Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιωργο πολυ καλος ο οδηγος :)

 

αν κ μονο που τον διαβασα ζαλιστηκα :D χωρις φυσικα να ενοω οτι δεν ειναι χρησιμος!καθε αλλο!:)

απλα εγω δεν θα μπαινα ποτε σε τετοια διαδικασια :wacko:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Προστέθηκε στο πρώτο post. Thanks EchiDNA! :rolleyes:

σ'ευχαριστουμε πολυ Γιωργο. Οντως πολυ πολυ χρησιμο.

ενημερωτικα για οποιον ενδιαφερεται υπαρχει και η εφαρμογη WinCE CAB Manager με την οποια μπορειτε να φτιαχνετε δικα σας cab αρχεια με εντολες, ρυθμισεις registry κ.τ.λ.

εδω ειναι το λινκ : http://www.ocpsoftware.com/products.php

Δεν ειναι δωρεαν.

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ στο μενού της έναρξης

να δημιουργήσω φακέλους και μέσα

να έχω προγράμματα ? π.χ να κάνω

ένα φάκελο (προγράμματα πλοήγησης )

και μέσα να βάλω τα προγράμματα .

με το resco explorer πήγα στα windows

και μετά start menu . εκεί μπορώ να δημιουργήσω

φακέλους και να μεταφέρω τα προγράμματα?

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο πολυ καλος ο οδηγος :)

 

αν κ μονο που τον διαβασα ζαλιστηκα :D χωρις φυσικα να ενοω οτι δεν ειναι χρησιμος!καθε αλλο!:)

απλα εγω δεν θα μπαινα ποτε σε τετοια διαδικασια :wacko:

 

:lol::lol::lol:

Είναι πολύ πιο απλό απ' όσο δείχνει!

Η χρησιμότητά του βέβαια είναι απίστευτη! Χάνω πολύ χρόνο και επειδή χρησιμοποιώ μεγάλα και δύσκολα password στους λογαριασμούς μου πρέπει αναγκαστικά να παιδεύομαι πολύ για να περάσω τα πάντα! Έτσι το φτιάχνεις μία φορά και το έχεις πάντα έτοιμο! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Υπαρχει μηπως, destinator για τον ΛΕΟΝΤΑ?

SE P800-910i, MIOA701, AIRIS T620, XDA FLAME, HTC HD2 AKA LEO ROM: indie : Dinik v:22

OMEGA BETA TESTER

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα.

μια απορια.

ξερει κανεις γιατι οτι και να κανω οτι και αν επιλεξω τα προγραμματα αποθηκευονται στη μνημη του τηλ και οχι στην καρτα?

ειναι πολυ σπαστικλ γιατι μου τρωει τη μνημη.

ευχαριστω

βασικα το ξαναρωτξσα χτες αλλα δεν εβαλα το θεμα υπο παρακολυθηση και το εχασα..

Mobile Phone Technician & android development
Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μερικες ρομ που δοκιμασα ξαναγυρισα στην nrg 23568:) το μονο που με χαλαει ειναι οτι ειναι λιγο παραφορτομενη με αποτελεσμα να μην εχει πολυ ελευθερο χωρο για αλλα cabaκια η αλλα προγραμματα...

Ξερει κανενας πως μπορω να διαγραψω καποια προγραμματα-εφαρμογες (παραδειγμα tcmp player, in cal recording,bluetooth explorer,bing, parlingo και μερικα ακομα)ωστε να ελευθερωθει λιγος χωρος??

Ξερω οτι μετα απο hard reset θα επανελθουν αλλα δεν με πειραζει αυτο ;)

Edited by malias4

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Μιας και εχω αρκετα καλη επιδοτηση θα ηθελα τη γνωμη σας σχετικα με την αγορα νεας συσκευης.

Εχοντας περασει διαδοχικα απο τα HTC Universal, Touch Pro, και Τouch Pro 2, σκεφτομουν να παρω το HD 2, αλλα εχω καποιους ενδοιασμους...

