Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρέλαβα τελικά χθές. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Νομίζω ότι από πλευράς εμφάνισης, κατασκευής και ταχύτητας είναι το καλύτερο κινητό που είχα έβερ.

 

Προβλήματα ωστόσο αντιμετωπίζω και μάλιστα αρκετά σοβαρά. Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Καταρχήν το σημαντικότερο: ΔΕΝ μπορώ με καμία κυβέρνηση να συγχρονίσω τις επαφές με Outlook (2007). Συνδέεται μεν, παίρνει φωτογραφίες, ημερολόγιο και όλα τ΄ άλλα, μα δεν συγχρονίζει τις επαφές μου. Ακόμη και φορμάτ/επανεγκατάσταση Windows έκανα χθες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επίσης, δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi, ενώ συνδέεται κανονικά με το ρούτερ μου.

Η μόνη σύνδεση στο ιντερνετ που λειτουργεί (κι αυτή όχι πάντα) είναι όταν έχω το HD2 συνδεδεμένο μέσω USB στον υπολογιστή.

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα τελικά χθές. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Νομίζω ότι από πλευράς εμφάνισης, κατασκευής και ταχύτητας είναι το καλύτερο κινητό που είχα έβερ.

 

Προβλήματα ωστόσο αντιμετωπίζω και μάλιστα αρκετά σοβαρά. Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Καταρχήν το σημαντικότερο: ΔΕΝ μπορώ με καμία κυβέρνηση να συγχρονίσω τις επαφές με Outlook (2007). Συνδέεται μεν, παίρνει φωτογραφίες, ημερολόγιο και όλα τ΄ άλλα, μα δεν συγχρονίζει τις επαφές μου. Ακόμη και φορμάτ/επανεγκατάσταση Windows έκανα χθες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Πήγαινε Έναρξη -> Εργαλεία -> Activesync και δες στις επιλογές τι έχεις βάλει να συγχρονίζει και ποιο να υπερισχύει....

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Guys κοιτάξτε τι θεματάκι έχω...

 

Έχω μια επιδότηση 605€ από Cosmote (2 ενωμένες των 302,50€ βασικά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας). Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω το συγκεκριμένο κινητό... Αυτή τη στιγμή έχω το 5800ΧΜ, το οποίο δε θα έλεγα πως το αξιοποιώ στο έπακρο. Το λέω αυτό με την έννοια ότι π.χ. οι μόνες εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει είναι το nDrive, και ένα tetris που αγόρασα από το μενού του NokiaStore (ή όπως αλλιώς λέγεται)... Φυσικά το κινητό δεν είναι σπασμένο, και δε θα χρειαζόταν κιόλας να το σπάσω... Η χρήση λοιπόν που του κάνω είναι η εξής: Κλήσεις (ΟΚ), αρκετή χρήση του nDrive σε ταξίδια, 3-4 SMS το μήνα, 1-2 φωτογραφίες να τραβήξω τη μέρα, και κάνα βιντεάκι να δω στο YouTube. Media γενικά δεν έχω αποθηκευμένα στο κινητό, παρά μόνο όπως είπα αν μου έρθει να ακούσω κάνα τραγούδι, το ψάχνω επιτόπου στο YT. Πάνω κάτω λοιπόν αυτή είναι η χρήση που κάνω στο κινητό μου.

 

Είδα λοιπόν ένα video εχτές του HD2 που μου έδωσε την εντύπωση πως το κινητό απευθύνεται κυρίως σε χρήστες του διαδικτύου (συντομεύσεις για Twitter κτλ κτλ, ακόμη και παρακολούθηση μετοχών). Επίσης, η φωτογραφική του είναι 5ΜΡ, και η οθόνη του έχει 65Κ χρώματα. Φωτογραφίες βέβαια τραβηγμένες από HD2 δεν έχω βρει πολλές, και όσες βρήκα (ειδικά αυτές σε εσωτερικούς χώρους) δε με τρέλαναν. Ούτε καν υποστηρίζει video κλήσεις (όχι πως τρελαίνομαι να πραγματοποιώ video κλήσεις, αλλά θα ήταν nice to have). Από την άλλη, είδα προχτές live και κάτι φωτογραφίες τραβηγμένες με SE Vivaz και έπαθα πλάκα (έχει και 16Μ χρώματα στην οθόνη).

