Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα ξερει καποιοs αν υπαρχει κατι ετσι ωστε να μην εμφανιζεται καθε λιγο στην οθονη ενα μηνυμα που λεει there is a problem connecting to the gprs network κτλ επισηs αν θελω να αλλαξω θεμα χωριs να αλλαξω την ρομ μπορω?τι δαδικασια εχει και τι πρεπει να προσεξω? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω :):)

αν και ηθελε φαντασια να καταλάβεις τι ηθελα, το βρηκες!!!!!!!!!!!:):)

 

Οτι ακριβώς περιέχει το δικό μου.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

[device]

type="ALIAS_TOUCH HD"

sdcard_dsk_num=7

 

[sound]

ding=0

queue_length=200

mute_os_key=1

dynamic_volume_type=1

 

[route]

correctness=100

strap_waypoint_to_entry=1

 

[interface]

skin="ui_igo8_da"

resolution_dir="480_800"

maxzoom2d=5000000

minzoom2d=50

defaulttilt3d=9000

show_zoombar=1

show_exit=1

vga=0

shutdown_time=0

mapfontscale=200

laneinfo_signpost_enabled=1

use_big_lang_flag=1

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=480

screen_y=800

class="portrait"

driver="GDI"

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[roundaboutcam]

enabled=0

centery=20

 

[debug]

speedcam_enabled=1

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

show_pedestrian=1

earth=1

show_turn_penalty=1

show_residentonly=1

enable_landmark_occlusion=1

show_gps_pos=1

show_signpost=1

background_navigation=1

sound_q_length=200

tts_min_ready_wav= 1

tts_getaway_time=100

tts_expected_engine_delay=400

 

[3d]

show_guidance_strip=1

show_guidance_arrows=1

use_all_building_textures=1

fade_distance_for_car=0

fade_distance_for_guidance_arrow=0

 

[map]

2dheadup=1

alternative_roadnames=1

3d_max_tiltlevel=10000

3d_default_tiltlevel=9000

3d_max_zoomlevel=3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

fake2d_max_zoomlevel=3000

3d_zfar_horizon_ratio=200

roadblockicon_maxzoom=2000

3d_scale_carmodel=1

3dcarsizemin=3000

3dcarsizemax=5000

3dcarsizemul=20000

3d_roads=1

3d_tunnels=1

3d_buildings_distance=3

 

[smartzoom]

minangle=70

maxangle=80

minzoom=40

maxzoom=100

minzoom2d=40

maxzoom2d=100

zoom_after_find=1

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=20

rotated_roadsigns=1

disable_roadsign_navigation_mode=0

 

[tts]

tts_buffer=131072

announce_exit_directions=1

tts_logics=3

priority="HIGH"

always_say_road_names=1

announce_street_name=1

skip_exit_numbers=0

announce_exit_direction=1

 

[feature]

text_guidance=1

signpost_coloring=1

 

[mydata]

max_favorites=50

max_histories=50

 

[warning]

speedwarn_alt_tolerance=130

speedwarn_tolerance=130

speedcam_warning=1

speedcam_maxdistance_from_road=10

warn_distances=150:2000,130:1500,110:1000,90:750,60:400,40:150

speedcam_max_lookahead=3000

 

[dynamiccompressor]

compressor=1

ratio=9

gain=9

 

[navigation]

show_current_city=1

show_countrychange=1

autoreplan_action=1

 

[power]

powermgm_state=0

backlight_day=100

backlight_night=100

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχει το κινητό μια φίλη μου και θα ήθελα αν είναι έυκολο να μου πείτε που μπορώ να βρώ παιχνίδια.. Συγνώμη αν το έχετε αναφέρει ήδη αλλά είναι 800+ σελίδες..

Ευχαριστώ προκαταβολικά..

 

 

Και παιχνίδια:

http://www.freewarepocketpc.net/omarket/

Link to comment
Share on other sites

η 3 ηταν μακρα πιο καλη και χωρις προβληματα η 4 εχει κατι ψιλο bug και υποψιν οι ρομ του δεν ειναι και απο τις πιο γρηγορες αλλα τουλαχιστον η 3 δεν καταλαβαινει τιποτα σε εμενα ειναι η ΜΟΝΗ με την οποια μπορω και βλεπω motogp σε live streaming χωρις το παραμικρο κοληματακι λες και βλεπω βιντεο αποθηκευμενο στο κινητο...