Θα το προτεινατε σαν αγορα σε καποιον που εχει ασχοληθει με τα WM phones το τελευταιο διαστημα? (εννοω, εχει να προσφερει κατι καινουργιο στον χρηστη?)

Το εχω δει απο κοντα για λιγο και μου αρεσε αρκετα η ποιοτητα κατασκευης του και η ταχυτητα του, προβληματιζομαι ομως λιγο με το μεγεθος του.

Με λιγα λογια, δικαιολογειται η αναβαθμιση σε αυτο το μοντελο η προκειται στην ουσια για μια απο τα ιδια και θα πρεπει να κοιταξω κατι αλλο (android)?

 

ΥΓ. Διαβασα αρκετες σελιδες του θεματος αλλα ξεκαθαρο συμπερασμα δεν εβγαλα: Απο μπαταρια πως τα παει η συσκευη? Η χρηση που κανω γενικα ειναι 1 ωρα ομιλια,1 ωρα ιντερνετ, καμια ωρα μουσικη απο ΒΤ και αντε κανα μισαωρο γενικο σκαλισμα.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα φιλε μου ,κατ'εμε παντα,απο οτι καταλαβα ψαχνεις κατι διαφορετικο απο τα windows mobile,δηλαδη να "ψαχτεις"και με κατι καινουργιο. Αν ειναι οντως ετσι,δεν θα δεις τρομακτικες διαφορες(αν δηλαδη δεν θες παλι windows mobile). Να σου πω ομως οτι σαν πρωην κατοχος p3300,diamond,hd και τωρα hd2 ειδα τρομακτικη διαφορα στην ταχυτητα. Με το hd1 ημουν απλα ικανοποιημενος. Το hd 2 ομως μαλλον θα το κρατησω για καιρο,(μεχρι να βγει το 3 δηλαδη,ωχχχχ!!!)))γιατι το τηλεφωνο απλα πεταει!!!!Πολυ δυσκολο να ζοριστει και γινονται ολα πολυ γρηγορα,ακομα και οταν τρεχουν πολλα πραγματα μαζι.Το μεγεθος είναι λιγο ενα θεμα , αλλα προσωπικα εχω παντα μια τσαντα η τσαντακι μαζι μου και για ομιλία παντα με bluetooth οποτε δεν με απασχολει ιδιαιτερα.Για τσεπη δεν ειναι παντως,ειναι πολυ μεγαλο.Επισης,αψογη ποιοτητα κατασκευης,λεπτο και ιδιαιτερα κομψο.Πολυ καλο και για browsing,αλλα με τα καταλληλα προγραμματα(σκυφιρε,οπερα μινι 5 κτλ)Απο αποψη μπαταριας θα ελεγα οτι ειναι ικανοποιητικα τα πραγματα.Χοντρικα κραταει περι τις 2 ημερες με αυτα που ειπες,με κινδυνο ομως να σου μεινει την 2η ημερα το βραδυ απο μπαταρια,κατα τις 7 με 8 το απογευμα.(Στο λεω αυτο γιατι κανουμε περιπου την ιδια χρηση απο αυτα που αναφερεις.)Τελος,ειναι το μονο windows mobile κινητο μεχρι στιγμης με παιχνιδια με πολυ καλα γραφικα και πολυ καλες ταχυτητες.Συνοπτικα:

Απιστευτη ταχυτητα

πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης

Normal μπαταρια

Μικρες διαφορες στο λςειτουργικο

Edited by T.R.S.
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Εγκατέστησα το εορτολόγιο (με την μέθοδο που προτείνει ο ioathe στο πρώτο post, δηλαδή μέσω restore με το PimBackup) και φαίνεται να παίζει "κανονικά".

 

Πως μπορώ να το απεγκαταστήσω αν χρειαστεί (Δεν το βλέπω μέσα στα "Remove Programs")???

 

Παρατήρησα όμως τα παρακάτω.