 

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως απλά ο προσανατολισμός του κινητού είναι διαφορετικός από τη χρήση που εγώ θα του κάνω. ΟΚ, εφετζίδικο, τεράστια οθόνη, πανίσχυρο με τον 1GHz επεξεργαστή, αλλά τι να τα κάνω αυτά αν συνολικά δε θα με καλύπτει στις 4-5 λειτουργίες για τις οποίες το θέλω?

 

Προφανώς, επειδή οι 647 σελίδες του topic απλά δε διαβάζονται για να πάρω μια ιδέα, εσείς ως χρήστες του συγκεκριμένου κινητού, και τώρα που ξέρετε τι χρήση θα του κάνω, θα μου το προτείνατε?

 

Thanks εκ των προτέρων. :)

 

Τα ΝΟΚΙΑ βγαζουν καλυτερες φωτογραφιες και βιντεο.

Αλλα στο HD2 μπορεις να παρακολουθησεις ακομα και ταινια χωρις να κουραστεις απο το μεγεθος της οθονης. Για βιντακια youtube ειναι ιδανικο.

Θα πρεπει να ξερεις οτι το Leo ειναι υπολογιστης τσεπης και σου επιτρεπει να κανεις (με παραχωρησεις) σχεδον οτι κανει ενα 10ιτζο netbook.

Για να το αξιοποιησεις χρειαζεται πολυ διαβασμα και καλη γνωση αγγλικων ωστε να εκμεταλευτεις τις χιλιαδες σελιδες που υπάρχουν στο διαδυκτιο με βοηθηματα για windows mobiles.

Αν εισαι διατεθημενος να ασχοληθεις, παρτο. Αν θες κατι που θα το πιανεις στα χερια σου μονο οταν χρειαζεσαι να τηλεφωνησεις η να τραβηξεις φωτο μεινε στα NOKIA.

Για παραδειγμα ο φιλος που του απανταω παρακατω λογο οτι ειναι νεος στα WM αντιμετοπιζει προβληματα που οι παλιοτεροι δεν τα εχουμε.

 

H πλοηγηση με το gps του HD2 ειναι οτι καλυτερο υπάρχει αυτη την στιγμη.

 

Το παρέλαβα τελικά χθές. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Νομίζω ότι από πλευράς εμφάνισης, κατασκευής και ταχύτητας είναι το καλύτερο κινητό που είχα έβερ.

 

Προβλήματα ωστόσο αντιμετωπίζω και μάλιστα αρκετά σοβαρά. Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Καταρχήν το σημαντικότερο: ΔΕΝ μπορώ με καμία κυβέρνηση να συγχρονίσω τις επαφές με Outlook (2007). Συνδέεται μεν, παίρνει φωτογραφίες, ημερολόγιο και όλα τ΄ άλλα, μα δεν συγχρονίζει τις επαφές μου. Ακόμη και φορμάτ/επανεγκατάσταση Windows έκανα χθες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

 

Επίσης, δεν μπορώ να μπω στο ίντερνετ μέσω Wi-Fi, ενώ συνδέεται κανονικά με το ρούτερ μου.

Η μόνη σύνδεση στο ιντερνετ που λειτουργεί (κι αυτή όχι πάντα) είναι όταν έχω το HD2 συνδεδεμένο μέσω USB στον υπολογιστή.

 

Αγαπητε φιλε ψυχραιμια. Για Τιποτα απ ολα αυτα δεν ευθυνεται η συσκευη.

Πες μας τι υπολογιστη χρησιμοποιεις για συχρονισμο. Εχει XP, Vista, win seven?

Οι ρυθμισεις συνδεσης του windows mobile center ειναι σωστες;

Τις επαφες που θες να συχρονισεις που τις εχεις; στον outlook η στο τηλεφωνο (καρτα sim)?

 

Για το wifi φταινε οι ρυθμισεις του ρουτερ σου, απο την στιγμη που συνδεεται.

Δοκιμασε και σε καποιο αλλο.

