Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχω παει στο σερβισ της ΑCe απο τη προηγουμενη Τεταρτη το hd 2 και μου λενε οτι δεν εχουν οθονες και οτι θα εχουν ιθονες Τεταρτη λογικα.. Σημαινει 2 βδομαδες συνολικα θα μεινει εκει το κινητο..

 

Το προβλημα με την οθονη το ξαναπαρουσιασε οταν το ειχα πρωτοπαρει μου την αλλαξαν το ιδιο θα γινει και τωρα..

 

Μου παν οτι ειναι αστοχια υλικου και οτι εχει βγαλει προβληματα η HTC στις οθονες.

 

Ειναι λογικο σε 6 μηνες δυο φορες το ιδιο προβλημα και να μη μπορω να διεκδικησω αλλη συσκευη?

τι προβλημα ειχεσ???υγρασια στο κεντρο???

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα που εχει ειναι ανεξαρτητο απο την ερωτηση..

 

Οπως και να χει ομως να σου πω!

 

Ειχα ανεβασει και βιντεακι πριν λιγο καιρο.. Δεν ανταποκρινεται η οθονη. Αλλου πατας αλλα βγαζει η πατας και δεν γινεται τπτ.. Εγω πιθανολογω οτι μαλλον πιεζεται και λυγιζει και δεν λειτουργει κανονικα..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Eχω παει στο σερβισ της ΑCe απο τη προηγουμενη Τεταρτη το hd 2 και μου λενε οτι δεν εχουν οθονες και οτι θα εχουν ιθονες Τεταρτη λογικα.. Σημαινει 2 βδομαδες συνολικα θα μεινει εκει το κινητο..

 

Το προβλημα με την οθονη το ξαναπαρουσιασε οταν το ειχα πρωτοπαρει μου την αλλαξαν το ιδιο θα γινει και τωρα..

 

Μου παν οτι ειναι αστοχια υλικου και οτι εχει βγαλει προβληματα η HTC στις οθονες.

 

Ειναι λογικο σε 6 μηνες δυο φορες το ιδιο προβλημα και να μη μπορω να διεκδικησω αλλη συσκευη?

μηπως πρεπει να στειλεις ενα email στο service της htc europe,να εξηγησεις το προβλημα και να διεκδικησεις αλλη συσκευη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ όλα τα παιδιά !! Εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του ελληνικού hd2 και πολύ ευχαριστημένος !!

 

@ioathe: Φανταστικές ROM βγάζετε, θα τις δοκιμάσω μόλις μάθω το κινητό καλύτερα. Συγχαρητήρια και πάλι !! :clap:

 

Έχω 2-3 ερωτησούλες να σας κάνω για να με βοηθήσετε εσείς που τα ξέρετε καλύτερα:

- Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να σε ενημερώνει πόσα MB internet έχεις χρησιμοποιήσει μέσα στο μήνα? Γιατί αν τα υπερβείς οι χρεώσεις είναι φωτιά...

- Το τηλέφωνο έχει την τελευταία ελληνική Rom και όλα τα "μαμά" προγράμματα. Το πρόγραμμα του καιρού που έχει, "τρώει" πολύ internet? Επειδή μέχρι να το καταλάβω τα έχω όλα κλειστά και όταν θέλω τα ανοίγω. Αν το αφήσω ανοιχτό και σε συνδυασμό με την υπηρεσία εντοπισμού, πόσο "τρώει"? (έχω 300ΜΒ το μήνα)

- Έβαλα το destinator9. Όταν το τρέχω όμως, μου βγάζει μια οθόνη με χαρακτήρες που γίνεται συνέχεια pop-up ακόμα και αν την κλείσω. Υπάρχει λύση?

- Κάποια συμβουλή να μου δώσετε που δεν πάει το μυαλό μου για την χρήση του?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πηρα 3 τηλεφωνα στην ace.

 

μιλησα και με εναν δανο υπευθυνο του σερβις. μου πε οτι εχουν βγει πολλα προβληματα στις οθονες αλλα εγω πιστευω οτι απλα θελουν να αλλαξουν οθονη κ να ξεμπερδευουν..

 

δεν ειναι δυνατον ομως να εχω 6 μηνες το κινητο και συνολικα 25 μερες να ειναι στο σερβις.. τοσα χρηματα κοστιζει.. και μαλιστα με το ιδιο προβλημα..

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

πηρα 3 τηλεφωνα στην ace.

 

μιλησα και με εναν δανο υπευθυνο του σερβις. μου πε οτι εχουν βγει πολλα προβληματα στις οθονες αλλα εγω πιστευω οτι απλα θελουν να αλλαξουν οθονη κ να ξεμπερδευουν..