1) Όταν πατάω την επιλογή agenda (για να γυρίσει από month view σε agenda view) αργεί αισθητά (εώς πάρα πολύ θα έλεγα), ενώ όταν γυρνάει από agenda view σε month view το κάνει αμέσως. Το ίδιο μου κάνει και όταν πάω κατευθείαν στο calendar, δηλαδή αργεί να φέρει στην οθόνη τα περιεχόμενα της agenda view. Αργεί και σε εσάς τόσο πολύ?

2) Επειδή δεν θυμάμαι και καλά, στις συγκεκριμένες επιλογές μόνο το month και το agenda υπήρχαν? Θυμάμαι πως είχε και άλλες που τώρα τις βρίσκω αν πατήσω την δεξιά επιλογή Menu και τις επιλέξω από εκεί. Νομίζω (γιατί δεν είμαι και σίγουρος) ότι πατώντας την αριστερή επιλογή agenda σε πήγαινε απο month σε agenda αλλά και στις υπόλοιπες επιλογές όπως year & week. Τώρα για να το κάνεις αυτό πας μόνο μέσω της δεξιάς επιλογής Menu. Συνέβαινε αυτό που λέω παραπάνω ή εγώ δεν θυμάμαι καλά?

3) Το συγκεκριμένο εορτολόγιο είναι το εορτολόγιο του Παπαδημητρίου (Papadi)?

&

4) Κάποιες μέρες μου δείχνει γιορτές οι οποίες δεν φαίνονται πουθενά σε διάφορα sites που έψαξα (μιλάω πάντα για sites που δείχνουν ονομαστικές εορτές). Aπλά ρωτάω για να δω τελικά πόσο έγκυρο είναι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

σε εφχαριστω..ναι την καρτα εβγαλα κ το διεγραψα απο το pc δεν διαγραφοτανε διαφορετικα.ξερεισ που μπορω να βρω φρει παιχνιδια κ ασφαλεις χωρις προβληματα.?

 

 

εδω θα βρειτε ωραια και free παιχνιδακια

 

http://wvga.pda4you.org/

 

με μια απλη ενγραφη

-----------

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! έχω ένα πρόβλημα με το HD2 που απ' ότι είδα το είχε και άλλος, αλλά δεν είδα κάποια επίλυση! Όταν πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου για να απαντήσω μια κλήση, τις περισσότερες φορές δείχνει να μη λειτουργεί καλά ο σένσορας και πατιούνται τυχαία πλήκτρα, όπως και το τερματισμός, οπότε και κλείνει η γραμμή! Εαν τεστάρω τον σένσορα κοιτώντας το κινητό και πλησιάζοντας το δάκτυλο, η οθόνη σβήνει κανονικά! Όταν όμως μιλώ, δε λειτουργεί ο σένσορας, η οθόνη δε σβήνει κι έχω τα παραπάνω...

Έχω κάνει και hard reset αλλά τίποτα....! Σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάει για service! Καμιά ιδέα ????

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ρωτάω πάντα.. :D

 

καμιά καλή rom?! να προτίνετε? μη μου δώσε το link του xda-developers, το εχω, μπηκα και είδα ότι γίνεται χαμός.

Θέλω κάποια σταθερή, γρήγορη και με καλούδια μέσα του στυλ 25 συντομεύσεις στην home screen, αν μπορεί να πάρει περισσότερα ονόματα στο People tab και γενικά τέτοια καλούδια που τα κάνεις μέσω registry ή cab αρχεία αφού στήσεις την official.

 

Είμαι σίγουρος ότι κάποιοι εχετε δοκιμάσει άπειρες rom ώστε να έχετε μια γνώμη παραπάνω.

 

Επίσης να είναι Windows Mobile 6.5 και όχι 6.1 που έχω εγώ τωρα.