 

ps:σημερα πηρα και το desire:p

καλοριζικο:)

 

καλησπερα ξερει καποιοs αν υπαρχει κατι ετσι ωστε να μην εμφανιζεται καθε λιγο στην οθονη ενα μηνυμα που λεει there is a problem connecting to the gprs network κτλ επισηs αν θελω να αλλαξω θεμα χωριs να αλλαξω την ρομ μπορω?τι δαδικασια εχει και τι πρεπει να προσεξω? ευχαριστω

κλειστο με αυτη την εφαρμογη να μην σου βγαζει τετοια μηνυματα,και ανοιγε το οποτε θελεις εσυ

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16575&d=1277396865

και βεβαια μπορεις να αλλαξεις θεμαχωρις να αλλαξεις ρομ.

οπως εισαι στην αρχικη οθονη κατω δεξια πηγαινε menu>set wallpaper.

εδω μπορεις να βρεις πολλα για να αλλαξεις την εμφανιση χωρις να αλλαξεις ρομ

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=525

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Α.Καλημερα σε ολους,μια εξυπηρετηση αν μπορειται,που μπορω να βρω αυτο το προγραμμα (Spb Mobile Shell V3.5) ολοκληρω και οχι trial?

Β.και πως μπορω να αλλαξω την οθονη κλειδωματος με αλλο gadget?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Α.Καλημερα σε ολους,μια εξυπηρετηση αν μπορειται,που μπορω να βρω αυτο το προγραμμα (Spb Mobile Shell V3.5) ολοκληρω και οχι trial?

Β.και πως μπορω να αλλαξω την οθονη κλειδωματος με αλλο gadget?

 

Ευχαριστω

 

Στο παρών forum δεν πρόκειτε κάποιος να σου υποδείξει σύνδεσμο για κατέβασμα παράνομου λογισμικού. Δες τα ΡΜ σου.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

κλειστο με αυτη την εφαρμογη να μην σου βγαζει τετοια μηνυματα,και ανοιγε το οποτε θελεις εσυ

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=16575&d=1277396865

και βεβαια μπορεις να αλλαξεις θεμαχωρις να αλλαξεις ρομ.

οπως εισαι στην αρχικη οθονη κατω δεξια πηγαινε menu>set wallpaper.

εδω μπορεις να βρεις πολλα για να αλλαξεις την εμφανιση χωρις να αλλαξεις ρομ

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=525

 

ευχαριστω πολυ μια ερωτηση ακομα βαζω οποιο theme θελω η πρεπει να προσεξω κατι να ταιριαζει πχ η εκδοση τηs rom που εχω?

Link to comment
Share on other sites

οσο θελει ο καθενας......εγω θα το πουκουσα τουλαχιστον 400...αν σκεφτεις οτι μερικοι πουλανε το iphone 3gs τοσο....βεβαια το iphone θελει να το παρει και η μανα μου....οποτε...χαχαχαχα
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση πόσο μπορεί να πουληθεί το HD2 σήμερα μεταχειρισμένο?

 

Ριξε μια ματια στο http://www.xe.gr ,θα δεις διαφορες τιμές.

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχω τον Λέοντα εδώ και αρκετό καιρό και σκέφτομαι να πειραματιστώ λίγο με το φλασάρισμα νέας Rom. Έχω ξανακάνει τη διαδικασία σε ενα hd,το πρώτο ,αλλα έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Πόσο διαφορετική είναι η διαδικασία σε σχέση με το hd1?

2. Υπάρχει κάποια πρόταση για Rom? Δεν με απασχολεί το αν θα είναι αγγλική ή ελληνική.Βασικά ψάχνω κάποια που να ενεργοποιεί τα 512 ΜΒ ram,με κατα το δυνατόν λιγότερα κολλήματα.(Αντιλαμβάνομαι βέβαι ότι αυτό δεν είναι πλήρως εφικτό, εδω κάποιες φορές κολλάει και με την stock.)

3.Υπάρχει κάποιος τρόπος ,εστω και με rom, να κανω τον Λέοντα να μπαίνει σε landscape οταν το γυρίζω?(Όπως γινόταν στο Omnia I π.χ.?)

4.Υπάρχει τρόπος αν δεν κανω λαθος, να επαναφερω την stock ελληνική Rom?( Σε περίπτωση που πάει προς πώληση σε κάποια φάση?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

p?f=525[/url]

ευχαριστω πολυ μια ερωτηση ακομα βαζω οποιο theme θελω η πρεπει να προσεξω κατι να ταιριαζει πχ η εκδοση τηs rom που εχω?

 

πρεπει να δεις οτι ειναι theme για htc sense οχι για πχ spb mobile shell.