 

δεν ειναι δυνατον ομως να εχω 6 μηνες το κινητο και συνολικα 25 μερες να ειναι στο σερβις.. τοσα χρηματα κοστιζει.. και μαλιστα με το ιδιο προβλημα..

συσκευη δεν σου αλλαζουν με τιποτα....οσο για την καθηστερηση δεν φταιει η ace αλλα τα κεντρικα αφου δεν τους εχουν στειλει οθονες....οχι δεν εχει σχεση με την πιεση που αναφερεις...διαβασε και στο xda και θα δεις...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

πηρα στην htc ελλαδος και μου παν θα επικοινωνησουν μαζι μου για να δουν τι μπορουν να κανουν..
N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ όλα τα παιδιά !! Εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του ελληνικού hd2 και πολύ ευχαριστημένος !!

 

@ioathe: Φανταστικές ROM βγάζετε, θα τις δοκιμάσω μόλις μάθω το κινητό καλύτερα. Συγχαρητήρια και πάλι !! :clap:

 

Έχω 2-3 ερωτησούλες να σας κάνω για να με βοηθήσετε εσείς που τα ξέρετε καλύτερα:

- Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να σε ενημερώνει πόσα MB internet έχεις χρησιμοποιήσει μέσα στο μήνα? Γιατί αν τα υπερβείς οι χρεώσεις είναι φωτιά...

- Το τηλέφωνο έχει την τελευταία ελληνική Rom και όλα τα "μαμά" προγράμματα. Το πρόγραμμα του καιρού που έχει, "τρώει" πολύ internet? Επειδή μέχρι να το καταλάβω τα έχω όλα κλειστά και όταν θέλω τα ανοίγω. Αν το αφήσω ανοιχτό και σε συνδυασμό με την υπηρεσία εντοπισμού, πόσο "τρώει"? (έχω 300ΜΒ το μήνα)

- Έβαλα το destinator9. Όταν το τρέχω όμως, μου βγάζει μια οθόνη με χαρακτήρες που γίνεται συνέχεια pop-up ακόμα και αν την κλείσω. Υπάρχει λύση?

- Κάποια συμβουλή να μου δώσετε που δεν πάει το μυαλό μου για την χρήση του?

 

Σας ευχαριστώ

-spb wireless monitor,efficasoft gprs traffic monitor

-Η ανανέωση του καιρού για μια πόλη,καταναλώνει γύρω στα 3kb.

-εγκατέστησε κάποιο άλλο πληκτρολόγιο π.χ.το fingerkeyboard http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=242312&highlight=finger+keyboard και να το επιλέγεις πριν ανοίξεις το destinator

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ και εγώ όλα τα παιδιά !! Εδώ και 2 ημέρες είμαι κάτοχος του ελληνικού hd2 και πολύ ευχαριστημένος !!

 

@ioathe: Φανταστικές ROM βγάζετε, θα τις δοκιμάσω μόλις μάθω το κινητό καλύτερα. Συγχαρητήρια και πάλι !! :clap:

 

 

Σε ευχαριστώ,

Μείνε μερικές μέρες με την μαμά ρομ να μάθεις καλά την συσκευή και μετά αν θέλεις να περάσεις κάποια από τις δικές μου ενημέρωσε με να σε βοηθήσω.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση εχω το htc hd2 περιπου 1 χρονο τωρα και το βαζω σε συγκριση με το iphone στο internet το hd ειναι παρα πολυ αργο δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται καιμια βοηθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση εχω το htc hd2 περιπου 1 χρονο τωρα και το βαζω σε συγκριση με το iphone στο internet το hd ειναι παρα πολυ αργο δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται καιμια βοηθεια!!!

μηπως δεν εχεις αλλαξει ποτε ρομ?ποια version εχει η συσκευη σου τωρα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θα ηθελα να κανω 1 ερωτηση εχω το htc hd2 περιπου 1 χρονο τωρα και το βαζω σε συγκριση με το iphone στο internet το hd ειναι παρα πολυ αργο δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται καιμια βοηθεια!!!

ενα χρονο το hd2 απιθανο μου κανει...μαλλον εννοεις το hd..

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

ενα χρονο το hd2 απιθανο μου κανει...μαλλον εννοεις το hd..

εχεις δικιο! και εμενα μου εκανε εντυπωση αφου ειχε κυκλοφορησειοκτωμβρη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..

 

εχω μια ερωτηση για εσας που ειστε vodafone και εχετε data plan (εγω θελω να κανω τωρα)....

 

θελω το καλοκαιρι στο εξοχικο να δωσω στο λαπτοπ ιντερνετ μεσω του hd2 σαν wifi router..