 

 

Άσχετο, ένας φίλος έχει το iPhone κ το έχει σκίσει στις εφαρμογές (χαζοgames). Υπάρχουν τέτοια και για το δικό μας?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! έχω ένα πρόβλημα με το HD2 που απ' ότι είδα το είχε και άλλος, αλλά δεν είδα κάποια επίλυση! Όταν πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου για να απαντήσω μια κλήση, τις περισσότερες φορές δείχνει να μη λειτουργεί καλά ο σένσορας και πατιούνται τυχαία πλήκτρα, όπως και το τερματισμός, οπότε και κλείνει η γραμμή! Εαν τεστάρω τον σένσορα κοιτώντας το κινητό και πλησιάζοντας το δάκτυλο, η οθόνη σβήνει κανονικά! Όταν όμως μιλώ, δε λειτουργεί ο σένσορας, η οθόνη δε σβήνει κι έχω τα παραπάνω...

Έχω κάνει και hard reset αλλά τίποτα....! Σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάει για service! Καμιά ιδέα ????

 

Θα σου έλεγα ότι έχεις πολύ πεταχτά αυτιά γι' αυτό το κάνει! :lol:

 

Πέρα από την πλάκα τώρα, το κάνει και σε μένα, αλλά έχω παρατηρήσει το εξής: φταίει η θέση του σένσορα, αν χρησιμοποιείς το κινητό στο αριστερό αυτί τότε ο σένσορας δείχνει να πιάνει το κενό πίσω από το αυτί, αντίθετα όταν το χρησιμοποιείς στο δεξί αυτί, ο σένσορας πιάνει στο μέρος του κεφαλιού μπροστά από το αυτή και δουλεύει κανονικά! Δεν ξέρω πως μπορεί να διορθωθεί! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πως μπορεί να διορθωθεί! :)

 

με λιγο τορνιρισμα στα αυτια,θα ειναι μια χαρα Γιωργο :lol::lol::lol:

 

παντως,περαν της πλακας,εχει να κανει πρωτιστως με αυτο που πολυ σωστα,εξηγεις,οπως και απο δυσλειτουργια με καποια εφαρμογη που πιθανων να εχει εγκατασταθει στην συσκευη :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Από τις cooked roms, ποιές υποστηρίζουν πλήρως ελληνικά και ταυτόχρονα κάνουν χρήση της extended ram? Σε τί επηρεάζει (αν επηρεάζει) η extended ram το τηλέφωνο?

 

Από θέμα σταθερότητας και γρηγοράδας και μόνο, ποιές προτείνετε? (και λινκς αν είναι δυνατόν).

 

Ξέχασα το βασικό: να μην έχει πρόβλημα με το Cookie's Home Tab 1.7.....

Edited by EagerToPhone
There are two things in life one should not worry about. Things that can be fixed and things that cannot be fixed!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με βγάλατε Ντάμπο...!!!! αλλά μάλλον έχετε δίκιο! Η αλήθεια είναι ότι πάντα απαντώ από το αριστερό αυτί ! Πάντως μπέρδεμα με άλλη εφαρμογή δεν παίζει αφού το δοκίμασα και αμέσως μετά από hard reset! Υπάρχει καμιά δοκιμασμένη εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη με την απάντηση της κλήσης ?? To Pocketshield ίσως, το έχει δοκιμάσει κανένας ????
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με βγάλατε Ντάμπο...!!!! αλλά μάλλον έχετε δίκιο! Η αλήθεια είναι ότι πάντα απαντώ από το αριστερό αυτί ! Πάντως μπέρδεμα με άλλη εφαρμογή δεν παίζει αφού το δοκίμασα και αμέσως μετά από hard reset! Υπάρχει καμιά δοκιμασμένη εφαρμογή που να κλειδώνει την οθόνη με την απάντηση της κλήσης ?? To Pocketshield ίσως, το έχει δοκιμάσει κανένας ????

 

Απ' αυτά που χρησιμοποιώ εγώ, έχει μια επιλογή o CHTEditor σχετικά με το unlock on call, ίσως να το δοκιμάσεις και να δεις αν σε βολεύει! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! έχω ένα πρόβλημα με το HD2 που απ' ότι είδα το είχε και άλλος, αλλά δεν είδα κάποια επίλυση! Όταν πλησιάσω το κινητό στο αυτί μου για να απαντήσω μια κλήση, τις περισσότερες φορές δείχνει να μη λειτουργεί καλά ο σένσορας και πατιούνται τυχαία πλήκτρα, όπως και το τερματισμός, οπότε και κλείνει η γραμμή! Εαν τεστάρω τον σένσορα κοιτώντας το κινητό και πλησιάζοντας το δάκτυλο, η οθόνη σβήνει κανονικά! Όταν όμως μιλώ, δε λειτουργεί ο σένσορας, η οθόνη δε σβήνει κι έχω τα παραπάνω...