Το δικο μου συνδεεται αμεσως με οποιοδηποτε wifi.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πληκτρολογιο βαλε του Dr mobile εαν θες να στελνεις SMS με 160 χαρακτηρες στα Ελληνικα. Εγω εχω βαλει του Tsipistri που δεν στελνει αλλα ετσι και αλλιως στελνω greeklish!

 

Και του tsipistri και του DrMobile στέλνουν κανονικά 160 ελληνικούς χαρακτήρες/sms.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Guys κοιτάξτε τι θεματάκι έχω...

 

Έχω μια επιδότηση 605€ από Cosmote (2 ενωμένες των 302,50€ βασικά, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας). Σκέφτομαι λοιπόν να πάρω το συγκεκριμένο κινητό... Αυτή τη στιγμή έχω το 5800ΧΜ, το οποίο δε θα έλεγα πως το αξιοποιώ στο έπακρο. Το λέω αυτό με την έννοια ότι π.χ. οι μόνες εφαρμογές που έχω εγκαταστήσει είναι το nDrive, και ένα tetris που αγόρασα από το μενού του NokiaStore (ή όπως αλλιώς λέγεται)... Φυσικά το κινητό δεν είναι σπασμένο, και δε θα χρειαζόταν κιόλας να το σπάσω... Η χρήση λοιπόν που του κάνω είναι η εξής: Κλήσεις (ΟΚ), αρκετή χρήση του nDrive σε ταξίδια, 3-4 SMS το μήνα, 1-2 φωτογραφίες να τραβήξω τη μέρα, και κάνα βιντεάκι να δω στο YouTube. Media γενικά δεν έχω αποθηκευμένα στο κινητό, παρά μόνο όπως είπα αν μου έρθει να ακούσω κάνα τραγούδι, το ψάχνω επιτόπου στο YT. Πάνω κάτω λοιπόν αυτή είναι η χρήση που κάνω στο κινητό μου.

 

Είδα λοιπόν ένα video εχτές του HD2 που μου έδωσε την εντύπωση πως το κινητό απευθύνεται κυρίως σε χρήστες του διαδικτύου (συντομεύσεις για Twitter κτλ κτλ, ακόμη και παρακολούθηση μετοχών). Επίσης, η φωτογραφική του είναι 5ΜΡ, και η οθόνη του έχει 65Κ χρώματα. Φωτογραφίες βέβαια τραβηγμένες από HD2 δεν έχω βρει πολλές, και όσες βρήκα (ειδικά αυτές σε εσωτερικούς χώρους) δε με τρέλαναν. Ούτε καν υποστηρίζει video κλήσεις (όχι πως τρελαίνομαι να πραγματοποιώ video κλήσεις, αλλά θα ήταν nice to have). Από την άλλη, είδα προχτές live και κάτι φωτογραφίες τραβηγμένες με SE Vivaz και έπαθα πλάκα (έχει και 16Μ χρώματα στην οθόνη).

 

Σκέφτομαι λοιπόν μήπως απλά ο προσανατολισμός του κινητού είναι διαφορετικός από τη χρήση που εγώ θα του κάνω. ΟΚ, εφετζίδικο, τεράστια οθόνη, πανίσχυρο με τον 1GHz επεξεργαστή, αλλά τι να τα κάνω αυτά αν συνολικά δε θα με καλύπτει στις 4-5 λειτουργίες για τις οποίες το θέλω?

 

Προφανώς, επειδή οι 647 σελίδες του topic απλά δε διαβάζονται για να πάρω μια ιδέα, εσείς ως χρήστες του συγκεκριμένου κινητού, και τώρα που ξέρετε τι χρήση θα του κάνω, θα μου το προτείνατε?

 

Thanks εκ των προτέρων. :)

Στην ίδια θέση ήμουνα φίλε μου τον Φεβρουάριο και έκανα την υπέρβαση!!! Μην διαστάσεις καθόλου... τελική τιμή αγοράς σε μένα που έδωσα και το 5800 στα 80 ευρώ!!! Αυτό όμως που έχω δεν παίζεται με τίποτα!!!! Καλή αγορά!!@! Ξέχασα,κάνει και καφέ με το ga..τάκι που έβαλα χθες....

