρω)?

Ναι, να το κρυψουμε σε μια δερματινη θηκη ειναι μια λυση, αλλα οχι η ενδεικνυμενη.

Δεν προσπαθω να πεισω κανεναν να παει να παρει το hd2 αντι του galaxy s, αλλωστε η πλατφορμα του δευτερου ειναι κλασεις μπροστα απο τα WM που αργοπεθαινουν.

Αναφερομαι σε αυτους που σκεφτονται να πεταξουν ενα σεβαστο ποσο χρηματων για να πανε π.χ. απο hd2 σε galaxy s. Αυτοι οφειλουν να το σκεφτουν ξανα, ειδικα λαμβανοντας υποψη την υπερτατη ωριμοτητα στην οποια εχουν περιελθει τα "παραθυρα".

Εγω, παλι, διαλεξα τον αντιθετο δρομο...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως κάποια καινούργια ενημέρωση σε σχέση με κάποιο update στο official λογισμικό της HTC για το HD2;QUOTE]

δεν έχει βγει τίποτα νεότερο από την htc.μπορείς να βάλεις όμως μια cooked ron που θα αναβαθμίσει σημαντικα τη συσκευή σου σε ταχύτητα,μνήμη,εφαρμογές και να μην περιμένεις πότε και αν η htc θα αποφασίσει να ασχοληθεί με το hd2.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως κάποια καινούργια ενημέρωση σε σχέση με κάποιο update στο official λογισμικό της HTC για το HD2;QUOTE]

δεν έχει βγει τίποτα νεότερο από την htc.μπορείς να βάλεις όμως μια cooked ron που θα αναβαθμίσει σημαντικα τη συσκευή σου σε ταχύτητα,μνήμη,εφαρμογές και να μην περιμένεις πότε και αν η htc θα αποφασίσει να ασχοληθεί με το hd2.

 

Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια; Δεν θέλω να διαφέρει και πολύ από την original. Μου αρέσει περισσότερο το περιβάλλον της από όλλες όσες έχω μέχρι τώρα δει.

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως μπορείς να μου προτείνεις κάποια; Δεν θέλω να διαφέρει και πολύ από την original. Μου αρέσει περισσότερο το περιβάλλον της από όλλες όσες έχω μέχρι τώρα δει.

Καλημερα !!!!

 

Υπαρχουν 2 παιδια εδω στο φορουμ που εχουν φτιαξει πολυ καλες ρομ και αξιζει να βαλεις καποια απο αυτες.

εγω σου προτεινω για αρχη να βαλεις του Γιαννη (Ioathe). εχει και ρομ με αγγλικα και με ελληνικα. διαλεγεις οτι θελεις.

Τις ρομ του Γιαννη θα τις βρεις εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Επειδη εχει αρκετες εκδοσεις και μπορει να μπερδευτεις, σου προτεινω να βαλεις την ρομ Omega v.3 extreme με cookie 1.8.5. υπαρχει και σε ελληνικη και σε αγγλικη και ειναι 6.5.5 που θα σου αρεσει πολυ. ειναι πολυ κοντα στην μαμα ρομ αλλα ειναι λιγο παραμετροποιημενη και θα σε καλυψει πληρως.

κατεβαζεις απο εδω :

Ελληνική

http://rapidshare.com/files/40277158...LL_XT.rar.html

 

Αγγλική

http://rapidshare.com/files/40275868...WE_XT.rar.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει πκαποιο προγραμμα για να βλεπουμε την οθονη του υπολογιστη στο κινητο;

 

Σε όλους του ΗΥ έχω εγκατεστημένο το UltraVNC οπότε χρησιμοποιώ αυτό.

.Net VNC Viewer

Κάνεις rotate την οθόνη (όχι αυτόματα) και έχει scaling της οθόνης.

Το προτιμώ για να μην βάζω και άλλα προγράμματα στους ΗΥ μου.

 

 

Μποείς να χρησιμοποιήσεις και το Remote desktop connection που έχει το HD2

 

Επίσης ρίξε και μια ματιά στο pocket putty για SSH/telnet.

Beware of geeks bearing gifts !!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!!

 

Υπαρχουν 2 παιδια εδω στο φορουμ που εχουν φτιαξει πολυ καλες ρομ και αξιζει να βαλεις καποια απο αυτες.

εγω σου προτεινω για αρχη να βαλεις του Γιαννη (Ioathe). εχει και ρομ με αγγλικα και με ελληνικα. διαλεγεις οτι θελεις.

Τις ρομ του Γιαννη θα τις βρεις εδω :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Επειδη εχει αρκετες εκδοσεις και μπορει να μπερδευτεις, σου προτεινω να βαλεις την ρομ Omega v.3 extreme με cookie 1.8.5. υπαρχει και σε ελληνικη και σε αγγλικη και ειναι 6.5.5 που θα σου αρεσει πολυ. ειναι πολυ κοντα στην μαμα ρομ αλλα ειναι λιγο παραμετροποιημενη και θα σε καλυψει πληρως.

κατεβαζεις απο εδω :

Ελληνική

http://rapidshare.com/files/40277158...LL_XT.rar.html

 

Αγγλική

http://rapidshare.com/files/40275868...WE_XT.rar.html

 

 

Σ' ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!! Την έβαλα και μου αρέσει πολύ μπορώ να πω. Είναι πιό γρήγορη και πλησιάζει αρκετά στην μαμά. Την προτείνω ανεπιφύλακτα. Πολύ καλή δουλειά. Μπράβο στα παιδιά:clap::up:

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με την κεραια του hd2 ποια ειναι η γνωμη σας?

μετα απο 4 μηνες χρησης και μεσα απο τη διαδικασια των "καλοκαιρινων αποδρασεων" εχω διαπιστωσει το εξης:

Εχω σημα ασθενεστερο η και μηδενικο σε περιοχη οπου φιλος με ιδια εταιρια κινητης τηλεφωνιας πιανει 2-3 γραμμες σηματος!!!

το θεωρω απαραδεκτο να εχω κινητο αξιας hd2 και αλλος με ενα απλο κινητο να πιανει μια χαρα σημα στις παραλιες!!!!

να σημειωσω οτι το τεστ εγινε με δικτυο gsm και οχι 3g...αυτο ελειπε δλδ να μη πιανεις gsm και να πιανεις 3g!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντιμετωπίζω κάτι παρόμοιο. Παίρνω τηλέφωνο και εκείνοι με ακούν κανονικά ενώ εγώ δεν ακούω τίποτα. Το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι έχει απαντηθεί η κλήση μου απο την δόνηση που κάνει. Έχει κανείς καμιά ιδέα που μπορεί να οφείλεται;

 

μια ερωτηση μηπως σας εχει τυχει..

 

το τελευταιο καιρο οταν απανταω μια κληση η κανω εγω μια κληση και απαντησει ο αλλος δεν ακουγεται τπτ.. ουτε με ακουνε.. νεκρο.. μετα αν κλεισω και ξανακαλεσω ολα κανονικα.. μερικες φορες συμβαινει και 2-3 φορες.. τι μπορει να ναι?

 

και εγω το παθαινω αυτο (με athineos v.4).....

 

γιατι???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...