το θεμα ειναι οτι ενας φιλος με iphone μου ειπε οτι η vodafone εκανε ενα update μεσω itunes και τους κλειδωσε αυτη τη δυνατοτητα...

 

εσεις που εχετε data, μπορειτε να το κανετε ή εχει ξεχωριστη χρεωση???

(εμας λογικα δεν ειναι κλειδωμενο, αλλα μηπως η voda καταλαβαινει οτι το κανεις router και σε χρεωνει??)

 

ευχαριστω, Νικος

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα..

 

εχω μια ερωτηση για εσας που ειστε vodafone και εχετε data plan (εγω θελω να κανω τωρα)....

 

θελω το καλοκαιρι στο εξοχικο να δωσω στο λαπτοπ ιντερνετ μεσω του hd2 σαν wifi router..

το θεμα ειναι οτι ενας φιλος με iphone μου ειπε οτι η vodafone εκανε ενα update μεσω itunes και τους κλειδωσε αυτη τη δυνατοτητα...

 

εσεις που εχετε data, μπορειτε να το κανετε ή εχει ξεχωριστη χρεωση???

(εμας λογικα δεν ειναι κλειδωμενο, αλλα μηπως η voda καταλαβαινει οτι το κανεις router και σε χρεωνει??)

 

ευχαριστω, Νικος

 

Προς το παρων ολα οκ με unlimited plan για tethering ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κλειδωνω - να αποφευγω το κατα λαθος πατημα των κουμπιων οταν εχω το τηλεφωνο μεσα στο τσαντακι μου και τρεχω το Destinator χωρις να δημιουργη προβλημα στην πλοηγηση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν είναι εύκολο να τσεκάρετε κάτι και να μου πείτε αν σας δουλεύει. Σύμφωνα με το manual του HD2 όταν λαμβάνουμε ένα email από κάποιον που είναι μέσα στις επαφές μας, δίπλα στο όνομά του εμφανίζεται ένα πράσινο εικονίδιο με το οποίο μπορούμε να τον καλέσουμε voice απευθείας χωρίς να πρέπει να πάμε στις επαφές. Δείτε την εικόνα που επισυνάπτω.

 

Σ' εμένα δεν το κάνει. Ενώ ο αποστολέας είναι σίγουρα μέσα στις επαφές μου, απλά εμφανίζεται το όνομά του, χωρίς το πράσινο εικονίδιο. Αν μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να αναφέρει αν του δουλεύει ή όχι.

 

Ευχαριστώ. :)

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν είναι εύκολο να τσεκάρετε κάτι και να μου πείτε αν σας δουλεύει. Σύμφωνα με το manual του HD2 όταν λαμβάνουμε ένα email από κάποιον που είναι μέσα στις επαφές μας, δίπλα στο όνομά του εμφανίζεται ένα πράσινο εικονίδιο με το οποίο μπορούμε να τον καλέσουμε voice απευθείας χωρίς να πρέπει να πάμε στις επαφές. Δείτε την εικόνα που επισυνάπτω.

 

Σ' εμένα δεν το κάνει. Ενώ ο αποστολέας είναι σίγουρα μέσα στις επαφές μου, απλά εμφανίζεται το όνομά του, χωρίς το πράσινο εικονίδιο. Αν μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να αναφέρει αν του δουλεύει ή όχι.

 

Ευχαριστώ. :)

Με «μαμά» ROM 1.66 δεν μου το βγάζει ούτε εμένα. Ενώ αν κάνω click στην επαφή που εμφανίζεται στο e-mail με πάει στην σωστή, αν και στο e-mail μου την γράφει με τον τρόπο που το στέλνει (δηλαδή με μικρά τονισμένα) και στις επαφές το έχω αλλιώς (κεφαλαία ατόνιστα). Θέλει δύο click δηλαδή αντί για ένα. Α, ρε συ, μήπως πρέπει να έχει ένα τηλέφωνο η επαφή, αλλιώς δεν ξέρει τι να πάρει; Άκυρο, ένα τηλέφωνο είχε η επαφή που δοκίμασα... Δοκίμασα επίσης να βάλω στο σώμα του mail το τηλέφωνο, όπως στη συνημμένη εικόνα σου, αλλά τίποτα...

Edited by aimilios

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. μια ερώτηση και από εμένα.