δεν μιλαω βεβαια για ενα απλο wallpaper που μπορεις να βαλεις οποιο θελεις,αλλα για αυτα που αλλαζουν εντελως την εμφανιση της συσκευης και θα βρεις αρκετα μεσα στους xda

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η 3 ηταν μακρα πιο καλη και χωρις προβληματα η 4 εχει κατι ψιλο bug και υποψιν οι ρομ του δεν ειναι και απο τις πιο γρηγορες αλλα τουλαχιστον η 3 δεν καταλαβαινει τιποτα σε εμενα ειναι η ΜΟΝΗ με την οποια μπορω και βλεπω motogp σε live streaming χωρις το παραμικρο κοληματακι λες και βλεπω βιντεο αποθηκευμενο στο κινητο...

 

ps:σημερα πηρα και το desire:p

 

Καλορίζικο..

 

πως ειναι σε συγκριση με το hd2 χανει σε ολα το hd2?

 

πως βλεπεις Live streaming moto gp θελω και εγω :P

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο..

 

πως ειναι σε συγκριση με το hd2 χανει σε ολα το hd2?

 

πως βλεπεις Live streaming moto gp θελω και εγω :P

εμενα παλι αυτη δεν μου αρεσει καθολου ακομα ειναι πολυ beta,,,,,,,,καθολου σταθερη...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρειάζομαι την βοήθεια σας. Έχω τον Λέοντα εδώ και αρκετό καιρό και σκέφτομαι να πειραματιστώ λίγο με το φλασάρισμα νέας Rom. Έχω ξανακάνει τη διαδικασία σε ενα hd,το πρώτο ,αλλα έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1. Πόσο διαφορετική είναι η διαδικασία σε σχέση με το hd1?

2. Υπάρχει κάποια πρόταση για Rom? Δεν με απασχολεί το αν θα είναι αγγλική ή ελληνική.Βασικά ψάχνω κάποια που να ενεργοποιεί τα 512 ΜΒ ram,με κατα το δυνατόν λιγότερα κολλήματα.(Αντιλαμβάνομαι βέβαι ότι αυτό δεν είναι πλήρως εφικτό, εδω κάποιες φορές κολλάει και με την stock.)

3.Υπάρχει κάποιος τρόπος ,εστω και με rom, να κανω τον Λέοντα να μπαίνει σε landscape οταν το γυρίζω?(Όπως γινόταν στο Omnia I π.χ.?)

4.Υπάρχει τρόπος αν δεν κανω λαθος, να επαναφερω την stock ελληνική Rom?( Σε περίπτωση που πάει προς πώληση σε κάποια φάση?)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

για ολες τις διαδικασιες αλλαγης και επαναφορας ρομ θα βρεις πληροφοριες στην πρωτη σελιδα.ειναι πολυ ευκολο αν εχεις ξανακανει και στο hd.

απο ρομ για να βαλεις υπαρχουν πολλες και σταθερες.επειδη θελεις 512 ram,

η energy εχει 576mb,ειναι πολυ σταθερη,γρηγορη,με πολλες εξτρα χρησιμες εφαρμογες,δουλευει και landscape.εχει ενα διαφορετικο στυλ στα sms απο οσες αλλες εχω βαλει που εκτος του οτι ειναι εντυπωσιακο,δεν μπουκωνει μετα απο μερικα εισερχομενα και δεν θελει καθε λιγο διαγραφη μηνυματων για να δουλευει σωστα.απο χρωματα και σχεδιασμο ειναι πολυ ομορφη,και κατα τη γνωμη μου παντα δυσκολα θα την αποχωριστεις αν τη βαλεις:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι αυτη δεν μου αρεσει καθολου ακομα ειναι πολυ beta,,,,,,,,καθολου σταθερη...

χαχα λαθος quote Κωστα ;)

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο..

 

πως ειναι σε συγκριση με το hd2 χανει σε ολα το hd2?

 

πως βλεπεις Live streaming moto gp θελω και εγω :P

φιλε κωστα ειμαι πολυ νεουδι στα droid οποτε δεν μπορω να εχω σαφη αποψη επι του θεματος απλα μια συγκριση που εκανα στο skyfire απλα δεν υπηρχε συγκριση...και γενικα στο σερφινκ ειναι καπος πιο μπροστα τωρα live streaming βλεπω νομιμα απο woop παρανομα pm me....:)

 

εμενα παλι αυτη δεν μου αρεσει καθολου ακομα ειναι πολυ beta,,,,,,,,καθολου σταθερη...

 

φιλε κωστα εχω την βετα 3 απο την πρωτη μερα που βγηκε και δεν εχω κανει ποτε αναγαστικο reset και το κινητο το λιωνω εχω 5 μπαταριες και μια μεση χρηση ειναι 3....για μενα ειναι απο τις πιο σταθερες μαζι με την v4 b16b....