Έχω κάνει και hard reset αλλά τίποτα....! Σκέφτομαι μήπως πρέπει να πάει για service! Καμιά ιδέα ????

 

Μήπως έχεις κανένα screen protector "φτηνιάρικο", το οποίο σκεπάζει τον σένσορα; Εγώ είχα βάλει έναν screen protector "μαπέ" ο οποίος σκέπαζε τον σενσορα (δεν είχε δηλαδή τρύπα σε εκείνο το σημείο όπως αυτός της HTC ή κάποιας άλλης επώνυμης). Όταν λοιπόν ο protector γέμιζε δαχτυλιές σε εκείνο το σημείο (πάντα δηλαδή) τότε η οθόνη κατα την διάρκεια της κλήσης έκανε ότι νάναι! Έβγαλα λοιπόν τον protector και όλα καλά! :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω ενα screen protector που σκεπάζει τον σένσορα αλλα δεν εχω κανενα προβλημα στη συμπεριφορά του τηλεφώνου με την φωτηνότητα της οθόνης ή το σβήσημο κατα την διάρκεια της κλήσης.

 

 

Καμιά rom? :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, λοιπόν σήμερα δοκίμασα και την energy 23568, και τώρα είμαι με την AthineOS v3 αλλά και με τις δύο έχω τα ίδια πρόβληματα.

 

1. Όταν γυρίζω μέσω registry τη γλώσσα στα ελληνικά κλασσικά οι φωτογραφίες στο άλμπουμ εμφανίζονται διπλές και ο γνωστός τρόπος διόρθωσης του μέσω registry δεν κάνει τίποτα....είτε είναι 408 έιτε 409 οι φωτογραφίες εξακολουθούν και είναι διπλές.

 

2. Στα μηνύματα ενώ είναι ενεργοποιημένη η ρυθμιση των 160 χαρακτήρων μόλις πληκτρολογώ το πρώτο γράμμα βγαίνει κεφαλαίο τα επόμενα όμως βγαίνουν μικρά και δίνει 70 μόνο χαρακτήρες.

Έτσι και ξετσεκάρω το " use unicode when necessary" τότε τα γράμματα δεν διαβάζονται, είναι μόνο ερωτηματικά.

 

Υπάρχει καμμία λύση;

 

Και να συμπληρώσω για την rom AthineOS v3....πολύ καλή, γρήγορη και μετά την εγκατάσταση έχει 76% ελεύθερο χώρο...Μπράβο!!!!!

Εκτός βέβαια απο τα 2 προβλήματα που αναφέρω ποιο πάνω

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι, από απλή περιέργεια. Το λευκό τετράγωνο με το G που δείχνει διαθεσιμότητα GPRS, λίγες ώρες μετά από soft reset, αλλάζει λίγο και αποκτά μικρές μαύρες βούλες. Σημαίνει κάτι αυτό ;
Link to comment
Share on other sites

2 γρηγορες ερωτησεις:

1. Λεω πριν αρχισω να φοραω μαγειρεμενες να φλασαρω την τελευταια ελληνικη.

Γνωριζετε αν παιζει καποιο κλειδωμα στο SPL που να εμποδιζει επειτα το HardSPL για cooked roms? (τελειως υποθετικα μιλαω, απλα ειμαι υποψιασμενος απο τακτικες apple).

 

2.Aπο οτι καταλαβα διαβαζοντας το thread, το Leo διαφοροποιειται απο τα υπολοιπα στο φλασαρισμα στο οτι, αναλογως τη rom που θελουμε να φλασαρουμε, πρεπει απο πριν να φλασαρουμε και την καταλληλη εκδοση SPL, ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...