Edited by dikemon
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όταν κάνουμε εγκατάσταση ή απεγκατάσταση κάποιο cab, ΠΑΝΤΑ χρειάζεται soft reset ή ΜΟΝΟ όταν μας το ζητάει το ίδιο το πρόγραμμα? Γιατί έχω παρατηρήσει ότι κάποια το ζητάνε και κάποια άλλα όχι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φιλικά και πάντα καλοπροαίρετα

-----------------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Όταν κάνουμε εγκατάσταση ή απεγκατάσταση κάποιο cab, ΠΑΝΤΑ χρειάζεται soft reset ή ΜΟΝΟ όταν μας το ζητάει το ίδιο το πρόγραμμα? Γιατί έχω παρατηρήσει ότι κάποια το ζητάνε και κάποια άλλα όχι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

καλο ειναι να κανεις παντα ενα soft reset. Αν προκειται για εφαρμογη οχι τοσο απαραιτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα τελικά χθές. Οι πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Νομίζω ότι από πλευράς εμφάνισης, κατασκευής και ταχύτητας είναι το καλύτερο κινητό που είχα έβερ.

 

Προβλήματα ωστόσο αντιμετωπίζω και μάλιστα αρκετά σοβαρά. Ελπίζω να μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Καταρχήν το σημαντικότερο: ΔΕΝ μπορώ με καμία κυβέρνηση να συγχρονίσω τις επαφές με Outlook (2007). Συνδέεται μεν, παίρνει φωτογραφίες, ημερολόγιο και όλα τ΄ άλλα, μα δεν συγχρονίζει τις επαφές μου. Ακόμη και φορμάτ/επανεγκατάσταση Windows έκανα χθες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα..

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Σε Win xp sp3 με Outlook 2003 και ActiveSinc 4.5 όλα οκ

Σε Win seven με Outlook 2007 και το αντίστοιχο πρόγραμα του ActiveSinc για τα seven(δεν θυμάμαι πως το λένε) όλα οκ

Σε Win xp sp3 με Outlook 2007 και ActiveSinc 4.5 δεν συγχρονίζει τις επαφές , ημερολόγιο και μου βγάζει μήνυμα όταν συνδέω το hd2 οτι δεν υπάρχει εγκατεστημένο office στον Η/Υ!!!!!!!!

Χρησιμοποιώ Η/Υ με τους δυο πρώτους συνδυασμούς για αν κάνω τη δουλειά μου αλλά είναι όντως πολύ κουφό.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρήσει ότι αν έχουμε αγγλική ρομ και απενεργοποιήσουμε το htc messaging τότε μπορούμε να στείλουμε κανονικά 160 χαρακτήρες με χρήση του t9.Δε χρειάζεται δηλαδή κάθε φορά να πατάμε το 12# για να γράψουμε 160 χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Έναρξη -> Εργαλεία -> Activesync και δες στις επιλογές τι έχεις βάλει να συγχρονίζει και ποιο να υπερισχύει....

 

Δεν μου εμφανίζει τις επιλογές, παρά μόνο την κατάσταση κι έναν κωδικό υποστήριξης

 

[ATTACH]15936[/ATTACH] [ATTACH]15937[/ATTACH]

 

Αγαπητε φιλε ψυχραιμια. Για Τιποτα απ ολα αυτα δεν ευθυνεται η συσκευη.

Πες μας τι υπολογιστη χρησιμοποιεις για συχρονισμο. Εχει XP, Vista, win seven?

Οι ρυθμισεις συνδεσης του windows mobile center ειναι σωστες;

Τις επαφες που θες να συχρονισεις που τις εχεις; στον outlook η στο τηλεφωνο (καρτα sim)?

 

Για το wifi φταινε οι ρυθμισεις του ρουτερ σου, απο την στιγμη που συνδεεται.

Δοκιμασε και σε καποιο αλλο.

Το δικο μου συνδεεται αμεσως με οποιοδηποτε wifi.

 

Έχω τα Win7

Οι ρυθμίσεις στο windows mobile center είναι οι ίδιες ακριβώς όπως τις είχα και στο p3470 και δούλευαν μια χαρά.

Οι επαφές είναι στο Outlook του pc

Στο ρούτερ (Linksys WAG54G2) τι πρέπει να ρυθμίσω;

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ.