 

την καληνυχτα μου σε ολους

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

φιλε κωστα ειμαι πολυ νεουδι στα droid οποτε δεν μπορω να εχω σαφη αποψη επι του θεματος απλα μια συγκριση που εκανα στο skyfire απλα δεν υπηρχε συγκριση...και γενικα στο σερφινκ ειναι καπος πιο μπροστα τωρα live streaming βλεπω νομιμα απο woop παρανομα pm me....:)

 

 

 

φιλε κωστα εχω την βετα 3 απο την πρωτη μερα που βγηκε και δεν εχω κανει ποτε αναγαστικο reset και το κινητο το λιωνω εχω 5 μπαταριες και μια μεση χρηση ειναι 3....για μενα ειναι απο τις πιο σταθερες μαζι με την v4 b16b....

 

την καληνυχτα μου σε ολους

παναγιωτη εγω την 4 δοκιμασα και δεν μου εκατσε...εγω εχω κλειδωσει με του λαυρεντη και εκοψα κ τα φλασαρισματα....απιστευτη...

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παναγιωτη εγω την 4 δοκιμασα και δεν μου εκατσε...εγω εχω κλειδωσει με του λαυρεντη και εκοψα κ τα φλασαρισματα....απιστευτη...

 

κωστα δεν ξερω κατι επαθαν με την 4 μαλων ξεχασαν την συνταγη στο μαγείρεμα...σημερα την τελειωσαν μετα απο 3 re

refrece...

γιατι ολα φενονται διαφορετικα μετα τις 14,000r.p.m ....:X

valentino οπου και να πας εγω μαζι σου!!!!

παντα φιλικα

πανα ω της

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω το htc hd και σκεφτομαι να παρω το hd2. εχει διαφορα στο ιντερνετ πιο δυνατο σημα???????????? Το gps του ειναι καλο?? Destinator και igo παιρνει το ιδιο???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω το htc hd και σκεφτομαι να παρω το hd2. εχει διαφορα στο ιντερνετ πιο δυνατο σημα???????????? Το gps του ειναι καλο?? Destinator και igo παιρνει το ιδιο???

 

Έχω δοκιμάσει το htc hd και μπορώ να σου πω οτι το HD2 είναι σε όλα καλύτερο.

Και σε ίντερνετ και σε όλα,

Έχει πολύ καλό gps και μπορείς να βάλεις και Destinator και igo :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νέες Omega v3.0:

Omega

Omega XT

Omega XT Με Co0kie's Home Tab 1.8.5

Omega XT Με GTX Sense 2.5 Theme

Omega XT Με Diniks Anastasia customization

 

Changelog και Download εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Και νέα έκδοση

Omega Black με Great Alexander Theme και Co0kie's Home Tab 1.8.5

Η Omega στα επίσημα (Black)

Αφιερωμένη στους λάτρεις του μαύρου

 

Omega Black v3.0- Great Alexander Themed

 

http://img341.imageshack.us/img341/6754/83156814.jpg

 

Download εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια τους στην Omega Black τους:

Αντώνη (apitsakis)

Βασίλη (vasilis_hd2)

Σταύρο (clio1400)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πριν μια εβδομάδα πήρα και εγώ το HD2. Πριν είχα το EXPERIA X1. Η διαφορά χαώδης θα έλεγα και πραγματικά το χαίρομαι το κινητό. Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα για να λύσω διάφορες απορίες, αλλά οι 500 σελίδες είναι ΠΟΛΛΕΣ και λόγο έλλειψης χρόνου θα τολμήσω να ρωτήσω πράγματα που προφανώς έχουν απαντηθεί μέσα σε αυτές τις σελίδες. Για to EXPERIA έκανα πάνω από 3 μήνες να διαβάσω όλες τις δημοσιεύσεις!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη υπομονή σας και τις απαντήσεις σας!!