Συγχρόνισα τις επαφές μου με outlook και ενώ όλα πήγαιναν μια χαρα και άλλαζα τις επαφές μου από τον υπολογιστή και τις έβλεπα να αλλάζουν στο κινητό( η αλλαγή ήταν να βάλω τις επαφές να εμφανίζονται με το όνομα πρώτα), έχω παρατηρήσει οτι 2 επαφές ξανααλάζουν από μόνες τους και βάζουν το επίθετο πρώτα. Ξέρει κανένας γιατί γίνεται αυτό? Είτε το κάνω από τον υπολογιστή είτε από το κινητό, πάντα γυρνάνε με το επίθετο πρώτα.

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Αν είναι εύκολο να τσεκάρετε κάτι και να μου πείτε αν σας δουλεύει. Σύμφωνα με το manual του HD2 όταν λαμβάνουμε ένα email από κάποιον που είναι μέσα στις επαφές μας, δίπλα στο όνομά του εμφανίζεται ένα πράσινο εικονίδιο με το οποίο μπορούμε να τον καλέσουμε voice απευθείας χωρίς να πρέπει να πάμε στις επαφές. Δείτε την εικόνα που επισυνάπτω.

 

Σ' εμένα δεν το κάνει. Ενώ ο αποστολέας είναι σίγουρα μέσα στις επαφές μου, απλά εμφανίζεται το όνομά του, χωρίς το πράσινο εικονίδιο. Αν μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να αναφέρει αν του δουλεύει ή όχι.

 

Ευχαριστώ. :)

 

Καλημέρα !

Τσέκαρα 2 e-mail από διαφορετικά άτομα (με κατάληξη Yahoo.gr και hotmail.com ) και μου δίνει την δυνατότητα (πράσινο εικονίδιο) να καλέσω τον αποστολέα. Επίσης μου εμφανίζει και την φωτό που έχω καταχωρήσει στην επαφή.

Stock ROM 1.66.405.2 WWE

Edited by scarface883

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να βρω δύο προγράμματα που θα μου είναι απαραίτητα κατά τη διάρκεια των διακοπών.

 

1. Μπορείτε να μου προτείνετε έναν καλό GPRS traffic counter που να δουλεύει στο WVGA του HD2? Αν υπάρχει η δυνατότητα διαχωρισμού Wi-Fi / GPRS data ακόμα καλύτερα! Κάνοντας search βρήκα το GPRS monitor και το PPC Interface monitor, αλλά θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που ήδη χρησιμοποιεί το ίδιο ή αντίστοιχο.

 

2. Λίγο πιο ειδική ερώτηση τώρα. Χρησιμοποιώ το Endnote για διαχείρηση βιβλιογραφίας στο PC μου (research papers κτλ κτλ). Το endnote υπάρχει και σε έκδοση mobile η οποία δυστυχώς δεν παίζει σε wvga. Έχετε βρει κάποιο πρόγραμμα διαχείρησης βιβλιογραφίας που να δουλεύει σε WVGA, ώστε να μπορεί να συγχρονίζεται η βιβλιοθήκη σε pc και κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Λουίζα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Θα ήθελα τη βοήθειά σας για να βρω δύο προγράμματα που θα μου είναι απαραίτητα κατά τη διάρκεια των διακοπών.

 

1. Μπορείτε να μου προτείνετε έναν καλό GPRS traffic counter που να δουλεύει στο WVGA του HD2? Αν υπάρχει η δυνατότητα διαχωρισμού Wi-Fi / GPRS data ακόμα καλύτερα! Κάνοντας search βρήκα το GPRS monitor και το PPC Interface monitor, αλλά θα ήθελα τη γνώμη κάποιου που ήδη χρησιμοποιεί το ίδιο ή αντίστοιχο.

 

2. Λίγο πιο ειδική ερώτηση τώρα. Χρησιμοποιώ το Endnote για διαχείρηση βιβλιογραφίας στο PC μου (research papers κτλ κτλ). Το endnote υπάρχει και σε έκδοση mobile η οποία δυστυχώς δεν παίζει σε wvga. Έχετε βρει κάποιο πρόγραμμα διαχείρησης βιβλιογραφίας που να δουλεύει σε WVGA, ώστε να μπορεί να συγχρονίζεται η βιβλιοθήκη σε pc και κινητό;

 

Ευχαριστώ πολύ,

 

Λουίζα

Καλημερα Λουιζα,

για το πρωτο που ρωτησες νομιζω οτι το spb wireless monitor ειναι οτι καλυτερο γιατι ειναι πληρη και απο επιλογες και απο ρυθμισεις. και φυσικα διαχωριζει να σου μετραει ξεχωριστα και να σου εμφανιζει για mms, wap, usb, gprs, wifi.

δεν ειναι δωρεαν προγραμμα φυσικα. ειναι ομως οτι καλυτερο υπαρχει γι'αυτη την δουλεια.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...