Σε Win xp sp3 με Outlook 2003 και ActiveSinc 4.5 όλα οκ

Σε Win seven με Outlook 2007 και το αντίστοιχο πρόγραμα του ActiveSinc για τα seven(δεν θυμάμαι πως το λένε) όλα οκ

Σε Win xp sp3 με Outlook 2007 και ActiveSinc 4.5 δεν συγχρονίζει τις επαφές , ημερολόγιο και μου βγάζει μήνυμα όταν συνδέω το hd2 οτι δεν υπάρχει εγκατεστημένο office στον Η/Υ!!!!!!!!

Χρησιμοποιώ Η/Υ με τους δυο πρώτους συνδυασμούς για αν κάνω τη δουλειά μου αλλά είναι όντως πολύ κουφό.

 

Έχω τον δεύτερο συνδιασμό και σε μένα δεν δουλεύει :cry:

Στο HTC pharos που είχα μέχρι προχθές, όλα καλά...

Χθές έκανα φορμάτ και πέρασα λογισμικό και όλα τα προγράμματα από την αρχή. Δεν έφτιαξε...:(

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να ορισουμε το ποσοστο κατω απο το οποιο οταν πεφτει η μπαταρια και ειναι συνδεδεμενο με το pc να ξεκιναει η φορτισει για να αποφευγουμε να πηγενουμε συνεχεια στις ρυθμισεις και να του λεμε φορτισε η οχι?

 

 

Υπαρχει λυση?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα την λύση για το συγχρονισμό των επαφών με MSOutlook 2007 (se Win7)

 

Στον υπολογιστή, (Windows Mobile Device): στις επιλογές ποιά αρχεία θέλουμε να συγχρονίσουν, τα ξετσέκαρα όλα.

 

Αποσύνδεσα το κινητό, το σύνδεσα και ξανά το αποσύνδεσα.

Τώρα ξανά σύνδεση και επέλεξα (από τον υπολογιστή πάντα, στις επιλογές συχρονισμού) μόνο τις επαφές. Ξεκίνησε να συγχρονίζει και τον τέλειωσε με επιτυχία. Είχα μεν μετά όλες τις επαφές διπλές στο Outlook (μάλλον επειδή τις είχα κατεβάσει στο τηλ από το Windows MyPhone), αλλά φαίνεται πλέον να λειτουργεί άψογα.

 

Τώρα θα δοκιμάσω να τσεκάρω ένα ένα και τα άλλα πεδία να δούμε τι θα γίνει...

Lifestyle σε χάπια έχετε? Γιατί γεννήθηκα μίζερος και κακόμοιρος...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει λυση?

 

 

απο οσο ξερω,οχι φιλε μου,δεν υπαρχει...

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα hd2 αγγλικο με 1.66.Μετα την αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό και την προσθήκη εορτολογίου στο Ημερολόγιο του Manila, δεν εχω ειδοποιηση (ηχητικη)οταν λαμβανω και οταν στελνω SMS (αναφορα παραδοσης).Υπαρχει λυση για αυτο? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω ενα hd2 αγγλικο με 1.66.Μετα την αλλαγή του interface του HTC Sense σε ελληνικό και την προσθήκη εορτολογίου στο Ημερολόγιο του Manila, δεν εχω ειδοποιηση (ηχητικη)οταν λαμβανω και οταν στελνω SMS (αναφορα παραδοσης).Υπαρχει λυση για αυτο? Ευχαριστω.

 

Καλωσηρθες στη παρεα μας φιλε μου.

Κανε ενα κοπο και τσεκαρε το πρωτο ποστ και γενικα διαβασε λιγο το thread που αφορα το HD2. Θα σου λυθουν παρα πολλες μελλοντικες απορειες.

Αυτο που ζητας εχει απαντηθει στο πρωτο ποστ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι βρήκα την λύση για το συγχρονισμό των επαφών με MSOutlook 2007 (se Win7)

 

Στον υπολογιστή, (Windows Mobile Device): στις επιλογές ποιά αρχεία θέλουμε να συγχρονίσουν, τα ξετσέκαρα όλα.

 

Αποσύνδεσα το κινητό, το σύνδεσα και ξανά το αποσύνδεσα.