 

Ερωτήσεις:

 

1. Μικρής σημασίας ίσως, αλλά δεν μου άρεσε που δεν τραβά βίντεο WIDE. Υπάρχει κάποια λύση;

2. Δεν γυρνά σε landscape σε όλες τις εφαρμογές πχ WORD. Το ήθελα για να μεγαλώσει το πληκτρολόγιο και να γίνει πιο εύχρηστο. Το ίδιο ισχύει για τα OMNIA II από όσο μου είπε φίλος. Υπάρχει λύσει και για αυτό;

3. Από αυτά που διάβασα και για να βελτιώσω κάποιες λειτουργίες κατέβασα 2 προγράμματα registry editor, το ένα είναι το regedit.Mrln_ARM.CAB, το άλλο δεν το θυμάμαι, αλλά αφού τα έκανα εγκατάσταση δεν μπορούσα να τα βρω για να τα δουλέψω!!! Τι έκανα λάθος και πιο πρόγραμμα θα μου συνιστούσατε για αυτή τη δουλειά;

4. Σε σχέση με το παραπάνω από ότι κατάλαβα και ειδικά αφού 1η φορά θα μπω στα χωράφια της registry, θα πρέπει να κατεβάσω και ένα πρόγραμμα για backup της registry πριν κάνω οτιδήποτε και ποιο μου συνιστάτε;

 

Αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ για την υπομονή σας.

 

Παιδιά καμιά βοήθεια με τα παραπάνω;:O

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Πριν μια εβδομάδα πήρα και εγώ το HD2. Πριν είχα το EXPERIA X1. Η διαφορά χαώδης θα έλεγα και πραγματικά το χαίρομαι το κινητό. Ξεκίνησα να διαβάζω το θέμα για να λύσω διάφορες απορίες, αλλά οι 500 σελίδες είναι ΠΟΛΛΕΣ και λόγο έλλειψης χρόνου θα τολμήσω να ρωτήσω πράγματα που προφανώς έχουν απαντηθεί μέσα σε αυτές τις σελίδες. Για to EXPERIA έκανα πάνω από 3 μήνες να διαβάσω όλες τις δημοσιεύσεις!!! Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη υπομονή σας και τις απαντήσεις σας!!

 

Ερωτήσεις:

 

1. Μικρής σημασίας ίσως, αλλά δεν μου άρεσε που δεν τραβά βίντεο WIDE. Υπάρχει κάποια λύση;

2. Δεν γυρνά σε landscape σε όλες τις εφαρμογές πχ WORD. Το ήθελα για να μεγαλώσει το πληκτρολόγιο και να γίνει πιο εύχρηστο. Το ίδιο ισχύει για τα OMNIA II από όσο μου είπε φίλος. Υπάρχει λύσει και για αυτό;

3. Από αυτά που διάβασα και για να βελτιώσω κάποιες λειτουργίες κατέβασα 2 προγράμματα registry editor, το ένα είναι το regedit.Mrln_ARM.CAB, το άλλο δεν το θυμάμαι, αλλά αφού τα έκανα εγκατάσταση δεν μπορούσα να τα βρω για να τα δουλέψω!!! Τι έκανα λάθος και πιο πρόγραμμα θα μου συνιστούσατε για αυτή τη δουλειά;

4. Σε σχέση με το παραπάνω από ότι κατάλαβα και ειδικά αφού 1η φορά θα μπω στα χωράφια της registry, θα πρέπει να κατεβάσω και ένα πρόγραμμα για backup της registry πριν κάνω οτιδήποτε και ποιο μου συνιστάτε;

 

Αυτά προς το παρόν και ευχαριστώ για την υπομονή σας.

 

1. Από όσο ξέρω δεν γίνεται

2. Αλλαζεις τα πιο κατω στη registry

 

HKeyLocalMachine/System/GDI/Rotation change the “HideOrientationUI” from 1 to 0

Χωρίς softreset αν ξαναπάμε Πίνακας ελέγχου – Προσωπικά – Κουμπιά θα δούμε την επιλογή Περιστροφή οθόνης.

Μετά πατάς το αριστερό συνεχόμενα hard button και εχεις περιστροφή.

 

3. Κατεβασε τον PHM Registry Editor απο εδω ειναι δωρεαν και πολυ καλος!

4. Να κανεις backup οχι μονο την registry αλλα ολη την συσκευη,

Ενα καλο προγραμμα για να δοκιμασεις ειναι το spb backup

http://www.spbsoftwarehouse.com/products/backup/

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Eχω παει στο σερβισ της ΑCe απο τη προηγουμενη Τεταρτη το hd 2 και μου λενε οτι δεν εχουν οθονες και οτι θα εχουν ιθονες Τεταρτη λογικα.. Σημαινει 2 βδομαδες συνολικα θα μεινει εκει το κινητο..

 

Το προβλημα με την οθονη το ξαναπαρουσιασε οταν το ειχα πρωτοπαρει μου την αλλαξαν το ιδιο θα γινει και τωρα..

 

Μου παν οτι ειναι αστοχια υλικου και οτι εχει βγαλει προβληματα η HTC στις οθονες.

 

Ειναι λογικο σε 6 μηνες δυο φορες το ιδιο προβλημα και να μη μπορω να διεκδικησω αλλη συσκευη?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...