Τώρα ξανά σύνδεση και επέλεξα (από τον υπολογιστή πάντα, στις επιλογές συχρονισμού) μόνο τις επαφές. Ξεκίνησε να συγχρονίζει και τον τέλειωσε με επιτυχία. Είχα μεν μετά όλες τις επαφές διπλές στο Outlook (μάλλον επειδή τις είχα κατεβάσει στο τηλ από το Windows MyPhone), αλλά φαίνεται πλέον να λειτουργεί άψογα.

 

Τώρα θα δοκιμάσω να τσεκάρω ένα ένα και τα άλλα πεδία να δούμε τι θα γίνει...

 

Μπραβο, ειχα το ιδιο προβλημα παλια με το Diamond.

 

Για το ρουτερ σου δεν ξερω τι ακριβως μπορει να φταιει. Για προσπαθησε στο google μηπως βρεις κατι αντιστοιχο.

Εχω διβασει κατα καιρους για παρομοια προβληματα, αλλα δεν μπορω να σου υποδειξω κατι που δεν εχω κανει.

Απο τον adsl παροχο σου δεν εχεις τεχνικη υποστηριξη;

Δοκιμασε πρωτα σ ενα αλλο wifi ωστε να εισαι σιγουρος οτι ολα ειναι ενταξι στην συσκευη σου και μετα παρε ενα τηλεφωνο στον παροχο μηπως μπορουν να σε βοηθησουν.

Κανε και μια τελευταια δοκιμη πηγαινοντας ρυθμισεις /wireless lan/Main και αλλαξε το νουμερο στο καναλι. Εμενα ειναι στο 6 για παραδειγμα. Για δοκιμασε στο 11.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλωσηρθες στη παρεα μας φιλε μου.

Κανε ενα κοπο και τσεκαρε το πρωτο ποστ και γενικα διαβασε λιγο το thread που αφορα το HD2. Θα σου λυθουν παρα πολλες μελλοντικες απορειες.

Αυτο που ζητας εχει απαντηθει στο πρωτο ποστ!

 

Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγνωμη αλλα δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο.

 

Μάλλον δεν κοίταξες καλά τότε...

 

- Notifications σε Ελληνικό manilla - Solved (thanks to tsipistri)

 

(από το πρώτο post)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν κοίταξες καλά τότε...

 

- Notifications σε Ελληνικό manilla - Solved (thanks to tsipistri)

 

(από το πρώτο post)

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι κατά τη διάρκεια μιας κλήσης (στη Miri rom v11), όταν μπαίνω στο μενού των Windows και προσπαθώ να κάνω διάφορες ενέργειες (να ανοίξω κάποιο πρόγραμμα κτλ) παρατηρώ μεγάλη πτώση της απόκρισης της οθόνης. Κάποιες φορές δε, θέλει 3&4 πατήματα μία εντολή για να εκτελεστεί, ενώ με τα hardware buttons η απόκριση εξακολουθεί να είναι άμεση.

Όσοι χρησιμοποιούν την official ή την topix μπορούν να αναφέρουν αν το έχουν αυτό το θέμα?

Ευχαριστώ...

Device(s): iPhone 7 Plus 128GB JET BLACK

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω μετα απο τοσες μερες εχω να αναφερω πολλα περιεργα, οπως αδικαιολογητα κοληματα.

Νωριτερα ημουν στις ρυθμισεις του wifi για να δω σε τι καναλι ειναι και ξαφνικα εμφανιζεται το παραθυρο των notifications.

Το κλεινω και απο κει και μετα στην taskbar εμφανιζονταν η λεξη notifications που ειναι η επικκεφαλιδα του παραθυρου των notifications.

Επανηλθε μονο κανοντας softreset.

Και δεν εχω περασει περιεργα οπως tweaks, themes, task bar icons κλπ.

Μαλλον μολις βρω χρονο θα δοκιμασω καποια αλλη ρομ. Παντως δεν δειχνουν συγκεκριμενα προβληματα. Δειχνει επιρεπης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια βοηθεια ρε παιδια γιατι κολλησα,πως μπορω να κανω πολλαπλη επιλογη αρχειων στο file explorer???? :wacko:

 

Βάλε τον Resco Explorer. Όλοι αυτό χρησιμοποιούμε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...